Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-36 από 36
  1. #31
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Αυτό που κάποιοι μπερδεύετε είναι το πόσα τηλέφωνα 4g υπάρχουν με το πόσα τηλέφωνα έχουν την δυνατότητα να κάνουν κλήσεις και να στέλνουν sms με 4g... είναι δυο διαφορετικά πράγματα.
    δλδ αυτή η εταιρεία θέλει να πουλήσω το κινητό μου που έχει 4g (ΝΟΤΕ3) και να πάρω ένα καινούργιο που να μπορώ να μιλάω από το 4g δίκτυό της...
    αν εδώ βρίσκετε λογική οκ.
    Εκτός αν μπει στην διαδικασία να μπορεί ο πελάτης να της επιστρέψει το κινητό του και να του δώσει ένα νέο ......μάλλον χλωμό....

  2. #32
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός αν μπει στην διαδικασία να μπορεί ο πελάτης να της επιστρέψει το κινητό του και να του δώσει ένα νέο ......μάλλον χλωμό....
    Στις ΗΠΑ πάντως όταν η AT&T άλλαξε κάτι στο δίκτυό της (δεν έχω ιδέα τι) που έκανε μερικά κινητά ασύμβατα, έστειλε δωρεάν (φτηνιάρικα) τηλέφωνα για αντικατάσταση. Εποχή dump phones, αλλά τα έστειλε.

  3. #33
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάποιοι μπερδεύετε είναι το πόσα τηλέφωνα 4g υπάρχουν με το πόσα τηλέφωνα έχουν την δυνατότητα να κάνουν κλήσεις και να στέλνουν sms με 4g... είναι δυο διαφορετικά πράγματα.
    δλδ αυτή η εταιρεία θέλει να πουλήσω το κινητό μου που έχει 4g (ΝΟΤΕ3) και να πάρω ένα καινούργιο που να μπορώ να μιλάω από το 4g δίκτυό της...
    αν εδώ βρίσκετε λογική οκ.
    Εκτός αν μπει στην διαδικασία να μπορεί ο πελάτης να της επιστρέψει το κινητό του και να του δώσει ένα νέο ......μάλλον χλωμό....
    προσωπικά δεν γνωρίζω περί 4G/4G+ καθώς προς το παρών έχω ένα "φτηνό" Smartphone Motorola Moto G 2 που υποστηρίζει 2G/3G τώρα που έχω δουλειά σκέφτομαι να πάρω νέο Smartphone Motorola Moto G 4 Plus το όποιο έχει δυνατότητα υποστήριξης 2G/3G/4G

  4. #34
    Εγγραφή
    22-02-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1023 (εκεί γύ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Draytek Vigor 2710Vn
    Ντε και καλά....

    Μου θυμίζει κάτι σαν τον δικό μας ΟΤΕ που για να σου δώσει πλέον internet σου μετατρέπει την τηλεφωνική γραμμή σε κάτι τύπου voip - δλδ απολυτη εξάρτηση ακόμη και της σταθερής τηλεφωνίας, από τη λειτουργία ενός router.... έτσι καουμπόικα...... κόβεται το ρεύμα -----> δεν έχεις ούτε τηλέφωνο..... η μάνα μου που μένει - καλώς ή κακώς - μόνη της γριά γυναίκα, έβαλε internet να ρχονται τα ταμπλετόβια εγγονάκια της να τη βλέπουν.... κόβεται το ρεύμα (χτυπάω ξύλο) και θέλει να πάρει ένα τηλέφωνο να την απασχολήσει μέσα στο σκοτάδι.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΟΤΕ.

    ΦΥΣΙΚΑ - όπως και στην περίπτωση των Ολλανδών - η αλλαγή παροχέα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nickvog : 15-01-17 στις 15:41.


    MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

  5. #35
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickvog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντε και καλά....

    Μου θυμίζει κάτι σαν τον δικό μας ΟΤΕ που για να σου δώσει πλέον internet σου μετατρέπει την τηλεφωνική γραμμή σε κάτι τύπου voip - δλδ απολυτη εξάρτηση ακόμη και της σταθερής τηλεφωνίας, από τη λειτουργία ενός router.... έτσι καουμπόικα...... κόβεται το ρεύμα -----> δεν έχεις ούτε τηλέφωνο..... η μάνα μου που μένει - καλώς ή κακώς - μόνη της γριά γυναίκα, έβαλε internet να ρχονται τα ταμπλετόβια εγγονάκια της να τη βλέπουν.... κόβεται το ρεύμα (χτυπάω ξύλο) και θέλει να πάρει ένα τηλέφωνο να την απασχολήσει μέσα στο σκοτάδι.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΟΤΕ.

    ΦΥΣΙΚΑ - όπως και στην περίπτωση των Ολλανδών - η αλλαγή παροχέα ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.
    Και πως θα αναπτυχθουν τα δικτυα νεας γενιας χωρις VoIP;
    Το VoIP ειναι μονοδρομος οταν σκαβονται οπτικες ινες, οποτε μη λεμε οτι να 'ναι...
    Πληροφοριακα, μπορεις να βαλεις και το δικο σου router σε bridge mode.

  6. #36
    Εγγραφή
    15-01-2017
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τραγικοί...

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-16, 09:58
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-16, 01:20
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-16, 22:22
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-16, 01:08
  5. Κλικ σε διαφημισεις φευγει απο την ιστοσελιδα
    Από kontinos στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-16, 20:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας