Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Προσφέρθηκα εθελοντικά να βοηθήσω στην διαχείριση ενός site φτιαγμένο με joomla 3.6.5 καθώς είμαι ο πιο σχετικός από την παρέα με αυτά. Το site είναι έτοιμο στημένο εγώ θα πρέπει να ενημερώνω το περιεχόμενο κυρίως. Έχω βρει τα "βασικά" θα έλεγα αλλά θέλω να εμβαθύνω λίγο παραπάνω σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι ποιο "προχωρημένο". Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα πάμπολα άρθρα,βιβλία, εγχειρίδια...
    Μπορούν οι άνθρωποι του αθλήματος να μου προτείνουν τα πιο χρήσιμα, αυτά που θεωρούν τα πιο κατανοητά, για να γίνω πιο σχετικός;
    Όλες οι προτάσεις δεκτές, θα με βόλευαν τα ελληνικά αλλά και στα αγγλικά (αν είναι κάτι καλό θα δυσκολευτώ λίγο αλλά θα το διαβάσω)
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Το χουν κάνει τόσο δύσχρηστο το Joomla που προσωπικά το παράτησα και έκανα migrate σε wordpress.
    Δες στο udemy.com τι βίντεο έχει.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  3. #3
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Η αλήθεια είναι ότι το joomla είναι κάπως χαοτικό, εγώ που δεν είμαι τελείως άσχετος με τον προγραμματισμό (έκανα στην σχολή) που πήρε κάποιο χρόνο να δω τον "τρόπο λειτουργίας" του. Μεταξύ αυτών των εργαλείων δημιουργίας ιστοσελίδων joomla,wordpress, drupal... ποιο είναι το ποιο "καλό" για να εμβαθύνω; ή ανάλογα με το "έργο" που θες να φτιάξεις διαλέγεις και το ανάλογο εργαλείο;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Wordpress με διαφορά. Εχει άπειρες δυνατότητες, ακόμη και κατάστημα στήνεις. Θέλει όμως ένα καλό theme, όπως πχ το betheme.
    Υπαρχει ενα fgjoomla to wordpress plugin. Εχει και δωραν εκδοση που μεταφέρει ολο τα άρθρα σε ποστ και τα μενου στα μενου. Τις κατηγορίες σε κατηγορίες κλπ. Η επαγγελματική εκδοση μεταφέρει και περιεχόμενο απο αλλα components.
    Θα δεις το φως αν το αλλάξεις πλατφόρμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nmavro73 : 09-01-17 στις 21:25.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Κατάλαβα. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.447
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chralexo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσφέρθηκα εθελοντικά να βοηθήσω στην διαχείριση ενός site φτιαγμένο με joomla 3.6.5 καθώς είμαι ο πιο σχετικός από την παρέα με αυτά. Το site είναι έτοιμο στημένο εγώ θα πρέπει να ενημερώνω το περιεχόμενο κυρίως. Έχω βρει τα "βασικά" θα έλεγα αλλά θέλω να εμβαθύνω λίγο παραπάνω σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι ποιο "προχωρημένο". Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα πάμπολα άρθρα,βιβλία, εγχειρίδια...
    Μπορούν οι άνθρωποι του αθλήματος να μου προτείνουν τα πιο χρήσιμα, αυτά που θεωρούν τα πιο κατανοητά, για να γίνω πιο σχετικός;
    Όλες οι προτάσεις δεκτές, θα με βόλευαν τα ελληνικά αλλά και στα αγγλικά (αν είναι κάτι καλό θα δυσκολευτώ λίγο αλλά θα το διαβάσω)
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δουλεύοντας και τα δύο .... Wordpress/Joomla βρίσκω το Joomla πολύ ποιο κοντά στην φιλοσοφία μου.... και μπορώ να πω ότι είναι και από πολύ εύκολο έως τραγικά εύκολο !!!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chralexo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι το joomla είναι κάπως χαοτικό, εγώ που δεν είμαι τελείως άσχετος με τον προγραμματισμό (έκανα στην σχολή) που πήρε κάποιο χρόνο να δω τον "τρόπο λειτουργίας" του. Μεταξύ αυτών των εργαλείων δημιουργίας ιστοσελίδων joomla,wordpress, drupal... ποιο είναι το ποιο "καλό" για να εμβαθύνω; ή ανάλογα με το "έργο" που θες να φτιάξεις διαλέγεις και το ανάλογο εργαλείο;
    Πάντως στην πραγματικότητα είναι εξαρτάται τι ψάχνεις και τι θέλεις να κάνεις ! Το κάθε πράγμα έχει την χρήση σου ...και τον χώρο του !!
    Τώρα από εκεί και πέρα το να ξέρεις και Joomla και Wordpress απλά σε κάνει ευέλικτο...γενικά σε πράγματα... και ανάλογα με το τι θέλεις κάνεις πας...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-16, 15:25
  2. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-16, 17:33
  3. δεν βλεπει τον σκληρο στη διαχειριση δισκων.
    Από balandis στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-16, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας