Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 79
  1. #16
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ουσιαστικά το Link θα μπεί στο ύψος της κεραίας της τηλεόρασης που φαίνεται στη πρώτη φωτογραφια.

    λες να μην παίξει?

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Λοιπόν στα 50 περίπου μέτρα που είναι το εμπόδιο, η ακτίνα του 60% της ζώνης είναι 1 μέτρα. Αυτό σημαίνει (βάσει της φωτογραφίας) ότι το σήμα οριακά περνά πάνω από την πολυκατοικία, αλλά η ζεύξη θα γίνει με σχετικά μικρή απώλεια.

  3. #18
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gfdimopo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουσιαστικά το Link θα μπεί στο ύψος της κεραίας της τηλεόρασης που φαίνεται στη πρώτη φωτογραφια.

    λες να μην παίξει?
    καλησπέρα, αν και σου απαντησα και με PM και τα εχουμε πει και ολα τα αλλα, απανταω και εδω.
    Φυσικα και θα παιξει, και πολυ καλα μπορει με την προυποθεση ομως να βαλεις κεραια με υψηλη απολαβη και πολυ κατευθυντικη.
    αν ειναι τυπου πχ πανελ θα εχει πολυ προβλημα.
    Δεν μιλαω θεωρητικα μιας και εχω δοκιμασει τα παντα απο τετοια πραγματα.
    Προσωπικα οπως σου ειπα προτεινω δορυφορικο πιατο 80αρι τυπου gilbertini και feeder ειτε ετοιμο αλλα ειναι για Α/Ν στα 5ghz μονη πολωση, αν θες να παιξεις σε Ν διπλης πολωσης μπορουμε να βρουμε χειροποιητο αμα θες.
    Τετοια εχω εγω σε link με βουνο στα 3.4χλμ. Εδω στην Αθηνα εχω ενα στα 7χλμ και ενα στα 10 αυτο το δευτερο το εχω Ν καθετης πολωσης.
    Μπορεις εδω στα albums να παρεις καλες ιδεες, υποψην το πιατο ειναι επιρεπης σε αερα και θελει πολυ καλη στηριξη, αλλα εχει πολυ καλα αποτελεσματα και αξιοπιστια.
    Μπορεις να το βαλεις αναποδα να το παιρνανε για δορυφορικη.....
    Δες πχ http://i180.photobucket.com/albums/x...sh0aqyjjb.jpeg αυτο ειναι Ν με διπλη πολωση.
    http://i180.photobucket.com/albums/x...ps7b8a9ca2.jpg
    εδω ειναι η αλλη πλευρα του 1ου http://i180.photobucket.com/albums/x...ps01a8bb4e.jpg

    ακομα νομιζεις οτι δεν βγαινει το link σου? δες εδω....http://i180.photobucket.com/albums/x...kombosawmn.jpg
    θα παιξει τελεια απλα θες δυνατη και κατευθυντικη κεραια, οι λυσεις ολα σε ενα δεν εχει καλα αποτελεσματα, οχι για αυτη την αποσταση τουλαχιστον.
    Βαλε ενα mikrotik RB πχ σαν αυτο http://i180.photobucket.com/albums/x...pslifqqn3e.jpg σε κουτακι αυτο που εχω εκανε κανα 30αρι και σκιζει!!!!
    το συγκεκριμενο RB εχει ενσωματωμενο wifi Α/Ν διπλης πολωσης.

    Καλα τι γελιο ειχα ριξει οταν αυτα της Αθηνας στο 1ο μου λεει ενας γειτονας καλα ρε φιλε βαζεις το πιατο να κοιταει προς τα κατω στον δρομο και περιμενεις να δεις τηλεοραση? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩ!!!!
    αφου του ειπα τι ειναι βγηκε εξω για καφε και τα λεγαμε με τις ωρες.....
    στο εξοχικο τα εχω αναποδα, εδω τωρα δεν φτανουν τα καλωδια!!!

    Α ξεχασα! το ποιο σημαντικο, και να βγαλεις link και αμα μετα ο αλλος βαλει κατι εκει και μπει μπροστα σου μετα παει!!!! πχ ενας ηλιακος και τερμα!
    φυσικα απο την φωτο δεν ξερω τι υψομετρικη διαφορα θα εχεις.
    Προτεινω ιστο 4μετρα που ειναι και το επιτρεπομενο οριο, ψηλα το πιατο αμα βαλεις, σου ειχα πει μπορεις και σε grid να πας αμα βρεις καλη να ειναι με καλη απολαβη, εχουν συνηθως μικρο ανοιγμα σε μοιρες τετοια θες εσυ και αντεχουν ποιο καλα στον αερα. Δλδ εχουν μικρο συντελεστη αντιστασης.
    Μου ετυχε στο βουνο πιατο αλουμινιου που ναι μεν ειχε καλη στηριξη, να σηκωθει πανω να σκιστει εκει που ειναι οι βιδες και οι 2 να εχουν περασει απο μεσα του!!!!
    το πιατο απλα κοιταγε στον ουρανο εγινε οντως δορυφορικη tv! XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
    μετα εβαλα σιδερενιο φυσικα!
    Α! και αμα βαλεις RB οσο γινεται ποιο κοντα στην κεραια για να εχεις μικρο μηκος καλωδιου! οσο ποιο μικρο τοσο μικροτερες οι απωλειες! μειωνεται το σημα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 03-02-17 στις 20:18.

  4. #19
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλα τρομαξα που ειπαν οτι 99 % δεν βγαινει!

    Ωραια η βαση θα γινει μαλλον με σωληνα 2 inc η με μικρο κοιλοδοκο και στο επανο μερος θα μπουν θηλιες για να μουν οι αντιριδες! Ολη η κατασκευη θα μπει με μεταλικα ουπα οπποτε δεν θα εχω προβλημα στηριξης!

    Οποτε παω και εγω σε λυση πιατου!

    Σκεφτομουν τα ετοιμα λογω του οτι εχουν διπλη πολωση αλλα πλεον δεν υπαρχει λογος!

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν υπαρχει καμια απολυτως τετοια περιπτωση!!!!
    οι ετοιμες λυσεις ολα σε ενα δεν ειναι καλα για τετοια αποσταση, εχουν χαμηλη απολαβη σε σχεση με πιατο 80αρι + feeder και μεγαλο ανοιγμα σε μοιρες.
    Δεδομενου κοντινα κτιρια οπως αυτο στην φωτο σου και τοσα χλμ μακρια ενα μεγαλο ανοιγμα σε μοιρες ειναι καταστροφικο για το σημα σου.
    Οτι θες πες μου και με PM, αμα θες παραδειγματα στηριξης ιστων θα βρουμε και απο αυτα, εχει απειρα στα albums που ειπα ποιο πανω.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τουναντίον εγώ είμαι υπέρ της έτοιμης λύσης όπως το Pοwerbeam 5AC-500 που ανέφερες.
    Με κέρδος 27dBi, beamwidth 8°, πιάτο/feeder και εξαιρετικά τεχνικά χαρακτηριστικά, είναι αποδεδειγμένα η τέλεια λύση.
    Εκεί που κερδίζεις με το Routerboard είναι σε δυνατότητες routing, που δε νομίζω ότι σε μια PtP ζεύξη χρειάζονται.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τουναντίον εγώ είμαι υπέρ της έτοιμης λύσης όπως το Pοwerbeam 5AC-500 που ανέφερες.
    Με κέρδος 27dBi, beamwidth 8°, πιάτο/feeder και εξαιρετικά τεχνικά χαρακτηριστικά, είναι αποδεδειγμένα η τέλεια λύση.
    Εκεί που κερδίζεις με το Routerboard είναι σε δυνατότητες routing, που δε νομίζω ότι σε μια PtP ζεύξη χρειάζονται.
    καλο δειχνει, αν και δεν ασχολουμε με αυτα και ειδικα οχι με τετοιο λειτουργικο και δεν τα γνωριζω.
    Αλλα τα τεχνικα του χαρακτηριστικα ειναι πολυ καλα.
    Το κακο ειναι οτι σε σχεση με την λυση που προτεινα αυτη εχει πολυ μεγαλυτερο κοστος!
    για την κατασκευη ιστου ισχυουν τα ιδια φυσικα.

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάτσε βρε Νικηφόρε. Για κάνε οικονομικά ανάλυση. Πόσο ακριβότερο είναι;
    Και μιλάμε για 11ac όχι για 11a/n.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Χοντρικα πρεπει να ειναι η μιση τιμη για το καθενα.
    Εξαρταται τα μοντελα RB δεν μπορω να υπολογισω ετσι τωρα, δεν ξερω τι θα επαιρνε αυτο πχ ειναι καλο https://routerboard.com/RB911-5HacD
    To κουτι επισης εχει με 10 ευρω εχει και με 40.
    Η κεραια το πιατο παει 18 ευρω περιπου ενα μεταλλικο 80αρι και 20 ευρω το feeder σε χειροποιητο, αντε 30 το πολυ για διπλης πολωσης Ν.
    Και εδω μπορει να παιξει ac δεν εχω ασχοληθει με αυτο.
    Eπισης πιστευω καλο θα ηταν να παει σε mikrotik OS γιατι κανει πολλα πραγματακια παραπανω, αυριο μεθαυριο ολο κατι θα του χρειαστει.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Άστο δεν έχουν καμία σχέση. Μέρα με την νύκτα ως ευκολία, εγκατάσταση, χαρακτηριστικά και απόδοση.
    Το αντίστοιχο που βγάζει η Mikrotik είναι το DynaDish.

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    αυτο κοιτουσα τωρα https://routerboard.com/RBDynaDishG-5HacD
    για ευκολια ως εγκατασταση φυσικα ειναι ποιο δυσκολο και θελει περισσοτερη δουλεια, για χαρακτηριστικα και αποδοση δεν συμφωνω ειναι τα ιδια ισως.
    Οταν ομως εχεις γνωμονα πρωτα το κοστος δεν πας εκει.
    Και οκ εδω ειναι για 1 link, για φαντασου εμας που εχουμε πολλα να θελουμε ενα τετοιο για το καθενα! θα επρεπε να ειμαστε πλουσιοι.....
    και βεβαια με τα πολλα παιρνεις και RB για πολλες καρτες mini pci παμε αλλου εκει.

    Στην συγκεκριμενη περιπτωση επειδη ειναι για 1 link ισως ειναι προτιμοτερο ολα σε ενα, αλλα θελει κατι καλο σαν αυτο που ειπες πχ.
    Γιατι εχει πολλα ενα σε ενα με χαμηλες τιμες αλλα δεν κανουν σε αυτη την περιπτωση για καλα αποτελεσματα.
    Καλα αυτο της MT παρα πολυ ακριβο!

    Θα πω στο περιπου χοντρικα ποσο παει το καθε πλευρο με την λυση που ειχα προτεινει.
    1. Πιατο ειπαμε 20 ευρω το πολυ σιδερενιο.
    2. Feeder 30 ευρω βαζω για χειροποιητο διπλης πολωσης κανει και για AC.
    3. 1 μετρο το πολυ καλωδιο LMR400 και pigtails 20 ευρω
    4. κουτι για το RB 20 ευρω πλαστικο
    5. RB με τροφοδοτικο POE 50 ευρω με καρτα wifi ενσωματωμενη.

    και εχω βαλει σε ολα παραπανω τις τιμες εστω και λιγακι και μην ξεχναμε ολα θα θελει εις διπλουν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 03-02-17 στις 20:55.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το κόστος είναι γύρω στα 120 ευρώ χοντρικά πιο ακριβό! δεν είναι και λίγο αλλα πές το γλιτώνεις σε χρόνο να το στήσεις και να κάνεις τις μοντες που απαιτούνται αν πας σε κομμάτι κομματι λύση!

    Το θέμα επειδή στήνεται μια φορά πρέπει να γίενι σωστά και να επιλέγει η λύση που δίνει την πιο αξιόπιστη σύνδεση(να μην εχω αποσυνδέσεις) και την καλύτερη δυνατή ταχύτητα (οσο το δυνατόν περισσότερη) που θα μπορέσει να σηκώσει σεμερικά χρόνια ενα vdsl ανετα! Τώρα η χρήση θα είναι browsing, youtube, κανα stremarisma ταινίας, πρόσβαση σε NAS, αντε κανενα asterisk αργότερα και γενικά οικιακή περισσότερο χρήση.

    Με ποιες από τις δύο υλοποιήσεις θα έχω περισσότερες πιθανότητες για πιο καλα αποτελέσματα?

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Επειδη δεν εχω δοκιμασει καποια λυση ολα σε ενα, εκτος ενα πανελ κουτι με RΒ μεσα δεν μπορω να σου πω.
    Η λυση που εχω ηδη προτεινει εχει την καλυτερη σχεση τιμης/αποδοσης αυτο ειναι το σιγουρο!!!
    αξιοπιστια πολυ μεγαλη αν τα εχεις κανει ολα σωστα!
    οσον αφορα την κατασκευη ιστου οτι κανεις για αυτο πρεπει να κανεις και για την λυση ολα μαζι δεν αλλαζει κατι σε αυτο.
    Πρεπει η κεραια να μην κουναει οταν φυσαει!
    το οτι την λυση που προτεινω κατα κυριο λογο την δουλευει ολο το AWMN και γενικα τα δικτυα που υπαρχουν αυτο τα λεει ολα νομιζω.
    Δες και τα albums. Αν χρησιμοποιουν αλλες κεραιες ειναι για ειδικους λογους, ενας να μην κανουν πολυ μπαμ!
    συχνα ασχετοι νομιζουν οτι ειναι κεραιες κινητης και κανουν καταγγελιες!!!!
    εγω πχ το πανελ το εβαλα γιατι στο σημειο που εχω οπτικη ειναι αμπελι και πορτοκαλιες και δεν μπορουσα να βαλω τσιμεντα, αντιριδες, συρματοσχοινα κτλ.
    η αποσταση 446μετρα ηταν ιδανικη για πανελ 14dbi και με το μεγαλο ανοιγμα και να κουνηθει δεν χαλαει το σημα, αλλιως και εκει πιατο θα ειχα.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για να δούμε κόστος:
    1. RB911-5HacD στα 50€. To φθηνότερο 11ac, αλλά με 100Mbps κάρτα. Αλλιώς για Gigabit πάμε στο RB911G-5HPacD, στα 80€. Υπόψη ότι και τα 2 είναι με άδεια Level3. Για Level4 (αν χρειαστεί στο μέλλον) πάμε στα 100€ με το RB922UAGS-5HPacD ή στα 150€ με το κουτί του.
    2. Τροφοδοτικό PoE, στα 10€. Κανένα Routerboard έχει τροφοδοτικό.
    3. Τα υπόλοιπα (πιάτο, Feeder, καλώδιο RF, κουτί) που χωρίς αυτά δεν παίζει. Από 60€-100€.

    Όπως βλέπεις δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές.
    Όταν ξεκίνησε η ιστορία με τα ασύρματα δίκτυα και τα ταρατσοπισί, δεν υπήρχαν πολλές και φθηνές επιλογές. Ακόμη και σήμερα ίσως σε πολλές περιπτώσεις για 11b/g/n να παίζει σε πολλές περιπτώσεις λόγο κόστους, αλλά σε 11ac δεν έχει διαφορά από ένα ολοκληρωμένο ΑΡ.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gfdimopo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα τρομαξα που ειπαν οτι 99 % δεν βγαινει!
    Μαλλον δεν διαβασες καλα αυτα που σου εγραψα η δεν τα καταλαβες καλα. σου ειπα για το υψος που τραβηξες τις φωτο.


    Νικιφορε σαγαπαω , σε εκτιμαω αλλα μου τα χαλας σημερα.

    καλο θα ηταν να μην ανταλλασονται ΠΜ γιατι η υπαρξη του φορουμ ειναι για να βοηθαμε καποιους με το προβλημα τους και παραλληλα να διαβαζουν και καποιοι αλλοι για να μαθαινουν.
    Αν δεν υπαρχουν φανερες οι συνομιλιες πως θα το καταφερουμε αυτο?
    Επισης πολυ σιγουρο σε βλεπω οτι θα βγει το λινκ. Οκ καλη η εμπειρια απο το AWMN αλλα επειδη εχω στησει καμμια 20αρια κομβους και εγω... και ο προσωπικος ο δικος μου ειναι με 9 ΒΒ κατι πιστευω εχω μαθει και εγω.

    Ενα λινκ δεν ειναι απλα να βγει με χαλια CCQ και το bandwidth στα ταρταρα.... ουτε και το latency να βρισκεται στο θεο.
    Ποσες φορες παραπονιεσαι οτι με το παραμικρο δεν φτανεις στο εξοχικο σου?
    Φταινε ολα αυτα τα λινκ που απλα βγαινουν.....χωρις καμμια απολυτως σταθεροτητα.

    Δεν θελω να δημιουργησω εντυπωσεις ουτε να δημιουργησω διενεξη με κανεναν . Απλα την γνωμη μου λεω.


    Φιλικα, Δημητρης
    The gr81 .

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ασύρματη ζεύξη 2 κτιρίων σε απόσταση 7,2χλμ
    Από erik37 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-17, 20:26
  2. [Other] Ubiquiti Wifi lan 5GHz σε απόσταση
    Από aaaooll στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-16, 22:06
  3. Δημιουργία WiFi Link σε απόσταση 1,5 χλμ
    Από ijamesse στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-16, 12:10
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-16, 22:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας