Σελ. 264 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 244254259262263264265266269274284 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.946-3.960 από 5680
  1. #3946
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν υπάρχει σωματική βλάβη οσο ελαφρά και να είναι πρέπει να επιληφθεί η τροχαία. Επίσης ο υπαίτιος μπορεί να βρεθεί κατηγορούμενος σε ποινικό δικαστήριο. Ποιοι είναι αυτοί οι ασφαλιστές που παροτρύνουν τους πελάτες τους να παραπονεθούν για μαϊμού τραυματισμούς όπως ισχυρίζεσαι;
    ναι δικιο εχεις, δεν το εχω ακουσει απο ασφαλιστη , σαν φημη το εχω ακουσει και αρκετα παλιοτερα .
    με συγχωρειτε για την παραπληροφορηση .
    ουτε ειναι τακτικη που συμφωνω .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #3947
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    https://indicator.gr/paradidetai-i-n...eof-poseidonos

    Ξερει κανεις γιατι ο δρομος, αριστερα, οπως φαινεται να προχωραει, εχει ...τουνελ / καλυμα τσιμεντενιο?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4815370.jpg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  55,3 KB 
ID: 204670

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  falirikos-ormos-3-630x354.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  85,3 KB 
ID: 204671

    Και εδω, στο κεντρο-πανω, το ιδιο αλλα παλαιοτερη φωτο.

  3. #3948
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν υπάρχει σωματική βλάβη οσο ελαφρά και να είναι πρέπει να επιληφθεί η τροχαία. Επίσης ο υπαίτιος μπορεί να βρεθεί κατηγορούμενος σε ποινικό δικαστήριο. Ποιοι είναι αυτοί οι ασφαλιστές που παροτρύνουν τους πελάτες τους να παραπονεθούν για μαϊμού τραυματισμούς όπως ισχυρίζεσαι;
    Η ζώνη αφήνει σημάδι στο στήθος. Οπότε πας στα "σίγουρα" για να έρθει τροχαία και ο άλλος να μην κάνει τον "Αλέκο". Πχ πριν 20 χρόνια τρακάρισε φίλος μου με παππού ο οποίος διέσχισε με τρακτέρ κάθετα τον περιφερειακό της Λιβαδειάς. Η μητέρα του πήγε στο νοσοκομείο διότι αμέσως κατέφθασαν συγγενείς του παππού και άρχισαν τους τραμπουκισμούς.

  4. #3949
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Δείτε εδώ τι κάνουν οι... βελανιδοφάγοι:

    https://www.facebook.com/viralmotion...1905073152985/

    Αυτό προύποθέτει όμως δύο συνθήκες που δεν βρίσκουμε Ελλάδα:

    - να αντιδράσει κάποιος που βλέπει την παρανομία χωρίς να φοβάται αν θα τον πουν... ρουφιάνο, και τι ασχολείσαι, κοίτα την δουλειά σου κτλ.

    - Αστυνομία που θα αντιδράσει σε σχετικά νορμάλ χρόνο και θα έρθει να εφαρμόσει τον νόμο.

    Συνήθως το πρώτο εξαρτάται απ το δεύτερο. Έχω δει παραβασεις του ΚΟΚ να συμβαίνουν ΜΠΡΟΣΤΑ στα μάτια των αστυνομικών και αυτοί απλά να μην ασχολούνται...

  5. #3950
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://indicator.gr/paradidetai-i-n...eof-poseidonos

    Ξερει κανεις γιατι ο δρομος, αριστερα, οπως φαινεται να προχωραει, εχει ...τουνελ / καλυμα τσιμεντενιο?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4815370.jpg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  55,3 KB 
ID: 204670

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  falirikos-ormos-3-630x354.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  85,3 KB 
ID: 204671

    Και εδω, στο κεντρο-πανω, το ιδιο αλλα παλαιοτερη φωτο.
    Μήπως σκοπεύουν να το μπαζώσουν από πάνω και να κάνουν πάρκο ή κάτι άλλο;

  6. #3951
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    υποτιθεται θα ηταν ενα τουνελ και απο πανω λοφος για να περνανε οι ανθρωποι των νωτιων

    τωρα γιατι εγινε ετσι....

  7. #3952
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποτιθεται θα ηταν ενα τουνελ και απο πανω λοφος για να περνανε οι ανθρωποι των νωτιων

    τωρα γιατι εγινε ετσι....
    Εγώ θυμάμαι να γίνεται λόγος για "υπογειοποίηση" της παραλιακής λεωφόρου, για να φτιαχτεί ενιαίο μέτωπο των έργων που είναι πάνω στο νερό με τη τη "ζώνη" που ξεκινά από το Νιάρχο και πηγαίνει μέχρι ΣΕΦ/Μικρολίμανο κλπ.

    Πώς θα γίνει αυτό με την "παραπαραλιακή" να είναι ακόμα στη θέση της και σηκώνοντας το "λόφο", όπως σωστά αναφέρεις", μόνο ο Αρχιτέκτονας το ξέρει...αντί να "κατέβει" ο δρόμος, σήκωσαν και ανάχωμα για την επερχόμενη άνοδο της στάθμης.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #3953
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Κινητό ;;;

    ΙΧ που οδηγούσε γυναίκα παρέσυρε, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες, μια ομάδα ποδηλατών τραυματίζοντάς τους σοβαρά ενώ δύο εξ αυτών έχασαν τη ζωή τους

    Πηγή: https://www.voria.gr/article/ematiro...stin-ptolemada

  9. #3954
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    https://www.reader.gr/news/koinonia/...toys-podilates

    Το αν είχε απαντήσει σε κλήση ή σε μήνυμα, υποθέτω ότι μπορεί να αποδειχτεί.
    Απ όσα ισχυρίζονται στο βίντεο, αρκει και μια ματιά στο κινητό να αποβεί μοιραία.

    Προσωπικά, με ανησυχεί και η χρήση του GPS αν και προσπαθω να το τοποθετήσω σε σημείο που δεν απαιτείται ματιά προς τα δεξιά και αριστερά, αλλά και πάλι, αντιλαμβανομαι ότι ορισμένες φορές η απόσπαση της προσοχής μου από τον δρόμο υπερβαίνει τα όρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eqvus : 26-06-19 στις 11:48.

  10. #3955
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θυμάμαι να γίνεται λόγος για "υπογειοποίηση" της παραλιακής λεωφόρου, για να φτιαχτεί ενιαίο μέτωπο των έργων που είναι πάνω στο νερό με τη τη "ζώνη" που ξεκινά από το Νιάρχο και πηγαίνει μέχρι ΣΕΦ/Μικρολίμανο κλπ.

    Πώς θα γίνει αυτό με την "παραπαραλιακή" να είναι ακόμα στη θέση της και σηκώνοντας το "λόφο", όπως σωστά αναφέρεις", μόνο ο Αρχιτέκτονας το ξέρει...αντί να "κατέβει" ο δρόμος, σήκωσαν και ανάχωμα για την επερχόμενη άνοδο της στάθμης.
    Είχε γραφτεί ότι αυτό ήταν το αρχικό σχέδιο, αλλά θα χρειαζόταν TBM για το άνοιγμα των σηράγγων κάτω από τη στάθμη της θάλασσας και το κόστος θα ήταν υπερβολικά υψηλό από αυτό που τελικά επιλέχθηκε.

    Ουσιαστικά θα δημιουργήσουν άλλη μια εσπλανάδα αν κρίνω από αυτά που λέει ο Καπαντάης.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos83 : 26-06-19 στις 13:45.

  11. #3956
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το σημείο που ήδη ήταν η παραλιακή εκεί είναι μπαζωμένος "βάλτος" από εποχή Καραμανλή του original. Παλαιότεροι μου έχουν πει ότι υπήρχε ελεύθερη απόρριψη μπαζών. Οπότε η πλήρης υπογειοποίηση μάλλον είναι είτε ανέφικτη είτε δαπανηρή.

    Υποτίθεται εκεί που είναι η παραλιακή τώρα (η ταχείας κυκλοφορίας όχι η παλιά) θα γίνει πάρκο περιπάτου και θα χρησιμοποιηθεί και βιολογικός καθαρισμός στον Κηφισό για να αρδεύεται.

    Γενικά δεν ξέρω αν είμαι θετικά η αρνητικά διακείμενος, θα πρέπει να το δω ολοκληρωμένο. Πάντως βαρέθηκα να βλέπω τσιμέντο. Ειδικά με τη μοντέρνα αρχιτεκτονική και την περίεργη αγάπη τους σε αυτό το υλικό έχω χάσει πάσα ελπίδα.


  12. #3957
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Είπαμε, κάτω από τη στάθμη της θάλασσας, και απορρίφθηκε λόγω κόστους ελέω χρήσεως TBM, aka μετροπόντικα σε όλο το μήκος του Φαληρικού Όρμου, ξέχωρα τις τροποποιήσεις για τις γραμμές τράμ.

    Εννοείται ήταν βάλτος, εκεί κατέληγαν τα μπάζα από τις κατεδαφίσεις των παλαιών νεοκλασικών κτισμάτων της περίφημης αντιπαροχής, ειδικά της δεκαετίας του 1960.

  13. #3958
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    https://streamable.com/a8cxp

    πεθανε ο οδηγος αφου το rv δεν ειχε φρενα

  14. #3959
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε γραφτεί ότι αυτό ήταν το αρχικό σχέδιο, αλλά θα χρειαζόταν TBM για το άνοιγμα των σηράγγων κάτω από τη στάθμη της θάλασσας και το κόστος θα ήταν υπερβολικά υψηλό από αυτό που τελικά επιλέχθηκε.

    Ουσιαστικά θα δημιουργήσουν άλλη μια εσπλανάδα αν κρίνω από αυτά που λέει ο Καπαντάης.

    Ότι να 'ναι, πραγματικά. Βρίζουμε χρόνια που σηκώθηκε τόσο ψηλά το μέτωπο στην παραλία, με ότι αυτό προκαλεί στο μικροκλίμα, τώρα το σηκώνουμε κι άλλο.

    Στα δικά μου, χτες έκανε τελικά δήλωση αποδοχής ο άλλος οδηγός, σήμερα μου ήρθε η επιβεβαίωση από την εταιρεία του, περιμένω κ τη δική μου.

    Ευχαριστώ για την υποστήριξη κ τις συμβουλές, και μια μόνο επισήμανση / συμβουλή...να μην είμαστε τόσο απόλυτοι και κατηγορηματικοί, υπάρχει πάντα περιθώριο λάθους και διόρθωσης.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #3960
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    εγω θελω να μαθω πως αυτα τα τουνελ που μοιαζουν τοσο "λεπτα" θα αντεξουν ολους τους τονους απο χωμα που θα μπει εκει περα..

Σελ. 264 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 244254259262263264265266269274284 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας