Σελ. 294 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 274284289292293294295296299304314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.396-4.410 από 5680
  1. #4396
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, στα φανάρια της Αθήνας (ειδικά), βλέπεις συνέχεια αυτό το πράγμα... Να περιμένουν όλοι υπομονετικά στη σωστή λωρίδα για να στρίψουν και να έρχεται ο "έξυπνος" Ελληνάρας (μπορεί και 3-4 ταυτόχρονα), να τους προσπερνάει όλους από την άλλη-λάθος- λωρίδα και μετά να χώνεται μπροστά τους... Κι αν κορνάρεις ή δεν τον αφήσεις να μπει, μετά θα σε βρίσει.

    βλεπεις και το αλλο καμια φορα , να ειναι δυο λωριδες με μια να στριβει και να κλεινει ενας αναποφασιστος που καθεται στην μεση και τα δυο ρευματα της κυκλοφοριας του .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #4397
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται για ποιά χώρα του εξωτερικού μιλάς.
    Αν εννοείς το Πακιστάν τότε ναι το κάνουν και εκεί
    Που είναι το Winnipeg είπαμε, κοντά στην Ινδία;

  3. #4398
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Έχει πάει εκεί και έχεις διαπιστώσει να κάνουν κάτι αντίστοιχο με τη συχνότητα των Ελλήνων οδηγών;;

  4. #4399
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτό και λέω ότι η μόνη λύση είναι αυστηρή αστυνόμευση. Τόσο απλά.
    κρύβε λόγια

  5. #4400
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πάει εκεί και έχεις διαπιστώσει να κάνουν κάτι αντίστοιχο με τη συχνότητα των Ελλήνων οδηγών;;
    Οχι με την δικιά μας συχνότητα, αλλά το κάνουνε, όπως και σε πολλές άλλες χώρες που δεν έχω πάει. Καταλαβαίνεις οτι μιλάμε λοιπόν για ενα meme που βγήκε για αγγλόφωνες χώρες έτσι; για να το έχουν κάνει και να έχει και τόσο πολλά repost κάτι σημαίνει.

  6. #4401
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι με την δικιά μας συχνότητα, αλλά το κάνουνε, όπως και σε πολλές άλλες χώρες που δεν έχω πάει. Καταλαβαίνεις οτι μιλάμε λοιπόν για ενα meme που βγήκε για αγγλόφωνες χώρες έτσι; για να το έχουν κάνει και να έχει και τόσο πολλά repost κάτι σημαίνει.
    Τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα και τα συμπεράσματα που βγάζεις είναι εντελώς αυθαίρετα.
    Πρώτον να μην είμαστε απόλυτοι. Αυτό το έχω δει να γίνεται και στις ΗΠΑ. Και προφανώς γιαυτούς βγήκαν αυτά τα memes.
    Όμως η μεγάλη διαφορά είναι η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ με την οποία γίνεται.
    Στις ΗΠΑ/Καναδά κλπ όσο οδηγάς θα το δεις να γίνεται 1 φορά το μήνα. Στην Ελλάδα θα το δεις σχεδόν σε κάθε παρ'επόμενο φανάρι.

  7. #4402
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανε τη θητεία του όπως όλοι οι εμποροπλοίαρχοι, δεν έχει σχέση το γεγονός ότι ήταν σημαιοφόρος και το ναυτικό δεν κάνει background check στους στρατεύσιμους θητείας.
    (sorry για το delay, τώρα το είδα). Για έφεδρος αξιωματικός (όπως ο συγκεκριμένος) και των τριών (03) σωμάτων απαιτείται να έχεις λευκό ποινικό μητρώο.

  8. #4403
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχεις μπερδέψει τα πράγματα και τα συμπεράσματα που βγάζεις είναι εντελώς αυθαίρετα.
    Πρώτον να μην είμαστε απόλυτοι. Αυτό το έχω δει να γίνεται και στις ΗΠΑ. Και προφανώς γιαυτούς βγήκαν αυτά τα memes.
    Όμως η μεγάλη διαφορά είναι η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ με την οποία γίνεται.
    Στις ΗΠΑ/Καναδά κλπ όσο οδηγάς θα το δεις να γίνεται 1 φορά το μήνα. Στην Ελλάδα θα το δεις σχεδόν σε κάθε παρ'επόμενο φανάρι.
    Μου λες για πια χώρα μιλάω, βάζοντας υποτιμητικά υποθέτω το πακιστάν.
    Σου απαντάω πως γίνεται και στην Αμερική.
    Μου απαντάς ναι έχω πάει Αμερική και το έχω δεί αλλά με όχι αυτή την συχνότητα.......


    Αν γινόταν μια φορά τον μήνα δεν θα γράφανε όλοι αυτοί στα φόρουμ για το ότι έχουν βαρεθεί να το βλέπουν
    Το έχω δει και σε Σκωτία, Αγγλία και Αυστραλία, αν θέλεις σου δείχνω και αποκόμματα απο το εισιτήριο οτι πήγα εκεί

  9. #4404
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου λες για πια χώρα μιλάω, βάζοντας υποτιμητικά υποθέτω το πακιστάν.
    Σου απαντάω πως γίνεται και στην Αμερική.
    Μου απαντάς ναι έχω πάει Αμερική και το έχω δεί αλλά με όχι αυτή την συχνότητα.......


    Αν γινόταν μια φορά τον μήνα δεν θα γράφανε όλοι αυτοί στα φόρουμ για το ότι έχουν βαρεθεί να το βλέπουν
    Το έχω δει και σε Σκωτία, Αγγλία και Αυστραλία, αν θέλεις σου δείχνω και αποκόμματα απο το εισιτήριο οτι πήγα εκεί
    Ξαναλέω ότι δεν μπορούμε να μιλάμε απόλυτα.
    Αν οδηγείς σε καθημερινή βάση κάνοντας πχ. 30χλμ ημερησίως, στις ΗΠΑ θα το δεις να γίνεται 1 φορά το μήνα (και ίσως να το έκανε κάποιος όχι επίτηδες από "εξυπνάδα" αλλά απλά επειδή μπερδεύτηκε και έχασε τη στροφή) και στην Ελλάδα θα το δεις να γίνεται κάθε δεύτερο φανάρι (και μπορώ να πω για συγκεκριμένα φανάρια όπου γίνεται αυτό κατ'εξακολούθηση και οι "έξυπνοι" κόβουν την κυκλοφορία, π.χ. στην παραλιακή εδώ και εδώ, στο δεύτερο μάλιστα φαίνεται αυτοκίνητο που πιάστηκε στα "πράσα" από την google δηλαδή τι άλλο θέλουμε!!!!) Τώρα για το Πακιστάν δε ξέρω δεν έχω πάει αλλά μπορώ να υποθέσω ότι είναι ακόμα πιο απολίτιστοι από εμάς.

  10. #4405
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Οκ οτι πεις, να τους ενημερώσουμε να μην τους λένε jerk ή κάτι άλλο λοιπόν έχουν όνομα και αυτό είναι ελληνάρες, καθώς μόνο οι ελληνάρες το κάνουν
    30χλμ την ημέρα στην Αμερική είναι σαν να πάει κάποιος στο περίπτερο, αλλά οκ

  11. #4406
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ οτι πεις, να τους ενημερώσουμε να μην τους λένε jerk ή κάτι άλλο λοιπόν έχουν όνομα και αυτό είναι ελληνάρες, καθώς μόνο οι ελληνάρες το κάνουν
    30χλμ την ημέρα στην Αμερική είναι σαν να πάει κάποιος στο περίπτερο, αλλά οκ
    Μπορώ να σου πω ότι έχω πολυετή εμπειρία οδήγησης και στις 2 χώρες και η διαφορά στον "πολιτισμό" είναι απλά χαοτική. Τα παραπάνω (προσωπικά μου) στατιστικά είναι πέρα για πέρα αληθινά.
    Και για το κερασάκι στην τούρτα ορίστε τι γράφει το tripadvisor για την οδήγηση στην Ελλάδα και φυσικά δε μας τιμά καθόλου
    https://www.tripadvisor.com/Travel-g...In.Greece.html

  12. #4407
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να σου πω ότι έχω πολυετή εμπειρία οδήγησης και στις 2 χώρες και η διαφορά στον "πολιτισμό" είναι απλά χαοτική. Τα παραπάνω (προσωπικά μου) στατιστικά είναι πέρα για πέρα αληθινά.
    Και για το κερασάκι στην τούρτα ορίστε τι γράφει το tripadvisor για την οδήγηση στην Ελλάδα και φυσικά δε μας τιμά καθόλου
    https://www.tripadvisor.com/Travel-g...In.Greece.html
    Αυτό τωρά απο το tripadvisor το έβαλες για να πεις πόσο κακοί είναι γενικά στην Ευρώπη;
    Don't be too put off by this though - especially other Europeans - as long as you are a reasonably experienced driver, keep your "hazard spotting" head on, and don't lose your temper, driving in Greece is not much worse than most other European countries.
    Να το ξαναπώ λοιπόν, αυτό το meme πιο πάνω έχει βγει για κάποιες αγγλόφωνες χώρες εκεί έξω, όχι για την Ελλάδα, το ότι είμαστε αρκετά χάλια σε αρκετές περιπτώσεις το ξέρω, το έχω πει, έχουμε πραγματικά πολλά πράγματα για να κάνουμε δικά μας meme. Το συγκεκριμένο όμως είναι κλεμμένο απο έξω και με λίγο Paint έσβησε κάποιος το jerk και έγραψε ελληνάρας..... κάτι θα ξέρει

    Να το πω αλλιώς, νομίζω πως η σωστή έκφραση είναι αυτό που έχει το αγγλικό meme
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 02-09-19 στις 23:28.

  13. #4408
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Ποιός υπογράφει το άρθρο;

  14. #4409
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό τωρά απο το tripadvisor το έβαλες για να πεις πόσο κακοί είναι γενικά στην Ευρώπη;
    Εξαρτάται για ποια χώρα της Ευρώπης μιλάς. Στην Ιταλία (ιδιαίτερα στο νότο π.χ. Σικελία) δεν απέχουν και πολύ από εμάς.
    Αλλά τώρα σε όλο αυτό το κατεβατό σε αυτή τη φράση στάθηκες;;;

    Ξεκινώντας:
    Many common practices of Greek drivers would not be tolerated in the United States and other countries. Many things Greek drivers do might be considered overly aggressive and even foolhardy.
    Greek drivers are impatient..
    Most Greek drivers treat the roads with a shoulder lane as if they were four lane roads.
    (αυτό για τη ΛΕΑ που έχει γίνει τόσος ντόρος τελευταία)

    There may be even oncoming traffic in the oncoming traffic lane that might start flashing their lights and getting frantically out of the way.
    Patra on the other hand is the exact opposite. No helmets no seatbelts. Dangerous inpatient nicotine/caffeine addicted drivers with a total disregard for the safety of themselves or others. It is the wild west of driving and you will feel a scence of freedom like never before if you bravely venture into this city. Athens is a mix of all things
    (για την Πάτρα δε το θεωρώ τυχαίο με το δήμαρχο που εκλέγουν)

    Many drivers do not respect the speed limits..
    (γιατί απλά δεν έχουμε και δε θέλουμε αστυνόμευση)

    ...a law abiding tourist driving at 110 km/h should not be surprised to see cars whiz by at 130 km/h (82 mph) and faster
    (π.χ. Μερσεντές με 200+ που σου ανάβει τα φώτα 1 χιλιόμετρο πιο πριν)

    You should consider that a lot of people are using motorbikes in Greece and, as the rest driving cars, are somehow aggressive in their driving.
    some traffic control signs are often ignored. For instance, although Greeks will stop at a red traffic light, a stop sign is treated more like a yield (give way) sign. Drivers will often slow down, judge the flow of traffic, and yield or stop when (and if) required.
    Απλά LOL για την κατάντια μας

    Parking rules are also often ignored. It is not uncommon to drive into a town or village and find cars double-parked and a line of traffic trying to get round them.
    Με λίγα λόγια καλωσήρθατε στη ζούγκλα των Μάο Μάο

  15. #4410
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται για ποια χώρα της Ευρώπης μιλάς. Στην Ιταλία (ιδιαίτερα στο νότο π.χ. Σικελία) δεν απέχουν και πολύ από εμάς.
    Αλλά τώρα σε όλο αυτό το κατεβατό σε αυτή τη φράση στάθηκες;;;

    Ξεκινώντας:



    (αυτό για τη ΛΕΑ που έχει γίνει τόσος ντόρος τελευταία)



    (για την Πάτρα δε το θεωρώ τυχαίο με το δήμαρχο που εκλέγουν)

    (γιατί απλά δεν έχουμε και δε θέλουμε αστυνόμευση)

    (π.χ. Μερσεντές με 200+ που σου ανάβει τα φώτα 1 χιλιόμετρο πιο πριν)



    Απλά LOL για την κατάντια μας



    Με λίγα λόγια καλωσήρθατε στη ζούγκλα των Μάο Μάο
    Το ποστ μιλάει, όχι άρθρο
    Πάμε πάλι, το κάνουνε αυτό στο εξωτερικό με το meme Που συζητάμε τόση ώρα εδώ;
    Αν ναι τότε δεν μιλάμε για ελληνάρες, αλλά για jerks
    Αν όχι τότε να τους πουμε να μην τους λένε jerks και να τους δώσουμε την μετάφραση ώστε να αλλάξουνε το meme

Σελ. 294 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 274284289292293294295296299304314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας