Σελ. 118 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 98108113116117118119120123128138 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.756-1.770 από 5680
  1. #1756
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Όποιος είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρει.
    Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά greyed το συγκεκριμένο. Όπως κι όταν πας να βγεις από στοπ αλλά λόγω των παρκαρισμένων που μπλοκάρουν την ορατότητα, πολλές φορές δεν μπορείς να διακρίνεις και σιγά σιγά έρχεσαι πιο μπροστά, τόσο ώστε να δεις και να προχωρήσεις αν δεν έρχεται κάποιο όχημα . Το αποτέλεσμα αυτού μπορεί να είναι να έχεις βγει μέχρι τη μέση τελικά οπότε αν ο άλλος τρέχει και δε σταματήσει (πχ έχει θεωρήσει ότι έχεις στοπ κλπ) τότε αναπόφευγκτα θα γίνει το μπαμ. Μην είμαστε απόλυτοι σε όλα. Ο ΚΟΚ δεν περιέχει κάτι για τέτοιες περιπτώσεις; Δηλαδή το στοπ είναι πανάκεια κ δικαιολογία για τον κάθε ραλίστα;
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  2. #1757
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικό παράδειγμα. Οδηγώ στην οδό Φιλιππουπόλεως στους Αμπελόκηπους στο τέρμα στις εργατικές. Στο τέρμα της οδού, η οποία ειναι φαρδιά, και περνάει και λεωφορείο, στρίβει αριστερά, και μετά με κλίση δεξιά ο δρόμος, αλλά πολύ πιο στενός. ΣΤο τέρμα της οδού οπου κινόμουν έχει στοπ. Κόβω ταχύτητα, εντάξει δεν σταμάτησα τελείως, άδειος ο δρόμος, και προχωράω στην συνέχεια του δρόμου. Επειδή είχα κόψει πολύ ταχύτητα, σχεδόν σταμάτησα, όπως καταλαβαίνετε, δεν ξεκινάς με τα χίλια. Ελα μου ντε, που μου έρχεται ο άλλος με τα χίλια, και λόγω της μορφολογίας του δρόμου, δεν μπορούσα να τον δω (που να τον δείς εξάλλου αν πηγαίνει με 200). Εχουμε υλικές ζημιές, ευτυχώς όχι σοβαρές. Ο άνθρωπος παραδέχτηκε το λάθος του. Ερχεται πρώτα ο δικός του ο ασφαλιστής. Αμέσως, αναιρεί τα προηγούμενα και λέει ότι δεν φταίει και ότι εγώ έπεσα πάνω του. Φωνάζουμε αστυνομία (τροχαία). Μου λέει δεν έχει φρενιές, άρα δεν έτρεχε. Πως να έχει φρενιές, αφού είχε ABS!!! (αυτό έγινε κάπου το 2003 ακόμα τα ABS δεν ήταν και τόσο γνωστά, τουλάχιστον στην τροχαία απο ότι φαίνετα).
    Εαν είχα dash cam και μπορούσε το υλικό να χρησιμοποιηθεί ως πειστήριο, δεν θα την γλύτωνε καθαρή. Γιατί δεν είναι μόνο ότι με χτύπησε, και βρέθηκα και κερατάς και δαρμένος που λέει η παροιμία, αλλά ένας κάγκουρας που τρέχει μέσα στην πόλη, και μάλιστα δίπλα ειναι σχολείο, την πέρασε αλώβητα, και κάλλιστα θα μπορούσε να το ξανακάνει....

    https://www.google.gr/maps/place/Fil...2!4d22.9243688
    Εγώ ήμουν στην Φιλιππουπόλεως (έχει στοπ) και ο αλλος ερχόταν απο την Δαβάκη. Οπως βλέπετε, λόγω της μορφολογίας του δρόμου, δεν έχεις πλήρη ορατότητα στην Δαβάκη, παρα μόνο για ούτε 50 μέτρα... Οπότε εαν ο άλλος έρχεται με 200 χλμ/ώρα, τον βλέπεις ξαφνικά αέρα πατέρα.
    Είναι κλασική περίπτωση αυτού που έλεγα, δεν μπορείς να αποδείξεις τι πραγματικά έγινε, και φυσικά έρθει δεν έρθει η τροχαία δεν θα ξέρει τι έγινε. Το ότι πέρασες το ΣΤΟΠ δεν σημαίνει ότι αυτόματα φταις κιόλας, αν ο άλλος έτρεχε με 100, δεν είχε φώτα που αναφέρθηκε για να τον δει ο άλλος στο σκοτάδι κλπ μπορεί να δωθεί από αποκλειστική υπαιτιότητα στον έναν μέχρι ποσοστά συνυπαιτιότητας. Εδώ ο δικαστής καλείται να πιστέψει ή να απορρίψει τον ισχυρισμό σου βάσει των λεγόμενων σας, πιθανόν της ζημιάς ή του σημείου πρόσκρουσης κλπ.

  3. #1758
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Όπως τα λέτε είναι. Για αυτό είμαστε τυχεροί τώρα πλέον με τα smartphone. Μπορούμε να βγάλουμε εύκολα φωτογραφίες, οπότε μετά ο δικαστής θα αποδώσει ποσοστό ευθύνης και σε αυτόν που πάρκαρε παράνομα στην στροφή κλπ.

    Κάποτε αν θυμάστε, πήγαιναν το βράδυ και έκοβαν τα στοπ οι υπαίτιοι για να αθωωθούν στο δικαστήριο με την δικαιολογία πως δεν υπήρχε στοπ!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #1759
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Για τις φρενιες ομως η τροχαια εψαξε..... Δεν βρηκε βεβαια αλλα ειναι ενα απο τα σημεια που ενας οδηγος πιθανοτατα δεν θα σκεφτει. Για πολλους λογους και αιτιες. Οπως επισης, και παλι εχω ως υποδειγμα το μηνυμα του anon, ο πραγματογνωμονας μιας ασφαλιστικης, μπορει να επιλεξει να μην σημειωσει.

  5. #1760
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να το είχα κοκαλώσει, καμμιά διαφορά. Σας είπα. Ο άλλος έτρεχε τόσο πολύ που δεν ήτσν ορατός, γιατί ο δρόμος επειδή κάνει ένα μικρό ζιγκ ζαγκ, δεν σου δίνει ορατότητα. Λάθος μάλλον του κώδικα, που του δίνει προτεραιότητα. Εαν βρεθείτε σε ανάλογη κατάσταση, να τον βλέπεις τον άλλο να σουρχεται με τα χίλια και σχεδόν να μην σταματάει το όχημα, θα σου πώ εγώ, αν το κοκκάλωσες ή δεν το κοκκάλωσες. Δεν έχετε καταλάβει ότι ο άλλος ερχόταν με τις μπάντες, και η ορατότητα απο το στοπ ήταν στα 50 μέτρα, μόνο.

    ΥΓ. Αν είχα κοκκαλώσει το όχημα στο ΣΤΟΠ, μπορεί και να μην ζούσα ήδη. Γιατί θα είχα ξεκινήσει ένα δευτερόλεπτο μετά, και αντί να χτυπήσουμε φτερά, θα με κάρφωνε κατευθείαν στην πόρτα. Να τον είχα δεί, αποκλείεται.

    Εδω είναι απο τις περιπτώσεις που το αυστηρό γράμμα του νόμου, μπορεί να κάνει λάθος. Οπως πχ, σκέψου ότι είσαι μόνος στα φανάρια, και ένα μόνο όχημα μπροστά. Κανένας άλλος. Και κάνει πίσω, απο λάθος, σκόπιμα, δεν έχει σημασία, και σε βαράει. Αντε απέδειξε ότι φταίει εκείνος και όχι εσύ. Εννοείτε ότι εσυ φταίς. Σε κάθε περίπτωση, εκτός εαν υπάρχουν τεκμήρια ότι έκανε όπισθεν. Και στην περίπτωση μου, ο τροχαίος που ήρθε μου είπε, αν μπορεί να αποδειχθεί ότι έτρεχε θα έφταιγε αυτός. Το στοπ δεν μπορεί να προφυλάξει όταν ο αλλος τρέχει με τα χίλια. Αλλά έλα απέδειξέ το... Δυστυχώς ο νόμος, τότε, έλεγε ότι η ταχύτητα υπολογίζεται απο το μήκος του φρεναρίσματος. Δεν ξέρω αν άλλαξε. Αλλα'εαν δεν φρέναρε, ή εαν είχε ABS που δεν μπλοκάρουν οι τροχοί (κατα συνέπεια φρενιές), δεν αποδεικνύεται η ταχύτητα του οχήματος.
    Εγω σε τετοιου ειδους διασταυρωσεις αλλαζω τη διαδρομη μου
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  6. #1761
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαζι με τα ματια , και τα αυτια .
    μπορουν να δωσουν πληροφοριες για κατι που δεν ειναι ορατο .
    γιατι ενα οχημα που παει γρηγορα , θα εχει και αναλογο ηχο .

    γενικα η οδηγηση μπορει να ειναι μια καθηστικη διαδικασια , αλλα θελει αν οχι ολες , καποιες αισθησεις σε πληρη επαφη με τον χωρο .
    πχ μπαινουμε σε ενα τουνε που ειναι κανα 5αρι χιλιομετρα , και μυριζουμε καπνο . δεν προχωραμε σαν να μην συμβαινει τιποτα , το λαμβανουμε υποψη για το αν θα συνεχισουμε την πορεια μας .
    Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια. Δυστυχώς, κάποιες φορές ακούω δυνατά μουσική (Slayer και σιγά δεν πάνε μαζί ) και είμαι τυχερός που δεν το έχω πληρώσει, αλλά είναι κάτι που πρέπει να περιορίσω άμεσα.

  7. #1762
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαζι με τα ματια , και τα αυτια .
    μπορουν να δωσουν πληροφοριες για κατι που δεν ειναι ορατο .
    γιατι ενα οχημα που παει γρηγορα , θα εχει και αναλογο ηχο .

    γενικα η οδηγηση μπορει να ειναι μια καθηστικη διαδικασια , αλλα θελει αν οχι ολες , καποιες αισθησεις σε πληρη επαφη με τον χωρο .
    πχ μπαινουμε σε ενα τουνε που ειναι κανα 5αρι χιλιομετρα , και μυριζουμε καπνο . δεν προχωραμε σαν να μην συμβαινει τιποτα , το λαμβανουμε υποψη για το αν θα συνεχισουμε την πορεια μας .
    ναι, αλλά δεν οδηγούμε πάντα με τα παράθυρα ανοιχτά.... Μπές μέσα σε ένα σύγχρονο αυτοκίνητο, κλείσε πόρτες παράθυρα, και πες μου αν ακούς τον κάγκουρα που έρχεται με τα χίλια απο 100 μέτρα, παρεκτός εαν έχει τρύπια εξάτμιση. Οτι θέλουμε λέμε μου φαίνεται.

    Τελος πάντων, υπάρχουν ορισμένες περιπτώσεις, εξαιρεσεις, που ο ΚΟΚ και τα δεδομένα, αν δεν υπάρχουν αυτόπτες πραγματικοί μάρτυρες, μπορεί να βγείς φταίχτης, χωρίς να είσαι. Αλλο κλασσικό παράδειγμα (έχει συμβεί σε φίλο μου), να κάνει όπισθεν στο φανάρι. Εκανε λάθος, έβαλε όπισθεν, χτύπησε τον απο πίσω, έρχεται ο ασφαλιστής της, βλέπει μάρτυρες δεν υπάρχουν, της λέει, δεν φταίς, αυτός έπεσε πάνω σου.... Πιάσε το αυγό και κούρευτο. Δεν πα να χτυπιέσαι, και στον Αρειο Πάγο να πάς, φταίς. Κάθεσε και την τρώς.

    Αυτές οι εξαιρέσεις, δικαιολογούν την χρήση dash cam; Για μένα ναι, αλλά όχι έτσι όπως ειναι τώρα. Οπως είπα, η καταγραφή να γίνεται με πρωτόκολλα ασφαλείας, ώστε ο χειριστής να μην μπορει να έχει το βίντεο. Αλλά η τροχαία πχ, να μπορεί να το πάρει, να ζητήσει ξεκλείδωμα απο την εταιρία της dashcam, και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως πειστήριο. Το ίδιο επίσης και για τις ασφαλιστικές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 27-09-17 στις 09:11.

  8. #1763
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Βέβαια δεν είναι απαραίτητο να φτάσουμε στις dash cams. Απ' ότι ξέρω υπάρχουν τα αντίστοιχα "μαύρα κουτιά" για αυτοκίνητα που καταγράφουν ταχύτητα, φρενάρισμα, στροφές τιμονιού, φλας κλπ. Τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν ή θα έχουν στο μέλλον ένα σωρό σένσορες που ανιχνεύουν τον περιβάλλοντα χώρο χωρίς να καταγράφουν απαραίτητα την εικόνα. Ακόμα και χωρίς την καταγραφή των αισθητήρων ένα σωρό θέματα θα λυθούν, (έτρεχε με 100, όχι πήγαινα με 60, είχα ανάψει φλας, δεν είχαν ανάψει κλπ)

  9. #1764
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια δεν είναι απαραίτητο να φτάσουμε στις dash cams. Απ' ότι ξέρω υπάρχουν τα αντίστοιχα "μαύρα κουτιά" για αυτοκίνητα που καταγράφουν ταχύτητα, φρενάρισμα, στροφές τιμονιού, φλας κλπ. Τα περισσότερα σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν ή θα έχουν στο μέλλον ένα σωρό σένσορες που ανιχνεύουν τον περιβάλλοντα χώρο χωρίς να καταγράφουν απαραίτητα την εικόνα. Ακόμα και χωρίς την καταγραφή των αισθητήρων ένα σωρό θέματα θα λυθούν, (έτρεχε με 100, όχι πήγαινα με 60, είχα ανάψει φλας, δεν είχαν ανάψει κλπ)
    σωστό. όπως έγραψα, τα αυτοκίνητα πλέον έχουν όλο και πιο πολλούς σένσορες και καταγραφείς, αλλά πρέπει να υπάρξει και ένα πλαίσιο, που να προσδιορίζει αυτά, για πόσο χρόνο, και με ποιά διαδικασία. πχ τα Τεσλα έχουν εκτός απο σένσορες ταχύτητας, επιτάχυνσης, λειτουργίας του αυτοκινήτου, έχουν και radar/lidar ή κάμερες, οπότε θεωρώ ότι ειναι θέμα χρόνου να γίνει αυτό πλέον καθεστώς. Και θα βλέπεις τον τροχαίο, ή τον ασφαλιστή, να κατεβάζει τα δεδομένα του αυτοκινήτου, εαν υπάρχει η παραμικρή διένεξη για το πως έγινε τί.

  10. #1765
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Σε υλικές ζημιές κανείς δε ψάχνει περισσότερο. Αρκούνται στο να γράψουν πέρασε ΣΤΟΠ. Εκεί πας δικαστήριο, βρίσκεις μάρτυρα που λέει οτι ο άλλος έτρεχε και τελικά βγάζει οτι φταίγανε και οι 2.

  11. #1766
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε υλικές ζημιές κανείς δε ψάχνει περισσότερο. Αρκούνται στο να γράψουν πέρασε ΣΤΟΠ. Εκεί πας δικαστήριο, βρίσκεις μάρτυρα που λέει οτι ο άλλος έτρεχε και τελικά βγάζει οτι φταίγανε και οι 2.
    Αν περάσεις STOP και ο αλλος παει με 200 το δικαστήριο βγάζει ότι φταίνε και οι δύο?
    The world can change by your actions not by your opinions

  12. #1767
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω υπάρχουν συνυπευθυνότητες σε ποσοστά. Αρκεί βέβαια να τα αποδείξεις όλα τα παραπάνω.

  13. #1768
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Αν περάσεις με stop είναι παράβαση και αν προκληθεί ατύχημα φταις. Αν αποδείξεις στο δικαστήριο ότι ο άλλος πήγαινε με ταχύτητα "αστραπή" κι εσύ δε θα τον έβλεπες ότι και αν γινόταν, είναι στη κρίση του δικαστηρίου. Επίσης θα πρέπει να αποδειξεις και οτι το stop εκει ήταν σε σημείο που αν ο άλλος έτρεχε δε μπορούσες να ελένξεις το δρόμο κλπ κλπ. Ενας γνωστός μου βγήκε λίγο απο το stop και περίμενε σταματημένος να περάσει ενα μηχανάκι. Το μηχανάκι απλά έπεσε πάνω του. Το δικαστήριο είπε ότι είχε βγει περισσότερο από το κανονικό άρα έφταιγε γιατί ειχε stop.

  14. #1769
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Σε ολα οσα συζητατε ,ειναι αποφαση του δικαστηριου.Συνηθες αποφαση ειναι συνυπαιτιοτητα και ο καθεις να πληρωνει τις ζημιες του σε υλικες ζημιες.

  15. #1770
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ολα οσα συζητατε ,ειναι αποφαση του δικαστηριου.Συνηθες αποφαση ειναι συνυπαιτιοτητα και ο καθεις να πληρωνει τις ζημιες του σε υλικες ζημιες.
    Δηλαδή, αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις με τραυματισμους, όλος ο αγώνας για να γλιτώσεις την αύξηση στα ασφάλιστρα;

Σελ. 118 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 98108113116117118119120123128138 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας