Σελ. 114 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 94104109112113114115116119124134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.696-1.710 από 5680
  1. #1696
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε ας παίξω λίγο. Η dashcam μπορεί να σου δώσει και σου δίνει κάποια στοιχεία από ένα ατύχημα. Αν όμως δεν υπάρξει καταγραφή του χώρου και των συνθηκών από την τροχαία η κάμερα είναι μονόπλευρη και προφανώς δεν αρκεί.

    Μιλώ πάντοτε για ατυχήματα όπου υπάρχουν σοβαρές ζημιές ή / και οι οδηγοί δεν μπορούν να συμφωνήσουν
    Και ο manicx μιλάει για ατυχήματα που έχουν να κάνουν με γραντζουνιές, όχι για σοβαρά

  2. #1697
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήση της τεχνολογίας εδώ και τώρα, μια βιντεοκλήση ή dashcam
    Τα εχουμε πει αυτα, οτι το ζητημα εμπιπτει σε αλλη συζητηση και σε αλλα θεματα, νομικα οπως και ηθικα. Απο την αλλη, σιγουρα υπαρχουν εκατονταδες παραλλαγες οπου μια καμερα, δυο καμερες ακομα και 15 καμερες δεν μπορουν να τα καλυψουν. Για παραδειγμα, ενα περιστατικο που διαβασα προσφατα, μια παραβιαση STOP το οποιο και δεν διακρινοταν λογω καλυψης απο φυλλωματα δενδρου. Ενα ατυχημα εντος πολης, με ταχυτητα πολυ κατω του επιτρεπομενου οπου ομως υπηρξε σοβαρος τραυματισμος πεζου με τροπο και σε σημειο που δεν καλυπτοταν απο καμερα καθοτι εσωτερικος δρομος πολυκατοικημενης συνοικιας κτλ.

    Και για να ξεφυγουμε απο το Δημοτικο οπου καποιοι πτυχιουχοι μαλλον θα πρεπει να ξανακανουν, η γνωμη μου ειναι πως σημερα εχουμε πισωγυρισμα. Προφανεστατα και λογω εθνικης νοοτροπιας, επισης και στρεβλης αντιληψης της καθημερινοτητας αλλα και αρνησης εκπολιτισμου κοντα στα επιπεδα των δυτικων κοινωνιων που στο θεμα μας εχουν σαφη υπεροχη, αλλα και παραδοχης εκ μερους ολων μας, οτι το μνημονιο εχει δημιουργησει απωλειες και εχει επιτεινει πολυ περισσοτερα ζητηματα απο την φορολογια και τον ΕΝΦΙΑ.

    Δηλαδη, η τροχαια δεν εχει προσωπικο επειδη και δεν γινονται νεες προσληψεις και αναπληρωσεις αλλα και επειδη λιγο εως πολυ θεωρειται δυσμενης υπηρεσια λογω συνθηκων εργασιας, σε αντιθεση πχ με το ΕΚΑΒ, τα οχηματα δεν συντηρουνται με αποτελεσμα ο στολος να ειναι σε πολυ μεγαλο μερος ακινητοποιημενος ή και επικινδυνος οταν κυκλοφορει, η βενζινη και τα εξοδα κινησεως εχουν σχεδον εξαλειφθει, οχι μειωθει αλλα εξαλειφθει αρα και τα περιπολα βγαινουν μονον οταν υπαρχει αναγκη και μετα απο πιεση, ενω τελος κατι μπονους και αλλα κινητρα για να εχει αποδοση το προσωπικο, εχουν επισης μειωθει εως μηδενιστει.

  3. #1698
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στον Καναδά που έχω δει σοβαρό ατύχημα, η αστυνομία το μόνο που έκανε ήταν να πάει στο σημείο για να διευκολύνει την συνέχιση της κίνησης. Δεν έκανε καταγραφή παρά μόνο σε περίπτωση σοβαρών τραυματισμών/θανάτων ή αν δουν κάποια χοντρή παρανομία ή διαπιστωθεί DUI. Το κορυφαίο είναι πως μέχρι να πάει, αν η κίνηση κολλήσει δεν μετακινεί κανείς τίποτε. Κλείνει ο δρόμος. Καταγραφή κάνουν ασφαλιστικές. Για μικρά δεν ατυχήματα, δεν ξέρω αν έχουν ανακαλύψει τον παράδεισο αλλά οι οδηγοί τα βρίσκουν μεταξύ τους. Δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο και μάλιστα με γνωστό μου που αν και ήταν συζητήσιμη η ευθύνη, δέχθηκε να πληρώσει ο ίδιος την επισκευή για να μην μπλέξουν οι ασφαλιστικές και αυξηθούν τα ασφάλιστρα. Στην Ελλάδα πλέον η τροχαία δεν κάνει τίποτε. Αν σας δείξω τι έγραψαν πριν 8 χρόνια σε ένα μικρό ατύχημα που είχα με αυτοκίνητο (με χτύπησε φορτηγό που άλλαξε κατεύθυνση και δεν με είδε) θα γελάτε. ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ. Ρώταγε εμένα πόσα μέτρα είναι η απόσταση από το φανάρι, που με χτύπησε (λες και δεν έβλεπε) και στο τέλος, δεν έγραψε σήμανση, αριθμό λωρίδων, σε ποια λωρίδα έγινε το ατύχημα. ΤΙΠΟΤΕ. Του λέω ότι παλαιότερα μέτραγαν αποστάσεις, έγραφαν σήμανση κλπ. Πλέον μου λέει δεν έχουν χρόνο για τέτοια, δεν επαρκεί η δύναμη. Τα ειρηνοδικεία έχουν γεμίσει γιατί ολοένα και περισσότεροι δεν κάνουν δήλωση. Οι ασφαλιστικές και ιδίως οι μικρές δεν έχουν προσωπικό να πάει επί τόπου, η οδική βοήθεια που συνεργάζονται τρίχες κατσαρές, πας σε ειρηνοδικείο και μετά από 3-4 χρόνια χάνεις και τη δίκη και ας μπορεί να δει μέχρι και ο πανάσχετος ότι φταίει ο άλλος. Μην το ψάχνετε, η κατάσταση με τα ατυχήματα είναι τραγική. Μπορείς να ρίξεις ευθύνες σε ένα σύστημα που απλά δεν υπάρχει. Σίγουρα δεν θα επιρρίψω ευθύνη μόνο στην τροχαία. Για εμένα η τροχαία θα έπρεπε απλά να πιέζει τις ασφαλιστικές να πάνε τσακιδόν στο σημείο και να γίνει καταγραφή. Και οι ασφαλιστικές να έχουν ανθρώπους με μηχανές που πάνε στα σημεία γρήγορα για να καταγράψουν.

  4. #1699
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον Καναδά που έχω δει σοβαρό ατύχημα, η αστυνομία το μόνο που έκανε ήταν να πάει στο σημείο για να διευκολύνει την συνέχιση της κίνησης. Δεν έκανε καταγραφή παρά μόνο σε περίπτωση σοβαρών τραυματισμών/θανάτων ή αν δουν κάποια χοντρή παρανομία ή διαπιστωθεί DUI. Το κορυφαίο είναι πως μέχρι να πάει, αν η κίνηση κολλήσει δεν μετακινεί κανείς τίποτε. Κλείνει ο δρόμος. Καταγραφή κάνουν ασφαλιστικές. Για μικρά δεν ατυχήματα, δεν ξέρω αν έχουν ανακαλύψει τον παράδεισο αλλά οι οδηγοί τα βρίσκουν μεταξύ τους. Δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο και μάλιστα με γνωστό μου που αν και ήταν συζητήσιμη η ευθύνη, δέχθηκε να πληρώσει ο ίδιος την επισκευή για να μην μπλέξουν οι ασφαλιστικές και αυξηθούν τα ασφάλιστρα. Στην Ελλάδα πλέον η τροχαία δεν κάνει τίποτε. Αν σας δείξω τι έγραψαν πριν 8 χρόνια σε ένα μικρό ατύχημα που είχα με αυτοκίνητο (με χτύπησε φορτηγό που άλλαξε κατεύθυνση και δεν με είδε) θα γελάτε. ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ. Ρώταγε εμένα πόσα μέτρα είναι η απόσταση από το φανάρι, που με χτύπησε (λες και δεν έβλεπε) και στο τέλος, δεν έγραψε σήμανση, αριθμό λωρίδων, σε ποια λωρίδα έγινε το ατύχημα. ΤΙΠΟΤΕ. Του λέω ότι παλαιότερα μέτραγαν αποστάσεις, έγραφαν σήμανση κλπ. Πλέον μου λέει δεν έχουν χρόνο για τέτοια, δεν επαρκεί η δύναμη. Τα ειρηνοδικεία έχουν γεμίσει γιατί ολοένα και περισσότεροι δεν κάνουν δήλωση. Οι ασφαλιστικές και ιδίως οι μικρές δεν έχουν προσωπικό να πάει επί τόπου, η οδική βοήθεια που συνεργάζονται τρίχες κατσαρές, πας σε ειρηνοδικείο και μετά από 3-4 χρόνια χάνεις και τη δίκη και ας μπορεί να δει μέχρι και ο πανάσχετος ότι φταίει ο άλλος. Μην το ψάχνετε, η κατάσταση με τα ατυχήματα είναι τραγική. Μπορείς να ρίξεις ευθύνες σε ένα σύστημα που απλά δεν υπάρχει. Σίγουρα δεν θα επιρρίψω ευθύνη μόνο στην τροχαία. Για εμένα η τροχαία θα έπρεπε απλά να πιέζει τις ασφαλιστικές να πάνε τσακιδόν στο σημείο και να γίνει καταγραφή. Και οι ασφαλιστικές να έχουν ανθρώπους με μηχανές που πάνε στα σημεία γρήγορα για να καταγράψουν.
    Κοίτα, και στο Βέλγιο σε κάθε ατύχημα και για ψύλλου πήδημα κυριολεκτικά (μιλάμε για π.χ. σπασμένο φανάρι) η Τροχαία κλείνει κοτζάμ εθνική μέχρι να το καταγράψει με αποτέλεσμα να έχεις ουρές δεκάδων χλμ.

    Κάθε χώρα το αντιμετωπίζει διαφορετικά και έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #1700
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλακίες μπορεί να έχω κάνει στη ζωή μου, αλλά να καθίσω στην αριστερή λωρίδα και να κλώθω δεν το έχω κάνει ποτέ, προσπερνώ όταν φτάσω σε κοντινή απόσταση από τον μπροστινό μου και μετά δεξιά. Πάντα με φλας φυσικά, δεν μου αρέσει να αιφνιδιάζω και πάντα υπολογίζοντας την ταχύτητα του πίσω μου.
    Μου ανάβουν φώτα κάφροι που έρχονται πιο γρήγορα όταν προσπερνάω χωρίς φυσικά να τους έχω κλείσει, μου ανάβουν φώτα από τα 500 μέτρα απόσταση επειδή πιστεύουν ότι η αριστερή είναι δική τους και δεν πρέπει να υπάρχει κανείς εκεί για χιλιόμετρα, μου ανάβουν φώτα κάποιοι που ήδη έχω προσπεράσει όταν βγαίνω και πάλι αριστερά να προσπεράσω τον επόμενο και πάνε και πιο σιγά από μένα, μου ανάβουν κάποιοι που κινούνται στην αριστερή με την ίδια ταχύτητα με μένα για χιλιόμετρα χωρίς να κάνουν τον κόπο να πατήσουν λίγο γκάζι και να με περάσουν κλπ.
    Και ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά ήδη γνωρίζω πως στην αριστερή προσπερνάμε και στις υπόλοιπες κινούμαστε.
    Ναι οκ δεν είχα καταλάβει ότι εννοοείς τέτοιους κάφρους, που προφανώς δεν αποτελούν την πλειοψηφία. Δε μου τυχαίνουν συνήθως τέτοιοι είτε επειδή μπαίνω δεξιά σχετικά γρήγορα (αμέσως μόλις υπάρχει κενό) είτε επειδή συχνά πυκνά είμαι ο ίδιος αριστερά και προσπερνάω. Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα αυτοί που λες να ανάβουν τα φώτα γιατί θεωρούν ότι πηγαίνουν πολύ γρηγορότερα και ότι δεν τους έχεις δει. Μου το κάνουν και σε στοπ πχ με φώτα ή κόρνα, όπου ενώ περιμένω καρτερικά αυτοί θεωρούν ότι εκ προιμίου θα βγω παράνομα... Τι να πεις, υπάρχει και ο φόβος των Ιουδαίων!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  6. #1701
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Η διερευνηση τυχον DUI και μονο, ασχετη απ'ολα τα υπολοιπα, ειναι κατι που εμπλεκει αμεσα τη τροχαια που πρεπει να παει στο σημειο.

  7. #1702
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παιδιά επειδή έρχομαι από χωριό, τι είναι το DUI;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #1703
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Driving under influence.

  9. #1704
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά επειδή έρχομαι από χωριό,......
    Aν ξεμεινεις απο δουλεια και ξερεις κι απο προβατα, κοιτα και στην τροχαια για καριερα.

  10. #1705
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αδύνατο να έχεις αστυνόμευση παντού. Πόσο δε όταν και η αστυνομική δύναμη έχει μειωθεί σε αριθμό. Για παρκαρίσματα είναι αδύνατο να βρεθεί τροχαία σε κάθε στενό. Εκεί καλείς να έλθει όποτε έλθει. Γιατί; Γιατί σε κάθε μικροτρακάρισμα, αντί να να βρίσκουν οι οδηγοί και οι ασφαλιστικές, φωνάζουν πρώτα τροχαία. Πρόσφατα μίλαγα σε παιδί που δουλεύει στην τροχαία και μου λέει μέχρι και για γρατσουνιές. Όλη η βάρδια βγαίνει για τρακαρίσματα. Σήμερα πχ είδα αυτό



    Που να περάσει εκεί τροχαία και άντε και παίρνω τηλ. Θα έλθει μετά από ώρα(ες)...
    Μα καλά είπε κανείς να βγουν μπάτσοι σε κάθε στενάκι;
    Υπάρχουν και κάμερες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #1706
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αδύνατο να έχεις αστυνόμευση παντού. Πόσο δε όταν και η αστυνομική δύναμη έχει μειωθεί σε αριθμό.
    Δεν χρειάζεται παντού. Απλα'με τυχαίο τρόπο μπλόκα, έλεγχο σε οχήματα, με τυχαίο τρόπο, για τα προβλεπόμενα.
    Επίσης δεν χρειάζεται και πολύ κόσμο. Ενα συνεργείο να την στήσει πχ σε έναν μονόδρομο, στον οποίο ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ότι 9 στα 10 αυτοκίνητα πάει ανάποδα. Δεν χρειάζεται κάθε μέρα, αλλά με τελείως τυχαίο τρόπο, όχι πχ κάθε Δευτέρα. Να στήνουν μπλόκο, και να γράφουν. Οταν γίνεται έτσι τυχαία, δειγματοληπτικά, δεν ξέρεις αν θα σουρθει κάνα πρόστιμο ναχεις να δίνεις.... Ο φόβος φυλάει τά ερημα.

  12. #1707
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Αυτό που πρέπει να γίνει είναι για παραπτώματα που επιφέρουν ποινή κράτησης διπλώματος, να παίρνουν μαζί και τις πινακίδες, κατόπιν να σε συνοδεύουν σπίτι σου και να καταγράφουν το οδόμετρο.
    Όταν λήξει η ποινή, στις φέρνει περιπολικό σπίτι σου και ελέγχει το οδόμετρο. Έτσι και έχει αλλάξει, κατευθείαν φυλακή. Απλά πράγματα.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  13. #1708
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που πρέπει να γίνει είναι για παραπτώματα που επιφέρουν ποινή κράτησης διπλώματος, να παίρνουν μαζί και τις πινακίδες, κατόπιν να σε συνοδεύουν σπίτι σου και να καταγράφουν το οδόμετρο.
    Όταν λήξει η ποινή, στις φέρνει περιπολικό σπίτι σου και ελέγχει το οδόμετρο. Έτσι και έχει αλλάξει, κατευθείαν φυλακή. Απλά πράγματα.
    Εδώ το γυρνάμε το οδόμετρο πίσω για αλλά πράγματα που δεν έχουν να κάνουν με φυλακή, λες να του κρατήσουν χαρακτήρα;

  14. #1709
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Διαβάζω (ακόμα δεν έφτασα στο τέλος) στα περί Τροχαίας που δεν φτάνει το προσωπικό για τα ατυχήματα, για πραγματογνωμονες, εμπειρογνώμονες, και άλλα τέτοια κουλά.
    Το πράγμα ειναι απλό. Η τροχαία, θα βγάλει έναν τιμοκατάλογο, που θα χρεώνει στον υπαίτιο (στην ασφαλιστική του), το κόστος για το πόσες ώρες απασχολήθηκε το συνεργείο της Τροχαίας. Ετσι δεν θα έχει πρόβλημα και ο WAN μιας και η δουλειά της τροχαίας, τουλάχιστον όσον αφορά την καταγραφή της ζημιάς και την πρώτη απόφαση ποιός είναι υπαίτιος, θα είναι με ανταποδοτικότητα, και χωρίς κόστος για το δημόσιο!
    Επίσης αυτό φυσικά θα οδηγήσει ίσως σε μεγαλύτερα τέλη ασφαλιστικών εταιριών, ειδικά για όσους κάνουν ατυχήματα (βλέπε μπόνους / μάλους), αλλά και στην τελική ούτως ή άλλως εκεί πάει το πράγμα, και μην πω, ότι έχουμε απο τα χαμηλότερα ασφάλιστρα στην πολιτισμένη ευρώπη......

    Αρα δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα. Η λύση ειναι τόσο απλή. Ισως μαλιστα να έγραψε την σχετική λύση και κάποιος άλλος παρακάτω, είμαι ακομα εδώ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wantilles
    Για ποιά εκπαίδευση των βοσκών μιλάς;

    Εδώ δεν γνωρίζουν στοιχειώδη κυκλοφοριακά και διαχείριση κυκλοφορίας σε έναν ισόπεδο κόμβο.

    Έναν 5ετή φοιτητή συγκοινωνιολόγο πολιτικό μηχανικό να βάλεις σε έναν ισόπεδο κόμβο να διαχειριστεί την κίνηση, πολύ καλύτερη δουλειά θα κάνει από αυτούς.

  15. #1710
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ το γυρνάμε το οδόμετρο πίσω για αλλά πράγματα που δεν έχουν να κάνουν με φυλακή, λες να του κρατήσουν χαρακτήρα;
    Με λίγη καλή θέληση όλα λύνονται! Σοβαρά, η αφαίρεση διπλώματος είναι η πιο ισχυρή ποινή που μπορεί να υπάρξει για μεγάλη μερίδα ανθρώπων. Χρειάζεται να φροντίσουμε να την εκτίουν οι παραβάτες.

    Μιλάς στο κινητό και σε είδε τροχονόμος; Δεν οδηγείς για 30 ημέρες, απλά πράγματα. Πήγαινε πάρε το παιδί σου από το σχολείο με τα πόδια, τράβα στο σούπερ μάρκετ με το λεωφορείο κλπ. Ποια θα ξαναμιλήσει στο κινητό ενώ οδηγεί έπειτα από αυτό;
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 114 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 94104109112113114115116119124134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας