Σελ. 208 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 188198203206207208209210213218228 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.106-3.120 από 5680
  1. #3106
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μ'ενδιαφερουν αυτα τα "πρεπει". Τα φαναρια και οι νομοι φτιαχτηκαν για να εξυπηρετουν τον ανθρωπο και οχι ο ανθρωπος να γινει δουλος τους. Αμα τα φαναρια λειτουργουσαν πχ με AI, και ηταν "smart", θα ανοιγαν τη ροη της κινησης αναλογα αν υπαρχει ροη απ'την αλλη. Πχ δεν υπαρχει τιποτα σε μεγαλη αποσταση? Αναβεις πρασινο - γιατι δεν εχει νοημα να εχει κοκκινο και να χασομεραει ο αλλος που περιμενει.

    Ε, εγω δε χρειαζεται να περιμενω τα "smart" φαναρια με ΑΙ, το κανω τωρα με common sense. Ειναι σαν το πεζοφαναρο. Βλεπεις τον πεζο, το παταει το κουμπακι για να περασει, περναει, δεν υπαρχει αλλος για να περασει, εεε... το ΑΙ φαναρι θα το εβλεπε και θα εδινε πρασινο με τη μια. Το non-AI φαναρι εχει ενα "safe" timer που ειναι γενναιοδωρο και εσυ καθεσαι περιμενεις παραπανω. Εγω δε περιμενω. Αμα περασει ο πεζος, τελος, ξεκιναμε. Αφου ο μονος λογος υπαρξης του φαναριου ειναι να διευκολυνθει ο πεζος να περασει με ασφαλεια. Περασε? Τελος. Δεν εχει κατι αλλο να περιμενω, ουτε υφισταται κινδυνος για τριτους, αρα ξεκιναω. Φερνω το AI του μελλοντος στο τωρα, μεσω "common sense implementation".

    Δεν εχω προβλημα μ'αυτον που θα περιμενει, και γω καμμια φορα αμα βαριεμαι θα περιμενω, αλλα πρεπει να ειμαστε και οικολογοι με το περιβαλλον. Βλεπεις αν καθομαι στασιμος και idleαρω το περιβαλλον γεμιζει ρυπους. Γιατι να μολυνω το πλανητη τσαμπα? Ειδες, εχουμε και οικολογικο μηνυμα



    Αυτος τιμωρηθηκε επειδη εβλαψε ηδη. Αρα μεσα.
    Ούτε εμάς μας ενδιαφέρει το τι πιστεύεις. ελπίζω κάποια στιγμή να σε μαζέψουν, ευτυχώς μας χωρίζουν πάνω απο 500 πραγματικά χλμ

  2. #3107
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που προσπαθείτε...
    Για τη φουκαριάρα την αλεπού ρε φίλε...
    Ανυπόγραφος

  3. #3108
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Θεωρητικό υπόβαθρο στο "σφάζω κόκκινα"


  4. #3109
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εμάς μας ενδιαφέρει το τι πιστεύεις. ελπίζω κάποια στιγμή να σε μαζέψουν, ευτυχώς μας χωρίζουν πάνω απο 500 πραγματικά χλμ
    Αυτο μου θυμισε Clint:


  5. #3110
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που προσπαθείτε...
    +∞
    ....

  6. #3111
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο μου θυμισε Clint:

    Do you feel lucky xxx?
    .... Do you?


  7. #3112
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που προσπαθείτε...

  8. #3113
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Πεντελη δεν κινειται τιποτα περα απο αλεπουδες:
    https://www.google.gr/search?newwind....0.0QcRv2_-CmY

    περναμε stop-κοκκινο αν στα 400μ δεν βλεπουμε αυτοκινητο.
    ενα αμαξι που παει με νομιμη ταχυτητα(εστω 160χλμ-και αυτος δεν βλεπει κανεναν στα 400μ) διανυει 45μ/δευτ.Αν υποθεσουμε οτι θελει πανω απο 100μ να σταματησει(προυποθετει να εχει,καλα ελαστικα,αμορτισερ,και βεβαια τις οδηγικες ικανοτητες μερικων) εχει κατι λιγοτερο απο 5δευτ.να φρεναρει.

  9. #3114
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Άσε την καρούτα και πάρε ένα με σταρτ στοπ αν δε θες να μολύνεις τον πλανήτη όσο περιμένεις

    Σοβαρά πάντως ελπίζω να τρολάρεις γιατί αλλιώς παίζεις τη ζωή σου κορώνα γράμματα χωρίς να το καταλαβαίνεις.

  10. #3115
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε την καρούτα και πάρε ένα με σταρτ στοπ αν δε θες να μολύνεις τον πλανήτη όσο περιμένεις

    Σοβαρά πάντως ελπίζω να τρολάρεις γιατί αλλιώς παίζεις τη ζωή σου κορώνα γράμματα χωρίς να το καταλαβαίνεις.
    Το κακό είναι ότι παίζει και την ζωή των άλλων κορώνα γράμματα.

    Αυτό πάντως με το 10-20-30 χρόνια χωρίς ατύχημα είναι ότι χειρότερο ακούω, και το έχω ακούσει λόγω της δουλειάς μου πολλές φορές, κάποια στιγμή όμως συμβαίνει και ίσως να μην φταίμε κι εμείς.
    Το κακό είναι ότι ναι χαμηλό μπόνους μάλους κλπ, αλλά στις υψηλές ταχύτητες δυστυχώς αν γίνει μια φορά ατύχημα το μπόνους μάλους δεν θα προλάβει ο οδηγός να το δει αυξημένο.

  11. #3116
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακό είναι ότι παίζει και την ζωή των άλλων κορώνα γράμματα.
    Το κακο ειναι οτι εκατομμυρια παιζουν τη ζωη των αλλων κορωνα γραμματα επειδη α) δε ξερουν να οδηγουν β) δεν εχουν ουτε αερα στα λαστιχα γ) εχουν αγορασει ακαταλληλα οχηματα για τη χρηση που κανουν (πχ τα περισσοτερα ψηλα οχηματα εχουν κακο balance, και οταν προσθεσεις λαθος λαστιχα και μεγαλο βαρος = συνταγη για καταστροφη) δ) βλεπουν το κινητο τους ενω οδηγουν ...κτλ κτλ Ο mnp παλι οχι. Τη δικη του ισως. Των αλλων οχι.
    Αυτό πάντως με το 10-20-30 χρόνια χωρίς ατύχημα είναι ότι χειρότερο ακούω, και το έχω ακούσει λόγω της δουλειάς μου πολλές φορές, κάποια στιγμή όμως συμβαίνει και ίσως να μην φταίμε κι εμείς.
    Δεν ειπα χωρις ατυχημα, ειπα οτι δεν εχω τρακαρει αλλον. Εγω μονος μου εχω κανει αρκετες υλικες ζημιες στο αμαξι μου απο "εξοδους". Οταν πιεζεις στο οριο, συμβαινουν και αυτα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε την καρούτα και πάρε ένα με σταρτ στοπ αν δε θες να μολύνεις τον πλανήτη όσο περιμένεις
    Σκεψου ποσα αμαξια παγκοσμιως περιμενουν σε αντιστοιχες καταστασεις και προσθεσε τους ρυπους για να καταλαβεις το πληρες μεγεθος του προβληματος.

    Σοβαρά πάντως ελπίζω να τρολάρεις γιατί αλλιώς παίζεις τη ζωή σου κορώνα γράμματα χωρίς να το καταλαβαίνεις.
    Εχει διαβαθμισεις, αναλογα ποσο κοντα στο οριο πιεζεις - και φυσικα το καταλαβαινεις - σχεδον σε καθε στροφη. Δεν αγνοειται η αδρεναλινη (και το τρεμουλο, οταν εχεις τελειωσει την οδηγηση).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πεντελη δεν κινειται τιποτα περα απο αλεπουδες:

    ...
    Εχω πετυχει ντεραπαρισμενο οταν εμπαινα για την "ειδικη" σε ενα χαντακι... και πηγα ειδοποιησα το τμημα απεναντι απ'τα σουβλακια του Σεριφη. 1 ατομο στο τμημα, βαριοταν που ζουσε. Αφου του ειπα το που ειναι (το χα δει να βγαζει καπνους, ηταν φρεσκο), μου λεει "το ξερουμε". Του λεω δεν ειναι κανεις εκει... (αποσταση ουτε 1km).

    Τεσπα ξαναβγαινω το επομενο βραδυ βολτα, κοιταω, λουλουδια στο σημειο.

  12. #3117
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακο ειναι οτι εκατομμυρια παιζουν τη ζωη των αλλων κορωνα γραμματα επειδη α) δε ξερουν να οδηγουν β) δεν εχουν ουτε αερα στα λαστιχα γ) εχουν αγορασει ακαταλληλα οχηματα για τη χρηση που κανουν (πχ τα περισσοτερα ψηλα οχηματα εχουν κακο balance, και οταν προσθεσεις λαθος λαστιχα και μεγαλο βαρος = συνταγη για καταστροφη) δ) βλεπουν το κινητο τους ενω οδηγουν ...κτλ κτλ Ο mnp παλι οχι. Τη δικη του ισως. Των αλλων οχι.
    Αυτό είναι μια κλασική τεχνική που ακολουθούν και οι πολιτικοί. Όταν τους λένε για κάτι λάθος που έχουν κάνει τους αναφέρουν τι λάθη κάνουν οι άλλοι. Αυτό φυσικά δεν αναιρεί τα δικά τους. Μαζί σου για τα α-β-γ-δ κτλ που αναφέρεις. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι εσύ είσαι σωστός. Στηρίζεσαι ότι το κάνεις στην ερημιά, βράδυ που έχει φώτα κλπ. Και τι γίνεται αν κάποιος που το αυτοκίνητο του έχει χαλάσει περιμένει στο δρόμο και δεν έχει φώτα, αν κάποιος πεζός πεταχτεί κλπ; Θεωρείς ότι μπορεί να συμβεί αλλά δεν θα συμβεί ποτέ σ' εσένα σωστά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειπα χωρις ατυχημα, ειπα οτι δεν εχω τρακαρει αλλον. Εγω μονος μου εχω κανει αρκετες υλικες ζημιες στο αμαξι μου απο "εξοδους". Οταν πιεζεις στο οριο, συμβαινουν και αυτα...

    Ακριβώς με αυτό επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου ότι στηρίζεσαι ότι όταν γίνει μια στραβή απλώς δεν θα είναι κάποιος εκεί να τον τρακάρεις....

  13. #3118
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεψου ποσα αμαξια παγκοσμιως περιμενουν σε αντιστοιχες καταστασεις και προσθεσε τους ρυπους για να καταλαβεις το πληρες μεγεθος του προβληματος.

    .
    Σε λίγο θα μας πεις οτι το κάνεις λόγο climate change

  14. #3119
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι μια κλασική τεχνική που ακολουθούν και οι πολιτικοί. Όταν τους λένε για κάτι λάθος που έχουν κάνει τους αναφέρουν τι λάθη κάνουν οι άλλοι. Αυτό φυσικά δεν αναιρεί τα δικά τους. Μαζί σου για τα α-β-γ-δ κτλ που αναφέρεις. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι εσύ είσαι σωστός.
    Θα ηταν τεχνικη που εφαρμοζουν πολιτικοι αν αφορουσε κατι παρομοιο. Γιατι τα α/β/γ/δ επηρεαζουν τριτους. Αυτο που κανω εγω φροντιζω να μην επηρεαζει τριτους. Με αλλα λογια δεν υφισταται συγκριση, καν.

    Στηρίζεσαι ότι το κάνεις στην ερημιά, βράδυ που έχει φώτα κλπ. Και τι γίνεται αν κάποιος που το αυτοκίνητο του έχει χαλάσει περιμένει στο δρόμο και δεν έχει φώτα, αν κάποιος πεζός πεταχτεί κλπ; Θεωρείς ότι μπορεί να συμβεί αλλά δεν θα συμβεί ποτέ σ' εσένα σωστά;
    Στηριζομαι στο οτι βλεπω τι παιζει. Αν δε βλεπω ενα σημειο καλα δε το τρεχω. Αυτο μ'εχει διδαξει η εμπειρια. Και αν δεν εμπιστευομαι αυτο που αντιλαμβανομαι γυρω μου και βλεπω, οπως ειπα νωριτερα σε αλλο ποστ, υπαρχει σοβαροτερο προβλημα που θα πρεπε να με απασχολει, περα απ'την οδηγηση. Δε γινεται να βλεπεις κατι και να αμφισβητει ο νους σου αυτο που βλεπεις και να λες "μα αν δεν ειναι αυτο που βλεπω?". Το mental load για να κανουμε τετοιο backtracking σε αυτοματοποιημενες διαδικασιες ειναι τεραστιο και εχει crippling effect στη καθημερινοτητα του ατομου.

    Ακριβώς με αυτό επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα μου ότι στηρίζεσαι ότι όταν γίνει μια στραβή απλώς δεν θα είναι κάποιος εκεί να τον τρακάρεις....
    Ναι, γενικα στο βουνο δεν υπαρχουν παρκαρισμενα περα δωθε για να χτυπησεις. Αν παλι δεις οτι υπαρχει καποιος, δε τρεχεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο θα μας πεις οτι το κάνεις λόγο climate change
    Προσωπικα πιο πολυ με ενοχλει το fuel demand που ανεβαζει τα fuel prices, αλλα εχει και οικολογικες προεκτασεις.

  15. #3120
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    περναμε stop-κοκκινο αν στα 400μ δεν βλεπουμε αυτοκινητο.
    ενα αμαξι που παει με νομιμη ταχυτητα(εστω 160χλμ-και αυτος δεν βλεπει κανεναν στα 400μ) διανυει 45μ/δευτ.Αν υποθεσουμε οτι θελει πανω απο 100μ να σταματησει(προυποθετει να εχει,καλα ελαστικα,αμορτισερ,και βεβαια τις οδηγικες ικανοτητες μερικων) εχει κατι λιγοτερο απο 5δευτ.να φρεναρει.
    περισσευουν και δυο δεπτερολεπτα να αναψεις τσιγαρο μιας και σταματησες εγκαιρως .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 208 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 188198203206207208209210213218228 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας