Σελ. 110 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 90100105108109110111112115120 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.636-1.650 από 1859
  1. #1636
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    17 βαθμούς.

    σου διόρθωσα την στίξη
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  2. #1637
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    @voithos

    1. Aν δεν σου αρέσει εδώ να επιστρέψεις Ολλανδία
    2. 30 βαθμοί στην Ολλανδία δεν παίζονται. Τα σπίτια είναι φτιαγμένα για να κρατάνε ζέστη, όχι για να την διώχνουν. Εχεις δει κλιματιστκό ψύξης στην Ολλανδία ? Μάλλον όχι. Μπαλκόνι με βρύση και λάστιχο ? Μάλλον όχι επίσης.
    Και το χειρότερο, έχει 30 βαθμούς και δεν έχει τζιτζίκια. (Και γάτες δεν έχει και βασιλεύουν τα ποντίκια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)
    3. Το smart μας έλειπε. Από το 1940 τα κλιματιστικά προγραμματίζονται (αν ξέρεις και αν είσαι καλός στον προγραμματισμό). Πάντα έτσι έκανα, είμαι σπίτι - δεν είμαι, εκμεταλλευόμουνα την νυχτερινή χρέωση στο ρεύμα, χειμώνα καλοκαίρι.

    ΥΓ
    Αν δεν ιδρώσεις καλοκαίρι δεν καταλαβαίνεις.
    Οι ιδρωμένες δεν σου αρέσουνε ?
    Ο ιδρώτας έχει και αλάτι, χρήσιμο το καλοκαίρι
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #1638
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Βγαίνεις απο το σπίτι καθόλου;
    Αν ναι τότε θα σου έλεγα να ξανακοιτάξεις την ρύθμιση καθώς είναι ότι χειρότερο να βγαίνεις απο το σπίτι με τέτοιο βαθμό στους 35 με 40 του καλοκαιριού.
    Είναι όλα μελετημένα. Από το διαμερισμα βγαινω και πάω στο εσωτερικο πάρκινγκ που έχω το αμαξι μου στο ισόγειο. Εκεί, στη δροσερη σκιούλα,αναβω στο 5 τη σκάλα του κλιματισμου και ΜΕΤΑ βγαζω το αμαξι στο δρόμο για να πάω εκεί που θελω. Προτιμω κλιματιζόμενα μέρη, ενώ στη δουλειά εχουμε σταθερα 19 βαθμούς χειμωνα-καλοκαιρι για τη λειτουργια των servers του ραντάρ και των ασυρμάτων επικοινωνίας με τα αεροπλάνα. Είναι bulletproof σχέδιο. Κάποια στιγμη φτάνει 10-15 Οκτωβριου, η θερμοκρασία περιβάλλοντος πέφτει επιτέλους στους 19 βαθμους και κλεινω τα κλιματιστικά μέχρι τον επόμενο Μάιο.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  4. #1639
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όλα μελετημένα. Από το διαμερισμα βγαινω και πάω στο εσωτερικο πάρκινγκ που έχω το αμαξι μου στο ισόγειο. Εκεί, στη δροσερη σκιούλα,αναβω στο 5 τη σκάλα του κλιματισμου και ΜΕΤΑ βγαζω το αμαξι στο δρόμο για να πάω εκεί που θελω. Προτιμω κλιματιζόμενα μέρη, ενώ στη δουλειά εχουμε σταθερα 19 βαθμούς χειμωνα-καλοκαιρι για τη λειτουργια των servers του ραντάρ και των ασυρμάτων επικοινωνίας με τα αεροπλάνα. Είναι bulletproof σχέδιο. Κάποια στιγμη φτάνει 10-15 Οκτωβριου, η θερμοκρασία περιβάλλοντος πέφτει επιτέλους στους 19 βαθμους και κλεινω τα κλιματιστικά μέχρι τον επόμενο Μάιο.
    Αχ εσείς οι μελετημένοι.
    Κάτι Καναδούς μου θυμίζεις, σπίτι, παρκινγ, γραφείο
    Από την ανάποδη φυσικά, εκεί έχει -30
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #1640
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όλα μελετημένα. Από το διαμερισμα βγαινω και πάω στο εσωτερικο πάρκινγκ που έχω το αμαξι μου στο ισόγειο. Εκεί, στη δροσερη σκιούλα,αναβω στο 5 τη σκάλα του κλιματισμου και ΜΕΤΑ βγαζω το αμαξι στο δρόμο για να πάω εκεί που θελω. Προτιμω κλιματιζόμενα μέρη, ενώ στη δουλειά εχουμε σταθερα 19 βαθμούς χειμωνα-καλοκαιρι για τη λειτουργια των servers του ραντάρ και των ασυρμάτων επικοινωνίας με τα αεροπλάνα. Είναι bulletproof σχέδιο. Κάποια στιγμη φτάνει 10-15 Οκτωβριου, η θερμοκρασία περιβάλλοντος πέφτει επιτέλους στους 19 βαθμους και κλεινω τα κλιματιστικά μέχρι τον επόμενο Μάιο.
    Εντάξει εδώ το μόνο που μπορώ να πω είναι

    Αλλά περα απο την πλάκα, αν υπάρχει εστώ και λίγο θέμα με το να βγαίνεις έξω σε αυτή την θερμοκρασία απο την χαμηλή που είσαι μέσα ψάξε το να δεις οτι δεν είναι ότι καλύτερο.
    Δεν θα τα δείς τα προβλήματα τώρα, θα τα δείς οταν θα μεγαλώσεις αρκετά

  6. #1641
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    @voithos

    1. Aν δεν σου αρέσει εδώ να επιστρέψεις Ολλανδία
    2. 30 βαθμοί στην Ολλανδία δεν παίζονται. Τα σπίτια είναι φταγμένα για να κρατάνε ζέστη, όχι για να την διώχνουν. Εχεις δει κλιματιστκό ψύξης στην Ολλανδία ? Μάλλον όχι. Μπαλκόνι με βρύση και λάστιχο ? Μάλλον όχι επίσης.
    Και το χειρότερο, έχει 30 βαθμούς και δεν έχει τζιτζίκια. (Και γάτες δεν έχει και βασιλεύουν τα ποντίκια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)
    3. Το smart μας έλειπε. Από το 1940 τα κλιματιστικά προγραμματίζονται (αν ξέρεις και αν είσαι καλός στον προγραμματισμό). Πάντα έτσι έκανα, είμαι σπίτι - δεν είμαι, εκμεταλλευόμουνα την νυχτερινή χρέωση στο ρεύμα, χειμώνα καλοκαίρι.

    ΥΓ
    Αν δεν ιδρώσεις καλοκαίρι δεν καταλαβαίνεις.
    Οι ιδρωμένες δεν σου αρέσουνε ?
    Ο ιδρώτας έχει και αλάτι, χρήσιμο το καλοκαίρι
    1. ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΙΙΙΙΙιιιιιιι 6-6-6, χίλια χρόνια Νέα Σμύρνη και Παλαιό Φάληρο

    2. Ασταναπανε. Ειχε φτάσει και 36 βαθμους στο τραγικό Αϊντχόφεν, την τελευταια από τις 5,5 μαρτυρικές χρονιές που υπέφερα στην Ολλανδία. Και πράγματι, δεν εχει πουθενα κλιματιστικά, εκτός από το Πολυτεχνείο του Αϊντχόφεν (success ), τις περισσότερες πολυεθνικές και σε μία και μοναδικη καφετερια στην πολη (η οποία συστεγάζεται με κατάστημα οπτικών specs+beans, epic combo) , την Douwe Egberts (ανεπανάληπτοι εξάωροι καφέδες τα ΣΚ του καύσωνα ). Τα ποντίκια τα ξεπαστρεύουν οι exterminators, δεν υπάρχει θεμα. Πάντως κλιματισμο μπορεί να μην ειχα (μαρτυριο indeed), αλλά ειχα ενδοδαπέδια θέρμανση για τον 9μηνο χειμωνα . Τότε, το 2017, αρχισαν δειλα-δειλα οι πωλήσεις κλιματιστικών και στην Ολλανδια, ακόμη μία ένδειξη ότι αλλάζουν τα πράγματα, ενω οι ελάχιστοι ψυκτικοι εκει βγαζουν απίστευτα λεφτά εκτός πραγματικότητας.

    3. Δεν μπορώ να γραψω ούτε μία γραμμή κώδικα. Μου εχει κρασάρει και το Hello World σε Pascal, τα χω ξαναπει αυτα . Μην κοιτάς που είμαι (και) Μηχανικός Υπολογιστών, code is not my thing (στο ΕΜΠ περασα την Pascal με την 9η φορά με 5, ατομικό ρεκορ, ενω τα μαθηματα με Δικτυα και Τηλεπικοινωνίες τα περνούσα με την πρώτη και με βαθμο 8+). Πάντως, ναι, στην Κω που δεν εχω smart κλιματιστικο, το προγραμματιζω μια χαρά. Το πρόβλημα εδώ ειναι ότι αυτο δε φτάνει, αφού πολύ συχνα η κίνηση στα αεροπλάνα πέφτει απότομα προς το τέλος της βαρδιας και συνηθως σχολάω καμιά ωρα νωρίτερα από το αναμενόμενο . Οπότε το smart με σωζει σε τετοιες δυναμικές συνθηκες.

    ΥΓ. Πάνσοφε dimitri_ns, οι παρατηρήσεις σου έκαναν αμέσως τη διαφορά, όπως πάντα, αλλά εδώ εχεις άδικο. Το θεμα ειναι να έχεις 17 βαθμους στο σπιτι σου το καλοκαιρι και να την κάνεις να ζεσταινεται τόσο, που να βγαζει τα ρουχα της. Αυτό μου αρέσει πολύ περισσότερο από όσα περιγραφεις .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  7. #1642
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    @voithos

    Παραλίες καλοκαίρι πάς ?
    Και κρυώνεις?

    ΥΓ
    Για ρώτα στη δουλειά τι κλιματιστικά έχουνε βάλει, μήπως πάρεις ίδια, σε βλέπω μερακλή.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #1643
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ εσείς οι μελετημένοι.
    Κάτι Καναδούς μου θυμίζεις, σπίτι, παρκινγ, γραφείο
    Από την ανάποδη φυσικά, εκεί έχει -30
    Το καλοκαιρι με τοση ζεστη δεν μπορώ να κανω και πολλά. Αντιπαθω και τη θαλασσα (αν και νησιώτης), οπότε υπομονη να περάσει το μαρτυριο του καλοκαιριου και από τον Οκτώβρη θα ξαναγίνει χαμός. Δεν εχουμε και καθολου αεροπροικη κινηση το χειμωνα, οπότε ειναι η καλύτερή μου, σχεδόν μηδνεικη δουλειά το χειμωνα, απόλαυση. Το καλοκαιρι λιωνω στη δουλεια στο ρανταρ και στο ξενοδοχειο, δεν αντεχεται η φαση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει εδώ το μόνο που μπορώ να πω είναι

    Αλλά περα απο την πλάκα, αν υπάρχει εστώ και λίγο θέμα με το να βγαίνεις έξω σε αυτή την θερμοκρασία απο την χαμηλή που είσαι μέσα ψάξε το να δεις οτι δεν είναι ότι καλύτερο.
    Δεν θα τα δείς τα προβλήματα τώρα, θα τα δείς οταν θα μεγαλώσεις αρκετά
    You sound like my mother . Σε ευχαριστω. Noted . Πάμε πάλι ontopic.



    - - - Updated - - -

    (αυτό πάει και στον πάνσοφο dimitri_ns )
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #1644
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και λέτε για καταναλώσεις, να πω ότι καιω 8-9 κιλοβατωρες τη μερα στο κλιματιστικό του σαλονιού (Midea Blanc 12αρι) και άλλες 8-9 κιλοβατωρες στο κλιματιστικό του υπνοδωματίου (Midea Blanc 9άρι). Γενικα πολύ ευχαριστημενος. Όπως ειχα γραψει και στο τοπικ επαναπατρισμου, το μεγαλυτερο μείον της Ελλάδας για μένα ειναι το κλίμα και ο ζεστος καιρός με αυτο τον αφόρητο ήλιο. Μακάρι να χαμε τη δροσιά της Ολλανδίας στην Ελλάδας. Αλλά αφού δε γινεται, θελω οταν εξω εχει 40 βαθμους,μεσα να εχει 19 και με αυτα τα κλιματιστικά το καταφερνω.

    Μεγάλο συν το smart, γιατί αναβω τον κλιματισμο με το που σχολαω και ενω ειμαι στη δουλειά, οπότε ερχομαι σπίτι και με περιμενει ενα σπίτι-παγάκι. Γενικά το 12αρι ξεκιναει από τα 1.500 Watts κατανάλωση και πέφτει προς τα 500 σε κανονική λειτουργία μεσα στη μερα, ενώ το 9αρι ξεκινάει περίπου από το kiloWatt και πέφτει κάπου στα 300 W σε κανονικη λειτουργία μεσα στη νυχτα που κυριως το χρησιμοποιω. Τα εχω και τα δύο μόνιμα στους 17 βαθμους στη μεγάλη μεγάλη σκάλα manually. Καιω περίπου 500 κιλοβατωρες το μηνα , καθε μηνα, για κλιματισμο, από Μάιο μέχρι αρχές Οκτώβρη. Είναι ο μόνος τρόπος να την παλέψω με αυτο τον αφόρητο και μισητο ήλιο που έχουμε, οπότε δε με νοιάζει όσο και να κοστίζει (αν δεν ειχε εφευρεθει το κλιματιστικό, δε θα ειχα γυρισει μόνιμα Ελλάδα, τόσο πολυ δεν αντέχω τον ηλιο, τη ζέστη και το καλοκαιρι γενικοτερα).

    Ορίστε και screenshot από το σαλονι, το εχω αναψει εδώ και ώρες:

    Συνημμένο Αρχείο 217566

    και από το υπνοδώματιο, που το άναψα για να φανει η αρχική κατανάλωση:

    Συνημμένο Αρχείο 217567

    - - - Updated - - -

    Για θερμανση το χειμωνα εχω αυτονομο φυσικο αέριο. Από Απριλιο 2018 που τα εχω πάρει τα κλιματιστικα, τα εχω δουλεψει μόνο 1 συν 1 ωρα για θερμανση συνολικα, ωστε να δω οτι λειτουργούν κανονικά στο heat mode.
    Μιλαμε το τερματισες με τους 17 βαθμους .Υποφερω και εγω απο τη ζεστη η οποια με επηρεαζει πολυ και στο αδθμα μου και θεωρω το ελληνικο καλοκαιρι την χειροτερη εποχη ,αλλα τα κλιματιστικα τα εχω στους 26
    Βεβαια το σημαντικο ειναι πως νιωθει ανετα.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  10. #1645
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων

    2. Ασταναπανε. Ειχε φτάσει και 36 βαθμους στο τραγικό Αϊντχόφεν, την τελευταια από τις 5,5 μαρτυρικές χρονιές που υπέφερα στην Ολλανδία. Και πράγματι, δεν εχει πουθενα κλιματιστικά, εκτός από το Πολυτεχνείο του Αϊντχόφεν (success ), τις περισσότερες πολυεθνικές και σε μία και μοναδικη καφετερια στην πολη (η οποία συστεγάζεται με κατάστημα οπτικών specs+beans, epic combo) , την Douwe Egberts (ανεπανάληπτοι εξάωροι καφέδες τα ΣΚ του καύσωνα ). Τα ποντίκια τα ξεπαστρεύουν οι exterminators, δεν υπάρχει θεμα. Πάντως κλιματισμο μπορεί να μην ειχα (μαρτυριο indeed), αλλά ειχα ενδοδαπέδια θέρμανση για τον 9μηνο χειμωνα . Τότε, το 2017, αρχισαν δειλα-δειλα οι πωλήσεις κλιματιστικών και στην Ολλανδια, ακόμη μία ένδειξη ότι αλλάζουν τα πράγματα, ενω οι ελάχιστοι ψυκτικοι εκει βγαζουν απίστευτα λεφτά εκτός πραγματικότητας.
    Και εδω Λουξεμβούργο τα ίδια. 34 βαθμοί χτές, ευτυχώς σήμερα λίγο καλύτερα. Πουθενά κλιματιστικά, ακόμα και στην δουλειά, ευτυχώς εγώ συγκεκριμένα έχω κλιματιστικό. Δεν έχει ούτε ο Head of Unit ούτε καν ο Director, αλλά έχω εγώ! Λόγω θέσης φυσικά! χαχαχα. Και ούτε στα σπίτια. Δεν μπορούν να κρεμάσουν έξω σπλιτάκια, πρέπει να τα "κρύψουν" στην στέγη ή να τα βάλουν στο έδαφος. Ενώ οι ψυκτικοί εγκαταστάτες βγάζουν περιουσίες. Θα πρέπει να κάνεις αίτηση απο τώρα για να έχεις κλιματιστικό τοποθετημένο, του χρόνου, και φυσικά σε τιμές απλησίαστες. Μέρα εργασίας και χιλιάρικο μην πω παραπάνω. Κυριολεκτικά απίστευτο. Ευτυχώς οι δύσκολες εβδομάδες είναι δυο-τρείς το καλοκαίρι (γιατί το υπόλοιπο διάστημα λείπουμε). Και είναι τωρινό φαινόμενο, παλιά δεν υπήρχαν τέτοια καλοκακίρια, τα καλοκαίρια εδώ ήταν σαν την δική μας άνοιξη, βαριά να έκανε μια δυο μέρες 30 βαθμούς ή 30+. Τώρα πλέον είναι καθημερινό.

  11. #1646
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εδω Λουξεμβούργο τα ίδια. 34 βαθμοί χτές, ευτυχώς σήμερα λίγο καλύτερα. Πουθενά κλιματιστικά, ακόμα και στην δουλειά, ευτυχώς εγώ συγκεκριμένα έχω κλιματιστικό. Δεν έχει ούτε ο Head of Unit ούτε καν ο Director, αλλά έχω εγώ! Λόγω θέσης φυσικά! χαχαχα. Και ούτε στα σπίτια. Δεν μπορούν να κρεμάσουν έξω σπλιτάκια, πρέπει να τα "κρύψουν" στην στέγη ή να τα βάλουν στο έδαφος. Ενώ οι ψυκτικοί εγκαταστάτες βγάζουν περιουσίες. Θα πρέπει να κάνεις αίτηση απο τώρα για να έχεις κλιματιστικό τοποθετημένο, του χρόνου, και φυσικά σε τιμές απλησίαστες. Μέρα εργασίας και χιλιάρικο μην πω παραπάνω. Κυριολεκτικά απίστευτο. Ευτυχώς οι δύσκολες εβδομάδες είναι δυο-τρείς το καλοκαίρι (γιατί το υπόλοιπο διάστημα λείπουμε). Και είναι τωρινό φαινόμενο, παλιά δεν υπήρχαν τέτοια καλοκακίρια, τα καλοκαίρια εδώ ήταν σαν την δική μας άνοιξη, βαριά να έκανε μια δυο μέρες 30 βαθμούς ή 30+. Τώρα πλέον είναι καθημερινό.
    Να είσαι καλό παιδί.
    Κανόνισε meeting στο γραφείο σου.
    Δεν θα ξεκολλάνε
    Και κέρασέ τους και τσιγάρο
    Και μπακλαβαδάκι
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #1647
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να είσαι καλό παιδί.
    Κανόνισε meeting στο γραφείο σου.
    Δεν θα ξεκολλάνε
    Και κέρασέ τους και τσιγάρο
    Και μπακλαβαδάκι
    στο γραφείο μου δεν μπαίνει κανείς.
    Company policy.
    Access restriced area.

  13. #1648
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο γραφείο μου δεν μπαίνει κανείς.
    Company policy.
    Access restriced area.
    Κρέμασε και αυτό απέξω.

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails you-came-to-the-wrong-neighborhood-motherfucker_o_1568265.jpg  


  14. #1649
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    17 βαθμους ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡA;;; Το διαβαζω, το ξαναδιαβιαζω, ειπα ΛΑΘΟΣ βλεπω, λαθος κανει, θα γινει EDIT.
    Προσωπικα το εχω μονιμως στους 26 με 27 βαθμους. 25 το βαζω ενιοτε το καταμεσημερο και παγωνω. Βγαινω στη βεραντα τελος Ιουλη με καυσωνα και με τη διαφορα λιποθυμαω - κυριολεκτικα. Η κορη μου στο δωματιο της χρησιμοποιει μονον τον ανεμιστηρα οροφης κι ας εχει κλιματιστικο. Και ολα τα ηλεκτρονικα στο φουλ δουλευουν χωρις προβλημα.
    ΑΠΟΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ σε τι περιβαλλον ζουν καποιοι, χωρις να ιδρωνουν καν. Προφανως το καλοκαιρι κανουν μπανιο σε εσωτερικη πισινα...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #1650
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    συμπέρασμα....

    Όποιος θέλει να αλλάξει καριέρα και να βγάλει λεφτά. Πάει Γερμανία - Ολλανδία κτλ για ψυκτικός. Να μια καλή συμβουλή αν σκέφτεται κάποιος να φύγει έξω.

Σελ. 110 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 90100105108109110111112115120 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. air condition και θορυβος!!!
    Από ioa_pap στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 269
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 21:04
  2. Μέτρησεις κατανάλωσης Air Condition.
    Από Patentman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 17:54
  3. ΑΣΧΗΜΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ AIR-CONDITION
    Από PILALAS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-08, 20:13
  4. Αντί air-condition
    Από lazar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 17:02
  5. speedtouch κ΄ air condition
    Από bertsi στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-07, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας