Σελ. 300 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 280290295298299300301302305310320 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.486-4.500 από 5680
  1. #4486
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος που θελει να χωνεται αναμεσα πρεπει να τα προσεχει αυτα, και να μη κρυβεται πισω απο φορτηγα και τυφλα σημεια. Να περασει αν θελει αλλα με προσοχη γιατι αυτος θα χτυπησει
    Βεβαίως και φυσικά συμφωνώ πως πρέπει πάντα να προσέχει μία φορά το πως οδηγεί αυτός και 10 φορές για το πως οδηγούν οι άλλοι, γιατί δυστυχώς δεν πρέπει να περιμένουμε πως ο οδηγός του τετράτροχου οχήματος είναι νοήμον, γνωρίζει τον ΚΟΚ και η λογική του είναι σύμφωνη με την πραγματικότητα, γιατί αν οδηγεί με το αντίθετο assumption και κάνει βλακεία ο τετράτροχος, ο χαμένος/σακατεμένος/σκοτωμένος θα είναι αυτός και όχι το "κουτί".

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν υπονοώ πως οι οδηγοί 4τροχων είναι βλήματα και οι 2τροχοι καλύτεροι. Όχι καμία σχέση, και στις δύο κατηγορίες υπάρχουν τα ίδια ποσοστά ηλιθίων/επικίνδυνων και σωστών και προσεκτικών.

    Πάντως εγώ εδώ και 4-5 χρόνια οδηγώ πλέον αποκλειστικά αυτοκίνητο, ύστερα από σχεδόν 15+ χρόνια με μηχανή/μηχανάκι κλπ και μπορώ να πω πως ουδέποτε με ενόχλησε ποτέ 2τροχο, ούτε καν στο παραμικρό. Ούτε έστω εκνευριστώ λίγο επειδή έκανε κάποια βλακεία. Ίσως επειδή είμαι απλά τυχερός, αλλά ίσως και πάλι να είναι επειδή τους προσέχω 10 φορές περισσότερο και τους δίνω πάντα τον απαραίτητο χώρο και την ευχέρεια να κινηθούν όπως πρέπει και ίσως τους σέβομαι και είμαι υπομονετικός μαζί τους περισσότερο από όσο ένας μέσος οδηγός.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NeK : 08-09-19 στις 15:28.

  2. #4487
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα καλό σύστημα που τελικά δούλεψε μόνο μια φορά και αυτό όχι πλήρες ενεργοποιείται ξανά https://seleo.gr/koinwnia/oikonomia/...thma-asfalishs
    καιρός ήταν να πάνε καμιά βόλτα στον Εισαγγελέα ή στο ταμείο οι ασυνείδητοι.

  3. #4488
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως και φυσικά συμφωνώ πως πρέπει πάντα να προσέχει μία φορά το πως οδηγεί αυτός και 10 φορές για το πως οδηγούν οι άλλοι, γιατί δυστυχώς δεν πρέπει να περιμένουμε πως ο οδηγός του τετράτροχου οχήματος είναι νοήμον, γνωρίζει τον ΚΟΚ και η λογική του είναι σύμφωνη με την πραγματικότητα, γιατί αν οδηγεί με το αντίθετο assumption και κάνει βλακεία ο τετράτροχος, ο χαμένος/σακατεμένος/σκοτωμένος θα είναι αυτός και όχι το "κουτί".

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν υπονοώ πως οι οδηγοί 4τροχων είναι βλήματα και οι 2τροχοι καλύτεροι. Όχι καμία σχέση, και στις δύο κατηγορίες υπάρχουν τα ίδια ποσοστά ηλιθίων/επικίνδυνων και σωστών και προσεκτικών.

    Πάντως εγώ εδώ και 4-5 χρόνια οδηγώ πλέον αποκλειστικά αυτοκίνητο, ύστερα από σχεδόν 15+ χρόνια με μηχανή/μηχανάκι κλπ και μπορώ να πω πως ουδέποτε με ενόχλησε ποτέ 2τροχο, ούτε καν στο παραμικρό. Ούτε έστω εκνευριστώ λίγο επειδή έκανε κάποια βλακεία. Ίσως επειδή είμαι απλά τυχερός, αλλά ίσως και πάλι να είναι επειδή τους προσέχω 10 φορές περισσότερο και τους δίνω πάντα τον απαραίτητο χώρο και την ευχέρεια να κινηθούν όπως πρέπει και ίσως τους σέβομαι και είμαι υπομονετικός μαζί τους περισσότερο από όσο ένας μέσος οδηγός.
    οδηγώ μηχανή εδώ και 28+ χρόνια το μόνο που μου την δίνει με τους μηχανόβιους είναι όταν χωθούν μπροστά και μετά ή δεν προσέχουν το φανάρι ή πάνε με 10χλμ, εντάξει ρε συ χώθηκες οκ, πρόσεξε λίγο το φανάρι, πάτα το λίγο.
    Με το αμάξι τις ελάχιστες φόρες τα τελευταία 3 με 4 χρόνια που έχω οδηγήσει μου την δίνει το χώσιμο στην κίνηση και μετά που πηγαίνει σαν πάπια, μας είχε μετά ο συγκεκριμένος να πηγαίνουμε με 30χλμ απο Περαία μέχρι Αγια Τριάδα

  4. #4489
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    οδηγώ μηχανή εδώ και 28+ χρόνια το μόνο που μου την δίνει με τους μηχανόβιους είναι όταν χωθούν μπροστά και μετά ή δεν προσέχουν το φανάρι ή πάνε με 10χλμ, εντάξει ρε συ χώθηκες οκ, πρόσεξε λίγο το φανάρι, πάτα το λίγο.
    Με το αμάξι τις ελάχιστες φόρες τα τελευταία 3 με 4 χρόνια που έχω οδηγήσει μου την δίνει το χώσιμο στην κίνηση και μετά που πηγαίνει σαν πάπια, μας είχε μετά ο συγκεκριμένος να πηγαίνουμε με 30χλμ απο Περαία μέχρι Αγια Τριάδα
    ΟΚ εγώ πάντως δεν θυμάμαι να μου χει τύχει κάτι ανάλογο, ή απλά δεν δίνω σημασία. Μάλλον το δεύτερο...

  5. #4490
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι διαφωνώ. Η λογική δεν λέει αυτό, η λογική λέει ότι αυτός που θέλει να αλλάξει κατεύθυνση (έστω και μισή μοίρα) θα πρέπει πρώτα να έχει εξασφαλίσει ότι δεν υπάρχει ούτε μύγα στην πλευρά που επιχειρεί να το κάνει. Επομένως, άστον τον ΚΟΚ, με βάση τη λογική και μόνο και πάλι θα έφταιγες εσύ, γιατί προφανώς αν έβλεπες κάτι δεν θα έστριβες, ή στην παράλογη περίπτωση που, ακόμα χειρότερα, αν το έκανες παρόλο που ΕΙΔΕΣ πως υπάρχει κάτι εσύ έστριψες επίτηδες, τότε όχι μόνο θα έφταιγες βάση του ΚΟΚ, του νόμου και της λογικής, αλλά πάλι βάση της λογικής θα ήσουν και δόλιος δολοφόνος εν ψυχρώ.
    Ας υποθέσουμε ότι είμαι ο "τέλειος" οδηγός που προσέχει τα τυφλά σημεία με στίψημο της κεφαλής, βγάζω πάντα φλας κλπ. και πηγαίνουμε με 60 στην παραλιακή σε πυκνή κυκλοφορία. Έρχεσαι εσύ λοιπόν ο μηχανόβιος που "βιάζεσαι" με 140 να περάσεις ανάμεσα από αυτοκίνητα και ενώ τα περνάς σαν σταματημένα, εγώ είμαι 50 μέτρα μπροστά σου και θέλοντας να αλλάξω λωρίδα, βγάζω φλας και τσεκάρω πίσω μου και τυφλό σημείο. Μέχρι να ξεκινήσω όμως να αλλάξω τη λωρίδα εσύ έχεις ήδη φτάσει στο τυφλό σημείο μου και με την ταχύτητα που έχεις απλά δε προλαβαίνεις να αντιδράσεις. Βάσει του ΚΟΚ θα πάω φυλακή, όμως με τη "βιασύνη" και τη "χαζομάρα" σου εκτός από τη δική σου ζωή θα έχεις καταστρέψει και τη δική μου χωρίς πραγματικά να φταίω.

    Προφανώς για να υπερασπίζεσαι αυτή τη συνήθεια και να λες και από πάνω ότι είμαι και δόλιος δολοφόνος εν ψυχρώ (ειδικά το "δόλιος" με ξεπερνάει...), την έκανες και εσύ την οποία θεωρώ ακροβασία με το θάνατο. Και επειδή δε μπορώ να βάλω μυαλό σε αυτούς που δεν ενδιαφέρονται για την ίδια τους τη ζωή, θεωρώ ότι πρέπει να τους το βάλει ο νόμος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω στο ότι δεν εφαρμόζονται οι τροχαίοι νόμοι στη χώρα μας, αλλά ξέρω καλά πως δεν εφαρμόζονται ούτε και σε άλλες, ακόμα και στις ΗΠΑ και στη Γερμανία πολύ μεγάλο ποσοστό οδηγών τρέχουν πάντα πάνω από το όριο ταχύτητας. Το γνωρίζω αυτό από το ότι τα όρια ταχύτητας πλέον ορίζονται βάση την παρακολούθηση της πραγματικής ταχύτητας των οχημάτων και βγάζοντας ένα μέσο όρο, την ορίζουν στο 85% αυτού.

    Ειδικά μιλώντας για τις ΗΠΑ, υπάρχουν τόσα και τόσα χωριουδάκια/μικρές πόλεις/επαρχίες που γεμίζουν τα δημοτικά ταμεία τους με χρήμα από τις κλήσεις που βάζουν στους διερχόμενους οδηγούς, που επίτηδες έχουν βάλει τα όρια ταχύτητας παράλογα χαμηλά και τους την έχουν στημένη γιατί ξέρουν πως οι περισσότεροι θα τρέχουν γρηγορότερα, και αυτό για λόγους κέρδους και μόνο. Άρα με λίγα λόγια, ναι ο ΚΟΚ δεν εφαρμόζεται στην Ελλάδα ή εφαρμόζεται κατά περίπτωση, αυτό είναι γνωστό, αλλά το ίδιο συμβαίνει και αλλού στο κόσμο, και σε πολύ πιο αναπτυγμένες χώρες από τη δική μας. Ίσως σε λίγοτερο βαθμό αλλά και αυτό πάλι ποικίλει ανάλογο την τοπική τους νοοτροπία (π.χ. Νότια Ιταλία και Βόρεια Ιταλία).
    Όταν μιλάμε για παραβίαση του όριου ταχύτητας, πρέπει να μιλάμε για πόσο παραβιάζεται. Είναι εντελώς διαφορετικό το να το παραβιάσεις με 10-20χλμ/ω παραπάνω από το όριο και άλλο να το παραβιάσεις 100χλμ/ω πάνω. Στο συγκεκριμένο θέμα, όντως στις ΗΠΑ πολλοί παραβιάζουν το όριο για λίγο και δεν έχουν πρόβλημα, μάλιστα πολύ συνηθισμένο είναι αν π.χ. το όριο να είναι 65 μίλια, να πηγαίνει όλη η κυκλοφορία με 80. Αν όμως πας με 100 μίλια τότε σε τσακώνουν σίγουρα. Σε εμάς είναι εντελώς συνηθισμένο το φαινόμενο να είσαι στην εθνική αριστερή λωρίδα να προσπερνάς με 130-140 και να σου έρχεται από πίσω η μερσεντές με 200+ ανάβοντας προβολείς 1 χιλιόμετρο πριν. Και για το άλλο άκρο, στην Ελλάδα είναι πολύ συνηθισμένο να βλέπεις στην εθνική αυτοκίνητα με πολύ χαμηλές ταχύτητες, το οποίο είναι εξίσου επικίνδυνο.

  6. #4491
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας υποθέσουμε ότι είμαι ο "τέλειος" οδηγός που προσέχει τα τυφλά σημεία με στίψημο της κεφαλής, βγάζω πάντα φλας κλπ. και πηγαίνουμε με 60 στην παραλιακή σε πυκνή κυκλοφορία. Έρχεσαι εσύ λοιπόν ο μηχανόβιος που "βιάζεσαι" με 140 να περάσεις ανάμεσα από αυτοκίνητα και ενώ τα περνάς σαν σταματημένα, εγώ είμαι 50 μέτρα μπροστά σου και θέλοντας να αλλάξω λωρίδα, βγάζω φλας και τσεκάρω πίσω μου και τυφλό σημείο. Μέχρι να ξεκινήσω όμως να αλλάξω τη λωρίδα εσύ έχεις ήδη φτάσει στο τυφλό σημείο μου και με την ταχύτητα που έχεις απλά δε προλαβαίνεις να αντιδράσεις. Βάσει του ΚΟΚ θα πάω φυλακή, όμως με τη "βιασύνη" και τη "χαζομάρα" σου εκτός από τη δική σου ζωή θα έχεις καταστρέψει και τη δική μου χωρίς πραγματικά να φταίω.

    Προφανώς για να υπερασπίζεσαι αυτή τη συνήθεια και να λες και από πάνω ότι είμαι και δόλιος δολοφόνος εν ψυχρώ (ειδικά το "δόλιος" με ξεπερνάει...), την έκανες και εσύ την οποία θεωρώ ακροβασία με το θάνατο. Και επειδή δε μπορώ να βάλω μυαλό σε αυτούς που δεν ενδιαφέρονται για την ίδια τους τη ζωή, θεωρώ ότι πρέπει να τους το βάλει ο νόμος.

    Αυτές οι υπερβολές, λες πυκνή κυκλοφορία και μετά λες θα πάει ο άλλος με 140χλμ, δεν γίνεται πολύ απλά
    Αλώστε τόση ώρα μιλάμε για αυτόν που θα είναι στο τυφλό σημείο των καθρεφτών
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 08-09-19 στις 17:10.

  7. #4492
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι υπερβολές, λες πυκνή κυκλοφορία και μετά λες θα πάει ο άλλος με 140χλμ, δεν γίνεται πολύ απλά
    με μηχανη γινεται
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #4493
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    με μηχανη γινεται
    Ναι είναι γνωστό το ότι υπάρχουν και μερικοί που θα το κάνουν, έχουν και λέξη που τους καλύπτει με πολλά Α, προσωπικά δεν μου έχει τύχει να δω κάποιον να πηγαίνουν οι άλλοι με 50 και αυτός να χωθεί με 140

  9. #4494
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Άμα "βιάζεσαι" όλα γίνονται

  10. #4495
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Το να "βιάζεσαι" δεν είναι προνόμιο μόνο των μηχανών, και με αυτοκίνητο μπορεί κάποιος να "βιάζεται", με την έννοια που το λες.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  11. #4496
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Μπορεί, η μηχανή όμως αν βιάζεται έχει περιθώριο να κάνει πολλά περισσότερα "ακροβατικά" από ένα αυτοκίνητο. Και άλλωστε α) το αυτοκίνητο όσο και να βιάζεται δε μπορεί να χωθεί ανάμεσα στην κυκλοφορία και β) ο "μλκς" οδηγός μηχανής είναι πολύ πιο πιθανό να σκοτώσει τον εαυτό του από τον αντίστοιχο "μλκ" οδηγό αυτοκινήτου.

  12. #4497
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι υπερβολές, λες πυκνή κυκλοφορία και μετά λες θα πάει ο άλλος με 140χλμ, δεν γίνεται πολύ απλά
    Αλώστε τόση ώρα μιλάμε για αυτόν που θα είναι στο τυφλό σημείο των καθρεφτών
    Ας πουμε 90 για σενα, και παλι πολλα ειναι αν δε μπορεις να κοψεις εγκαιρα
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #4498
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί, η μηχανή όμως αν βιάζεται έχει περιθώριο να κάνει πολλά περισσότερα "ακροβατικά" από ένα αυτοκίνητο. Και άλλωστε α) το αυτοκίνητο όσο και να βιάζεται δε μπορεί να χωθεί ανάμεσα στην κυκλοφορία και β) ο "μλκς" οδηγός μηχανής είναι πολύ πιο πιθανό να σκοτώσει τον εαυτό του από τον αντίστοιχο "μλκ" οδηγό αυτοκινήτου.
    Για αυτό υπάρχει η ΛΕΑ, για να μπορούν και μλς με το αμάξι να ζήσουνε το όνειρο
    140 χλμ μέσα στην κίνηση μηχανή δεν θα πατήσει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας πουμε 90 για σενα, και παλι πολλα ειναι αν δε μπορεις να κοψεις εγκαιρα
    Πες ενα υπερβολή ήταν και το αφήνουμε εδώ, ακόμα και τα 90 είναι υπερβολή μέσα στην κίνηση.

    Πάλι όμως σου ξεφεύγει, μιλάμε για το τυφλό σημείο, για αυτόν που είναι δίπλα σου, όχι για αυτός που θα έρθει κάποια στιγμή δίπλα σου.

    Διαδικασία στριψίματος σύμφωνα με τον ΚΟΚ, τσεκάρω πίσω δεξιά, αριστερά και τυφλά σημεία, ανάβω φλας, ξανά-τσεκάρω δεξιά αριστερά και πίσω και ξεκινάω την στροφή και συνεχίζω να τσεκάρω καθ όλη την διάρκεια της αλλαγής πορείας, οπότε το

    Μέχρι να ξεκινήσω όμως να αλλάξω τη λωρίδα εσύ έχεις ήδη φτάσει στο τυφλό σημείο μου και με την ταχύτητα που έχεις απλά δε προλαβαίνεις να αντιδράσεις.
    είναι λάθος.

  14. #4499
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    60 το αυτοκινητο και 90 η μηχανη ειναι πραγματικοτητα
    Τσεκαρω γυρω μου, ναι, ποιος ειναι πού και στριβω, αν ολοι παμε με περιπου την ιδια ταχυτητα, ολα καλα

    Αν ενας ερχεται πατημενος, λυπαμαι, δικο του το ρισκο να πηγαινει πατημενος, και δεν εξαρταται απο μενα που θα στριψω. Μπορει καποιος πιο κατω να σταματησει
    Οπως αντιστοιχα που παει πολυ αργα στην Εθνικη
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  15. #4500
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Δεν μου ακούγεται και πολύ καλά το "λυπάμαι", πρώτον γιατί δεν βλέπω το λόγο να μην προσέξεις λίγο παραπάνω, και δεύτερον το λυπάμαι δεν σου εξασφαλίζει ούτε τη δικιά σου ακεραιότητα σε μια τέτοια περίπτωση που κάποιος πέσει πάνω σου πατημένος, είτε μηχανή είναι αυτή, είτε αυτοκίνητο.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

Σελ. 300 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 280290295298299300301302305310320 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας