Σελ. 14 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 1052
  1. #196
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Η ACS με σαλιγκάρια κάνει τις μεταφορές; Ξεκίνησε πριν 6 μέρες από κατάστημα τους σε κατάστημα τους (25 χιλιόμετρα) και ακόμα δεν. Στο τηλέφωνο δεν βγαίνει άκρη (6 λεπτά αναμονή, ο εκπρόσωπος λέει παρακαλώ περιμένετε, 6 λεπτά αναμονή, κόβεται η γραμμή...).
    Πριν δυο μέρες, ο εκπρόσωπος δήλωσε ότι αν δεν περάσουν 5 μέρες δεν θεωρούν ότι υπάρχει καθυστέρηση και δεν ασχολούνται. Μα το tracking λέει ότι είναι στο δρόμο τόσες μέρες, δεν περιμένει τη σειρά του να φύγει! Το δέμα είναι μικρού μεγέθους, μισού κιλού.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  acs_on_foot.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  166,2 KB 
ID: 215296

  2. #197
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μάλλον έχουν θέμα Θεσσαλονίκη, εδώ ξεφράκαραν. Αποστολή από Δευτέρα 18/5 από Βόλο την παρέλαβα κανονικά Τετάρτη μεσημέρι, δεν είναι στα συνηθισμένα τους (επόμενη εργάσιμη συνήθως) αλλά φαίνεται να τσουλάει το πράγμα.
    hnesne

  3. #198
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν και το ξαναέγραψα, ας το ξαναπώ.

    Κυρίως η ACS (αλλά και οι άλλοι, πιστεύω), έχουν χιλιάδες πακέτα να διαχειριστούν. Πέρασα χθες με το αυτοκίνητο μπροστά από το κατάστημα στη Λ. Ηρακλείου και έπαθα πλάκα.
    Δεκάδες containers τίγκα έξω (φαντάσου μέσα τι γίνεται) και δεκάδες κόσμου έξω επίσης να περιμένει με το χαρτάκι.

    Απλά επικρατεί μια τρέλα.

  4. #199
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από δικιά μου πολύ πρόσφατη εμπειρία θα έλεγα ΜΑΚΡΙΑ από ACS!!!

  5. #200
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Μιας και το χω ξαναπεί τοσο και εγω οσο και αλλοι συμφορουμιτες, η καθε εταιρια στην καθε περιοχη εχει διαφορετική αντιμετώπιση. Τουλαχιστον οταν γράφετε για εμπειριες, γράψτε και για ποιο καταστημα μιλάτε. Εγω πχ κεντρο Θεσσαλονίκης εχω εξαιρετική αντιμετώπιση απο την ACS..

  6. #201
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το χω ξαναπεί τοσο και εγω οσο και αλλοι συμφορουμιτες, η καθε εταιρια στην καθε περιοχη εχει διαφορετική αντιμετώπιση. Τουλαχιστον οταν γράφετε για εμπειριες, γράψτε και για ποιο καταστημα μιλάτε. Εγω πχ κεντρο Θεσσαλονίκης εχω εξαιρετική αντιμετώπιση απο την ACS..
    ΑCS, κατάστημα "Λάρισα 2"
    Όχι ότι το κατάστημα "Λάρισα 1" είναι καλύτερο. Eίχα παλιότερα προβλήματα και με εκείνο, και επειδή τη διεύθυνση μου την εξυπηρετεί αυτό, αναγκάστικα να παραλαμβάνω από τη reception του 2, αλλά τελικά καμία διαφορά.

    Να τονίσω, ότι το franchise το έχουν διαφορετικά άτομα, οπότε κάτι παίζει γενικότερα με την ACS!!!

  7. #202
    Εγγραφή
    06-09-2005
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Καλά και το Λάρισα 1 μην νομίζεις, περιμένω πακέτο που έφυγε Δευτέρα απο Π. Ράλλη Αθήνα και ακόμα στο δρόμο είναι.
    Εντωμεταξύ πριν κάνα μήνα μου έστειλε η Vodafon ρούτερ vdsl το οποίο ενώ το παρέλαβα, ακόμα δεν ξεκίνησαν διαδικασία να με συνδέσουν γιατί η acs το καταχώρησαν σαν επιστροφή στον αποστολέα...

  8. #203
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το χω ξαναπεί τοσο και εγω οσο και αλλοι συμφορουμιτες, η καθε εταιρια στην καθε περιοχη εχει διαφορετική αντιμετώπιση. Τουλαχιστον οταν γράφετε για εμπειριες, γράψτε και για ποιο καταστημα μιλάτε. Εγω πχ κεντρο Θεσσαλονίκης εχω εξαιρετική αντιμετώπιση απο την ACS..
    Το γραφει στο tracking, acs hub Θεσσαλονίκης. Τα περιφερειακά δουλεύουν αν δούλεψει το hub

  9. #204
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackdart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά και το Λάρισα 1 μην νομίζεις, περιμένω πακέτο που έφυγε Δευτέρα απο Π. Ράλλη Αθήνα και ακόμα στο δρόμο είναι.
    Εντωμεταξύ πριν κάνα μήνα μου έστειλε η Vodafon ρούτερ vdsl το οποίο ενώ το παρέλαβα, ακόμα δεν ξεκίνησαν διαδικασία να με συνδέσουν γιατί η acs το καταχώρησαν σαν επιστροφή στον αποστολέα...
    Σε μένα το λες; Η το υφάκι που έχουν οι τύπισσες στην ρεσεψιόν; Ειδικά εκείνη η ψηλή η ξανθιά (δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα εκεί) ήταν για πολλές σφαλιάρες...

  10. #205
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να παραθέσω και εγώ την ανησυχία μου... μέρες που ζούμε με τον εγκλισμό και τον όποιο φόβο από τον κορονοϊό!

    Θα με πείτε υπερβολικό αλλά ας το δούμε λίγο σαν υπαρκτό θεματάκι, μην ξεχνάμε σε Κίνα, Ιταλία, Ισπανία, Γαλλία, Αμερική και αλλού πέθαναν δεκάδες ή και εκατοντάδες χιλιάδες, κάπως πρέπει να μεταδίδεται το γ@μ...νο!

    Στο θέμα μας όμως, έχω παραγγείλει εδώ και αρκετές μέρες (από 21.04) ένα ασύρματο τηλέφωνο για μια νέα ADSL γραμμή που έβαλα. Βλέπω σήμερα (26.04) στην Αναζήτηση Αποστολών της ACS και μου φαίνεται, εμένα τουλάχιστον, έτσι ώστε σαν να παραδόθηκε αλλού!!!

    Παραθέτω σε εικόνα την ένδειξη:Συνημμένο Αρχείο 214453

    Πείτε μου και την δική σας γνώμη, πώς σας φαίνεται;;; ...γράφει ρητά "ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ" και αναγράφει και όνομα! Αυτό το κάνουν μόνο όταν παραδίδουν!

    Κάνω λοιπόν την εξής σκέψη, αν όντως παραδόθηκε αλλού, ποιός μου λέει εμένα, ότι εκεί που το παρέδωσε η Courier, όπου ο παραλήπτης περίμενε προφανώς κάτι, δεν το άνοιξε, το είδε, το έπιασε, και αν ήταν άρρωστος ή φορέας του ϊού, το μόλυνε και κατόπιν τους ειδοποίησε να το πάρουν πίσω, όπως και προφανώς θα έκαναν και μου το φέρουν φουλ με :κορώνα: στο σπίτι μου;

    Θα δεχόσασταν - στις μέρες που ζούμε - μια τέτοια εξέλιξη; Θα παραλαμβάνατε;
    Κράτα το 9 μέρες κλειστό κάι μετά άνοιξε το

    Αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  11. #206
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κράτα το 9 μέρες κλειστό κάι μετά άνοιξε το

    Αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα αχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχχα
    απάντηση σε Ποστ ενος μηνά χωρίς καν να κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τις απαντήσεις;

  12. #207
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    απάντηση σε Ποστ ενος μηνά χωρίς καν να κάνεις τον κόπο να διαβάσεις τις απαντήσεις;
    Δεν διαβάζουμε μηνύματα αν δεν περάσει η περίοδος καραντίνας τους. (Στις απαντήσεις δεν ήρθε ακόμα η ώρα τους)

  13. #208
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω ότι στη γενική έχουν τρελαθεί τελείως. Αφού είπαν μπροστά μου στο τηλ ότι "δε κάνουμε διανομές, έχουν άδειες τα παιδιά και είναι και 2 άρρωστοι", για να στείλουν αντικαταβολή μου ζήτησαν βεβαίωση από τράπεζα ότι ο λογαριασμός μου μου ανήκει, και φωτοτυπία ταυτότητας. Δηλαδή περιμένουν ότι για να στείλει κάποιος ένα πακέτο θα πάει να στηθεί πρωί στην ουρά στη τράπεζα. Σίγουρα έχουν τρελαθεί.

  14. #209
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι στη γενική έχουν τρελαθεί τελείως. Αφού είπαν μπροστά μου στο τηλ ότι "δε κάνουμε διανομές, έχουν άδειες τα παιδιά και είναι και 2 άρρωστοι", για να στείλουν αντικαταβολή μου ζήτησαν βεβαίωση από τράπεζα ότι ο λογαριασμός μου μου ανήκει, και φωτοτυπία ταυτότητας. Δηλαδή περιμένουν ότι για να στείλει κάποιος ένα πακέτο θα πάει να στηθεί πρωί στην ουρά στη τράπεζα. Σίγουρα έχουν τρελαθεί.
    Μπορείς να το κάνεις απο το webbanking, τουλάχιστον στην alpha, πας στο γρανάζι στον λογαριασμό σου και έχει εκτύπωση IBAN, νομίζω έχει και η πειραίως το ανάλογο

  15. #210
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να το κάνεις απο το webbanking, τουλάχιστον στην alpha, πας στο γρανάζι στον λογαριασμό σου και έχει εκτύπωση IBAN, νομίζω έχει και η πειραίως το ανάλογο
    To IBAN το γνώριζα προφανώς. Το χαρτί από το webbanking δε λέει τίποτα, όποιος θέλει τυπώνει/γράφει ότι θέλει, και είναι ακριβώς το ίδιο με το να πεις το IBAN. Ζήτησαν η βιβλιάριο πρωτότυπο ή ενυπόγραφη βεβαίωση από τράπεζα.

Σελ. 14 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αξιολόγηση σάιτ.
    Από Theodore41 στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-16, 00:10
  2. Αξιολόγηση φορητού
    Από 29gk στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-16, 17:38
  3. Νέα σύνδεση Cosmote, αξιολόγηση γραμμής.
    Από i2d_group στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-16, 00:03
  4. Αξιολόγηση της γραμμής
    Από lefos9 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 00:29
  5. Αξιολόγηση σύνθεσης.
    Από elvenpath στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 11:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας