Σελ. 141 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 121131136139140141142143146151161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.101-2.115 από 5680
  1. #2101
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Video που δείχνει γιατί δεν πρόκειται ποτέ να δούμε κάτι καλύτερο σε αυτή τη χώρα


  2. #2102
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μα φοράει κράνος...

  3. #2103
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο αυτον με την σουζα ( και το κρανος ) και αυτον που μιλαει στο τηλεφωνο την ωρα που οδηγαει , θα πονταρα οτι δινει πολυ περισσοερη προσοχη στον δρομο αυτος που κανει σουζα ( θα φοβομουν περισσοτερο να κανω καποιον ελιγμο ομως κοντα σε καποιον που κανει σουζα γιατι ειναι δεδομενο οτι δεν ειναι σε κατασταση ετοιμοτητας για ελιγμο ) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #2104
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κι εδώ τι γίνεται σε πολιτισμένες χώρες για σούζες με ποδήλατο..

  5. #2105
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Video που δείχνει γιατί δεν πρόκειται ποτέ να δούμε κάτι καλύτερο σε αυτή τη χώρα

    Δεν είσαι εγκληματίας ούτε ληστής μπλα μπλα μπλα.

    Πέφτει ο τύπος, πλακώνονται στα φρένα οι από πίσω, τρακάρουν, σκοτώνεται/τραυματίζεται κόσμος. Κλάιν μωρέ, κάνει το πάθος του το παιδί...

  6. #2106
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Απάντηση αστυνομικού: αν τον κυνηγούσαν με αυτό το χρέπι (Xsara) δεν θα τον έπιαναν και ποτέ, ενώ αν έπεφτε θα έβρισκαν και τον μπελά τους, ξέρετε οι κακοί "μπάτσοι" που προκάλεσαν με την καταδίωξη δυστύχημα στο "παιδί" που έκανε απλά το πάθος του, ε και τι έγινε με τις σούζες κτλ..

    Θυμηθείτε τα όλα αυτά το καλοκαίρι με τρομερή ηχορρύπανση που προκαλούν τα δίκυκλα, τέτοια Αστυνομία θέλουμε, τέτοια έχουμε.

    Φυσικά αυτό δεν αθωώνει αστυνομικούς που βλέπουν σφάξιμο STOP και κόκκινου μπροστά τους και δεν κάνουν τπτ...

  7. #2107
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμηθείτε τα όλα αυτά το καλοκαίρι με τρομερή ηχορρύπανση που προκαλούν τα δίκυκλα, τέτοια Αστυνομία θέλουμε, τέτοια έχουμε.
    Δούλευα καλοκαίρι σε ξενοδοχείο και γινόταν ο χαμός. Ήταν ένα τετράγωνο δίπλα από τις καφετέριες σε γωνία. Και στους 2 δρόμους η φασαρία. Κάθε πρωί οι πελάτες μας έκαναν παρατήρηση. Οι ιδιοκτήτες ήταν συνεχώς στο Τμήμα. Ότι και να γινόταν πήγαινε ο μπαμπάς, πλήρωνε το πρόστιμο για το μηχανάκι και το έπαιρνε πίσω. Simple as that. Πολλές φορές καθόμασταν στην είσοδο με τα αφεντικά και ο ένας έκανε δήθεν κίνηση να πετάξει το νερό του στα πιτσιρίκια. Μου έλεγε πως αν ήξερε πως θα υπήρχε τραυματισμός και όχι θάνατος θα το έκανε. Φυσικά είχε τη φρόνηση να μη το κάνει ποτέ καθώς το έλεγε για την κουβέντα σε εμένα που με γνώριζε. Αλλά...

  8. #2108
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Τα μηχανάκια (η απουσία τους) είναι ένα πράγμα που ζηλεύω από μερικές χώρες στο εξωτερικό.
    Πχ Λονδίνο σκεφτόμουν συνέχεια πόσο ήσυχη πόλη είναι, ώσπου συνειδητοποίησα πως απλά δεν έχει παπάκια.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  9. #2109
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μηχανάκια (η απουσία τους) είναι ένα πράγμα που ζηλεύω από μερικές χώρες στο εξωτερικό.
    Πχ Λονδίνο σκεφτόμουν συνέχεια πόσο ήσυχη πόλη είναι, ώσπου συνειδητοποίησα πως απλά δεν έχει παπάκια.
    Μετράει που είναι αρκετά αραιοκατοικημένο και αρκετά πιο ψυχρό (σε θερμοκρασία εννοώ) από μέρη που έχουν πολλά μηχανάκια όπως π.χ. όλες οι κοσμοπολίτικες πόλεις της Μεσογείου ή η μεγαλουπόλεις της Ινδίας.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #2110
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετράει που είναι αρκετά αραιοκατοικημένο και αρκετά πιο ψυχρό (σε θερμοκρασία εννοώ) από μέρη που έχουν πολλά μηχανάκια όπως π.χ. όλες οι κοσμοπολίτικες πόλεις της Μεσογείου ή η μεγαλουπόλεις της Ινδίας.
    Ναι, δεν ξέρω, ίσως είναι και οι μισθοί, που κάνουν ένα μικρό αυτοκίνητο πιο προσιτό, σίγουρα και οι συχνές βροχοπτώσεις, τα καλά μέσα μαζικών μεταφορών. Πάντως είναι πολύ όμορφο να περπατάς στο δρόμο και να μην ακούς παπιά.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #2111
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, δεν ξέρω, ίσως είναι και οι μισθοί, που κάνουν ένα μικρό αυτοκίνητο πιο προσιτό, σίγουρα και οι συχνές βροχοπτώσεις, τα καλά μέσα μαζικών μεταφορών. Πάντως είναι πολύ όμορφο να περπατάς στο δρόμο και να μην ακούς παπιά.
    Βασικά στο Λονδίνο δεν ακούς τίποτα εκτός από μεθυσμένους Άγγλους και Ινδές που μιλάνε στο τηλέφωνο

    Ωραία είναι και η ησυχία αλλά κάποια στιγμή εγώ θέλω και τη βαβούρα κι ας έχει και μηχανάκια
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #2112
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δούλευα καλοκαίρι σε ξενοδοχείο και γινόταν ο χαμός. Ήταν ένα τετράγωνο δίπλα από τις καφετέριες σε γωνία. Και στους 2 δρόμους η φασαρία. Κάθε πρωί οι πελάτες μας έκαναν παρατήρηση. Οι ιδιοκτήτες ήταν συνεχώς στο Τμήμα. Ότι και να γινόταν πήγαινε ο μπαμπάς, πλήρωνε το πρόστιμο για το μηχανάκι και το έπαιρνε πίσω. Simple as that. Πολλές φορές καθόμασταν στην είσοδο με τα αφεντικά και ο ένας έκανε δήθεν κίνηση να πετάξει το νερό του στα πιτσιρίκια. Μου έλεγε πως αν ήξερε πως θα υπήρχε τραυματισμός και όχι θάνατος θα το έκανε. Φυσικά είχε τη φρόνηση να μη το κάνει ποτέ καθώς το έλεγε για την κουβέντα σε εμένα που με γνώριζε. Αλλά...
    Στην Αθήνα έχω προτείνει στους γείτονες να τοποθετήσουμε σαμαράκια, μια ωραία νυκτί, άλλωστε τα καινούρια ειναι λαστιχένια και βιδωτά (με ούπα στο οδόστρωμα), δεν απαιτούνται καλουπώματα και τσιμέντα.
    Ε, δεν συναινούν όλοι.

    Θα ήθελα να είναι νόμιμα, έχω ρίξει μια ματιά στην σχετική νομοθεσία και ικανοποιούμε ΟΛΟΥΣ τους όρους της νομοθεσίας, αλλά ο Δήμος αδιαφορεί, οπότε κάτι πρέπει να κάνουν οι πολίτες.
    Αν γίνονταν δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση του πρώτου παπόβιου που θα περάσει (και που θα βρεθεί ). Ακόμα και σήμανση να βάλεις, επειδή είναι κατηφόρα, περνάνε τελικιασμένοι.

    Έχω ζήσει σε μεγάλο νησί (Χίος) το καλοκαίρι και η κατάσταση είναι απλά ΑΦΟΡΗΤΗ... αν δεν γίνουν συλλογικές δράσεις, δλδ δεν το απαιτήσουν οι τοπικές κοινωνίες, απλά δεν γίνεται τπτ.

    Υ.Γ
    Όσον αφορά το παράνομο ή μη των σαμαρακίων, μήπως νομίζετε ότι σε κάτι Ψυχικά είναι νόμιμα ; Απλά προστατεύουν την περιοχή τους οι άνθρωποι, δοκίμασε να μαρσάρεις εκεί και θα... "απογειωθείς" !

  13. #2113
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Αθήνα έχω προτείνει στους γείτονες να τοποθετήσουμε σαμαράκια, μια ωραία νυκτί, άλλωστε τα καινούρια ειναι λαστιχένια και βιδωτά (με ούπα στο οδόστρωμα), δεν απαιτούνται καλουπώματα και τσιμέντα.
    Ε, δεν συναινούν όλοι.

    Θα ήθελα να είναι νόμιμα, έχω ρίξει μια ματιά στην σχετική νομοθεσία και ικανοποιούμε ΟΛΟΥΣ τους όρους της νομοθεσίας, αλλά ο Δήμος αδιαφορεί, οπότε κάτι πρέπει να κάνουν οι πολίτες.
    Αν γίνονταν δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση του πρώτου παπόβιου που θα περάσει (και που θα βρεθεί ). Ακόμα και σήμανση να βάλεις, επειδή είναι κατηφόρα, περνάνε τελικιασμένοι.

    Έχω ζήσει σε μεγάλο νησί (Χίος) το καλοκαίρι και η κατάσταση είναι απλά ΑΦΟΡΗΤΗ... αν δεν γίνουν συλλογικές δράσεις, δλδ δεν το απαιτήσουν οι τοπικές κοινωνίες, απλά δεν γίνεται τπτ.

    Υ.Γ
    Όσον αφορά το παράνομο ή μη των σαμαρακίων, μήπως νομίζετε ότι σε κάτι Ψυχικά είναι νόμιμα ; Απλά προστατεύουν την περιοχή τους οι άνθρωποι, δοκίμασε να μαρσάρεις εκεί και θα... "απογειωθείς" !
    Να βάλεις σαμαρακια εσύ σε δημόσιο δρόμο;
    Απο που και ως που;

    Μου αρέσεις, τουλάχιστον μην λες οτι είναι παράνομοι, πες απλά δεν γουστάρω, μην το γυρνάς στην μονιμότητα

    Σε κάποια πολιτισμένη πόλη θα τους είχανε στο δικαστήριο αυτούς με τα παράνομα σαμαράκια

  14. #2114
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Εγώ διαφωνώ με τα σαμαράκια. Ο λόγος είναι πως μου τη σπάει αυτό το επιτάχυνση - επιβράδυνση. Αλλά δυστυχώς είναι αναγκαίο κακό για μερικούς ουγκανούς.

    Σε εμάς εδώ έγιναν κάποιες κυκλοφοριακές αλλαγές. Μέχρι να γίνουν μόνιμες έχουν βάλει αυτούς τους λεπτούς κώνους. Πάνω από το σπίτι μου έχουν βάλει μια σειρά τέτοιους στη μέση για να δηλώσει την διπλή κυκλοφορία και να εμποδίζει το παρκάρισμα μιας που είναι στενός ο δρόμος. Τις προάλλες πήγε μια κάργια και πάρκαρε κανονικά κλείνοντας το ένα ρεύμα. Ειδοποιήθηκε η αστυνομία και μέχρι να έρθει εμφανίστηκε η οδηγός. Άρχισε να λέει πως δεν ήξερε και νόμιζε πως οι κώνοι χώριζαν το δρόμο από το πάρκινγκ. Στο τέλος έπεσε ξύλο μεταξύ των καταστηματαρχών και των αστυνομικών. Ο λόγος είναι πως δεν τη συνέλαβαν αλλά απλά ήθελαν να της κόψουν πρόστιμο.

  15. #2115
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ούτε και εγώ συμφωνώ με τα σαμαράκια των... άλλων (αν και δεν είμαι χαμηλωμένος), αλλά είναι αναγκαίο κακό δυστυχώς.

    @sdikr, είναι νόμιμος ο παπάκιας ή ο ΙΧής που βαράει κόφτες μπροστά απ΄το σπίτι μου επειδή έχει ευθεία και είναι κατηφόρα ;

    Δλδ πρέπει να κτυπήσει και να σκοτώσει κανένα παιδί (και να καταδικαστεί με αναστολή 2-5 έτη) για να βάλει κάποιος μυαλό ; Και πόσοι θα βάλουν ; Μόνο αυτός που θα σκοτώσει το παιδί.

    Συγγνώμη, αλλά με ανύπαρκτο κράτος και Τοπική Αυτοδιοίκηση, κάπως πρέπει να προστατεύσει την ζωή τους και των παιδιών του ο πολίτης απ΄τους κάθε λογής ούγκανους που κυκλοφορούν στους δρόμους μας. Και είναι πολλοί δυστυχώς.

    @tiffany
    Παλι καλά που ήρθε η Αστυνομία. Έχω ακούσει σε περιπτώσεις κλείσιματος parking ή και δρόμων, δεν εμφανίζονται ποτέ δυστυχώς.
    Κακώς που δεν τους δίνουν bonus απ ΄τα πρόστιμα, το έχω ξαναματαγράψει, να υπάρχει ένα κίνητρο, διαφορετικά την βγάζουν στα Everest.
    Δλδ κάθε Τμήμα να δικαιούται ένα ποσοστό επί των προστίμων που γράφουν οι αστυνομικοί του και να το μοιράζει ως bonus μετά ή να το χρησιμοποιεί εν είδη μικρού Ταμείου για την εξυπηρέτηση διάφορων μικροαναγκών που έχουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nozomi : 16-03-18 στις 23:59.

Σελ. 141 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 121131136139140141142143146151161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας