Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 56
  1. #31
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Ξεκινήσαμε με το "έστω" εφόσον θα έπρεπε να αναφερθουμε συγκεκριμένα για κάθε εταιρία διαφορετικα.

  2. #32
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αρεσει που εκανες και Quote
    Αναφερθηκα στη φορτωση ιστοσελιδας, οχι σε περιεχομενο streaming
    Μ 'αρέσει που κάνεις και ξανακάνεις μαθήματα.
    Λες και το streaming δεν γίνεται σε ιστοσελίδες που φορτώνουν ή λες και streaming σημαίνει αναγκαστικά πχ live περιεχόμενο.
    Όπως σου είπανε εμμέσως παραπάνω ένα πχ video στο youtube αφ'ότου άλλαξαν το σύστημα σε DASH έχει μεταξύ άλλων δυναμικό μέγεθος τρόπον τινά.
    Αυτό σημαίνει ότι με το που θα δει δυνατότητα 4G ή μεγαλύτερου bandwidth τ.π. η κατανάλωση γενικά θα αυξηθεί αφού θα επιλεχθεί αυτομάτως τεμάχιο αρχείου μεγαλύτερου bitrate.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 19-01-17 στις 21:31.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  3. #33
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ 'αρέσει που κάνεις και ξανακάνεις μαθήματα.
    Λες και το streaming δεν γίνεται σε ιστοσελίδες που φορτώνουν ή λες και streaming σημαίνει αναγκαστικά πχ live περιεχόμενο.
    Όπως σου είπανε εμμέσως παραπάνω ένα πχ video στο youtube αφ'ότου άλλαξαν το σύστημα σε DASH έχει μεταξύ άλλων δυναμικό μέγεθος τρόπον τινά.
    Αυτό σημαίνει ότι με το που θα δει δυνατότητα 4G ή μεγαλύτερου bandwidth τ.π. η κατανάλωση γενικά θα αυξηθεί αφού θα επιλεχθεί αυτομάτως τεμάχιο αρχείου μεγαλύτερου bitrate.
    Ποιο youtube; Εχω αναφερθει σε πολυ απλο και συγκεκριμενο παραδειγμα, 2MB φορτωση ιστοσελιδας.
    Αν εσυ επιμενεις να μπερδευεις τη φουστα με τη βουρτσα, αυτο ειναι δικο σου προβλημα.

    ΥΓ: Αναθεμα κι αν ηξερες πως δουλευει το adaptive streaming στο youtube. Λες και το youtube θα φορτωσει αυτοματα 4k περιεχομενο στο κινητο σου αναλογα (μονο) το δικτυο σου. Που παρεπιπτοντως σκοπος του adaptive streaming στο youtube ειναι η εξοικονομηση bandwidth για server και client.

  4. #34
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.104
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και να μην ξεχνάμε πως browsing με την ίδια διάρκεια (π.χ δέκα λεπτών) θα συμπεριλαμβάνει περισσότερες σελίδες, άρα και περισσότερη κίνηση σε MB/GB.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  5. #35
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο youtube; Εχω αναφερθει σε πολυ απλο και συγκεκριμενο παραδειγμα, 2MB φορτωση ιστοσελιδας.
    Αν εσυ επιμενεις να μπερδευεις τη φουστα με τη βουρτσα, αυτο ειναι δικο σου προβλημα.

    ΥΓ: Αναθεμα κι αν ηξερες πως δουλευει το adaptive streaming στο youtube. Λες και το youtube θα φορτωσει αυτοματα 4k περιεχομενο στο κινητο σου αναλογα (μονο) το δικτυο σου. Που παρεπιπτοντως σκοπος του adaptive streaming στο youtube ειναι η εξοικονομηση bandwidth για server και client.
    Και συνεχίζεις...
    Τ.π. τελευταίο σχόλιο από εμένα επί του θέματος.

    Οι σκοποί του DASH είναι πολλοί*. Είτε θεωρητικά είτε υποτιθέμενα είτε πρακτικά, είτε πραγματικά.
    Ένας από αυτούς είναι ή υποτίθεται ότι είναι η εξοικονόμηση δικτυακών πόρων επειδή η δυναμική προσαρμογή αποτρέπει ή προσπαθεί να αποτρέψει την ανάγκη rebuffering (στην μέγιστη δυνατή όμως ποιότητα/bitrate· αυτό είναι ένα από τα οποία παραβλέπεις βολικά).
    Επί το έργον όμως...

    Αυτό που μας νοιάζει εν προκειμένω, η ουσία είναι ότι
    α'. ΑΛΛΑΖΕΙ δυναμικά το μέγεθος του αρχείου ήχου/βίντεο και άρα της σελίδας που πρέπει να κατεβεί
    και
    β'. ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ bandwidth σημαίνει κατ'αρχήν εδώ αλγοριθμικά ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ καταβιβαζόμενο bitrate.

    Ε λοιπόν όσο και αν το στρίβεις, όσο και αν το παλεύεις, όσο κι αν χτυπιέσαι, δεν ισχύει αυτό που λες για την στατικότητα εκτός και αν μιλάγαμε αποκλειστικά για μια πχ τελείως στατική σελίδα, σελίδα τελείως στατικού περιεχομένου, κάτι που φυσικά θα ίσχυε τετριμμένα εξ ορισμού...

    ΥΓ Επεξήγηση ιστορικού:
    Ήμουν για χρόνια στην σταθερή σύνδεση ένα από τα θύματα της αλλαγής σε DASH στο Youtube (και δεν είμαι/ήμουν ο μόνος) επειδή είναι τελείως ασύμβατο με τις συνήθειές μου ή τουλάχιστον ήταν τότε με την γραμμή που είχα τότε και δεν ξέρω ποιες άλλες τρίτες παραμέτρους.
    Για να γίνω σαφέστερος έβλεπα συχνά βίντεο μακράς διάρκειας (πχ διαλέξεις) τα οποία άφηνα, συχνά πολλά μαζί, προ της αλλαγής να κατεβούν -pre-caching*- πλήρως εξ αρχής -ειδάλλως κολλούσαν κτλ- και τα έβλεπα μετά, συχνά επίσης αναπηδώντας μπρος και πίσω σε σημεία ενδιαφέροντος.
    Ε μετά την αλλαγή σε dash ήρθε απλά το χάος, ποικιλοτρόπως.
    Πχ τέλος το άμεσο rewinding σε προηγούμενο (ή επόμενο) σημείο: όχι, όχι, πάμε σε ξανακατέβασμα από την αρχή. Ή αδύνατη η παρακολούθηση σε σταθερή ποιότητα (χαμηλή ή ψηλή) της επιλογής μου: όχι όχι όχι τί λες τώρα, μόνο ό,τι και όπως αυτό γουστάρει θα δεις. Τα δε κολλήματα/stalls που υποτίθεται θα εξάλειφε άσ'τα να πάνε. Κοκ.

    *Ένας σημαντικότατος λόγος και σκοπός του dash είναι η αποτροπή πειρατείας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 20-01-17 στις 00:12.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  6. #36
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Μονο που εγω δεν αναφερθηκα σε adaptive streaming αλλα σε ενα απλο page request.
    Εν τελει, εσυ μπορεις να μεινεις σε 2G (αντε κανα Edge) για να χεις να λες οτι το πενιχρο πακετο δεδομενων σου ειναι πιο χρησιμο.
    Spoiler:
    Ακομα ομως και στο adaptive streaming του youtube μπορεις να επιλεξεις static streaming.
    Ασε με να ξερω καλυτερα πως δουλευει το adaptive streaming στο youtube απο ενα link στο wikipedia.

  7. #37
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Εμένα αυτό που με προβληματίζει (σε θεωρητικό επίπεδο) είναι η κατανάλωση μπαταρίας εφόσον θα έχεις μόνο 3g/4g. Προσωπικά όταν είμαι σε wifi έχω συνήθως το κινητό σε 2g και όταν βγαίνω έξω ανάλογα.... 2g ή 4g. Anyway χάνεις σε 2g σε μπαταρία σίγουρα

  8. #38
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα αυτό που με προβληματίζει (σε θεωρητικό επίπεδο) είναι η κατανάλωση μπαταρίας εφόσον θα έχεις μόνο 3g/4g. Προσωπικά όταν είμαι σε wifi έχω συνήθως το κινητό σε 2g και όταν βγαίνω έξω ανάλογα.... 2g ή 4g. Anyway χάνεις σε 2g σε μπαταρία σίγουρα
    Εξαρταται το ποσο καλη ληψη εχεις, αν το κινητο "προσπαθει" περισσοτερο να πιασει καλο σημα, τοτε αυτο επηρεαζει την αυτονομια.
    Στην Ελλαδα μονο το 2G εχει καλη ληψη, το 3G εχει μετρια ληψη, καθως επισης και το 4G. Δεν ξερω αν ειναι ετσι και στην Αμερικη.
    Παντως στην Ελλαδα το 4G αρχιζει και παιζει στα 800 Mhz (πραγμα που βοηθησει στη ληψη στο ιδιαιτερα ιδιομορφο τερεν μας), οποτε ισως δουμε βελτιωση στη ληψη αρκει τα δικτυα να επενδυσουν.

  9. #39
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.269
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    12.7(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αρεσει που εκανες και Quote
    Αναφερθηκα στη φορτωση ιστοσελιδας, οχι σε περιεχομενο streaming

    https://developer.chrome.com/multide...ta-compression

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    *Ένας σημαντικότατος λόγος και σκοπός του dash είναι η αποτροπή πειρατείας.

    πως γεγεν αυτο? αφου κανεις οτι γουσταρεις απο το pc. πειρατεια με τα κινητα?


  10. #40
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώδικας:
    Cache-Control: no-transform
    Ακομα κι αν κατεβασεις τη σελιδα απο τον proxy της Google, θα την κατεβασεις με το ιδιο compressed μεγεθος ανεξαρτητα αν χρησιμοποιεις 2G/3G/4G.

    Εν τελει η δικαιολογια οτι χρησιμοποιουμε περισσοτερα data αν χρησιμοποιουμε 4G, ειναι χαζη κι ανοητη.

  11. #41
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.269
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    12.7(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώδικας:
    Cache-Control: no-transform
    Ακομα κι αν κατεβασεις τη σελιδα απο τον proxy της Google, θα την κατεβασεις με το ιδιο compressed μεγεθος ανεξαρτητα αν χρησιμοποιεις 2G/3G/4G.

    Εν τελει η δικαιολογια οτι χρησιμοποιουμε περισσοτερα data αν χρησιμοποιουμε 4G, ειναι χαζη κι ανοητη.

    αυτο δεν το λεει για αυτα που κατεβαζει. το λενε για τον χρονο. στον ιδιο χρονο καταναλωνεις παραπανω data σε 4G.

    με την ιδια λογικη οτι κατεβαζεις με την ADSL κατεβαζεις και με την VDSL . οποτε δεν χρησιμοποιεις περισσοτερα data. αυτο ομως δεν ισχυει γιατι ο χρονος μενει ο ιδιος. το προγραμμα σου φτιαχνεται απο το χρονο. οχι απο την ταχυτητα.

    παραδειγμα. θα κατσω στο νετ 1 ωρα την ημερα. δεν θα πω θα κατσω 1 ωρα την ημερα σε 4G και 3 ωρες σε 3G.


  12. #42
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο που εγω δεν αναφερθηκα σε adaptive streaming αλλα σε ενα απλο page request.
    Εν τελει, εσυ μπορεις να μεινεις σε 2G (αντε κανα Edge) για να χεις να λες οτι το πενιχρο πακετο δεδομενων σου ειναι πιο χρησιμο.
    Συγγνώμη για την άσχετη σπόντα. Έχω παρατηρήσει πως κοροϊδεύεις έναν φανταστικό εχθρό. Δεν είδα κανέναν να γράφει κάτι τέτοιο.

    Μιά χαρά αν θέλει κάποιος με «πενιχρό πακέτο Mbytes» έχει χρηστικότητα αφού λειτουργεί εφαρμογές e-banking με Edge (ίσως και με gprs, δεν θυμάμαι) και telegram / messaging. Μιά χαρά λειτουργεί συναγερμός με GPRS με 500kbytes τον ΜΗΝΑ (το έχω μετρήσει).

    Είναι overkill να έχεις Gigabytes δεδομένων αν θες στην χειρότερη περίπτωση 100mbytes. Τόσο ασύλληπτο σου είναι;

    Όποιος θέλει να βλέπει HD Youtube σε retina οθόνη ας βάλει 3G (νομίζω ούτε εκεί χρειάζεται 4G). Είναι χρήσιμο και για VoIP.

    Όταν στο 3G έχεις αδύναμο σήμα και στο 2G full σήμα είναι χρηστικότερο το 3G (μπαταρία) ή το 2G;
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  13. #43
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη για την άσχετη σπόντα. Έχω παρατηρήσει πως κοροϊδεύεις έναν φανταστικό εχθρό. Δεν είδα κανέναν να γράφει κάτι τέτοιο.

    Μιά χαρά αν θέλει κάποιος με «πενιχρό πακέτο Mbytes» έχει χρηστικότητα αφού λειτουργεί εφαρμογές e-banking με Edge (ίσως και με gprs, δεν θυμάμαι) και telegram / messaging. Μιά χαρά λειτουργεί συναγερμός με GPRS με 500kbytes τον ΜΗΝΑ (το έχω μετρήσει).

    Είναι overkill να έχεις Gigabytes δεδομένων αν θες στην χειρότερη περίπτωση 100mbytes. Τόσο ασύλληπτο σου είναι;

    Όποιος θέλει να βλέπει HD Youtube σε retina οθόνη ας βάλει 3G (νομίζω ούτε εκεί χρειάζεται 4G). Είναι χρήσιμο και για VoIP.

    Όταν στο 3G έχεις αδύναμο σήμα και στο 2G full σήμα είναι χρηστικότερο το 3G (μπαταρία) ή το 2G;
    Αν εχεις full σημα (2G/3G/4G) τοτε οχι, δεν εχει διαφορα στη μπαταρια.
    Για του λογου το αληθες, εχουν γινει αλματα στο perfomance και δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το κακο με αυτο που κανει η AT&T.

    Εγω αν ειχα 10/100/1000 MB και με ρωταγαν πως θα ηθελα να το ξοδευω, θα διαλεγα μεσω 4G.
    Ειναι χαζο κι ανοητο να λες οτι με 4G και κανοντας ακριβως τα ιδια πραγματα, ξοδευεις περισσοτερα data (αυτο εθιξα εγω, ασχετο με αυτο που ανεφερες).

  14. #44
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Συγγνώμη, τώρα πρόσεξα δεν το έγραψα σωστά. Αν στο 3G έχεις το ελάχιστο σήμα και σε 2G full (το συνηθισμένο στην καθημερινότητά μου και στο σπίτι) τότε για την μπαταρία / ακτινοβολία είναι καλύτερο το 3G ή το 2G;

    Προφανώς και είναι άσχετο με την συζήτησή σας, αλλά όχι με αυτό που υποστηρίζεις: πως οι υπόλοιποι έχουν υπερβολικές απαιτήσεις. Το ανάποδο βλέπω. Να απαιτείς από τους άλλους να έχουν υπερβολικές απαιτήσεις.

    Σήμερα δοκίμασα e-banking και με gprs. Δουλεύει κανονικά, αν και με καθυστερήσεις. Οπότε αν κάποιος θέλει να κάνει αυτή την δουλειά πάση-θυσία, την κάνει. Δεν χρειάζεται ούτε Gbytes ούτε 4G.

    Εσύ έχεις πρόβλημα με 3G σε κάποια εφαρμογή; Εχτές δοκίμασα και VPN + VNC με EDGE και δούλευε. Με υπομονή, αλλά δούλευε. Σε ποιά εφαρμογή είχες πρόβλημα με 3G και έπρεπε να γυρίσεις σε 4G;

    (δεν έγραψα κάτι για την AT&T, αν και υπάρχουν συσκευές 2G - και ακριβές - που υποστηρίζουν μόνο 2G. Την εμμονή για υπερβολικές απαιτήσεις αναλύω.)

    - - - Updated - - -

    Τώρα μόλις είδα πως το έγραψα σωστά.

    Εντάξει, μας τρολλάρεις.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  15. #45
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Δεν τρολλαρω, εσυ δεν καταλαβαινεις.
    Θεωρω οτι 30 χρονια 2G ειναι υπεραρκετα και δεν βρισκω τον λογο υπαρξης του πλεον. Ειδικα απο την στιγμη που καταλαμβανουν συχνοτητες-φιλετα και οι αναγκες για φασμα διαρκως αυξανονται.
    E-banking μπορεις να εχεις και απο το 4G, δεν ειναι υπερβολικη απαιτηση αλλα προσαρμογη στις νεες τεχνολογιες.
    Οπως εγινε και με την ψηφιακη τηλεοραση, το ψηφιακο τηλεφωνο, την ψηφιακη εικονα και πολλα αλλα.

    Σου ξαναλεω, δεν παιζει παντα ρολο αν εχεις 2G, 3G ή 4G. Αν εχεις καλο σημα, εχεις και καλη αυτονομια και την ελαχιστη ακτινοβολια.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο της Cosmote με Android
    Από elvenpath στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-16, 23:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας