Σελ. 199 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 179189194197198199200201204209219 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.971-2.985 από 5680
  1. #2971
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχει "δικιο"... προφανως οι γερμανοι χωρις ορια στις autobahn ειναι ανωτερη φυλη και "δικαιουνται" ελεω θεου και γονιδιων να μην εχουν ορια.

    Τη προαιρετικοτητα των νομων btw, δε τη καθοριζει ο μνπ, αλλα το κρατος με την επιλεκτικη προθυμια του αναφορικα με τη τηρηση των νομων.
    Ο Γερμανός εκτός Autobahn τηρεί τον ΚΟΚ, ακόμα και στην autobahn τηρεί τον ΚΟΚ και δεν σκέφτεται πως είναι προαιρετικός, όποτε ναι έχει δίκαιο ο Ιαβέρης,

  2. #2972
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις; ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ; Οι νόμοι ενός κράτους εφαρμόζονται μόνο αν υπάρχει αστυνομία να τσεκάρει ότι ο κάθε ένας από μας θα τον τηρήσει; Αν δεν μας βλέπουν κάνουμε ότι γουστάρουμε; Πλάκα κάνεις;

    Το quoted post γίνεται bookmark για αποδεικτικό στα δικαστήρια.
    Χωρις επιβολη, ποινες, κτλ, οι νομοι ειναι απλα για να υπαρχουν. Δεν εχουν νοημα.

    Πες οτι περασες ενα νομο και λεει απαγορευεται η παρανομη μεταναστευση. Αυτον τον νομο δεν τον εφαρμοζεις (δεν κανεις ελεγχους, δεν απελαυνεις επιτοπου οσους εχουν εισελθει παρανομα) κτλ κτλ. Γιατι υπαρχει αυτος ο νομος? Για να πιανεις κανα τουρκο στο φυλακιο του εβρου και να εχεις κατι να τον κατηγορησεις οταν μπει ("παρανομη εισοδος") ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε; Τι γράφεις τώρα, ότι ο ΚΟΚ έχει προαιρετική εφαρμογή; Φαντάζομαι θα το επικαλεστείς αυτό στην τροχαία, σε δικαστήριο;
    Λες και το δικαστηριο δε το ξερει οτι υπαρχει επιλεκτικη εφαρμογη των νομων...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Γερμανός εκτός Autobahn τηρεί τον ΚΟΚ
    Αμα τον τηρουσε θα ειχε 0 ατυχηματα / 0 νεκρους. Αλλα και ατυχηματα εχουν πολλα και νεκρους εχουν. Επομενως κατι δε κανουν καλα και αυτοι.

  3. #2973
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αμα τον τηρουσε θα ειχε 0 ατυχηματα / 0 νεκρους. Αλλα και ατυχηματα εχουν πολλα και νεκρους εχουν. Επομενως κατι δε κανουν καλα και αυτοι.
    Το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο, αρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι!


    Πάντα υπάρχουν κάποιοι που σκέφτονται σαν εσένα και οτι οι κανόνες είναι προαιρετικοί, όποτε μπορεί να παραβιάσουν προτεραιότητες κλπ
    Υπάρχουν ακόμα και τα ατυχήματα. ενα ξερό έχουν νεκρούς απο ατυχήματα χωρίς να ξέρουμε τι και πως είναι άχρηστο σαν πληροφορία

  4. #2974
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ψιτ, ΜΝΡ, πάμε ένα στοιχηματάκι; Πας με 200χλμαω Ελλάδα σε δρόμο και αν σε πιάσουν να επικαλεστείς ότι "δλδ μάγκες είναι οι Γερμανοί κι εμείς τσόλια, κύριε δικαστά μου, αφού αυτοί το κάνουν γιατί όχι εμείς"; Αν αθωωθείς με τη γραμμή αυτή εγώ σου δίνω ό,τι θες, μέχρι και το μερίδιο στο πατρικό μου σπίτι. Εσύ αν χάσεις, τι μου δίνεις;

    Άσε που δλδ μας δουλεύεις επειδή έχω σοβαρότατες αμφιβολίες (μην πω είμαι βέβαιος) ότι την Πεντέλης την κάνεις το πολύ με 60χλμ (αν οδηγείς κιόλας) και εδώ απλά γράφεις μπούρδες για να περάσει ένα χαλαρό Σάββατο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #2975
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο, αρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι!
    Απλα σου απεδειξα οτι δεν ισχυει οτι τα κανουν ολα καλα οπως ισχυριζεσαι.

  6. #2976
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψιτ, ΜΝΡ, πάμε ένα στοιχηματάκι; Πας με 200χλμαω Ελλάδα σε δρόμο και αν σε πιάσουν να επικαλεστείς ότι "δλδ μάγκες είναι οι Γερμανοί κι εμείς τσόλια, κύριε δικαστά μου, αφού αυτοί το κάνουν γιατί όχι εμείς"; Αν αθωωθείς με τη γραμμή αυτή εγώ σου δίνω ό,τι θες, μέχρι και το μερίδιο στο πατρικό μου σπίτι. Εσύ αν χάσεις, τι μου δίνεις;

    Άσε που δλδ μας δουλεύεις επειδή έχω σοβαρότατες αμφιβολίες (μην πω είμαι βέβαιος) ότι την Πεντέλης την κάνεις το πολύ με 60χλμ (αν οδηγείς κιόλας) και εδώ απλά γράφεις μπούρδες για να περάσει ένα χαλαρό Σάββατο
    Τα στοιχήματα εκτός ΟΠΑΠ απαγορεύονται

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα σου απεδειξα οτι δεν ισχυει οτι τα κανουν ολα καλα οπως ισχυριζεσαι.

    Το μόνο που απέδειξες είναι πως πάντα υπάρχουν κάποιοι που σκέφτονται σαν εσένα και οτι οι κανόνες είναι προαιρετικοί, όποτε μπορεί να παραβιάσουν προτεραιότητες κλπ
    Υπάρχουν ακόμα και τα ατυχήματα. ενα ξερό έχουν νεκρούς απο ατυχήματα χωρίς να ξέρουμε τι και πως είναι άχρηστο σαν πληροφορία

  7. #2977
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις επιβολη, ποινες, κτλ, οι νομοι ειναι απλα για να υπαρχουν. Δεν εχουν νοημα.

    Πες οτι περασες ενα νομο και λεει απαγορευεται η παρανομη μεταναστευση. Αυτον τον νομο δεν τον εφαρμοζεις (δεν κανεις ελεγχους, δεν απελαυνεις επιτοπου οσους εχουν εισελθει παρανομα) κτλ κτλ. Γιατι υπαρχει αυτος ο νομος? Για να πιανεις κανα τουρκο στο φυλακιο του εβρου και να εχεις κατι να τον κατηγορησεις οταν μπει ("παρανομη εισοδος") ?

    - - - Updated - - -



    Λες και το δικαστηριο δε το ξερει οτι υπαρχει επιλεκτικη εφαρμογη των νομων...

    - - - Updated - - -



    Αμα τον τηρουσε θα ειχε 0 ατυχηματα / 0 νεκρους. Αλλα και ατυχηματα εχουν πολλα και νεκρους εχουν. Επομενως κατι δε κανουν καλα και αυτοι.
    Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς την λογική σου. Ένα πολύ απλό, είσαι ας πούμε στον δρόμο (εθνική, αυτοκινητόδρομος) και τρέχεις με 160χμω σε σημείο που η σήμανση δείχνει ας πούμε 90, και υπάρχει κάμερα και σε γράφει. Τι ακριβώς θα πεις μετά όταν σου έρθει το πρόστιμο, οι βαθμοί ποινής, και ό,τι άλλο προβλέπεται για τόση διαφορά ταχύτητας από το επιτρεπόμενο; Ότι η εφαρμογή είναι προαιρετική και πάμε κ. τροχαίε/δικαστά για καφεδάκι;

    http://drivingschool.gr/nomothesia/p...s/poines03.htm
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  8. #2978
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχει "δικιο"... προφανως οι γερμανοι χωρις ορια στις autobahn ειναι ανωτερη φυλη και "δικαιουνται" ελεω θεου και γονιδιων να μην εχουν ορια.

    Τη προαιρετικοτητα των νομων btw, δε τη καθοριζει ο μνπ, αλλα το κρατος με την επιλεκτικη προθυμια του αναφορικα με τη τηρηση των νομων.
    οι νόμοι και οι κανόνες μιας άλλης χώρας δεν μπορεί ναναι κανόνας εδω επειδή έτσι γουστάρεις.
    κάποιος άλλος θα έλεγε θα έχω και αυτόματα και κανόνια, επειδή στις ΗΠΑ έχουν.
    Αλλος μπορεί να πεί, κλέφτης; του κόβω τα χέρια επειδή έτσι ορίζει η Σαρία.
    και πάει λέγοντας.
    Είσαι σε μια χώρα, μπορείς να γκρινιάζεις, για νόμους και κανόνες που δεν σου αρέσουν, ψήφισε αντιπροσώπους (βουλευτές λέγεται) να σε εκπροσωπήσουν σε αυτό, και εαν έχει σημαντική εκπροσώπηση, μπορεί να αλλάξει. Εαν όχι, σορρυ, θα πρέπει να προσαρμοστείς στους κανόνες που έχουν αποφασίσει οι πολλοί. Αλλιώς πάνε Γερμανία για να πηγαίνεις με 300 (αυτό ειναι σε κάποιους λίγους αυτοκινητόδρομους με συγκεκριμένες προδιαγραφές αν θες να ξέρεις, δεν είναι παντού, τουλάχιστον έκανα αρκετά χιλιόμετρα εκεί, και επίσης, πρέπει να έχεις την ανάλογη οδική συμπεριφορά) και ΗΠΑ να έχεις κουμπούρια, Ολλανδία για να καπνίζεις άφοβα χόρτο, Αραβία, για να δέρνεις την γυναίκα σου (εσυ μπορεί να μην ξέρεις, αυτή ξέρει )

  9. #2979
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε που δλδ μας δουλεύεις επειδή έχω σοβαρότατες αμφιβολίες (μην πω είμαι βέβαιος) ότι την Πεντέλης την κάνεις το πολύ με 60χλμ (αν οδηγείς κιόλας) και εδώ απλά γράφεις μπούρδες για να περάσει ένα χαλαρό Σάββατο
    Επειδή όλως τυχαίως βρίσκομαι μαζί με τον MNP αυτήν την στιγμή και οδηγεί στην Πεντέλης με 120χμ στις στροφές και σβηστά φώτα ενώ ταυτόχρονα ποστάρει από το τάμπλετ του στο παρών φόρουμ, διαβεβαιώνω με όρκο ενώπιον θεού και δικαστών ότι τα πάντα που γράφει είναι αληθινά.

  10. #2980
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψιτ, ΜΝΡ, πάμε ένα στοιχηματάκι; Πας με 200χλμαω Ελλάδα σε δρόμο και αν σε πιάσουν να επικαλεστείς ότι "δλδ μάγκες είναι οι Γερμανοί κι εμείς τσόλια, κύριε δικαστά μου, αφού αυτοί το κάνουν γιατί όχι εμείς"; Αν αθωωθείς με τη γραμμή αυτή εγώ σου δίνω ό,τι θες, μέχρι και το μερίδιο στο πατρικό μου σπίτι. Εσύ αν χάσεις, τι μου δίνεις;
    Το key word σε ολο το παραπανω ειναι το "αν σε πιασουν". Αυτο σχολιαζω.

  11. #2981
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή όλως τυχαίως βρίσκομαι μαζί με τον MNP αυτήν την στιγμή και οδηγεί στην Πεντέλης με 120χμ στις στροφές και σβηστά φώτα ενώ ταυτόχρονα ποστάρει από το τάμπλετ του στο παρών φόρουμ, διαβεβαιώνω με όρκο ενώπιον θεού και δικαστών ότι τα πάντα που γράφει είναι αληθινά.
    Πες του όμως να μη μιλά ταυτόχρονα στο κινητό επειδή είναι επικίνδυνο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το key word σε ολο το παραπανω ειναι το "αν σε πιασουν". Αυτο σχολιαζω.
    OK, να διορθώσω το στοίχημα που προτείνω: Να φροντίσω να σε πιάσουν. Στα υπόλοιπα είμαστε ΟΚ και το κλείσαμε;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #2982
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλιώς πάνε Γερμανία για να πηγαίνεις με 300
    Γιατι να πας στην Γερμανια οταν μπορεις να το κανεις και στην Ελλαδα? Μια χωρα διχως οριο δεν εχει μεγαλη διαφορα απο μια χωρα με οριο που ο ΚΟΚ δεν τηρειται υπ'ευθυνη του κρατους.

    Προσωπικα δε νιωθω ΟΚ με ταχυτητες 300+, απλα λεμε θεωρητικα.

  13. #2983
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Με βάση τα προηγούμενα, θέλουμε φωτό της άδειας οδήγησης του MNP!
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  14. #2984
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς την λογική σου. Ένα πολύ απλό, είσαι ας πούμε στον δρόμο (εθνική, αυτοκινητόδρομος) και τρέχεις με 160χμω σε σημείο που η σήμανση δείχνει ας πούμε 90, και υπάρχει κάμερα και σε γράφει. Τι ακριβώς θα πεις μετά όταν σου έρθει το πρόστιμο, οι βαθμοί ποινής, και ό,τι άλλο προβλέπεται για τόση διαφορά ταχύτητας από το επιτρεπόμενο; Ότι η εφαρμογή είναι προαιρετική και πάμε κ. τροχαίε/δικαστά για καφεδάκι;
    Τιποτα δε θα πω. Ειναι προφανες οτι δε σχολιαζω το <0.1% οπου θα επιβληθει ποινη. Σχολιαζω το 99.9+ % που δεν εφαρμοζεται ο νομος. Δεν εχω προβλημα με το νομο. Εχω προβλημα με την μη-εφαρμογη του / την επιλεκτικη εφαρμογη του.

  15. #2985
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ο νόμος θα εφαρμοστεί από τη στιγμή που καταγραφεί η παράβαση σου. Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς εννοείς με το ποσοστό 99,9% που δεν εφαρμόζεται ο νόμος. Μήπως θέλεις σε κάθε 100 μέτρα και αστυνομία, τροχαία, κάμερες, - έναν αστυνόμο πίσω από τον καθένα μας - για να μην ξεφεύγει κανείς; Προφανώς αν αυτό εννοείς, ξέρεις ότι είναι αδύνατο σε οποιαδήποτε χώρα στον κόσμο, οπότε να λέμε ότι είναι "προαιρετική" η εφαρμογή των νόμων σε όλο τον κόσμο, επειδή δεν καταγράφονται-συλλαμβάνονται όλες οι παραβάσεις;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

Σελ. 199 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 179189194197198199200201204209219 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας