Σελ. 22 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 2121720212223242732 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 542
  1. #316
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το κατάλαβα αυτό.
    3 γραμμές έχω... στο ρουτερ... 2 από αυτές έχουν voip... η 1 πάει στον * όλα καλά.... η 2η πάει στο φριτζ...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #317
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 γραμμές έχω... στο ρουτερ... 2 από αυτές έχουν voip... η 1 πάει στον * όλα καλά.... η 2η πάει στο φριτζ...
    Έχεις ανοικτές πόρτες και για τις 2 voip;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #318
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Να ρωτησω και γω. Θελω να χειριζομαι τη γραμμη του σταθερο ως VOIP, συγκεκριμενα με VOIP εφαρμογη απο το κινητο, για να δεχομαι και να κανω κλησεις σταθερο απο το κινητο οταν ειμαι σπιτι. Εχω fritz 7170 και εχω και το speedport 2i. Να χρησιμοποιησω απευθειας τη γραμμη του ΟΤΕ η να βαλω fritz πανω σε αυτη?

  4. #319
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις ανοικτές πόρτες και για τις 2 voip;
    έχω Port Triggering την 5060 ( στις 2 wan )

    και μόνο για το φριτζ τις 7070-7089
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #320
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Καλημέρα βάζοντας ένα voip τηλέφωνο συνδεδεμένο στην eth του fritz λογικά θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις από το σταθερό τηλέφωνο έχοντας αναγνώριση κλήσεων, αναμονή κλπ.; Επίσης μαζί με ένα αναλογικό πάνω στη γραμμή θα λειτουργούν ξεχωριστά ή δεχόμενος κλήσεις θα χτυπάνε μαζί?
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  6. #321
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω και γω. Θελω να χειριζομαι τη γραμμη του σταθερο ως VOIP, συγκεκριμενα με VOIP εφαρμογη απο το κινητο, για να δεχομαι και να κανω κλησεις σταθερο απο το κινητο οταν ειμαι σπιτι. Εχω fritz 7170 και εχω και το speedport 2i. Να χρησιμοποιησω απευθειας τη γραμμη του ΟΤΕ η να βαλω fritz πανω σε αυτη?
    Μπορείς να βάλεις μόνο του το fritz ως modem/router/sip.
    Μετά με τα apps για smartphone του fritz κάνεις ότι θέλεις.
    Προσοχή ότι θέλουν από μια έκδοση fritzOS και πάνω οι εφαρμογές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα βάζοντας ένα voip τηλέφωνο συνδεδεμένο στην eth του fritz λογικά θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις από το σταθερό τηλέφωνο έχοντας αναγνώριση κλήσεων, αναμονή κλπ.; Επίσης μαζί με ένα αναλογικό πάνω στη γραμμή θα λειτουργούν ξεχωριστά ή δεχόμενος κλήσεις θα χτυπάνε μαζί?
    Έχω cisco ip phone 303 πάνω στο fritz.
    Έχω και συγκεκριμένο οδηγό για σετάρισμα.
    Σε μια εισερχόμενη θα σου χτυπάνε όλες οι συνδεδεμένες ελεύθερες συσκευές.
    Αν με κάποια μιλάς, τότε στην ελεύθερη θα ακούσεις κανονικά ήχο κουδουνίσματος, στην δε κατειλημμένη θα ακούσεις τον χτύπο της εισερχόμενης σε αναμονή.
    Προϋπόθεση ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία αναμονής κλήσεων.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #322
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να βάλεις μόνο του το fritz ως modem/router/sip.
    Μετά με τα apps για smartphone του fritz κάνεις ότι θέλεις.
    Προσοχή ότι θέλουν από μια έκδοση fritzOS και πάνω οι εφαρμογές.

    - - - Updated - - -



    Έχω cisco ip phone 303 πάνω στο fritz.
    Έχω και συγκεκριμένο οδηγό για σετάρισμα.
    Σε μια εισερχόμενη θα σου χτυπάνε όλες οι συνδεδεμένες ελεύθερες συσκευές.
    Αν με κάποια μιλάς, τότε στην ελεύθερη θα ακούσεις κανονικά ήχο κουδουνίσματος, στην δε κατειλημμένη θα ακούσεις τον χτύπο της εισερχόμενης σε αναμονή.
    Προϋπόθεση ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία αναμονής κλήσεων.

    Ναι τόση ώρα διάβαζα τα Post σου για το cisco. Απλά σκέφτομαι μήπως θα είναι καλύτερα το fritzfon το ασύρματο με την βάση, αλλά όλα τα ασύρματα έχουν θέμα με την ακτινοβολία και θέλω να το αποφύγω, οπότε ψάχνομαι και είμαι μεταξύ cisco και grandstream 1625.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #323
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να βάλεις μόνο του το fritz ως modem/router/sip.
    Μετά με τα apps για smartphone του fritz κάνεις ότι θέλεις.
    Προσοχή ότι θέλουν από μια έκδοση fritzOS και πάνω οι εφαρμογές.
    Επειδη ειμαι newb μπορεις να μου το πεις λιγο πιο αναλυτικα. Παλιοτερα κατι ειχα κανει ακολουθωντας καποιους οδηγους που ουτε καν ξερω τι εκανα και συνδεομουν μεσω wifi στο AP του fritz και εκανα κλησεις σταθερου απο το κινητο. Μετα ομως το καταργησα. Τωρα ομως τι πρεπει να κανω.

    Να βαλω σπλιτερακι phone/dsl να εχω speedport 2i στο dsl για internet Και στο phone το fritz, η μπορω να καμπουσω το fritz κατευθειαν σε καποια απο τις θυρες του speedport και να κανω μετα καποιες ρυθμισες?

    Η τριτον γινεται απευθειας μεσα απο speedport να ρυθμιστει για να κανω voip κλησεις σταθερου μεσα απο κινητο?

    Με λιγα λογια θελω τη πιο ευκολη-γρηγορη λυση για να παιρνω απο το κινητου κλησεις σταθερου. Δε με νιαζουν αναμονες,κρατησεις, κτλ ανεπτυγμενες λειτουργιες

  9. #324
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τόση ώρα διάβαζα τα Post σου για το cisco. Απλά σκέφτομαι μήπως θα είναι καλύτερα το fritzfon το ασύρματο με την βάση, αλλά όλα τα ασύρματα έχουν θέμα με την ακτινοβολία και θέλω να το αποφύγω, οπότε ψάχνομαι και είμαι μεταξύ cisco και grandstream 1625.
    Και fritzfon έχω συνδεδεμένο και παίζει τέλεια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειμαι newb μπορεις να μου το πεις λιγο πιο αναλυτικα. Παλιοτερα κατι ειχα κανει ακολουθωντας καποιους οδηγους που ουτε καν ξερω τι εκανα και συνδεομουν μεσω wifi στο AP του fritz και εκανα κλησεις σταθερου απο το κινητο. Μετα ομως το καταργησα. Τωρα ομως τι πρεπει να κανω.

    Να βαλω σπλιτερακι phone/dsl να εχω speedport 2i στο dsl για internet Και στο phone το fritz, η μπορω να καμπουσω το fritz κατευθειαν σε καποια απο τις θυρες του speedport και να κανω μετα καποιες ρυθμισες?

    Η τριτον γινεται απευθειας μεσα απο speedport να ρυθμιστει για να κανω voip κλησεις σταθερου μεσα απο κινητο?

    Με λιγα λογια θελω τη πιο ευκολη-γρηγορη λυση για να παιρνω απο το κινητου κλησεις σταθερου. Δε με νιαζουν αναμονες,κρατησεις, κτλ ανεπτυγμενες λειτουργιες
    1. Μπορείς να βάλεις το speedport μόνο σαν modem (bridge) και το fritz για routing και sip.
    2. Μπορείς να βάλεις το speedport σαν modem/router και το fritz για sip και routing με passthrough.
    3. Μπορείς να βάλεις το fritzbox να τα κάνω όλα modem/router/sip χωρίς το speedport.

    Το πιο απλό στην περίπτωσή σου είναι το 3.
    Ακολουθείς όλες τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας απλά δηλώνεις και usr/psw για το internet αντί αυτό που έχω για σύνδεση στο internet μέσω ether.

    Το 2 δεν το συστήνω λόγω διπλού routing που θα σου μειώσει τις επιδώσεις.

    Το 1 δεν βρίσκω τον λόγο να το χρησιμοποιήσεις.
    Στην ουσία έχεις παραπάνω συσκευή (το speedport) που δεν το χρησιμοποιείς για κάτι σημαντικό.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #325
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παίδες δεν έχω fritz αλλά κάποιο άλλο PBX (Open Vox) και είμαι στην παρακάτω φάση:

    Α. Στο PBX γίνεται register το SIP trunk με τον κωδικό που πήρα από ΟΤΕ.

    Β. Έχω φτιάξει extensions αλλά δεν έχω καταφέρει να κάνω register κανένα τηλέφωνο στο pbx. Μερικές απορίες:

    1. Ο host που βάζω στο PBX για κάθε extension φαντάζομαι ότι είναι η IP του PBX.
    2. Σε κάθε extension που φτιάχνω στο PBX βάζω διαφορετική πόρτα;
    3. Το NAT το έχω enable;
    4. Τις πόρτες που χρησιμοποιώ χρειάζεται να τις κάνω forward από το Speedport στην ip του PBX.

    Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει καμία θύρα port forward από το Speedport. Το PBX κάνει register χωρίς κανένα port forwarding. Το ίδιο και τα ip phones όταν τα κάνω register απευθείας στον OTE.

  11. #326
    Το avatar του μέλους kronos911
    kronos911 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες δεν έχω fritz αλλά κάποιο άλλο PBX (Open Vox) και είμαι στην παρακάτω φάση:

    Α. Στο PBX γίνεται register το SIP trunk με τον κωδικό που πήρα από ΟΤΕ.

    Β. Έχω φτιάξει extensions αλλά δεν έχω καταφέρει να κάνω register κανένα τηλέφωνο στο pbx. Μερικές απορίες:

    1. Ο host που βάζω στο PBX για κάθε extension φαντάζομαι ότι είναι η IP του PBX.
    2. Σε κάθε extension που φτιάχνω στο PBX βάζω διαφορετική πόρτα;
    3. Το NAT το έχω enable;
    4. Τις πόρτες που χρησιμοποιώ χρειάζεται να τις κάνω forward από το Speedport στην ip του PBX.

    Μέχρι τώρα δεν έχω κάνει καμία θύρα port forward από το Speedport. Το PBX κάνει register χωρίς κανένα port forwarding. Το ίδιο και τα ip phones όταν τα κάνω register απευθείας στον OTE.
    Α Ναι γίνεται αλλά θα πρέπει να φύγει το speedport από την μέση και να μπει άλλο modem/router που δεν έχει VoIP. Μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιήσεις το VoIP κομμάτι του speedport, (προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν θα γίνει κάτι).

    Β1 Σωστά, κάπου εδώ μέσα είχα δει το sip trunk config για freepbx.
    Β2 Όχι, την 5060
    Β3 Όχι, γιατί το pbx και τα ip phones είναι στο ίδιο δίκτυο.
    Β4 Ναι θα χρειαστεί να κάνεις την 5060 udp από το block του ims.otenet.gr όπως και τις 4000 έως 8000 udp από το block του ims.otenet.gr

  12. #327
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kronos911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α Ναι γίνεται αλλά θα πρέπει να φύγει το speedport από την μέση και να μπει άλλο modem/router που δεν έχει VoIP. Μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιήσεις το VoIP κομμάτι του speedport, (προσωπική μου γνώμη είναι ότι δεν θα γίνει κάτι).

    Β1 Σωστά, κάπου εδώ μέσα είχα δει το sip trunk config για freepbx.
    Β2 Όχι, την 5060
    Β3 Όχι, γιατί το pbx και τα ip phones είναι στο ίδιο δίκτυο.
    Β4 Ναι θα χρειαστεί να κάνεις την 5060 udp από το block του ims.otenet.gr όπως και τις 4000 έως 8000 udp από το block του ims.otenet.gr

    Απενεργοποιώ την τηλεφωνία από το Speedport. Port forward δεν με αφήνει να κάνω στις θύρες 5060 και 7547, γράφει ότι είναι reserved.

    Το παράξενο είναι ότι απευθείας το Yealink T46S κάνει register στην 5060 και δουλεύει κανονικά. Και το PBX κάνει register στην 5060. Εκείνο που παρατήρησα σε κάποια logs είναι ότι με ΝΑΤ ανοίγει την 5306.

    Μάλλον καταλήγω σε αυτό που προτείνεις. Να βάλω άλλο modem/router που δεν έχει VoIP. Είμαι σε αδιέξοδο με το Speedport. Κάποια πρόταση; Θυμίζω ότι έχω σύνδεση 10/100.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gordonas : 17-12-17 στις 17:47.

  13. #328
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απενεργοποιώ την τηλεφωνία από το Speedport. Port forward δεν με αφήνει να κάνω στις θύρες 5060 και 7547, γράφει ότι είναι reserved.

    Το παράξενο είναι ότι απευθείας το Yealink T46S κάνει register στην 5060 και δουλεύει κανονικά. Και το PBX κάνει register στην 5060. Εκείνο που παρατήρησα σε κάποια logs είναι ότι με ΝΑΤ ανοίγει την 5306.

    Μάλλον καταλήγω σε αυτό που προτείνεις. Να βάλω άλλο modem/router που δεν έχει VoIP. Είμαι σε αδιέξοδο με το Speedport. Κάποια πρόταση; Θυμίζω ότι έχω σύνδεση 10/100.
    Φίλε μου, εφόσον κάνει register το pbx με τον ΟΤΕ και εφόσον μπορούν να πραγματοποιηθούν κλήσεις κανονικά, δεν χρειάζεται να ανοίξεις πόρτες. Εάν υπάρχει πρόβλημα τότε δοκιμάζεις να τις ανοίξεις αλλά μόνο εάν το ρούτερ σου έχει δυνατότητα να επιτρέπει traffic μόνο από ims.otenet.gr. Αν ανοίξεις την 5060 για όλους είναι σχεδόν σίγουρο ότι αργά ή γρήγορα θα σου χακάρουν το κέντρο.

    Η αλήθεια είναι ότι το speedport κάνει κάποια κολπάκια πολλές φορές με το voip. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την επιλογή SIP ALG που έχει κάπου στο "Security" αν δεν κάνω λάθος. Όσο το είχα εγώ πάντως δεν είχε θέμα με freepbx κέντρο και SIP trunk σε οτε και yuboto.

    Γνώμη μου πάντως, πρωτού ασχοληθείς με το sip trunk του οτε και με ρυθμίσεις στο ρούτερ, φτιάξε τα εσωτερικά στα οποία δεν υπάρχει ο πονοκέφαλος του NAT. Όπως σου είπα και στο άλλο thread, στείλε αν θες screenshots από τις ρυθμίσεις στα extensions στο openvox και πως τις έχεις περάσει στο web ui των yealink.

  14. #329
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Όταν κάνει register το yealink οι κλήσεις δουλεύουν ρολόι. Εισερχόμενες/εξερχόμενες. Extensions δεν έχω καταφέρει να κάνουν register, απλά έχω καταφέρει να γίνει register το PBX. Επίσης είδα ότι όταν γίνεται register το PBX, πέφτει το Yealink και αντίστροφα, που φαντάζομαι είναι λογικό.

    Πριν από λίγο έκλεισα το teamviewer απογοητευμένος αλλιώς θα κοίταγα αυτό που μου επισήμανες και θα ανέβαζα και screenshots. Το πρωί θα τα δοκιμάσω όλα και θα βάλω και screenshots.

    Μου κάνει εντύπωση το σκάλωμα που έχω φάει στα extensions, θεωρητικά είναι το εύκολο κομμάτι.

  15. #330
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Δοκίμασε να αλλάξεις το register port των extensions σε κάτι άλλο πέραν του 5060.πχ 5090 όπως επίσης και τις rtp πόρτες σε κάτι άλλο. προφανώς κάνει χρήση ο ΟΤΕ στο modem του και τα κόβει όλα. Για δοκίμασε και πες μας.

Σελ. 22 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 2121720212223242732 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Cisco SPA303-3Lines με FritzBox7270v3 (σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 229
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-23, 20:50
  2. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  3. Απάτη(;) σε βάρος συνδρομητών του ΟΤΕ
    Από athletic στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 13:45
  4. Πόσο upload/download σε 50άρα VDSL του ΟΤΕ?
    Από bobz2335 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-17, 00:23
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας