Σελ. 107 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.591-1.605 από 5680
  1. #1591
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να κινείται στο δρόμο το ποδήλατο, στις λωρίδες κυκλοφορίας, δεν χρειάζεται καθρέπτες, φώτα, κουδούνι και (κάποτε, παλιότερα) αρ. κυκλοφορίας?

    Αν είναι ποδήλατο προπόνησης-αγώνων, δεν είναι υποχρεωτικό να συνοδεύεται από όχημα με διακριτικά κλπ (ή μόνο για ομαδικές προπονήσεις-πομπές ισχύει αυτό)?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #1592
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα καθε μερα περναω απο την παραλιακη δεν ειδα ποτε κανενα με τζιν ή κουστουμι... εκτος κι αν πανε ολοι στις δουλειες του με αθλητικες κολητες στολές ποδηλασίας διαφορων ομάδων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για το θέμα της περιβολής, εδώ στη Φινλανδία πολλοί πηγαίνουν στη δουλειά τους με ποδήλατο και φοράνε κολάν και άλλα ποδηλατικά αξεσουάρ, και αλλάζουν στο χώρο εργασίας.
    Ακριβώς αυτό.

    Το πιο λογικό είναι να φορέσεις κάτι αθλητικό όταν είσαι στο ποδήλατο και να αλλάξεις στη δουλειά.
    Αλλιώς και λερωμένος θα πας αλλά ούτε και άνετα θα είσαι πάνω στο ποδήλατο.
    Δεν περίμενα αυτά να πρέπει να τα έχεις ζήσει για να καταφέρεις να τα φανταστείς.

    Αλλά και να μην πάνε στη δουλειά, δικαίωμά τους είναι. Δίνει κανένας οδηγός αυτοκινήτου αναφορά για το που πάει;
    Δλδ έχει άλλη αντιμετώπιση αν πάει για δουλειά ή με την γκόμενα για καφέ;

    Είναι τώρα αυτά σοβαρά επιχειρήματα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κινείται στο δρόμο το ποδήλατο, στις λωρίδες κυκλοφορίας, δεν χρειάζεται καθρέπτες, φώτα, κουδούνι και (κάποτε, παλιότερα) αρ. κυκλοφορίας?
    Από όσο ξέρω, εδώ που κινούμαι (Ελβετία), νομίζω ότι υποχρεούσαι να έχεις ανακλαστικά. Και αυτό χωρίς να είμαι σίγουρος.
    Αλλά εγώ για τη δική μου ασφάλεια έχω και φώτα, ειδικό γιλέκο, κράνος, καθρεπτάκι κλπ (οπότε δεν ασχολήθηκα με το minimum που ζητάνε)

    Πινακίδες εδώ έχουν μόνο τα ηλεκτρικά ποδήλατα (και ίσως αυτά που είναι πάνω από κάποια ισχύ).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι ποδήλατο προπόνησης-αγώνων, δεν είναι υποχρεωτικό να συνοδεύεται από όχημα με διακριτικά κλπ (ή μόνο για ομαδικές προπονήσεις-πομπές ισχύει αυτό)?
    Δεν έχω δει ποτέ πουθενά κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον σε μικρά group (των 2-6 ατόμων).
    Δλδ στην παραλιακή έχετε 20 άτομα που βγαίνουν για προπόνηση;
    Και αυτό είναι καθημερινό φαινόμενο που δημιουργεί προβλήματα & κυκλοφοριακό χάος;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #1593
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσο ξέρω, εδώ που κινούμαι (Ελβετία), νομίζω ότι υποχρεούσαι να έχεις ανακλαστικά. Και αυτό χωρίς να είμαι σίγουρος.
    Αλλά εγώ για τη δική μου ασφάλεια έχω και φώτα, ειδικό γιλέκο, κράνος, καθρεπτάκι κλπ (οπότε δεν ασχολήθηκα με το minimum που ζητάνε)

    Πινακίδες εδώ έχουν μόνο τα ηλεκτρικά ποδήλατα (και ίσως αυτά που είναι πάνω από κάποια ισχύ).



    Δεν έχω δει ποτέ πουθενά κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον σε μικρά group (των 2-6 ατόμων).
    Δλδ στην παραλιακή έχετε 20 άτομα που βγαίνουν για προπόνηση;
    Και αυτό είναι καθημερινό φαινόμενο που δημιουργεί προβλήματα & κυκλοφοριακό χάος;
    Ελβετία μπορεί, εγώ επισημαίνω και ταυτόγχρονα ρωτάω για Ελλάδα.

    Ειδικά η ύπαρξη καθρεπτών είναι εξαιρετικά σημαντική, αφού τα ποδήλατα στο δρόμο υποχρεούνται να κινούνται στη μέση της λωρίδας κυκλοφορίας, όπως τα μηχανάκι (εδώ κι αν γελάνε).

    Θυμάμαι περίπτωση που έχει φάει κλήση πιτσιρίκι επειδή δεν είχε πινακίδες στο παιδικό του ποδήλατο, από "ευσυνείδητο" όργανο κάπου στη νησιωτική (αν δεν ξανακάνω λάθος) Ελλάδα.

    Όσο για την "πομπή" ποδηλάτων, έχω πετύχει αρκετές φορές γκρουπ 20+, στην παραλιακή, αλλά πάντα με συνοδεία (εμπροσ/οπισθοφυλακή). Κάποιες φορές όμως, πετυχαίνω και μεμονωμένους ή δυο-δυο, οι οποίοι κάνουν ότι γουστάρουν (με αγωνιστικά πάντα ποδήλατα), ακόμα και να πηγαίνουν δίπλα-δίπλα και να συζητάνε.

    Btw, Νέα Σμύρνη, σήμερα: Μπαμπάς, με σκουτερομήχανο, ασκεπής, με το βαριά 8χρονο πιτσιρίκι πίσω του (αυτό με κράνος). Ο κόπανος πηγαίνει σχεδόν προφυλακτήρα ένα ημιφορτηγό, του οποίου ο οδηγός κάποια στιγμή αποφάσισε να πατήσει φρένο και να δώσει προτεραιότητα σε κάθετα ερχόμενο (διασταύρωση, STOP ο άλλος).

    Ο πατέρας-κόπανος, παραλίγο να καρφωθεί απάνω του (ακριβώς από πίσω εγώ), ξεκίνησε να αγανακτεί και να αρχίζει τις δεήσεις, αλλά είτε του έκοψε πως έφταιγε, είτε "σεβάστηκε" το παιδί (τί να του εξηγείς), είτε... και συνέχισε.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #1594
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελβετία μπορεί, εγώ επισημαίνω και ταυτόγχρονα ρωτάω για Ελλάδα.
    Αυτό μπορείς να το ψάξεις εσύ μια που μένεις Ελλάδα.
    Θα μου κάνει εντύπωση βέβαια αν είναι πολύ διαφορετικά (και αρκετά πιο αυστηρά) από εδώ, και κεντρική Ευρώπη γενικότερα.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #1595
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κινείται στο δρόμο το ποδήλατο, στις λωρίδες κυκλοφορίας, δεν χρειάζεται καθρέπτες, φώτα, κουδούνι και (κάποτε, παλιότερα) αρ. κυκλοφορίας?

    Αν είναι ποδήλατο προπόνησης-αγώνων, δεν είναι υποχρεωτικό να συνοδεύεται από όχημα με διακριτικά κλπ (ή μόνο για ομαδικές προπονήσεις-πομπές ισχύει αυτό)?
    θέλει φώτα - αντανακλαστικά, κουδ ούνι να τηρείς τον ΚΟΚ, ναι το stop και το κόκκινο είναι και για τα ποδήλατα, να συνεχίσω;

  6. #1596
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    θέλει φώτα - αντανακλαστικά, κουδ ούνι να τηρείς τον ΚΟΚ, ναι το stop και το κόκκινο είναι και για τα ποδήλατα, να συνεχίσω;
    Τα βρήκα και αυτά νωρίτερα (από την ίδια ακριβώς πηγή).

    Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω πως το οποιοδήποτε όχημα κινείται σε δρόμο μαζί με αυτοκίνητα-μηχανάκια κλπ, δεν είναι υποχρεωτικό να έχει καθρέπτες κλπ.

    Πολύ περισσότερο, σοκαρίστηκα που η χρήση κράνους δεν είναι υποχρεωτική.

    Για τα "ομαδικά", φυσικά απαγορεύονται, όπως και τα ζευγάρια κλπ.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #1597
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Το ποδήλατο δυστυχώς αποτελεί ακόμη μία "πληγή" στους Ελληνικούς δρόμους. Δεν φταίνε τα ποδήλατα προφανώς, αλλά η οδηγική συμπεριφορά των οδηγών τους (κανόνας). Δε διαθέτουν τον εξοπλισμό που προαναφέρθηκε (πέρα πχ από σκελετό από ανθρακονήματα κι ένα κάρο αηδίες για να "αθλούνται πιο αποτελεσματικά" ή να μοστράρουν τέτοια λεζάντα στα social media) αλλά παραβιάζουν κατ' εξακολούθηση φανάρια, στοπ και ότι σήμα υπάρχει στον ΚΟΚ. Σπάνια συναντώ ποδηλάτη να σταματά σε φανάρι και όταν συμβαίνει μου προκαλεί τεράστια έκπληξη. Όσο και να μην θες να το κάνεις VS, δε γίνεται. Ενώ υποτίθεται ότι οι περισσότεροι είναι νέοι άνθρωποι ανοιχτόμυαλοι, σέβονται την υγεία τους και το περιβάλλον αλλά δυστυχώς την λανθασμένη οδηγική νοοτροπία δεν μπορούν να την αποβάλλουν.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  8. #1598
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποδήλατο δυστυχώς αποτελεί ακόμη μία "πληγή" στους Ελληνικούς δρόμους. Δεν φταίνε τα ποδήλατα προφανώς, αλλά η οδηγική συμπεριφορά των οδηγών τους (κανόνας). Δε διαθέτουν τον εξοπλισμό που προαναφέρθηκε (πέρα πχ από σκελετό από ανθρακονήματα κι ένα κάρο αηδίες για να "αθλούνται πιο αποτελεσματικά" ή να μοστράρουν τέτοια λεζάντα στα social media) αλλά παραβιάζουν κατ' εξακολούθηση φανάρια, στοπ και ότι σήμα υπάρχει στον ΚΟΚ. Σπάνια συναντώ ποδηλάτη να σταματά σε φανάρι και όταν συμβαίνει μου προκαλεί τεράστια έκπληξη. Όσο και να μην θες να το κάνεις VS, δε γίνεται. Ενώ υποτίθεται ότι οι περισσότεροι είναι νέοι άνθρωποι ανοιχτόμυαλοι, σέβονται την υγεία τους και το περιβάλλον αλλά δυστυχώς την λανθασμένη οδηγική νοοτροπία δεν μπορούν να την αποβάλλουν.
    Κανονικά θα έπρεπε να πρέπει να έχουν δίπλωμα όπως πχ έχουν και τα 50αρια μηχανάκια. να μπορούν να δείξουν οτι γνωρίζουν έστω τα βασικά σήματα.
    Αλλά απο την στιγμή που δεν υπάρχει έλεγχος για τα κόκκινα και τα στοπ, που θεωρούν φυσιολογικό πχ αμάξι να περνάει κόκκινο ή στοπ, τα μηχανάκια και τις μηχανές, τι περιμένουμε να γίνει με τα ποδήλατα;

  9. #1599
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά θα έπρεπε να πρέπει να έχουν δίπλωμα όπως πχ έχουν και τα 50αρια μηχανάκια. να μπορούν να δείξουν οτι γνωρίζουν έστω τα βασικά σήματα.
    Αλλά απο την στιγμή που δεν υπάρχει έλεγχος για τα κόκκινα και τα στοπ, που θεωρούν φυσιολογικό πχ αμάξι να περνάει κόκκινο ή στοπ, τα μηχανάκια και τις μηχανές, τι περιμένουμε να γίνει με τα ποδήλατα;
    Βρε sdikr μου μιλάμε για τη νόρμα. Έγραψα, ποιον θεωρώ τον κανόνα για τα ποδήλατα. Δλδ ο κανόνας στα αυτοκίνητα είναι να περνάνε με κόκκινο ή να παραβιάζουν στοπ; Αν ρωτήσουμε εδώ μέσα όλους όσους γράφουν (όσοι οδηγούν), να δεις που ούτε ένας δε θα βρεθεί, να έχει κάνει στη ΖΩΗ του τέτοια πλημελλήματα.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  10. #1600
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    θέλει φώτα - αντανακλαστικά, κουδ ούνι να τηρείς τον ΚΟΚ, ναι το stop και το κόκκινο είναι και για τα ποδήλατα, να συνεχίσω;
    Άσε, μην συνεχίσεις γιατί έχει χαθεί η μπάλα Εδώ ακόμα και οι ποδηλατόδρομοι που έχουν φτιάξει στους περισσότερους δήμους είναι διπλής κατεύθυνσης. Άρα το ποδήλατο μπορεί να κινηθεί αντίθετα στη ροή του δρόμου, με αποτέλεσμα να μην έχει μπροστά του ούτε στοπ, ούτε φανάρια. Και ο οδηγός που έρχεται από έναν κάθετο να μην ξέρει που να πρωτοκοιτάξει. Αν δεν έχει στοπ πρέπει έτσι και αλλιώς να σταματήσει (και να τα ακούσει από τον από πίσω). Αν έχει στοπ, αφού τσεκάρει από εκεί που έρχονται τα αυτοκίνητα μετά θα πρέπει να δει και από την άλλη για κανά ποδήλατο. Για ποιόν ΚΟΚ μιλάμε, μπάχαλο το πράγμα

  11. #1601
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Σε λίγο διαφορετικό μοτίβο, ο Wayne Rooney συνελλήφθη να οδηγεί έχοντας καταναλώσει αλκοόλ. Και τι του έκαναν; Απαγόρευση οδήγησης για δύο χρόνια, 100 ώρες κοινωνική εργασία και 170 λίρες πρόστιμο...

    http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-41298649

    Άραγε αν γινόταν κάτι αντίστοιχο εδώ, πώς θα αντιμετωπιζόταν; Μιλάμε για τον αρχηγό της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, πρώτο σκόρερ όλων των εποχών σε εθνικό επίπεδο, δεύτερο σε εμφανίσεις στην εθνική ομάδα...
    Ανυπόγραφος

  12. #1602
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγο διαφορετικό μοτίβο, ο Wayne Rooney συνελλήφθη να οδηγεί έχοντας καταναλώσει αλκοόλ. Και τι του έκαναν; Απαγόρευση οδήγησης για δύο χρόνια, 100 ώρες κοινωνική εργασία και 170 λίρες πρόστιμο...

    http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-41298649

    Άραγε αν γινόταν κάτι αντίστοιχο εδώ, πώς θα αντιμετωπιζόταν; Μιλάμε για τον αρχηγό της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, πρώτο σκόρερ όλων των εποχών σε εθνικό επίπεδο, δεύτερο σε εμφανίσεις στην εθνική ομάδα...
    Θα οριζόταν δικάσιμος μετά απο 10 χρόνια

  13. #1603
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα οριζόταν δικάσιμος
    χαχαχχα, καλό.
    The world can change by your actions not by your opinions

  14. #1604
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα οριζόταν δικάσιμος μετά απο 10 χρόνια
    Σωστά.

    Στην περίπτωση του Rooney, η παράβαση και σύλληψη έγινε την 1η Σεπτεμβρίου...
    Ανυπόγραφος

  15. #1605
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Νομίζω πως η Αγγλία έχει το αυστηρότερο πλαίσιο και τις αυστηρότερες ποινές για την οδήγηση υπό επήρεια αλκοόλ.
    Και καλά κάνει.
    The world can change by your actions not by your opinions

Σελ. 107 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας