Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    16-12-2016
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα σας,

    έκανα αίτηση για νέα σύνδεση στις 06/12/2016. Έκτοτε μέχρι και σήμερα έχω λάβει 9 διαφορετικά μηνύματα στο κινητό με πιθανές ημερομηνίες στις οποίες θα έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ για να ξεκινήσει η σύνδεση της γραμμής μου.

    Μέχρι και σήμερα 02/01/2017 όχι μόνο δεν έχει έρθει ο τεχνικός, αλλά δε μας έχει ενημερώσει και για ποιο λόγο δεν έρχεται. Η Nova μου λέει πως έχει στείλει αίτημα να τηρηθεί η τελευταία ημερομηνία, 30/12/2016 και πως πέρα από αυτό δεν μπορεί να κάνει κάτι περισσότερο.

    Ζητώ τη συμβουλή σας. Τι μπορώ να κάνω; Έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος την ίδια κατάσταση;

    Σας ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, χρονια πολλα και καλη χρονια!
    εγω δεν καταλαβα, ΓΙΑΤΙ να ερθει τεχνικος ΟΤΕ???? και που σπιτι σου???
    πες μας την ιστορια απο την αρχη να καταλαβουμε.....
    μηπως δεν ειχες καθολου γραμμη πριν? μονο τοτε θελει ο ΟΤΕ να ερθει. Δλδ δεν ειχες ΠΟΤΕ πριν τηλεφωνο σταθερο?
    Αν υπαρχει ο ΟΤΕ δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να ανακατευτει δλδ να ερθει εκει στο κεντρο κανουν οτι κανουν.
    Παντως τετοια ημερομηνια ηταν δυσκολο, πολλες αργιες, πολλες αδειες οι υπαλληλοι, βλαβες, τρεχουν και δεν φτανουν, οποτε οι νεες συνδεσεις πανε για ποιο μετα.
    Τα ξερω απο φιλους που τρεχανε και δεν εφταναν.
    Γραψε στo nova support εμεις τι να σου πουμε. Εγω θα πω οτι επρεπε να ειχες κανει ποιο πριν αιτηση και οχι μεσα στον ΔΕΚ, δεν περιμενες οτι μεσα σε αργιες και γιορτες θα σε καθυστερησουν?

    Υ.Γ δεν εχω δει ποτε μα ποτε κανεναν τεχνικο να ενημερωσει ΓΙΑΤΙ δεν ερχετε! ενημερωνουν μονο πότε θα ερθουν για ραντεβου δλδ. Τι να πει οτι δεν προλαβαινει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 02-01-17 στις 12:43.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειναι αιτηση για νεα συνδεση οπως λεει ο φιλος παραπανω πρεπει να ερθει ο τεχνικος του ΟΤΕ για να φερει την γραμμη μεχρι τον κατανεμητη.
    Eπιτελους VDSL

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περιοχή
    Κερατσινι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53568/5495
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Sercomm H300s
    SNR / Attn
    22(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

    Φαντάζομαι εννοεί νέα αίτηση AνΤΟΒ. Σε αυτές τις περιπτώσεις υπάρχει παράδοση γραμμής από ΟΤΕ μέχρι εσκαλίτ ή Χ/Κ. Βέβαια και σε αυτές τις περιπτώσεις έιναι ανάλογα τον φόρτο των εκάστοτε συνεργείων στην εκάστοτε περιοχή, οπότε είναι σύνηθες να αλλάζει η ημερομηνία παράδοσης.
    Όποιος στον κόσμο θε να'ρθεί και στην Αξά δεν πάει, το πέρασμα του απ'την ζωή χαμένο θε να πάει!

  5. #5
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι αιτηση για νεα συνδεση οπως λεει ο φιλος παραπανω πρεπει να ερθει ο τεχνικος του ΟΤΕ για να φερει την γραμμη μεχρι τον κατανεμητη.
    Αιτηση για νεα συνδεση, δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι αιτηση για νεα γραμμη και οτι πριν δεν ειχε. Αυτο το παιρνει ο καθενας οπως νομιζει και κρινει.
    Δεν διευκρυνιζει ακριβως τι ειναι. Νεα συνδεση σημαινει στην Forthnet οχι νεα γραμμη. Εγω καταλαβαινω οτι εννοει νεος συνδρομητης στην 4νετ γιαυτο και ρωτησα ο ΟΤΕ γιατι χρειαζεται.

    Ενας φιλος που εβαλε στο εξοχικο του πχ HOL και δεν ειχε πριν καθολου σταθερο και ειναι το δικτυο της περιοχης εναεριο.
    Καθυστερουσαν γιατι επρεπε να ερθει ο ΟΤΕ, δεν ειχε κολονα σπιτι του και επρεπε να ξαναπαει παλι τεχνικος γιατι επρεπε να βαλει κολονα.
    Και αντε να ειναι νεα γραμμη και να σου σπασει ο διαολος το ποδαρι του που λενε και να μην εχει ελευθερο ζευγος....ναι το επαθε ο αδερφος μου και η περιοχη του εχει VDSL!!! η καμπινα στα 10μετρα και δεν υπαρχει ζευγος για γραμμη σταθερου!!!!!

    Οπως και να εχει προτεινω ο φιλος να γραψει στο NOVA SUPPORT μονο αυτοι θα βγαλουν ακρη και δεν θα ξοδευεται και στα τηλεφωνα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 02-01-17 στις 15:58.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι οπως και να εχει ας επικοινωνησει με το support εδω στο φορουμ και πιστευω οτι θα βγει μια ακρη
    Eπιτελους VDSL

  7. #7
    Εγγραφή
    16-12-2016
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Προφανώς και έκανα αίτηση για νέα σύνδεση το συντομότερο δυνατό, καθώς μόλις μετακόμισα στο συγκεκριμένο διαμέρισμα, το οποίο και μόλις είχε ανακαινιστεί πλήρως πράγμα που σημαίνει πως δεν υπήρχε γραμμή από προηγούμενο ένοικο.

    Εννοείται πως επικοινώνησα με το support άπειρες φορές, χωρίς να βλέπω πρόοδο στο θέμα μου, γι αυτό και αποφάσισα να γράψω εδώ.

    Ωστόσο σήμερα το πρωί ο ΟΤΕ τελικά ενημέρωσε πως έκανε τη σύνδεση που έπρεπε και μετά από 2 ώρες πέρασε και ο τεχνικός της Nova.

    Τέλος καλό όλα καλά.

    Σας ευχαριστώ και πάλι!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-17, 02:28
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-16, 08:15
  3. VDSL ΑΠΟ ΚΑΦΑΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Από VaJohn στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-16, 22:32
  4. VDSL ΑΠΟ ΚΑΦΑΟ ΤΟΥ ΟΤΕ
    Από markopoulos21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-16, 09:43
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 17:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας