Σελ. 124 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 104114119122123124
Εμφάνιση 1.846-1.859 από 1859
  1. #1846
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα να κοιτάξεις πέρα από αυτά που έχουν ειπωθεί το κομμάτι της εγκατάστασης που είναι εξίσου σημαντικό όσο και η μάρκα. Εκεί γίνεται το έλα να δεις που αχρηστεύουν και τα καλύτερα μηχανήματα.

    Εδώ σε θέλω.. αυτό να δεις πόσο με προβληματίζει. Πως να καταλάβω αν θα είναι καλός ο μάστορας? Ειδικά τη στιγμή που δεν έχω κάποιο γνωστό και μαλλον θα μου στείλει κάποιον το μαγαζί που θα αγοράσω το μηχάνημα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τα δουλέψεις και θέρμανση;
    Σπάνια, κυρίως για ψύξη.

  2. #1847
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.956
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Μεταξύ midea , Fujitsu, ,Daikin
    σε 24αρι υπάρχει κάποιο γενικο συμπέρασμα ως προς την αξιοπιστία τους ή έχει να κάνει με τη σειρά κάθε μάρκας?
    Midea (= μεγάλος Κινέζος), έχω ένα, 0 προβλήματα, αλλά είναι 2-3 ετών ακόμα, ymmv.
    Γενικά πάντως καλά θεωρούνται (η midea ήταν για χρόνια ο φασονατζής της carrier και πλέον φτιάχνει τα split της).

    Fujitsu - daikin (= Γιαπωνέζοι) είναι πιο καθιερωμένα ονόματα, μήν περιμένεις να γράφουν made in japan πάνω,
    τουλάχιστον όχι όσο δεν έχουν 3 χιλιάρικα το τεμάχιο.

    Προσωπικά, αν αγοράζω καλή σειρά σε σοβαρό κατασκευαστή (είτε γιαπωνέζο είτε κινέζο),
    αναμένω να είναι αξιόπιστο.
    Σε γιαπωνέζικο έχει τύχει να πέσω σε λεμόνι, σε Κινέζικο όχι ακόμα,
    αλλά είναι μικρό το δείγμα οπότε μικρή αξία έχει.

    Στοιχεία ότι το χ είναι περισσότερο/λιγότερο αξιόπιστο απο το ψ δεν έχω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε 24αρι υπάρχει κάποιο γενικο συμπέρασμα ως προς την αξιοπιστία τους ή έχει να κάνει με τη σειρά κάθε μάρκας?
    Και με την σειρά, και με τι πληρώνεις κατά την αγορά,
    και που ήταν τα άστρα όταν συναρμολογήθηκε, και αν ήταν Δευτέρα η Παρασκευή στο τέλος της βάρδιας,
    και με το πόσο σοβαρό qc έχει έκαστος κατασκευαστής, και αν η σειρά βγήκε φέτος ή έχει 5 χρόνια στην παραγωγή, κλπ, κλπ.
    Εγώ δεν έχω κάποιο ασφαλές συμπέρασμα.
    Έχω δει και Γιαπωνέζικα (από την εποχή που ήταν made in japan) και αμιγώς Κινέζικα να κρατάνε 20+ χρόνια,
    τα έχω δει και να χαλάνε σε 2-3-5 χρόνια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πχ διαβάζω συχνά ότι τα Daikin δεν έχουν την ποιότητα που είχαν παλιά..
    Αν το "παλιά" αναφέρεται σε 20-30 χρόνια πρίν, όχι δεν την έχουν.
    Τα φτηνά/μεσαία daikin είναι ή φασόν στην gree (έχουν joint venture) ή (απ'όσο ξέρω...) κλώνοι gree εδώ και πολλά χρόνια,
    δεν είν' κακά (και η gree είναι πολύ σοβαρή), αλλά σαν τα γιαπωνέζικα δεν είναι.
    Και αν ήταν (επιλογή τους είναι να μην είναι) το κόστος θα ήταν κάτι σαν x2.

    Παρεμπιπτόντως, έχω 2 12άρια daikin inverter από το 97,
    japan, δουλεύουν ακόμα, αλλά δεν τα φτιάχνουν πλέον έτσι.

    Αν ψάχνεις ποιότητα, το πιο safe θα ήταν να πας σε καλή σειρά γιαπωνέζικου
    (αν θα βρείς 24άρι, γιατί τυπικά απλώς δεν τα φέρνουν...),
    τα ακριβά mitsubishi/daikin/toshiba έχουν υψηλότερη ποιότητα
    (και τυπικά και αυτά *δεν* θα είναι made in japan πλέον).

    Τώρα, αν αυτή η (όντως) υψηλότερη ποιότητα κατασκευής μεταφράζεται και σε αντίστοιχα
    υψηλότερη αξιοπιστία είναι συζητήσιμο.

    Νομίζω ότι η mitsubishi φέρνει 24άρι σε καλή σειρά, και θάχει seer ~8,
    το πόσο κοστίζει θάναι ένα ζήτημα...

    Γενικά μιλώντας πάντως, μην ξεκινάς με την προσδοκία ότι
    "το πλήρωσα, πρέπει να κρατήσει 20+ χρόνια".
    Αφενός πιθανότατα θα απογοητευτείς,
    αφεταίρου, και να κρατήσει 20 χρόνια σε 10 θα έχει a/c με seer 15,
    οπότε καλό θα είναι να αλλάξεις για λόγους κατανάλωσης.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να βρω κάποια ουσιαστική διαφορά μεταξύ των τριών Fujitsu που έχω προαναφέρει και δε βλέπω κάτι σημαντικό..
    Δεν το ξέρω, βρες το manual, διάβασε τα specs.
    Αν περιμένεις να κάνεις πληροφορημένη αγορά απ'τα eshops και τα +++ στην οικονομία που λέει το ταμπελάκι,
    απλώς δεν γίνεται.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #1848
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Midea. Τα έχουν πάνω στον βράχο της Ακρόπολης και δουλεύουν ακούραστα όλο το 24άωρο. Επίσης και σε πολλές άλλες δημόσιες υπηρεσίες. Πόσο καίνε δεν ξέρω.
    Δεν υπάρχουν προβλήματα πάντως ως προς την απόδοση και αξιοπιστία.

  4. #1849
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    936
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ σε θέλω.. αυτό να δεις πόσο με προβληματίζει. Πως να καταλάβω αν θα είναι καλός ο μάστορας? Ειδικά τη στιγμή που δεν έχω κάποιο γνωστό και μαλλον θα μου στείλει κάποιον το μαγαζί που θα αγοράσω το μηχάνημα..

    - - - Updated - - -



    Σπάνια, κυρίως για ψύξη.
    Αφού το θέλεις κυρίως για ψύξη, κοιτάς για όσο το δυνατόν καλύτερο SEER.., αν θες να το δουλέψεις στο μέλλον και θέρμανση, τότε κοιτάς αποκλειστικά σε Daikin/Mitsubishi/Mitsubishi Heavy/Toshiba/Fujitsu (μακριά από τους κινέζουν, καίνε τα διπλά+ από τα άλλα.., με δοκιμές από τα παιδιά στο insomnia στο νήμα των κλιματιστικών)
    Εξαιρετικό 22αρι στην ψύξη είναι το SRK63ZR-W της Mitsubishi Heavy, επίσης ένας συμφορουμιστής στο insomnia έχει αν θυμάμαι καλά το Fujitsu ASYG24KMTA/AOYG24KMTA όπου είναι εξαιρετικά οικονομικό σε θέρμανση αλλά και ψύξη..
    Οτιδήποτε mideo-κινεζο-ειδές, τα 8.5-9.5 SEER δεν τα πολυπιστεύω κιόλας, ειδικά αν δεν είναι πιστοποιημένα από eurovent..
    Αρκετά καλά είναι και τα Toshiba, δίνουν 7 έτη εγγύηση..

    Για την εγκατάσταση:
    Ζητάς τουλάχιστον 3 μέτρα σωληνώσεις (2 στα Toshiba) και χρήση αντλίας κενού για τουλάχιστον 10 λεπτά, αν σου πουν οτιδήποτε από αυτά δεν χρειάζεται κλπ, αρνείσαι εγκατάσταση και μιλάς με άλλον..

  5. #1850
    Εγγραφή
    18-08-2023
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova 200/20
    Καλησπέρα γενικά ψάχνομαι αρκετό καιρό για A/C αλλα δεν ξέρω τι να πάρω έχω μπερδευτεί αρκετά με το ποιες έιναι φασον και το ποιες όχι,το ποίες είναι καλές/αξιόπιστες και αν παίζει ρόλο για την απόδοση/αξιοπιστία αν είναι φασον ή όχι πχ στο πατρικό μου έχουμε δυο 9αρια της Fujitsu(που αν δεν κάνω λάθος δεν είναι φασον η Fujitsu) τα οποία δεν είναι inverter είναι σχετικά παλιά και είναι πολυ καλά σε ψύξη και θερμανση και 1 Fujitsu 18αρι Inverter το οποίο δεν θα έλεγα οτι είναι καλο στην ψύξη πρέπει να το βάλεις στους 24 και κάτω για να καταλάβεις δροσία ενώ στην θέρμανση είναι πολύ καλό,ενώ ένας φίλος έβαλε ενα9αρι Carrier(που νομίζω είναι φασον) οχι κανά τρελό μοντέλο ισα ισα που ήταν σχετικά φτηνό κοντα στα 390 το οποίο σκωτώνει στην ψύξη και είναι οκ στην θέρμανση.Τέλος θα ήθελα να μου προτείνετε A/C τα οποία είναι πολύ καλά σε ψυξη και θέρμναση και οικονομικά(σε θέμα κατανάλωσης) όσο γίνετε.Ευχαριστω!

  6. #1851
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Midea. Τα έχουν πάνω στον βράχο της Ακρόπολης και δουλεύουν ακούραστα όλο το 24άωρο. Επίσης και σε πολλές άλλες δημόσιες υπηρεσίες. Πόσο καίνε δεν ξέρω.
    Δεν υπάρχουν προβλήματα πάντως ως προς την απόδοση και αξιοπιστία.

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D1MITRIS_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα γενικά ψάχνομαι αρκετό καιρό για A/C αλλα δεν ξέρω τι να πάρω έχω μπερδευτεί αρκετά με το ποιες έιναι φασον και το ποιες όχι,το ποίες είναι καλές/αξιόπιστες και αν παίζει ρόλο για την απόδοση/αξιοπιστία αν είναι φασον ή όχι πχ στο πατρικό μου έχουμε δυο 9αρια της Fujitsu(που αν δεν κάνω λάθος δεν είναι φασον η Fujitsu) τα οποία δεν είναι inverter είναι σχετικά παλιά και είναι πολυ καλά σε ψύξη και θερμανση και 1 Fujitsu 18αρι Inverter το οποίο δεν θα έλεγα οτι είναι καλο στην ψύξη πρέπει να το βάλεις στους 24 και κάτω για να καταλάβεις δροσία ενώ στην θέρμανση είναι πολύ καλό,ενώ ένας φίλος έβαλε ενα9αρι Carrier(που νομίζω είναι φασον) οχι κανά τρελό μοντέλο ισα ισα που ήταν σχετικά φτηνό κοντα στα 390 το οποίο σκωτώνει στην ψύξη και είναι οκ στην θέρμανση.Τέλος θα ήθελα να μου προτείνετε A/C τα οποία είναι πολύ καλά σε ψυξη και θέρμναση και οικονομικά(σε θέμα κατανάλωσης) όσο γίνετε.Ευχαριστω!


    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων

    Παρεμπιπτόντως, έχω 2 12άρια daikin inverter από το 97,
    japan, δουλεύουν ακόμα, αλλά δεν τα φτιάχνουν πλέον έτσι.
    Τι κατανάλωση πιστεύεις μπορεί να έχουν αυτά που παλιάς κοπης αλλά σίγουρα ανώτερης ποιότητας?
    Σε ευχαριστώ για την εκτενή απάντηση!

    ΥΓ. ΧαχαχΑ αυτό που γράφεις για τα άστρα το έχω σκεφτεί κι εγώ... Πλέον σε όλα τα ηλεκτρονικά τα πάντα είναι σχετικά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού το θέλεις κυρίως για ψύξη, κοιτάς για όσο το δυνατόν καλύτερο SEER.., αν θες να το δουλέψεις στο μέλλον και θέρμανση, τότε κοιτάς αποκλειστικά σε Daikin/Mitsubishi/Mitsubishi Heavy/Toshiba/Fujitsu (μακριά από τους κινέζουν, καίνε τα διπλά+ από τα άλλα.., με δοκιμές από τα παιδιά στο insomnia στο νήμα των κλιματιστικών)
    Εξαιρετικό 22αρι στην ψύξη είναι το SRK63ZR-W της Mitsubishi Heavy, επίσης ένας συμφορουμιστής στο insomnia έχει αν θυμάμαι καλά το Fujitsu ASYG24KMTA/AOYG24KMTA όπου είναι εξαιρετικά οικονομικό σε θέρμανση αλλά και ψύξη..
    Οτιδήποτε mideo-κινεζο-ειδές, τα 8.5-9.5 SEER δεν τα πολυπιστεύω κιόλας, ειδικά αν δεν είναι πιστοποιημένα από eurovent..
    Αρκετά καλά είναι και τα Toshiba, δίνουν 7 έτη εγγύηση..

    Για την εγκατάσταση:
    Ζητάς τουλάχιστον 3 μέτρα σωληνώσεις (2 στα Toshiba) και χρήση αντλίας κενού για τουλάχιστον 10 λεπτά, αν σου πουν οτιδήποτε από αυτά δεν χρειάζεται κλπ, αρνείσαι εγκατάσταση και μιλάς με άλλον..
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!

  7. #1852
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.956
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κατανάλωση πιστεύεις μπορεί να έχουν αυτά που παλιάς κοπης αλλά σίγουρα ανώτερης ποιότητας?
    Δεν έχω ιδέα, και δεν είναι και εύκολο να κοιτάξω εκεί που είναι τώρα,
    οπότε δεν ξέρω.
    Τότε, απλώς δεν μας ενδιέφερε πόσο καίνε.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  8. #1853
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.905
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Πρόσφατα συγγενής μου πήρε yuro-pro inverter 12αρι για σαλόνι..
    Σε έρευνα που έκανα στο ίντερνετ βρήκα το ίδιο τηλεκοντρόλ σε άλλη μάρκα που μου διαφεύγει τώρα..
    Οπότε σταντέ φασόν...
    Προσωπικά δεν σχημάτισα ποτέ καλή άποψη για το συγκεκριμένο... Αργεί γενικά να δροσίσει και θέλει να το πας κάτω από 24 για να νιώσεις διαφορά...
    Σε υπνοδωμάτιο διάλεξε 12αρι intercool από leroy... Προσωπικά σκοτώνει σε ψύξη...
    Ο μάστορας είπε ότι βάζει μέχρι 2μ σωλήνα.... Δεν τις μετρήσαμε....
    Έκανε χρήση αντλίας κενού μερικά λεπτά...
    Αυτό που μου φάνηκε κατινιά ήταν ότι ενώ είχε φις σούκο για τις πρίζες, επέλεξε να μη βάλει αυτά και να χρησιμοποιήσει φις έτοιμα κομμένα από άλλες ηλεκτρικές συσκευές, πρεσαριστά φις που δεν ξεκουμπώνουν από το καλώδιο και τα έστριψε για να τα βάλει αλλά anyway....
    Κάτι τέτοιο μου είχε κάνει και ο καυστηρατζής που είχε έρθει να ρυθμίσει αρχικά τον καυστήρα αερίου μου...
    Μου ζήτησε εμένα φις να βάλει.... Ότι να 'ναι.....

    Στο σπίτι εγώ έχω 2 general (το 1φασόν bryant) συμβατικά δεκαετίας 90 made in japan που δεν έχουν κάνει κιχ πέρα από μοτέρ ανεμιστήρα εξωτερικής μονάδας το 1....
    Το ένα είναι 9αρι σε δωμάτιο και πάει σχετικά οκ.... Καίει 1400w περίπου στη ψύξη... Παγώνει οκ.. Στη δε θέρμανση δεν τη παλεύει πολύ καλά...
    Το άλλο 12αρι στο σαλόνι έχει αρχίσει και ζορίζεται στη ψύξη και καίει και 1700w στη ψύξη... Στη δε θέρμανση δεν τη παλεύει πολύ καλά...
    Στο υπνοδωμάτιο έχω ένα 9αρι inverter panasonic δεκαετίας 2000 περίπου, προϊόν Μαλαισίας... Καίει περί τα 730w στη ψύξη....
    Όλα τα παραπάνω με R22 freon...
    Στη κουζίνα έκανα το λάθος το 2008 να πάρω ένα samsung 9αρι inverter made in china...
    Έκαιγε 613w σε ψύξη.... Φρέον R410...
    Τα έπαιξαν οι πλακέτες του πριν 2-3 χρόνια.... Κράτησε αρκετά χρόνια αλλά βασικά τραβάω λίγο τα μαλλιά μου για τα χρήματα που είχα δώσει τότε που κόντευαν το 4ψήφιο ποσό καθώς δεν ήταν απλή σειρά...
    Παλεύω με φίλο τεχνικό μήπως και το σώσουμε και παράλληλα ψάχνω τον αντικαταστάτη του που σε καμιά περίπτωση δεν σκοπεύω να δώσω πάλι τόσα πολλά για να τραβάω τα μαλλιά μου ξανά αργότερα...

    Η φάση στο από πάνω ήταν ότι ο τεχνικός τότε δεν είχε αντλία κενού και έκανε το εξής... Άνοιξε το ένα ρακόρ στην εξωτερική μονάδα άρχισε να φεύγει ο αέρας-άζωτο τι είχε μέσα δεν ξέρω και μόλις άρχισε να φεύγει κάποια ποσότητα φρέον το έκλεισε.... Τραγικό;;;;

    Παρά ταύτα έπαιξε μια χαρά για χρόνια το μηχάνημα...

    Φίλος πήρε carrier που τελικά του βγήκε φασόν.... Καλό δείχνει μεν...

    Άλλος συγγενής μου έχει στο σπίτι του toshiba inverter δεκαετίας 2000 δεν θυμάμαι πολλά τώρα αλλά παίζουν ακόμα...

    Στο εξοχικό έχω ένα σκυλί 12αρι από το 2006, υποθέτω κινεζιά φασονατζή agpa, freon r407c που καίει 1340w στη ψύξη... Πρόσφατα μου έβγαλε βλάβη στη φτερωτή του εσωτερικού ανεμιστήρα και μετά στην εξωτερική μονάδα στον πυκνωτή εκκίνησης του κομπρεσέρ... Τα έφτιαξα και τα 2 μόνος...
    https://www.google.com/search?client...&q=msm1-12hrn2
    http://clima.chalko.gr/el/%CE%9A%CE%...IES-STREAMLINE
    Ψιλό-ξαφνίαζομαι βασικά (λίγο ευχάριστα) γιατί τώρα μόλις με έρευνα στον γούγλη μαθαίνω ότι είναι midea....
    Επάνω δεν γράφει καθόλου χώρα προέλευσης παρά μόνο έναν κωδικό μοντέλου...
    Το έχω σε σαλόνι και σε παγώνει μια χαρά στη ψύξη....
    Στη δε θέρμανση δεν τη παλεύει πολύ καλά...

    Και κάτι τελευταίο παιδιά.... Προσοχή γιατί έχω δει σε αρκετές φάσεις ενώ το μηχάνημα έχει λαστιχάκια στην εξωτερική μονάδα για τους κραδασμούς και οι τεχνικοί δεν τα βάζουν αν δεν τους το ζητήσεις... Μου έχει τύχει 2-3 φορές..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #1854
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επανέρχομαι στο ερώτημα που είχα κάνει πιο πάνω (όσον αφορά τις διαφορές μεταξύ των τριών 24 Fujitsu)
    Διαπίστωσα το ένα έχει μήκος εσωτερικης μονάδας 80εκ. ενώ τα άλλα έχουν 1μετρο.

    Πιστεύετε ότι αυτά με το μεγαλύτερο μήκος (20 εκ επιπλέον) θα έχουν μεγάλη διαφορά στον τρόπο που θα σκορπίζουν τον αέρα?

  10. #1855
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.013
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύετε ότι αυτά με το μεγαλύτερο μήκος (20 εκ επιπλέον) θα έχουν μεγάλη διαφορά στον τρόπο που θα σκορπίζουν τον αέρα?
    Λογικό δεν είναι? Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται σωστό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #1856
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό δεν είναι? Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται σωστό.

    Εννοώ αν είναι τόσο μεγάλη διαφορά που να αξίζει να πληρώσει κάποιος +500€

  12. #1857
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.013
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kst56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ αν είναι τόσο μεγάλη διαφορά που να αξίζει να πληρώσει κάποιος +500€
    Μόνο κάποιος γνώστης των συγκεκριμένων μπορεί να σου το απαντήσει... σίγουρα δεν αξίζει όπως το βλέπω αλλά πολλές φορές είναι και άλλες διαφορές... Εγώ με υπομονή θα διάβαζα τα manual και των δύο και θα έψαχνα για αυτά και πληροφορίες από άλλα φόρουμ γενικά σε όλο τον κόσμο να διαβάσω εμπειρίες.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #1858
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ευχαριστώ!! Οντως θέλει ψάξιμο.

  14. #1859
    Εγγραφή
    17-09-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρέξε αυτόν τον οδηγό αποκλειστικά για το δωμάτιο και πες μας πόσα W αποτέλεσμα σου έβγαλε και σε τι ζητούμενη θερμοκρασία, λογικά για 9αρι πας
    Καλησπέρα
    Βλέποντας το συνημμένο τι προτείνεις.
    Ευχαριστώ πολύ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20231005-181117_Edge.jpg  


Σελ. 124 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 104114119122123124

Παρόμοια Θέματα

  1. air condition και θορυβος!!!
    Από ioa_pap στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 269
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 21:04
  2. Μέτρησεις κατανάλωσης Air Condition.
    Από Patentman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 17:54
  3. ΑΣΧΗΜΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ AIR-CONDITION
    Από PILALAS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-08, 20:13
  4. Αντί air-condition
    Από lazar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 17:02
  5. speedtouch κ΄ air condition
    Από bertsi στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-07, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας