Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Καλησπερα σε όλους! Το τελευταιο διαστημα έχει κολλησει στο μυαλο του αντρα μου να αγορασει μια παιχνιδομηχανη για να μπορει να παιζει καποια αγωνιστικα παιχνιδια με αυτοκινητα μαζι με τον γιο μας που ειναι 7 ετων και την κορη μας 6 ετων(καλα λεμε τωρα πως ειναι για τα παιδια ).Στην αρχη ήμουν αρνητικη λόγο οικονομικων αλλα τελικα λεω να τους κανω μια εκπληξη και να κοιταξω τι καλο μπορω να βρω.Δυστυχως δεν εχω την παραμικρη ιδεα για αυτο και θα ηθελα να με κατατοπησετε οσο γινετε.
    Διαβαζω για ps3 και xbox και βλεπω οτι καποια μοντελα εχουν μεγαλητερα και αλλα μικροτερα GB ή MB.Αυτα τα GB ή MB που αποσκοπουν? ειναι για να αποθηκευονται παιχνιδια? Εχω δει μια προσφορα Xbox 360 E 500GB & Forza Horizon 2.Υποθετω πως το συγκεκριμενο παιχνιδι παιζετε με το τηλεχειριστιρο και δεν χρειαζεται τιμονι.Κανω λαθος?
    Θα μπορουσα να κατεβαζω καποια παιχνιδια απο πειρατικα site και να παιζουν κανονικα?
    Κατα την γνωμη σας πιο ειναι το πιο οικονομικο και καλο στο ειδος του για καποιον αρχαριο?
    Ευχαριστω πολυ και να με συγχωρειτε για τς πολλες ερωτησεις.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αντι να του κανεις την εκπληξη χωρις να ξερεις τα κριτηρια του , καλυτερα να συνεργαστειτε σε αυτην την αποφαση .
    μπορει να ειναι καταστροφικη μια λαθος εκπληξη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #3
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Σωστα το θεμα ειναι ομως πως και ο ιδιος δεν εχει την παραμικρη ιδεα απο τετοιου ειδους παιχνιδια,την προηγουμενη εβδομαδα με ειχε βαλει να ψαξω σε ολες τις σελιδες και τα καταστηματα για να βρω κατι καλο.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    την εκδοχη για μεταχειρισμενη κονσολα που μπορει στα ιδια λεφτα να την παρεις με πληθος παιχνιδιων και περιφεριακων την εχετε συμπεριλαβει ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Ναι,μου το ειχε σηζητησει και ο ιδιος αλλα λογο αγνοιας φοβαμαι τι θα βρω,δεν ξερω τι θα πρεπει να προσεξω στην αγορα ενος τετοιου μηχανηματος.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο χρηματα υποθετω γυρω στα 200 ευρω εχετε καταληξει οτι μπορειτε να διαθεσετε ;

    μπορει να μην ειμαι ο καταλληλος να σε βοηθησω στο να κανεις την καλυτερη δυνατη επιλογη ,αλλα οι ερωτησεις και κυριως οι απαντησεις ελπιζω να βοηθησουν τους ειδημονες του φορουμ να σου προτεινουν οτι καλυτερο δυνατο.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #7
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Ναι,πανω κατω 200 υπολογιζω. Θα ηθελα να μου πουν τι να προσεξω,που χρησιμευει η χωριτικοτητα και ποιες λειτουργιες εχει το x-box και το ps3 εκτος απο τα παιχνιδια.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-07-2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Cosmote Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    κι εγώ στο ίδιο επίπεδο μ' εσένα ήμουν την περίοδο των γιορτών
    αυτό που παρατήρησα ειναι πως το PS και το Xbox διαφοροποιούνται στα παιχνίδια που έχουν αποκλειστικά για το σύστημά τους κ δεν θα τα βρεις αλλού.
    Αν κ διάβασα πως μετά απο καιρό τα διαθέτουν και στις 2 κονσόλες.
    Πάνω κάτω τα ίδια ειναι σε πολύ γενικές γραμμές. Αυτά που είδα εγώ ειναι:

    1. Το Xbox έχει πιο σταθερή διαδικτυακή εμπειρία (εαν θέλουν να παίξουν παιχνίδια με άλλους παίχτες στο ιντερνετ, μπορέι να φαινεται ήσσονως σημασίας αλλά στην πράξη ΔΕΝ είναι)
    Το PS είναι πιο ευάλοτο με αποτέλεσμα κατα καιρούς να μην λειτουργεί καλά ενώ έχουν συνδρομή και τα δύο (υπολόγιζε κανενα 45ρι ευρώ το 12μηνο για το Xbox, για PS δεν γνωρίζω)

    2. Τα GB και ΜΒ που αναφέρεις αφορούν τον σκληρό δίσκο που έχει μεσα του η κάθε κονσόλα και αποθηκεύει τα παιχνίδια. Όσο πιο πολλά τα GB τόσο το καλύτερο και πιο ακριβό.
    Στο Xbox μπορείς όμως να συνδέσεις εξωτερικό σκληρό δίσκο της επιλογής σου (παρα πολυ καλό αυτό) σε αντίθεση με το PS που δεν μπορείς!

    3. Στο Xbox one S έχεις υποστήριξη για 4K υλικό (υπερυψηλή ανάλυση για μελλοντικά) στο PS για την ώρα όχι.

    Εγώ πρόλαβα τις χριστουγεννιάτικες προσφορές κ αγόρασα Xbox one S κ είμαι 100% ικανοποιημένος.
    Παίζω και διπλά παιχνίδια στο σπίτι και με πολλούς παίχτες στο ιντερνετ, γενικά λειτουργεί απροβλημάτιστα.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου,κανα δυο ερωτησεις ακομη μονο....
    Η συνδρομη στην οποια αναφερεσαι ειναι για να κατεβαζεις παιχνιδια και να αγοραζεις καποια φθηνοτερα?Ειναι προαιρετικη ή θα πρεπει οπωσδηποτε να εχω συνδρομη?
    Και το δευτερο,οταν αγορασω ενα παιχνιδι ειναι απαραιτητο να το αποθηκευσω στον σκληρο του?Με τα 500GB θα εχω προβλημα στην πορεια?

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valasia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε όλους! Το τελευταιο διαστημα έχει κολλησει στο μυαλο του αντρα μου να αγορασει μια παιχνιδομηχανη για να μπορει να παιζει καποια αγωνιστικα παιχνιδια με αυτοκινητα μαζι με τον γιο μας που ειναι 7 ετων και την κορη μας 6 ετων(καλα λεμε τωρα πως ειναι για τα παιδια ).Στην αρχη ήμουν αρνητικη λόγο οικονομικων αλλα τελικα λεω να τους κανω μια εκπληξη και να κοιταξω τι καλο μπορω να βρω.Δυστυχως δεν εχω την παραμικρη ιδεα για αυτο και θα ηθελα να με κατατοπησετε οσο γινετε.
    Διαβαζω για ps3 και xbox και βλεπω οτι καποια μοντελα εχουν μεγαλητερα και αλλα μικροτερα GB ή MB.Αυτα τα GB ή MB που αποσκοπουν? ειναι για να αποθηκευονται παιχνιδια? Εχω δει μια προσφορα Xbox 360 E 500GB & Forza Horizon 2.Υποθετω πως το συγκεκριμενο παιχνιδι παιζετε με το τηλεχειριστιρο και δεν χρειαζεται τιμονι.Κανω λαθος?
    Θα μπορουσα να κατεβαζω καποια παιχνιδια απο πειρατικα site και να παιζουν κανονικα?
    Κατα την γνωμη σας πιο ειναι το πιο οικονομικο και καλο στο ειδος του για καποιον αρχαριο?
    Ευχαριστω πολυ και να με συγχωρειτε για τς πολλες ερωτησεις.
    Δες και Wii U με Mario Kart 8. Ιδανικο racing game για οικογενεια (θα με θυμηθεις). Δεν θελει συνδρομη το online (σε αντιθεση με XBOX/PS4).

    Κοιτα σε μεταχειρισμενη κονσολα ομως, γιατι καινουρια δεν αξιζει απο αποψη κοστους... το παιχνιδι το βρισκεις και σε αγγελιες (π.χ. xe.gr).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος uncharted : 15-01-17 στις 02:45.

  11. #11
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Δηλαδη η συνδρομη στα xbox και ps ειναι απαραιτητη?

  12. #12
    Εγγραφή
    22-10-2007
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38845/5000 Kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson TG788vn
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 14.7(dB)
    Είναι απαραίτητη μόνο αν θα παίζει ονλινε με άλλους παίχτες.
    Αν παίζει μόνος του η με τα παιδιά του τότε όχι δεν χρειάζεται.

  13. #13
    Εγγραφή
    14-01-2017
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Χαλκιδικής
    Σας ευχαριστω πολυ ολους!! Με βοηθησατε πολυ...τελικα θα κοιταξω για xbox ή wii.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Wii U, οχι Wii.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτησεις για Mikrotik Hotspot
    Από groun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-19, 16:51
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-17, 22:05
  3. Βοήθεια για την αγορά μηχανημάτων για STARTUP
    Από aia στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-16, 09:47
  4. Ερωτήσεις για οικιακό δίκτυο? Προβληματισμοί για υποδίκτυα
    Από gfdimopo στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-16, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας