Σελ. 87 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.291-1.305 από 5680
  1. #1291
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αποδειχθεί από το δικαστήριο ότι το όχημα που εκινείτο στην αντίθετη κατεύθυνση, ερχόταν κατά πάνω σου και εσύ ενώ μπορούσες να αποφύγεις, δεν έκανες καμία ενέργεια, τότε φυσικά έχεις μερίδιο ευθύνης και θα τιμωρηθείς
    Το πας αλλού, δε μετριέται κάπως αυτό, και ούτε έχει ιδιαίτερη λογική (μια και δεν είναι δυνατό να απαιτείς από τον καθένα να ρισκάρει την υγεία και την περιουσία του για να προφυλάξει την κατάφωρη μαλακία κάποιου άλλου), αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

    Κάποιος που ξεκάθαρα δεν ευθύνεται (έστω για την πλειοψηφία των αίτιων), δεν είναι λογικό να φυλακίζεται. Φυσικά να κρατηθεί μέχρι να γίνει καταγραφή στοιχείων, αλκοτέστ και τα συναφή, αλλά το να φυλακίζεται είναι παράλογο.

  2. #1292
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πας αλλού, δε μετριέται κάπως αυτό, και ούτε έχει ιδιαίτερη λογική (μια και δεν είναι δυνατό να απαιτείς από τον καθένα να ρισκάρει την υγεία και την περιουσία του για να προφυλάξει την κατάφωρη μαλακία κάποιου άλλου), αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

    Κάποιος που ξεκάθαρα δεν ευθύνεται (έστω για την πλειοψηφία των αίτιων), δεν είναι λογικό να φυλακίζεται. Φυσικά να κρατηθεί μέχρι να γίνει καταγραφή στοιχείων, αλκοτέστ και τα συναφή, αλλά το να φυλακίζεται είναι παράλογο.
    Κανείς δεν φυλακίζεται... Κρατείται (άλλο η προσωρινή κράτηση, άλλο η φυλάκιση) προσωρινά, το μέγιστο 24 ώρες, ώσπου να προσαχθεί ενώπιων του Εισαγγελέα όπου κατά 99,9%** ορίζεται ρητή δικάσιμος και αφήνεται ελεύθερος. (τώρα αν τύχει Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ, ο νομοθέτης λυπάται, αλλά ατύχησες).

    Επίσης αυτό το ξεκάθαρα αποδεικνύεται μόνο από το δικαστήριο. Κανείς δεν έχει αρμοδιότητα να το κρίνει εκτός από το αρμόδιο δικαστήριο, ούτε εσύ σαν οδηγός, ούτε 100 μάρτυρες ούτε καν η τροχαία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Andreaslar : 21-07-17 στις 00:07.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  3. #1293
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν φυλακίζεται... Κρατείται (άλλο η προσωρινή κράτηση, άλλο η φυλάκιση) προσωρινά, το μέγιστο 24 ώρες, ώσπου να προσαχθεί ενώπιων του Εισαγγελέα όπου κατά 99,9%** ορίζεται ρητή δικάσιμος και αφήνεται ελεύθερος. (τώρα αν τύχει Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ, ο νομοθέτης λυπάται, αλλά ατύχησες).
    Και εγώ λυπάμαι αλλά δεν χρωστάω να φυλακιστώ ούτε ένα λεπτό. Αδιαφορώ για το πως λέγεται επίσημα. Κράτηση παρά τη θέληση μου (πόσο μάλλον σε τίποτα κρατητήρια μαζί με κάθε σάπιο εγκληματία) είναι φυλάκιση. Αν ποτέ μου τύχει κάτι τέτοιο θα την κάνω με ελαφρά.

  4. #1294
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ λυπάμαι αλλά δεν χρωστάω να φυλακιστώ ούτε ένα λεπτό. Αδιαφορώ για το πως λέγεται επίσημα. Κράτηση παρά τη θέληση μου (πόσο μάλλον σε τίποτα κρατητήρια μαζί με κάθε σάπιο εγκληματία) είναι φυλάκιση. Αν ποτέ μου τύχει κάτι τέτοιο θα την κάνω με ελαφρά.
    Δλδ, το λες ξεκάθαρα ότι π.χ. Σάββατο βράδυ οδηγείς και περνά πεζός παράνομα διασχίζοντας ρεύμα οδού ταχείας κυκλοφορίας, τον χτυπάς, και όντας έχοντας το νόμο με το μέρος σου αλλά όντας δεδομένου του ότι επειδή υπάρχει ανθρώπινη απώλεια και προφανώς οφείλουν να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες και μάλλον θα κρατηθείς, θα προτιμήσεις να την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια επειδή δεν θέλεις να κρατηθείς ούτε ένα λεπτό;

    Εκτός και αν δεν σε καταλαβαίνω...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #1295
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ, το λες ξεκάθαρα ότι π.χ. Σάββατο βράδυ οδηγείς και περνά πεζός παράνομα διασχίζοντας ρεύμα οδού ταχείας κυκλοφορίας, τον χτυπάς, και όντας έχοντας το νόμο με το μέρος σου αλλά όντας δεδομένου του ότι επειδή υπάρχει ανθρώπινη απώλεια και προφανώς οφείλουν να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες και μάλλον θα κρατηθείς, θα προτιμήσεις να την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια επειδή δεν θέλεις να κρατηθείς ούτε ένα λεπτό;

    Εκτός και αν δεν σε καταλαβαίνω...
    Σίγουρα θα κάνω ότι πρέπει για την περίθαλψη κάθε τραυματία και για να είμαι εντάξει όσον αφορά την αποζημίωση μου από την ασφαλιστική ή από όπου προβλέπεται. Αφού γίνουν αυτά, αν η κατάσταση οδεύει προς αυτόφωρο, και μεσολαβεί ΣΚ (ή ολόκληρη μέρα, δηλαδή να γίνει μεσημέρι), ναι, θα την κάνω αν προλαβαίνω.

  6. #1296
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα θα κάνω ότι πρέπει για την περίθαλψη κάθε τραυματία και για να είμαι εντάξει όσον αφορά την αποζημίωση μου από την ασφαλιστική ή από όπου προβλέπεται. Αφού γίνουν αυτά, αν η κατάσταση οδεύει προς αυτόφωρο, και μεσολαβεί ΣΚ (ή ολόκληρη μέρα, δηλαδή να γίνει μεσημέρι), ναι, θα την κάνω αν προλαβαίνω.
    Αντιφάσκεις, φευ... Εφόσον υπάρχει τραυματισμός και εφόσον θα πράξεις τα δέοντα κατά τα λεγόμενά σου, τότε σίγουρα θα σπεύσουν οι σχετικές υπηρεσίες. Συνεπώς πλέον αν την κάνεις τότε απλά θα μετράς χρόνια στην μπουζού λόγω εγκατάλειψης.

    Ή γενικά, αν δεν την κάνεις άμεσα, τότε σε τέτοιες περιπτώσεις δεν θα γλυτώσεις την κράτηση.

    Συνεπώς, είτε εκ του ασφαλούς πληκτρολογίου λέμε πράγματα που δεν γίνονται ή απλά από τώρα η εγκατάλειψη είναι στο πρόγραμμα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #1297
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεπώς, είτε εκ του ασφαλούς πληκτρολογίου λέμε πράγματα που δεν γίνονται ή απλά από τώρα η εγκατάλειψη είναι στο πρόγραμμα
    Εκ του πληκτρολογίου μιλάμε όλοι, και εσύ προφανώς. Είμαι ο τελευταίος που θα εγκαταλείψω, αλλά εδώ μιλάμε για προβληματική (το επιεικέστερο) νομοθεσία.
    Γι' αυτό και στο πρόσφατο θανατηφόρο ατύχημα σε διάβαση με τραίνο, ο μηχανοδηγός υπέστη... σοκ-νευρικό κλονισμό και πήρε τα χωράφια. Υποθέτω όταν πέρασε το Αυτόφωρο, θα πέρασε και η επήρρεια του σοκ.

    Δεν μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον που δεν θέλει να υποστεί την εξευτελιστική διαδικασία του Αυτοφώρου παρέα με τους συνήθεις θαμώνες.
    Αναγκαστικά θα βρει νομικά παραθυράκια, ένας καλός δικηγόρος χρειάζεται και τπτ περισσότερο. Απλά κάποιοι προσπαθούν απεγνωσμένα να τον βρουν όταν συμβεί η στραβή, ενώ άλλοι τον έχουν έτοιμο.

    Στο ατύχημα που περιέγραψα, αφού οι αστυνομικοί προσπάθησαν να βρουν τον Εισαγγελέα υπηρεσίας και δεν τον βρήκαν (επαρχία γαρ), άφησαν τον οδηγό ελεύθερο.

  8. #1298
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ λυπάμαι αλλά δεν χρωστάω να φυλακιστώ ούτε ένα λεπτό. Αδιαφορώ για το πως λέγεται επίσημα. Κράτηση παρά τη θέληση μου (πόσο μάλλον σε τίποτα κρατητήρια μαζί με κάθε σάπιο εγκληματία) είναι φυλάκιση. Αν ποτέ μου τύχει κάτι τέτοιο θα την κάνω με ελαφρά.
    και θα δώσεις μια λαμπερή ευκαιρία στον δικηγόρο της άλλης πλευράς να ισχυριστεί ότι ήσουν στουπί στο μεθύσι and/or ναρκωτικά, έκανες το ατύχημα υπό την επήρεια και εφυγες για να αποφύγεις τους ελέγχους και άρα έχεις την απόλυτη ευθύνη με ένα τσουβάλι επιβαρυντικά!

    συγχαρητήρια, μόλις κατέστρεψες ΚΑΙ τη δική σου ζωή.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  9. #1299
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Δηλαδή πέφτει πάνω σου ένα μηχανάκι, ο άνθρωπος είναι κάτω κτυπημένος και εσύ απλά φεύγεις, δεν ειδοποιείς ασθενοφόρο, δε βοηθάς το τραυματία. Αργεί να ειδοποιηθεί ασθενοφόρο και τελικά ο άνθρωπος πεθαίνει. Τότε και να μή φταίς ο δολοφόνος είσαι εσύ. Αν σε βρούν απο κάμερες, μάρτυρες κλπ τη πάτησες. Αν δε σε βρουν, και ακούσεις από τις ειδήσεις για το περιστατικό, αλήθεια δε θα έχεις τύψεις μια ζωή?!? Και όλα αυτά για να μή μπείς κάποιες ώρες σε ουτε κάν κελί! (γιατί αυτές τις περιπτώσεις μπορεί να σε κρατούσαν και στο γραφείο να περιμένεις να ξημερώσει πχ). Κάτι τέτοιοι παρατάνε το κόσμο στο δρόμο αβοήθητο. Λυπάμαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ermis : 21-07-17 στις 08:59.

  10. #1300
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ λυπάμαι αλλά δεν χρωστάω να φυλακιστώ ούτε ένα λεπτό. Αδιαφορώ για το πως λέγεται επίσημα. Κράτηση παρά τη θέληση μου (πόσο μάλλον σε τίποτα κρατητήρια μαζί με κάθε σάπιο εγκληματία) είναι φυλάκιση. Αν ποτέ μου τύχει κάτι τέτοιο θα την κάνω με ελαφρά.
    Δεν πιστεύω να σου φέρνει ακόμα την πορτοκαλάδα η μάνα στο κρεβάτι το πρωί...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #1301
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκ του πληκτρολογίου μιλάμε όλοι, και εσύ προφανώς. Είμαι ο τελευταίος που θα εγκαταλείψω, αλλά εδώ μιλάμε για προβληματική (το επιεικέστερο) νομοθεσία.
    Γι' αυτό και στο πρόσφατο θανατηφόρο ατύχημα σε διάβαση με τραίνο, ο μηχανοδηγός υπέστη... σοκ-νευρικό κλονισμό και πήρε τα χωράφια. Υποθέτω όταν πέρασε το Αυτόφωρο, θα πέρασε και η επήρρεια του σοκ.

    Δεν μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον που δεν θέλει να υποστεί την εξευτελιστική διαδικασία του Αυτοφώρου παρέα με τους συνήθεις θαμώνες.
    Αναγκαστικά θα βρει νομικά παραθυράκια, ένας καλός δικηγόρος χρειάζεται και τπτ περισσότερο. Απλά κάποιοι προσπαθούν απεγνωσμένα να τον βρουν όταν συμβεί η στραβή, ενώ άλλοι τον έχουν έτοιμο.

    Στο ατύχημα που περιέγραψα, αφού οι αστυνομικοί προσπάθησαν να βρουν τον Εισαγγελέα υπηρεσίας και δεν τον βρήκαν (επαρχία γαρ), άφησαν τον οδηγό ελεύθερο.
    Speak for yourself αγαπητέ και από τα δείγματα "καθωσπρεποσύνης" που δίνεις δεν έχω αμφιβολία ότι πιθανώς και να έχεις ήδη κάνεις μια ψιλοκαβάτζα έχοντας έτοιμο το Plan B και μετά να γράφεις και να λες ελεγείες για το συναισθηματικό σοκ που θα έχεις υποστεί.

    Προσωπικά, δεν θα μπορούσα να ζήσω με τον εαυτό μου αν εγκατέλειπα κάποιον μα που να έπεφτε από δέντρο πάνω στο αμάξι μου. Αν βέβαια είμαι τόσο αναίσθητος που έχω πιάσει τιμόνι λιάρδα και έχω προκαλέσει κάτι σοβαρό, τότε τόσο το χειρότερο για εμένα.

    Το αυτόφωρο είναι αυτό που είναι και είναι ο νόμος. Προφανώς εσύ ένεκα "καθωσπρεποσύνης" που σε διατρέχει θεωρείς ότι είναι για την πλέμπα και λογικό από πλευράς σου.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #1302
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, δεν θα μπορούσα να ζήσω με τον εαυτό μου αν εγκατέλειπα κάποιον μα που να έπεφτε από δέντρο πάνω στο αμάξι μου. Αν βέβαια είμαι τόσο αναίσθητος που έχω πιάσει τιμόνι λιάρδα και έχω προκαλέσει κάτι σοβαρό, τότε τόσο το χειρότερο για εμένα.
    Το αυτό. Δλδ το προφανές.
    Αν εκείνη τη στιγμή νοιαστείς πιο πολύ για το άβολο παγκάκι παρά για τον άνθρωπο που χτύπησε άσχημα μπροστά σου και σε έχει ανάγκη (και ακόμα χειρότερα από υπαιτιότητά σου) τότε κάτι πάει πολύ στραβά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 21-07-17 στις 14:47.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  13. #1303
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Δεν με ενδιαφέρει να απαντήσω σε προσωπικές επιθέσεις, ούτε να "στολίσω" κανέναν με επίθετα, είναι το μόνο εύκολο, αλλά δεν ενδιαφέρει κανέναν και είναι και βαρετό.
    Το τι πράττει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις είναι προσωπική υπόθεση, όπως και οι όποιες συνέπειες γι' αυτόν.

    Αυτό που ήθελα να αναδείξω είναι η προβληματική νομοθεσία, και όχι, δεν είναι λογικό να περάσει κάποιος έστω και μια ώρα στο κρατητήριο επειδή έπεσε πάνω του ο άλλος και σκοτώθηκε (περίπτωση που έγινε η αφορμή να ξεκινήσω την κουβέντα, παππούς, κατά πάσα πιθανότητα πιωμένος, έχασε τον έλεγχο, πέρασε στο αντίθετο ρεύμα και έπεσε πάνω σε άλλο ΙΧ και απανθρακώθηκε, και έτρεχαν στο Αυτόφωτο τον τον οδηγό που δεν έφταιγε, αλλά πάλι καλά που εν τέλει τον άφησαν ελεύθερο προτού τον οδηγήσουν στον Εισαγγελέα).

    Αυτά από μένα.

  14. #1304
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με ενδιαφέρει να απαντήσω σε προσωπικές επιθέσεις, ούτε να "στολίσω" κανέναν με επίθετα, είναι το μόνο εύκολο, αλλά δεν ενδιαφέρει κανέναν και είναι και βαρετό.
    Το τι πράττει κανείς σε τέτοιες περιπτώσεις είναι προσωπική υπόθεση, όπως και οι όποιες συνέπειες γι' αυτόν.

    Αυτό που ήθελα να αναδείξω είναι η προβληματική νομοθεσία, και όχι, δεν είναι λογικό να περάσει κάποιος έστω και μια ώρα στο κρατητήριο επειδή έπεσε πάνω του ο άλλος και σκοτώθηκε (περίπτωση που έγινε η αφορμή να ξεκινήσω την κουβέντα, παππούς, κατά πάσα πιθανότητα πιωμένος, έχασε τον έλεγχο, πέρασε στο αντίθετο ρεύμα και έπεσε πάνω σε άλλο ΙΧ και απανθρακώθηκε, και έτρεχαν στο Αυτόφωτο τον τον οδηγό που δεν έφταιγε, αλλά πάλι καλά που εν τέλει τον άφησαν ελεύθερο).

    Αυτά από μένα.
    Πάντως κι εδώ στην βελγο-Εσπερία το αυτόφωρο μια χαρά κρατεί σε σοβαρές περιπτώσεις ακριβώς όπως αυτές που αναφέρεις. Τώρα, αν περάσεις και ένα βράδυ στο κρατητήριο παρέα με λιγδιάρηδες (oh mon Dieu) καταλαβαίνω το συναίσθημα και ελπίζω ότι τουλάχιστον θα έχεις να το διηγείσαι μεταξύ Sauterne και Calvados.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #1305
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παιδιά υπάρχουν και τα πμ αν θέλετε, είναι κρίμα για τους υπόλοιπους που διαβάζουν

Σελ. 87 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας