Σελ. 6 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 1052
  1. #76
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω την αισθηση οτι η γενικη αμα εχει φορτωθει ο courrier και δε του βγαινει το δρομολογιο απλα σου πετανε ενα περασαμε αλλα απουσιαζατε παρτε τηλεφωνο να κανονισουμε νεο ραντεβου. Δε παιζει αλλη εξηγηση, μου χει τυχει 2 φορες με ορθανοιχτη την εισοδο του κηπου και 10 ατομα στον κηπο να μου πουν "ηρθαμε αλλα απουσιαζατε"

    τη δευτερη φορα για να ειμαι ειλικρινης τους ψιλοτραμπουκισα γιατι ηταν ενα ανταλλακτικο που χα πληρωσει κι εξτρα να ρθει γρηγορα
    αυτό το λένε "πολιτική της εταιρείας" έτσι μου απάντησε ο υπεύθυνος του καταστήματος στου ζωγράφου

    όταν του είπα στείλατε γραπτό μήνυμα να επικοινωνήσω μαζί σας

    στην πορεία του δέματος λέτε απουσίαζε ο παραλήπτης (αφήσατε σημείωμα) το οποίο είναι μη αληθές

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η παρακάτω πορεία μια παραγγελίας που είχα κάνει από γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών είναι 100% αληθινή και Ελληνική... Για παράδοση στη Λάρισα, πήγε πρώτα στα Τρίκαλα και μετά η ACS το γύριζε στα δυο καταστήματα της πόλης αλλά πάλι δεν μπορούσαν να με βρουν. Εννοείται ότι δεν παρέλαβα ΠΟΤΕ την συγκεκριμένη αποστολή και έστειλα το screenshot στο πολυκατάστημα... Μέχρι και αυτοί έτριβαν τα μάτια τους!!!

    Από τότε προσπαθώ να αποφεύγω την ACS όπως ο διάολος το λιβάνι...
    μια χαρά σε κόβω

    εμένα έκοβε βόλτες από την στιγμή που ξεκίνησε από Θεσσαλονίκη να έρθει Αθήνα στο τέλος κατέληξε στην καλλιρόης (στο υποκατάστημα της ACS) εκεί έμαθαν ότι δεν θα το παραλάβω ούτε θα το πληρώσω καθώς ακυρώθηκε η παραγγελία

    τελικά το αγόρασα ο ίδιος από το κατάστημα

  2. #77
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Για να μην νομίζετε ότι στην Ελλάδα μόνο ειναι χάλια και αλλού στα ξένα, προηγμένα κράτη, ειναι καλύτερα.

    Περιστατικό δικό μου. Παραγγέλνω υπολογιστή απο ebay απο Γερμανία, παράδοση Λουξεμβούργο. Ολα καλά, μπαίνει η παραγγελία, παράδοση το πολύ σε μια βδομάδα. ΟΚ.
    1ο λάθος. Μου έρχεται επιβεβαίωση παραγγελίας και επιβεβαίωση ότι ξεκίνησε η αποστολή, αλλά δεν μου έστειλε ούτε το ebay ούτε ο πωλητής tracking. Δεν δίνω σημασία.
    Περνά μια βδομάδα, δεν βλέπω τίποτα. Στέλνω email στον πωλητή, ζητάω tracking. Προφανώς ο πωλητής δεν ενημέρωσε το ebay, αμέσως μετά απο λίγη ώρα μου έρχεται το tracking. Για να δω που ειναι το ^$%!@@#$μενο. Εφτασε λέει!!!! Παραδόθηκε.
    Που παραδόθηκε βρε παιδιά; Εγω δεν πήρα τίποτα!
    Παίρνω πρωί πρωί τηλέφωνο την ταχυδρομική (POST). Λέω το θέμα, αφού περιμένω (κλασσικά, με αναμονές, πατήστε το 1,2,3 κλπ, μουσική, περιμένετε, μουσική κλπ κλπ κλπ) τελικά μιλάω με άτομο, όπως είπα, λέω το θέμα μου, μου λέει, δώστε μου το tracking.
    Το δίνω. Με ρωτάει τα στοιχεία, όνομα κλπ, κάνει επιβεβαίωση, τα δίνω, ΟΚ μέχρις εδώ.
    Το παραλάβατε μου λέει!!!!!!!!!!!!
    Τι; Μα δεν το παρέλαβα λέω. Οχι κύριε μου, το παραλάβατε, έχω την υπογραφή σας.
    Μα κυρία μου, την ημέρα παραλαβής (είχε έρθει σε δυο μέρες), εγώ ήμουν στην δουλειά, και έχω μια ντουζίνα ανθρώπους και συστήματα access control και κάμερες που μπορούν να το επιβεβαιώσουν.
    Οχι να επιμένει αυτή, το παραλάβατε. Αν θέλετε σας στέλνω και την φόρμα με την υπογραφή.
    Το στέλνει.
    Φυσικά η υπογραφή δεν είναι δική μου.
    Της λέω τι κάνω τώρα; Δεν ξέρω μου λέει, για μένα, το έχετε παραλάβει, και η υπόθεση είναι τελειωμένη.
    Μιλάμε έμεινα παγωτό. Ρωτάω τους συναδέλφους, πιο ντόπιοι απο μένα αν και αυτοί μη-Λουξεμβουργιανοί, ρε παιδιά τι γίνεται;
    Α, λένε, μην ανησυχείς, κάποιος γείτονας θα το πήρε, όταν πας σπίτι ρώτα δίπλα στα άλλα σπίτια.
    Και εαν δεν το βρώ;
    Ε, καμμιά φορά γίνεται και αυτό, τότε θα κάνεις τις ενέργειες (μιλάμε τρέξιμο) ότι δεν το παρέλαβες, και ΟΚ, 50% πιθανότητα ότι θα αποζημιωθείς.
    Τελικά το παρέλαβε ένας γείτονας που έβαλε υπογραφή.
    Αλλά ο ταχυδρόμος δεν έκανε ταυτοποίηση, τίποτα. Να γράψει παρελήφθει απο τον τάδε βλεποντας κάποια ταυτότητα ή καποιο άλλο στοιχείο. και εντάξει, δεν ήταν κάτι μικρό, κοτζάμ ΗΡ Ζ800 ήταν, βαρύ πράμα.

    Για συστημένα δε, τα πετάνε στα γραμματοκιβώτια, ούτε υπογραφή παίρνουν ούτε τίποτα. Αλλά τουλάχιστον επειδή έχουν τόσο ΓΤΠ ταχυδρόμους, έχουν κάνει υπηρεσίες, όπως PACKUP που κάπως μετριάζουν το πρόβλημα, και ευτυχώς ο περισσότερος τουλάχιστον κόσμος, οι γείτονες δηλαδή, βοηθάνε.

    Οσο δε για ταχύτητα; Αστα να πάνε. Ταχυδρομικά αν στείλεις κάτι εντος χώρας, μπορεί να φτάσει την επόμενη, ή να κάνει και 10 μέρες. Πχ ζητάω αλλαγή PIN απο την τράπεζα, θα το στείλουμε ταχυδρομικά μου λένε, πότε θα το έχω; σε τρείς εβδομάδες!
    Στέλνω κάτι με SPD (ΕΛΤΑ Courrier Services) απο Ελλάδα Λουξεμβούργο, ένας φάκελος με χαρτιά. Το στέλνω μεσημέρι, στις 10 το βράδυ ήταν Γερμανία! Μετά στρογγυλοκάθεσε εκεί για ένα σχεδόν 24ωρο, και παραδόθηκε μετά.

  3. #78
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχεις ακούσει το θεικό που χρησιμοποιούν από την "Γενική Ταχυδρομική"

    γραπτό μήνυμα στο κινητό να επικοινωνήσεις μαζί τους (εκ νέου)

    καθώς άφησαν σημείωμα ότι δεν σε βρήκαν (σημείωμα φυσικά δεν υπάρχει καθώς δεν ήρθαν)
    η απάντηση υπευθύνου στο υποκατάστημα τους στου ζωγράφου είναι ότι ακολουθεί την πολιτική της εταιρείας και το γραπτό μήνυμα στέλνεται στον πελάτη ώστε να κανονίσουν εκ νέου πότε θα είναι στο χώρο του ώστε να παραδοθεί το δέμα.
    τα συμπεράσματα δικά σας εγώ πάντως κρατήθηκα να μην τα κάνω γυαλιά καρφία καθώς έχασα μια μέρα από την δουλεία (που δεν είναι του μπαμπά μου για να παραλάβω το δέμα που είχα παραγγείλει και το αποτέλεσμα είναι να κουβαλάω μαζί μου στην δουλεία ένα προιόν που κόστιζε κάποια ευρώ μέχρι να σχολάσω.
    εγώ ενημέρωσα την Κωτσόβολος γραπτά/τηλεφωνικά/με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και την "Γενική Ταχυδρομική" ότι τέτοιο πράγμα το δέχομαι για τελευταία φορά
    ιδρωσε το αυτακι τους.Οχι βεβαια ότι διαφωνω με την πολιτικη αυτή.Αν το καναμε ολοι θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω την αισθηση οτι η γενικη αμα εχει φορτωθει ο courrier και δε του βγαινει το δρομολογιο απλα σου πετανε ενα περασαμε αλλα απουσιαζατε παρτε τηλεφωνο να κανονισουμε νεο ραντεβου. Δε παιζει αλλη εξηγηση, μου χει τυχει 2 φορες με ορθανοιχτη την εισοδο του κηπου και 10 ατομα στον κηπο να μου πουν "ηρθαμε αλλα απουσιαζατε"

    τη δευτερη φορα για να ειμαι ειλικρινης τους ψιλοτραμπουκισα γιατι ηταν ενα ανταλλακτικο που χα πληρωσει κι εξτρα να ρθει γρηγορα
    η αυτό ή πινει πουθενα καφε και λεει 3-4 δεματα απουσιαζαν οι λήπτες τους και την βγαζει λαδι.ποιος ξερει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην νομίζετε ότι στην Ελλάδα μόνο ειναι χάλια και αλλού στα ξένα, προηγμένα κράτη, ειναι καλύτερα.

    Περιστατικό δικό μου. Παραγγέλνω υπολογιστή απο ebay απο Γερμανία, παράδοση Λουξεμβούργο. Ολα καλά, μπαίνει η παραγγελία, παράδοση το πολύ σε μια βδομάδα. ΟΚ.
    1ο λάθος. Μου έρχεται επιβεβαίωση παραγγελίας και επιβεβαίωση ότι ξεκίνησε η αποστολή, αλλά δεν μου έστειλε ούτε το ebay ούτε ο πωλητής tracking. Δεν δίνω σημασία.
    Περνά μια βδομάδα, δεν βλέπω τίποτα. Στέλνω email στον πωλητή, ζητάω tracking. Προφανώς ο πωλητής δεν ενημέρωσε το ebay, αμέσως μετά απο λίγη ώρα μου έρχεται το tracking. Για να δω που ειναι το ^$%!@@#$μενο. Εφτασε λέει!!!! Παραδόθηκε.
    Που παραδόθηκε βρε παιδιά; Εγω δεν πήρα τίποτα!
    Παίρνω πρωί πρωί τηλέφωνο την ταχυδρομική (POST). Λέω το θέμα, αφού περιμένω (κλασσικά, με αναμονές, πατήστε το 1,2,3 κλπ, μουσική, περιμένετε, μουσική κλπ κλπ κλπ) τελικά μιλάω με άτομο, όπως είπα, λέω το θέμα μου, μου λέει, δώστε μου το tracking.
    Το δίνω. Με ρωτάει τα στοιχεία, όνομα κλπ, κάνει επιβεβαίωση, τα δίνω, ΟΚ μέχρις εδώ.
    Το παραλάβατε μου λέει!!!!!!!!!!!!
    Τι; Μα δεν το παρέλαβα λέω. Οχι κύριε μου, το παραλάβατε, έχω την υπογραφή σας.
    Μα κυρία μου, την ημέρα παραλαβής (είχε έρθει σε δυο μέρες), εγώ ήμουν στην δουλειά, και έχω μια ντουζίνα ανθρώπους και συστήματα access control και κάμερες που μπορούν να το επιβεβαιώσουν.
    Οχι να επιμένει αυτή, το παραλάβατε. Αν θέλετε σας στέλνω και την φόρμα με την υπογραφή.
    Το στέλνει.
    Φυσικά η υπογραφή δεν είναι δική μου.
    Της λέω τι κάνω τώρα; Δεν ξέρω μου λέει, για μένα, το έχετε παραλάβει, και η υπόθεση είναι τελειωμένη.
    Μιλάμε έμεινα παγωτό. Ρωτάω τους συναδέλφους, πιο ντόπιοι απο μένα αν και αυτοί μη-Λουξεμβουργιανοί, ρε παιδιά τι γίνεται;
    Α, λένε, μην ανησυχείς, κάποιος γείτονας θα το πήρε, όταν πας σπίτι ρώτα δίπλα στα άλλα σπίτια.
    Και εαν δεν το βρώ;
    Ε, καμμιά φορά γίνεται και αυτό, τότε θα κάνεις τις ενέργειες (μιλάμε τρέξιμο) ότι δεν το παρέλαβες, και ΟΚ, 50% πιθανότητα ότι θα αποζημιωθείς.
    Τελικά το παρέλαβε ένας γείτονας που έβαλε υπογραφή.
    Αλλά ο ταχυδρόμος δεν έκανε ταυτοποίηση, τίποτα. Να γράψει παρελήφθει απο τον τάδε βλεποντας κάποια ταυτότητα ή καποιο άλλο στοιχείο. και εντάξει, δεν ήταν κάτι μικρό, κοτζάμ ΗΡ Ζ800 ήταν, βαρύ πράμα.

    Για συστημένα δε, τα πετάνε στα γραμματοκιβώτια, ούτε υπογραφή παίρνουν ούτε τίποτα. Αλλά τουλάχιστον επειδή έχουν τόσο ΓΤΠ ταχυδρόμους, έχουν κάνει υπηρεσίες, όπως PACKUP που κάπως μετριάζουν το πρόβλημα, και ευτυχώς ο περισσότερος τουλάχιστον κόσμος, οι γείτονες δηλαδή, βοηθάνε.

    Οσο δε για ταχύτητα; Αστα να πάνε. Ταχυδρομικά αν στείλεις κάτι εντος χώρας, μπορεί να φτάσει την επόμενη, ή να κάνει και 10 μέρες. Πχ ζητάω αλλαγή PIN απο την τράπεζα, θα το στείλουμε ταχυδρομικά μου λένε, πότε θα το έχω; σε τρείς εβδομάδες!
    Στέλνω κάτι με SPD (ΕΛΤΑ Courrier Services) απο Ελλάδα Λουξεμβούργο, ένας φάκελος με χαρτιά. Το στέλνω μεσημέρι, στις 10 το βράδυ ήταν Γερμανία! Μετά στρογγυλοκάθεσε εκεί για ένα σχεδόν 24ωρο, και παραδόθηκε μετά.
    από τιμες τι λεει όμως ?Αν και βεβαια με τιποτα δεν δικαιολογει αυτή την πολιτικη τους για συγκριση ρωταω πιο πολύ.
    Πλακα πλακα παντως εντος αττικης πιο οικονομικα συμφερει να παρεις ένα uber να σου φερει το δεμα σε 2-3 ωρες.

  4. #79
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιδρωσε το αυτακι τους.Οχι βεβαια ότι διαφωνω με την πολιτικη αυτή.Αν το καναμε ολοι θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα..
    δεν ξέρω αν ίδρωσε το αυτί τους
    το σίγουρο όμως είναι ότι οι εταιρείες που πουλάνε προϊόντα έλαβαν σοβαρά το θέμα καθώς υπήρξε ακύρωση παραγγελίας για κάποια ευρώ αλλά ως άτομο δεν είμαι μόνο ιδιώτης πελάτης αλλά ταυτόχρονα αντιπροσωπεύω και την εταιρεία/φορέα όπου είμαι ο υπεύθυνος για τις προμήθειες/παραγγελίες έτσι είμαι και επαγγελματίας πελάτης τους για αυτό το λόγο δεν μπορούν να με αγνοήσουν καθώς μπορεί να χάσουν παραγγελίες κάτι χιλιάδων ευρώ/...μύρια ευρώ.

  5. #80
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    από τιμες τι λεει όμως ?Αν και βεβαια με τιποτα δεν δικαιολογει αυτή την πολιτικη τους για συγκριση ρωταω πιο πολύ.
    Πλακα πλακα παντως εντος αττικης πιο οικονομικα συμφερει να παρεις ένα uber να σου φερει το δεμα σε 2-3 ωρες.
    ΟΙ τιμες ειναι λουξεμβουργιανές.... δηλαδή αρκετά πιο τσιμπημένες απο ότι Ελλάδα, πλην του απλού απλού γράμματος, που είναι στα 0.95 ευρώ που εντάξει δεν είναι πολύ (τιμή για Ελλάδα).

  6. #81
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΙ τιμες ειναι λουξεμβουργιανές.... δηλαδή αρκετά πιο τσιμπημένες απο ότι Ελλάδα, πλην του απλού απλού γράμματος, που είναι στα 0.95 ευρώ που εντάξει δεν είναι πολύ (τιμή για Ελλάδα).
    Λουξεμβούργο είναι αυτό τι περιμένατε

  7. #82
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω αν ίδρωσε το αυτί τους
    το σίγουρο όμως είναι ότι οι εταιρείες που πουλάνε προϊόντα έλαβαν σοβαρά το θέμα καθώς υπήρξε ακύρωση παραγγελίας για κάποια ευρώ αλλά ως άτομο δεν είμαι μόνο ιδιώτης πελάτης αλλά ταυτόχρονα αντιπροσωπεύω και την εταιρεία/φορέα όπου είμαι ο υπεύθυνος για τις προμήθειες/παραγγελίες έτσι είμαι και επαγγελματίας πελάτης τους για αυτό το λόγο δεν μπορούν να με αγνοήσουν καθώς μπορεί να χάσουν παραγγελίες κάτι χιλιάδων ευρώ/...μύρια ευρώ.
    Εγω προσωπικα επικροτω αυτή την κινηση σου.Εχω και εγω την ιδια αποψη σε τετοια θεματα ,όταν αισθάνομαι ότι με αδικουν/κοροϊδεύουν κλπ .Αν το κανανε αυτό ολοι ,οι εταιριες δεν θα ηταν ετσι σημερα.Θεωρω ότι με τα λεφτα που παιρνουν θα επρεπε να εχουμε αξιοπρεπή αντιμετωπιση .

  8. #83
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά οι εταιρίες Courier κάνουν παραδόσεις τώρα ?

    Περιμένω μία αποστολή 4 μέρες τώρα..
    Με τα πολλά μπόρεσα να πιάσω γραμμή στο τηλ.. την 2η ημέρα και η κοπέλα μου είπε και καλά.. ότι κάνουν παραδόσεις μέχρι το απόγευμα..

    Πήρε κάποιος παράδοση αυτήν την εβδομάδα ??

    Μου αρέσει που τα μεγάλα καταστήματα διαφημίζουν τις παραδόσεις στο σπίτι τώρα!

    * ΜΕΓΑΛΟΣ πανικός είχε γίνει κοντά στις γιορτές με μεγάλη εταιρία..
    2 φορές αναγκάστηκα να πάω να το πάρω εγώ..

    - - - Updated - - -

    - Update:
    Χα! .. τελικά, μόλις μου το φέρανε!

    Μπράβο τους!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 21-03-20 στις 14:16.

  9. #84
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ναι κάνουν παραδόσεις "με ασφάλεια" οι εταιρείες ταχυμεταφορών
    ναι κάνουν παραγγελίες μέσω διαδικτύου τα καταστήματα όπως "Κωτσόβολος - Public - Mediamarkt - Πλαίσιο - Cosmodata - κτλ"
    τηρούν το "Μένουμε Σπίτι" και παραδίδουν με ασφάλεια τα προιόντα που θα παραγγείλεις
    νομίζω όμως (με κάθε επιφύλαξη) αν πληρώσεις με πιστωτική/χρεωστική κάρτα
    δεν ξέρω αν υποστηρίζουν το αντικαταβολή (μετρητά δηλαδή στην εταιρεία ταχυμεταφορών)
    ή το τραπεζική κατάθεση/έμβασμα-μεταφορά μέσω web banking.

  10. #85
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι γίνεται με την ACS? Περιμένω ένα δέμα από 24 -(Αθήνα προς Πάτρα), κανονικά 26 έπρεπε να είναι εδώ. Δε με ενδιαφέρει η παράδοση σπίτι, αλλά δεν έχει πάει καν στο κατάστημα. Το τρακινγκ έχει μείνει στην αναχώρηση από το αθηναϊκό hub.

  11. #86
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με αυτήν είχα πρόβλημα κοντά στις γιορτές..

    Πήγα στο κατάστημα που είχε πάει το δέμα μου..
    και όταν είδα απ' έξω 20 κλούβες γεμάτες με δέματα να περιμένουν έφριξα!!

    Και μετά είδα ότι στην αποθήκη τους πίσω από την εξυπηρέτηση γινόταν πάλι πανικός!

    Τώρα όπου μπορώ διαλέγω άλλες εταιρίες..

  12. #87
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ACS με διαφορα.
    Σχεδον η μονη που κανει διανομη θα ελεγα...οι υπολοιποι, με χιλια δυο τερτιπια προσπαθουν να το αποφυγουν....
    Και με συνεχες ωραριο.

    Επισης καλοι στα Ελτα courier.

  13. #88
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ACS με διαφορα.
    Σχεδον η μονη που κανει διανομη θα ελεγα...οι υπολοιποι, με χιλια δυο τερτιπια προσπαθουν να το αποφυγουν....
    Και με συνεχες ωραριο.

    Επισης καλοι στα Ελτα courier.
    Εγώ από την άλλη την ACS την αποφεύγω όπως ο διάβολος το λιβάνι. Έχω από της χειρότερες εμπειρίες με αυτή την εταιρία (όπως αυτά που αναφέρονται παραπάνω π.χ. δικαιολογίες για αποφυγή παράδοσης στο σπίτι) και για μένα είναι λόγος να μην αγοράσω κάτι από το κατάστημα αν αυτό χρησιομοποιεί ACS.
    Ίσως βέβαια να φταίει και το κατάστημα της περιοχής.

  14. #89
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Την ίδια εμπειρία έχω και εγώ τελευταία..
    έχουν διώξει άραγε προσωπικό ?

    Με τις άλλες εταιρίες δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα..

    Πάντως οκ μπορεί η ACS να έχει πολύ μεγάλη διακίνηση πακέτων..

  15. #90
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ξαναζουμε ενα black friday/cyber monday.
    Λογικο και αναμενομενο.

    Οσο για τις εταιρειες, μονο η acs εχει πραγματικα πανελλαδικο δικτυο. Οι υπολοιπες κανουν offload στην acs σε πολλες περιπτωσεις. Τελεια δεν ειναι, αλλα acs και ελτα.
    Οι υπολοιπες δεν γινεται να συγκριθουν γιατι ειναι ανομοια πραγματα.

Σελ. 6 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αξιολόγηση σάιτ.
    Από Theodore41 στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-16, 00:10
  2. Αξιολόγηση φορητού
    Από 29gk στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-16, 17:38
  3. Νέα σύνδεση Cosmote, αξιολόγηση γραμμής.
    Από i2d_group στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-16, 00:03
  4. Αξιολόγηση της γραμμής
    Από lefos9 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 00:29
  5. Αξιολόγηση σύνθεσης.
    Από elvenpath στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 11:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας