Σελ. 313 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 293303308311312313314315318323333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.681-4.695 από 5680
  1. #4681
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Οι κακοί ξένοι που μας επιβουλεύονται φταίνε και γι' αυτό το καφριλίκι;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #4682
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κακοί ξένοι που μας επιβουλεύονται φταίνε και γι' αυτό το καφριλίκι;;
    Αμέ! Μπορεί η οδηγός του ΙΒΙΖΑ να ήταν ξένη και ο καημένος Έλληνας οδηγός να διαμαρτυρόταν δίκαια
    Ανυπόγραφος

  3. #4683
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Για να είμαστε δίκαιοι, το road rage δεν είναι μόνο Ελληνικό φαινόμενο αλλά το έχω συναντήσει αραιά και σε χώρες του εξωτερικού, και μάλιστα δυτικές.
    Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι στην Ελλάδα είναι καθημερινό φαινόμενο, ιδιαίτερα στην Αθήνα όπου υπάρχει κίνηση. Γιαυτό και η οδήγηση στην Αθήνα όπου υπάρχει ακραία επιθετικότητα προσωπικά μου είναι μαρτύριο παρά απόλαυση.

  4. #4684
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμέ! Μπορεί η οδηγός του ΙΒΙΖΑ να ήταν ξένη και ο καημένος Έλληνας οδηγός να διαμαρτυρόταν δίκαια
    Το κόβω για σιγουράκι!

  5. #4685
    Εγγραφή
    08-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα βλεπουμε μονο την μια πλευρα του συμβαντος , εγω θα θεωρουσα ακυρο το βιντεο (απο την στιγμη που δεν στοιχειοθετει κατι αρκετα χειροτερο απο αυτο που ισχυριζεται ο καραφλας οτι του συνεβη -ή και γενικοτερα "κακο"- )
    ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΕΣ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ???? ΑΥΤΟΔΙΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΑΔΕΡΦΑΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΗΦΘΕΙ

  6. #4686
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ harisb
    δεν ξερω τι εγινε , και φαινεται μονο η μερια της ιστοριας (Εκτος αν καθεται σαν σκυλος εκει και οποια περναει που δεν του καθεται καλα στο ματι , της επιτιθεται ) .
    ο nazomi επισημανε βεβαια , οτι αυτος βγηκε απο ενα υπερυψομενο τζιπακι , ενω αυτος ισχυριζοταν οτι θα τον σκοτωνε με το διπορτο η γυναικα , και η γυναικα του ελεγε οτι αυτη ειχε πρασινο .

    περα απο την ιστορια ,
    αυτοδικια ξεαυτοδικια , οταν καποιος παει να σε σκοτωσει , η ψυχραιμια , δεν ειναι παντα το πρωτο πραγμα που συμβαινει , ποσο περισσοτερο τα νομικα υστερηματα . και δεν ειναι και ηθικα λαθος κινηση , η αυτοδικια δεν ειναι το χειροτερο που μπορει να κανει καποιος , αλλα οταν ειναι εν βρασμο ψυχης , το δικιο δεν ειναι ξεκαθαρο .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 11-11-19 στις 20:30.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #4687
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Έλα τώρα ρε badweed. Είπαμε της γριάς να χέ... και εκείνη το παράχε.. Ε, κάπου να υπάρχει κι ένα όριο. Αλλά σιγά που ξέρει ο Ελληνάρας (γιατί αυτός ο τύπος όσο δίκιο και να έχει τέτοιος είναι) τι σημαίνει αυτό, γιατί «ξες ποιος είμαι εγώ να ούμε;»
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #4688
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ harisb
    δεν ξερω τι εγινε , και φαινεται μονο η μερια της ιστοριας (Εκτος αν καθεται σαν σκυλος εκει και οποια περναει που δεν του καθεται καλα στο ματι , της επιτιθεται ) .
    ο nazomi επισημανε βεβαια , οτι αυτος βγηκε απο ενα υπερυψομενο τζιπακι , ενω αυτος ισχυριζοταν οτι θα τον σκοτωνε με το διπορτο η γυναικα , και η γυναικα του ελεγε οτι αυτη ειχε πρασινο .

    περα απο την ιστορια ,
    αυτοδικια ξεαυτοδικια , οταν καποιος παει να σε σκοτωσει , η ψυχραιμια , δεν ειναι παντα το πρωτο πραγμα που συμβαινει , ποσο περισσοτερο τα νομικα υστερηματα . και δεν ειναι και ηθικα λαθος κινηση , η αυτοδικια δεν ειναι το χειροτερο που μπορει να κανει καποιος , αλλα οταν ειναι εν βρασμο ψυχης , το δικιο δεν ειναι ξεκαθαρο .
    Στις δύσκολες στιγμές χρειάζεται ψυχραιμία, στις εύκολες δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Τι ακριβώς συζητάμε ;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #4689
    Εγγραφή
    08-06-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @ aroutis Συζητάμε αν η dash ή helmet cam είναι επαρκής για να κόψουν το κώλο του παπάρα (που σίγουρα έτσι θα φέρεται και στη γυναίκα του), όπως θα γινόταν σε άλλες χώρες πχ Βρετανία, καθώς και για άλλες παραβάσεις στο δρόμο.

    Boy arrested after YouTube video

    https://www.reddit.com/r/PublicFreak...m_medium=web2x

    Δυστυχώς δεν μπορώ να ξαναβρώ το αγγλικό κείμενο αλλά έλεγε εν ολίγοις ότι η αστυνομία, που τον είχε ταυτοποιήσει, του συνιστούσε για το καλό το δικό του και όλων να παρουσιαστεί το συντομότερο δυνατόν στο πλησιέστερο ΑΤ.

  10. #4690
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγραψα, μπορεί όντως να τον σκότωνε, ξέρουμε πως οδηγούν οι γυναίκες, αλλά αυτό δεν τον δικαιολογεί να κτυπάει το αμάξι της, άνοιξε ο αεροσακκος, την κτυπησε, εστω λιγο.

    Εν τω μεταξύ αυτός οδηγεί ένα υπερυψωμένο μαύρο Cherokee...
    Έχεις δίκιο, η έλλειψη πέους είναι σημαντικό μειονέκτημα στην οδήγηση. Εγώ πχ, πολλές φορές τον τυλίγω στο τιμόνι να το κρατάω σταθερό όταν βγαίνω εθνική, για να έχω τα χέρια ελεύθερα να χαζεύω το κινητό.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  11. #4691
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, η έλλειψη πέους είναι σημαντικό μειονέκτημα στην οδήγηση. Εγώ πχ, πολλές φορές τον τυλίγω στο τιμόνι να το κρατάω σταθερό όταν βγαίνω εθνική, για να έχω τα χέρια ελεύθερα να χαζεύω το κινητό.
    Να κάνεις καντιλητσα ή ψαλιδια. Απλό τυλιγμα είναι επικίνδυνο!
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  12. #4692
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, η έλλειψη πέους είναι σημαντικό μειονέκτημα στην οδήγηση. Εγώ πχ, πολλές φορές τον τυλίγω στο τιμόνι να το κρατάω σταθερό όταν βγαίνω εθνική, για να έχω τα χέρια ελεύθερα να χαζεύω το κινητό.
    Μαλλον το οτι ειναι α-μπαλες
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #4693
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ aroutis Συζητάμε αν η dash ή helmet cam είναι επαρκής για να κόψουν το κώλο του παπάρα (που σίγουρα έτσι θα φέρεται και στη γυναίκα του), όπως θα γινόταν σε άλλες χώρες πχ Βρετανία, καθώς και για άλλες παραβάσεις στο δρόμο.

    Boy arrested after YouTube video

    https://www.reddit.com/r/PublicFreak...m_medium=web2x

    Δυστυχώς δεν μπορώ να ξαναβρώ το αγγλικό κείμενο αλλά έλεγε εν ολίγοις ότι η αστυνομία, που τον είχε ταυτοποιήσει, του συνιστούσε για το καλό το δικό του και όλων να παρουσιαστεί το συντομότερο δυνατόν στο πλησιέστερο ΑΤ.
    Και φυσικά καταλήγουμε πάλι στο ερώτημα των dashcams.. (sdikr θυμάσαι που τα λέγαμε; )

  14. #4694
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, η έλλειψη πέους είναι σημαντικό μειονέκτημα στην οδήγηση. Εγώ πχ, πολλές φορές τον τυλίγω στο τιμόνι να το κρατάω σταθερό όταν βγαίνω εθνική, για να έχω τα χέρια ελεύθερα να χαζεύω το κινητό.
    Κινητό; Καλά πως και δεν κοιμάσαι; Εγώ δεν μπορώ, άπαξ και τον δέσω ο ύπνος με παίρνει αμέσως. Να ναι καλά το κάτω... μέλος μου που αναλαμβάνει το τιμόνι. Στο τέλος με ξυπνάει κιόλας όταν φτάνω στη δουλειά για να μην παρακοιμηθώ και αργήσω. Μου ανοίγει και την πόρτα.

  15. #4695
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να παρει το ελικοπτερο, το ιδιο θα κοστισει
    Μόλις χτες το πρωί, είχα την ανέκδοτη εμπειρία, να περνάω το πρωί από την Αττική Οδό όπου κάθε χιλιόμετρο ήταν και ένας πεζός αστυνομικός να φυλάνε μην τυχόν πάει κανείς να στήσει ενέδρα (δεν ξέρω τι άλλο σκοπό θα μπορούσε να εξυπηρετούν ολομόναχοι στο βουνό). Μία φωτεινή πινακίδα έδινε λίγο φως στην κατάσταση γράφοντας ότι για κάποιες ώρες το πρωί θα υπάρχουν μέτρα τροχαίας προς το αεροδρόμιο. Και τότε θυμήθηκα πως είχαμε τον Κινέζο πρόεδρα φιλοξενούμενο και μάλλον για αυτόν ήταν όλο το πανηγύρι.

    Γιατί άραγε δεν τον πήγαν με ελικόπτερο, slalom? Θαρρείς πως δεν έχουμε λεφτά για αυτό ούτε εμείς αλλά ούτε και οι κινέζοι; Γιατί επέλεξαν την Αττική Οδό, με συνοδεία και χερσαία μέσα; Κάποιος άλλος λόγος θα είναι μάλλον που το ελικόπτερο δεν θα θεωρείται η καλύτερη επιλογή.

Σελ. 313 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 293303308311312313314315318323333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας