Σελ. 63 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465687383 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 1859
  1. #931
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι ΘΕΟΣΣΣΣΣΣ
    Οπως ειπε και καποιος πριν 1988 χρονια, 2 μηνες και κατι ψιλα, "Συ ειπας"

  2. #932
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως ειπε και καποιος πριν 1988 χρονια, 2 μηνες και κατι ψιλα, "Συ ειπας"
    Δεν θα πω Γελάει ο κόσμος, γιατί είναι σοβαρό το θέμα

  3. #933
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα πω Γελάει ο κόσμος, γιατί είναι σοβαρό το θέμα
    Σοβαρο ειναι αυτο που ανεφερα νωριτερα. Οι "κατηγοροι" του mnp για ξερολισμο, μπαινουν στα θρεντ που γραφει ο mnp, για ολα τα θεματα στα οποια γραφει, γραφουν τις ημιμαθειες τους και λενε οτι αυτοι τα ξερουν καλυτερα απ'τον ασχετο mnp... αυτοι ομως δεν ειναι ξερολες... ειναι απλα ...παντογνωστες! Αυτο το σκηνικο του παραλογου ζουμε...

    Πες μου sdikr, σε ποσα θεματα εχεις μπει για να συζητησεις μαζι μου? Απο οικονομια και ai, μεχρι κλιματιστικα, μεχρι ηλεκτρισμο, μεχρι οτι να ναι... Ποσα? Εχεις ασχοληθει πραγματικα στη ζωη σου με ολα αυτα ή απλα μπαινεις να γραψεις την "αποψαρα" σου και να μου τη πεις? Γιατι εγω προσωπικα αποφευγω να γραψω για πραγματα που δε γνωριζω και επικεντρωνομαι σ'αυτα που γνωριζω (ωστε να κανω αυτο που κανω, καλα). Πχ στο ΑΙ ποσες ωρες εχεις ασχοληθει απ'τη ζωη σου με το θεμα? 5? 10? 100? Εχεις ξοδεψει χιλιαδες ωρες οπως εγω? Εγω γιατι πχ να παριστανω "ευγενικα" οτι η αποψη σου εχει οποιοδηποτε βαρος οταν γραφεις ημιμαθειες (αν και το κανω και σε "παιζω" ευγενικα)... Καταλαβαινεις το προβλημα? Καταλαβαινεις γιατι το θεμα ειναι σοβαρο, αλλα απ'την αναποδη?

  4. #934
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα πω Γελάει ο κόσμος, γιατί είναι σοβαρό το θέμα
    Μπα, δεν γελάω. Βαρέθηκα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #935
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η κατάσταση μου θυμίζει λιγάκι το ανέκδοτο με τον Πόντιο που ανέβαινε την Πανεπιστημίου με το αυτοκίνητο...

  6. #936
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρο ειναι αυτο που ανεφερα νωριτερα. Οι "κατηγοροι" του mnp για ξερολισμο, μπαινουν στα θρεντ που γραφει ο mnp, για ολα τα θεματα στα οποια γραφει, γραφουν τις ημιμαθειες τους και λενε οτι αυτοι τα ξερουν καλυτερα απ'τον ασχετο mnp... αυτοι ομως δεν ειναι ξερολες... ειναι απλα ...παντογνωστες! Αυτο το σκηνικο του παραλογου ζουμε...

    Πες μου sdikr, σε ποσα θεματα εχεις μπει για να συζητησεις μαζι μου? Απο οικονομια και ai, μεχρι κλιματιστικα, μεχρι ηλεκτρισμο, μεχρι οτι να ναι... Ποσα? Εχεις ασχοληθει πραγματικα στη ζωη σου με ολα αυτα ή απλα μπαινεις να γραψεις την "αποψαρα" σου και να μου τη πεις? Γιατι εγω προσωπικα αποφευγω να γραψω για πραγματα που δε γνωριζω και επικεντρωνομαι σ'αυτα που γνωριζω (ωστε να κανω αυτο που κανω, καλα). Πχ στο ΑΙ ποσες ωρες εχεις ασχοληθει απ'τη ζωη σου με το θεμα? 5? 10? 100? Εχεις ξοδεψει χιλιαδες ωρες οπως εγω? Εγω γιατι πχ να παριστανω "ευγενικα" οτι η αποψη σου εχει οποιοδηποτε βαρος οταν γραφεις ημιμαθειες (αν και το κανω και σε "παιζω" ευγενικα)... Καταλαβαινεις το προβλημα? Καταλαβαινεις γιατι το θεμα ειναι σοβαρο, αλλα απ'την αναποδη?
    Θα σου έλεγα τώρα κάτι, αλλά μετά θα μου λες πόσες ώρες έχω ασχοληθεί με ψυχιατρική και ότι ακόμα και εκεί πάλι ξέρεις καλύτερα.
    Κακώς δεν πήρες το finlux απο ότι φαίνεται τώρα με τις ζέστες χρειάζεται.

  7. #937
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου έλεγα τώρα κάτι, αλλά μετά θα μου λες πόσες ώρες έχω ασχοληθεί με ψυχιατρική και ότι ακόμα και εκεί πάλι ξέρεις καλύτερα.
    Κακώς δεν πήρες το finlux απο ότι φαίνεται τώρα με τις ζέστες χρειάζεται.
    Να θυμασαι, οτι ακομα και εκει (οπως και σε αλλα χοντρα που γραφεις γυρω-γυρω) σου χαριστηκα. Μπορουσα πολυ ανετα να μπω σε μια λογικη απαξιωσης των λεγομενων σου, του στυλ "Ναι εε? Μουφα τα energy ratings εεε? Και εσυ νομιζεις εισαι ο εξυπνος, ενω οι αλλες εταιρειες-ανταγωνιστες που χανουν πωλησεις απ'το finlux ειναι οι ηλιθιοι, που δε τεσταρουν τις μοναδες και που δε βαζουν το νομικο τους τμημα να καταγγειλει τα μουφο-ratings, και να εγειρουν αξιωσεις μεχρι και για διαφυγοντα κερδη απ'την εταιρεια που λειτουργει σε καθεστως αθεμιτου ανταγωνισμου/παραπλανητικης διαφημισης με μουφα ratings και χαμηλοτερες τιμες... δλδ μας λες οτι οι αλλες εταιρειες θελουν να χανουν λεφτα απ'τη finlux που λειτουργει αθεμιτα εις βαρος τους..."... και μετα να σου πεταξω και καμμια προσβολη του στυλ "για κουνα το κεφαλι σου να δεις αν βγαζει νοημα αυτο που ειπες και ξαναελα"...

    Για μενα ηταν πολυ ευκολο να σε απαξιωσω σε λιγες γραμμες. Δε το εκανα. Αλλα εξακολουθεις να εισαι αχαριστος, γιατι ισως νομιζεις οταν σου λεω οτι δεν εκμεταλλευομαι τις κραυγαλεες αδυναμιες σας στο διαλογο, ειτε αυτες αφορουν τους νομους της φυσικης, ειτε αφορουν τετοια πραγματα, οτι ισως δε το κανω... αλλα δεν ειμαι βλακας που δε σας απαξιωνω με το ιδιο στυλ που μου μιλατε... απλα δε θελω να σας μειωσω. Οχι ομως να μου τη βγειτε και απο πανω. Ορια... υπαρχουν και ορια.

  8. #938
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να θυμασαι, οτι ακομα και εκει (οπως και σε αλλα χοντρα που γραφεις γυρω-γυρω) σου χαριστηκα. Μπορουσα πολυ ανετα να μπω σε μια λογικη απαξιωσης των λεγομενων σου, του στυλ "Ναι εε? Μουφα τα energy ratings εεε? Και εσυ νομιζεις εισαι ο εξυπνος, ενω οι αλλες εταιρειες-ανταγωνιστες που χανουν πωλησεις απ'το finlux ειναι οι ηλιθιοι, που δε τεσταρουν τις μοναδες και που δε βαζουν το νομικο τους τμημα να καταγγειλει τα μουφο-ratings, και να εγειρουν αξιωσεις μεχρι και για διαφυγοντα κερδη απ'την εταιρεια που λειτουργει σε καθεστως αθεμιτου ανταγωνισμου/παραπλανητικης διαφημισης με μουφα ratings και χαμηλοτερες τιμες... δλδ μας λες οτι οι αλλες εταιρειες θελουν να χανουν λεφτα απ'τη finlux που λειτουργει αθεμιτα εις βαρος τους..."... και μετα να σου πεταξω και καμμια προσβολη του στυλ "για κουνα το κεφαλι σου να δεις αν βγαζει νοημα αυτο που ειπες και ξαναελα"...

    Για μενα ηταν πολυ ευκολο να σε απαξιωσω σε λιγες γραμμες. Δε το εκανα. Αλλα εξακολουθεις να εισαι αχαριστος, γιατι ισως νομιζεις οταν σου λεω οτι δεν εκμεταλλευομαι τις κραυγαλεες αδυναμιες σας στο διαλογο, ειτε αυτες αφορουν τους νομους της φυσικης, ειτε αφορουν τετοια πραγματα, οτι ισως δε το κανω... αλλα δεν ειμαι βλακας που δε σας απαξιωνω με το ιδιο στυλ που μου μιλατε... απλα δε θελω να σας μειωσω. Οχι ομως να μου τη βγειτε και απο πανω. Ορια... υπαρχουν και ορια.

    Και σου ξαναλέω, η ίδια η finlux δεν το ξέρει το μηχάνημα, ακόμα μια αναζήτηση θα σου βγάλει σε ποιες χώρες πουλιέται, σε ποιες σαν Α+++ και σε ποιες σαν Α++.

    Δεν θα σου πω κουνά το κεφάλι σου και τα λοιπά που λες, χαμένος χρόνος θα είναι, όπως είναι γνωστό είναι σε υγρή μορφή

  9. #939
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σου ξαναλέω, η ίδια η finlux δεν το ξέρει το μηχάνημα
    Ναι, δε το ξερει, επειδη δε το πουλαει πλεον. Ο χριστος και η παναγια μ'αυτα που διαβαζουμε και τα επαναλαμβανεις κι'ολας για να τα διαβαζουμε πολλαπλως και να μας φευγουν τα μαλλια...

    Δλδ κατι caterpillar colorado παπουτσια που εχω, και τα εχει πχ στο amazon[1], το skroutz [2], αλλα οχι στο site της caterpillar[3] το επισημο, σημαινει τι? Οτι δεν τα ξερει η caterpillar τα παπουτσια που εβγαλε?

    [1] https://www.amazon.co.uk/Caterpillar.../dp/B001HB8XZK
    [2] https://www.skroutz.gr/c/1463/andrik...lorado+p710652
    [3] https://shopcaterpillar.com/footwear/men/boots?p=1

    ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ λογικη, να χουμε να λεμε για να περναει η ωρα. Πραγματικα ομως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ποιες σαν Α+++ και σε ποιες σαν Α++.
    Θα σου ερθει ως σοκ, αν σου πω οτι η αποδοτικοτητα της ψυξης ειναι μεγαλυτερη σε ψυχρες χωρες και της θερμανσης, σε θερμες χωρες? Το energy rating το καρτελακι που εχει 3 ζωνες το καταλαβαινεις γιατι υπαρχει ή μπα?

  10. #940
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    http://www.newenergylabel.com/el/lab...ers_reversible
    Εικονογράμματα επισημαίνουν επιλεγμένες επιδόσεις και χαρακτηριστικά:

    Ψύξη:
    ‘SEER’ (Εποχιακός βαθμός ενεργειακής απόδοσης) δείχνει την ψύξη με γαλάζιο ανεμιστήρα και σύμβολο κύματος αέρα
    Φορτίο σχεδιασμού σε kW δείχνει την δηλωμένη ικανότητα ψύξης
    Τιμή SEER
    Ετήσια κατανάλωση ενέργειας σε kWh/έτος

    Θέρμανση:
    ‘SCOP’ (Εποχιακός συντελεστής απόδοσης) δείχνει την θέρμανση με κόκκινο αναεμιστήρα και σύμβολο κύματος αέρα
    Χάρτης της Ευρώπης όπου απεικονίζονται τρεις αντιπροσωπευτικές περίοδοι θέρμανσης και τα τετραγωνίδια αντιστοίχου χρώματος
    Φορτίο σχεδιασμού σε kW δείχνει την δηλωμένη ικανότητα θέρμανσης για κάθε περίοδο θέρμανσης
    Τιμή SCOP για κάθε περίοδο θέρμανσης
    Ετήσια κατανάλωση ενέργειας σε kWh/έτος ανά περίοδο θέρμανσης

  11. #941
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Συγχαρητηρια που ανακαλυψες, εστω και με λιγη βοηθεια, για ποιο λογο αλλαζει το rating ανα region.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20180420092841_25ff1adc.jpeg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  81,5 KB 
ID: 194678

  12. #942
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητηρια που ανακαλυψες, εστω και με λιγη βοηθεια, για ποιο λογο αλλαζει το rating ανα region.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20180420092841_25ff1adc.jpeg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  81,5 KB 
ID: 194678
    Ωραία όποτε κάνε την αναζήτηση για το Α+++ στην ψύξη (οι 3 ζώνες είναι για την Θέρμανση μόνο, δεν το λέω εγώ, το λέει η επίσημη σελίδα) και πες μου σε ποιες χώρες το βλέπεις να είναι Α++ στην ψύξη

  13. #943
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ασχετως τι γραφει ή δε γραφει, το ιδιο ισχυει και για τη ψυξη. Αλλη αποδοση εχει στη σιβηρια, αλλη στη κρητη.

  14. #944
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχετως τι γραφει ή δε γραφει, το ιδιο ισχυει και για τη ψυξη. Αλλη αποδοση εχει στη σιβηρια, αλλη στη κρητη.
    Εγώ μιλάω για τις 3 ζώνες και πως γίνεται η αναφορά στο καρτελάκι, σου δίνω και την επίσημη εκδοχή, τα παράπονα σου στα όργανα της ΕΕ.
    Αν δεν ξέρεις να το διαβάζεις σωστά πες το μας.


    Ακόμα ίδια απόδοση θα έχει στο Ηράκλειο και στα Χανιά, όποτε κάνε μια αναζήτηση για το Α+++ στην ψύξη και που αναφέρεται στο καρτελάκι και όχι όπως θα ήθελες εσύ.

  15. #945
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μιλάω για τις 3 ζώνες και πως γίνεται η αναφορά στο καρτελάκι, σου δίνω και την επίσημη εκδοχή, τα παράπονα σου στα όργανα της ΕΕ.
    Εσυ λες για μουφα ratings, εγω τι παραπονα να χω? Εγω απλους κανονες φυσικης αναφερω για οτιδηποτε λειτουργει ως αντλια θερμοτητας... οσο πιο κρυο το περιβαλλον, τοσο πιο κρυο θα δωσει εντος του σπιτιου (σε ψυξη). Και οσο πιο ζεστο εξω, τοσο πιο ζεστη θα δωσει μεσα στο σπιτι (σε θερμανση). Απλα πραματα ειναι, δεν ειναι rocket science.

Σελ. 63 από 124 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465687383 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. air condition και θορυβος!!!
    Από ioa_pap στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 269
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 21:04
  2. Μέτρησεις κατανάλωσης Air Condition.
    Από Patentman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 17:54
  3. ΑΣΧΗΜΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ AIR-CONDITION
    Από PILALAS στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-08, 20:13
  4. Αντί air-condition
    Από lazar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 17:02
  5. speedtouch κ΄ air condition
    Από bertsi στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-07, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας