Σελ. 5 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 1052
  1. #61
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.376
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    αρα λογικα θα τον εβλεπες, εκτος αν επαιξε τπτ καλο στο λαπτοπατο και σε απορροφησε

    το ιδιο ακριβως μου ετυχε και μενα με ελτα-κουριερ, καρφωμενος το αυτι στο κουδουνι,
    οχι κουδουνι δεν βαρεσε, αλλα ηρθε και μηνυμα στο κινητο,
    και καλα την 1η φορα ηρθε τουλαχιστον αυτο,
    την 2η που δεν ηρθε ουτε αυτο;

  2. #62
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά δεν εμφανίστηκαν ξαφνικά μερικοί τρελοί να ισχυρίζονται πως έπαιζαν ποδόσφαιρο με τα πακέτα τους, ούτε τα καθιστά "ανοησίες" το γεγονός πως σε εσένα προσωπικά δεν έγινε η στραβή . Υπάρχουν και άλλοι που έχουν βγάλει το περιεχόμενο κομματάκια, σε σημείο να απορείς πως τα κατάφεραν. Φυσικά αυτό δεν αφορά μόνο τα ΕΛΤΑ, ούτε οι άλλοι είναι διαφορετικοί. Μάλιστα η δική μου εμπειρία με ΕΛΤΑ είναι καλύτερη από μερικών courier.
    Είπα, τα περισσότερα. Κάποιες αποστολές, που δε με ένοιαζαν κιόλας (σποροχώμα στη γιαγιά μου, μνήμες ραμ σε φίλους, ssd σε φίλη κλπ), έφτασαν φθαρμένες εξωτερικά, με άθικτο βέβαια το περιεχόμενο. Αυτό που τόνισα είναι ότι η βαριά αυτή κούτα πήγε από τα Βόρεια Προάστια της Αθήνας στο ορεινότερο χωριό της Κρήτης σε 2 εργάσιμες χωρίς καν να έχει μουτζουρωθεί, με 1.5 ευρώ και ένα ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ γραμμένο με μαρκαδόρο.

    Και θεωρώ την εμπειρία μου αρκετή πάνω στο θέμα, μόνο μέσα στο 2017 πρέπει να έχω κάνει οριακά διψήφιο αριθμό αποστολών.
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  3. #63
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Σήμερα περιοχή Μελίσσια ενώ περίμενα δέμα από acs που στέλνει μήνυμα ότι έδωσα λέει εντολή να παραλάβω από το καταστημα....ΑΧΡΗΣΤΟΙ!Τέλος....πλέον μόνο ελτά courier...

  4. #64
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.376
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    ναι, θα σωθεις με τους τελευταιους

  5. #65
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Εεε εντ'αξει μερικές φορές είναι και αυτοί... αλλά όχι τόοοσο πολύ!!!να λένε έτσι τα ψέματα μέσα στη μουρη μας...

  6. #66
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Όταν περιμένεις στο σπίτι όλη μέρα και ξαφνικά σου έρχεται στο κινητό μηνυμα, την ώρα κλεισίματος, ότι έγινε ανεπιτυχής προσπάθεια παράδοσης δεν είναι ψέματα στα μούτρα σου;

    Όχι βέβαια ότι το κάνουν μόνο αυτοί.

  7. #67
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα περιοχή Μελίσσια ενώ περίμενα δέμα από acs που στέλνει μήνυμα ότι έδωσα λέει εντολή να παραλάβω από το καταστημα....ΑΧΡΗΣΤΟΙ!Τέλος....πλέον μόνο ελτά courier...
    1. Επικοινωνείς με το κατάστημα που ψώνισες, και ζητάς screenshot απο τη σελίδα παραγγελίας, εξηγώντας και γιατί το ζητάς.
    2. Το στέλνεις στα κεντρικά γραφεία της μεταφορικής.
    3. Ενημερώνεις το κατάστημα για την συμπεριφορά της μεταφορικής, και δηλώνεις οτι είναι σοβαρός λόγος να μην ξαναψωνίσεις.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  8. #68
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Οκ ευχαριστώ πολύ!Αύριο κιόλας!

  9. #69
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ αυτό ακριβώς είπα στην εταιρεία/κατάστημα ότι συμβαίνει και αν δεν ξανά ψωνίσω από αυτούς η αιτία/λόγος θα είναι η εταιρεία ταχυμεταφορών

  10. #70
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δυο φορές που μου στείλανε δέμα με Γενική Ταχυδρομική , ούτε τηλέφωνο , ούτε ειδοποίηση. Τιποτα, απαραδεκτοι.

  11. #71
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εμένα έχει συμβεί με την εταιρεία ταχυμεταφορών "ACS Courrier" σε προϊόν αξίας 400 ευρώ που αγόρασα από την εταιρεία MediaMarkt και ακυρώθηκε η παραγγελία λόγω της εταιρείας ταχυμεταφορών (έκανα ακριβώς ότι είπε ο φίλος Cranky
    και τελευταία έχει συμβεί με την εταιρεία ταχυμεταφορών "Γενική Ταχυδρομική" σε προϊόν αξίας 260 ευρώ που αγόρασα από την εταιρεία Κωτσόβολος και τους ενημέρωσα σχετικά ότι δεν έμεινα ευχαριστημένος λόγω της εταιρείας ταχυμεταφορών που με ανάγκασε να πάω από την περιοχή ζωγράφου σε υποκατάστημα της για να παραλάβω το προϊόν που αγόρασα από αυτούς με παράδοση στο χώρο μου.

    πλέον ότι αγοράζω διαδικτυακά κρατάω screenshot από την πορεία του δέματος και γράφω στην παραγγελία ότι αν δεν το παραλάβω για "ΧΨΩ" λόγους από την εταιρεία ταχυμεταφορών στο χώρο μου να θεωρούν την παραγγελία άκυρη και εννοείται ότι δεν θα πληρωθούν.

  12. #72
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    ωραιο θεμα ανοιχτηκε.
    για το θεμα με το αυτοκολητο(ηρθε και απουσιαζε) συμβαινει επανειλημενως σε εταιρια που εχει 8:00-16:00 κοσμο.
    speedex αν θυμαμαι καλα εχει παραδοση 9:00-17:00 .Μα υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη γη να καθεται σπιτι 9 με 5?
    acs 4 ημερες το δεμα πηγαινοερχοταν .16:15 στο υποκαταστημα τους εγω.16:30 ερχοταν ο κουριερ να παραδωσει.Επι τρεις συνεχομενες μερες.
    Ελτα δεμα?πλεον ουτε αυτοκολητο δεν βαζουν,οτι ηρθαν για παραδοση.

    Σε λιγο καιρο θα μας αναγκαζουν να τα πηγαινοφερνουμε μονοι μας.

  13. #73
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιο θεμα ανοιχτηκε.
    για το θεμα με το αυτοκολητο(ηρθε και απουσιαζε) συμβαινει επανειλημενως σε εταιρια που εχει 8:00-16:00 κοσμο.
    speedex αν θυμαμαι καλα εχει παραδοση 9:00-17:00 .Μα υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη γη να καθεται σπιτι 9 με 5?
    acs 4 ημερες το δεμα πηγαινοερχοταν .16:15 στο υποκαταστημα τους εγω.16:30 ερχοταν ο κουριερ να παραδωσει.Επι τρεις συνεχομενες μερες.
    Ελτα δεμα?πλεον ουτε αυτοκολητο δεν βαζουν,οτι ηρθαν για παραδοση.

    Σε λιγο καιρο θα μας αναγκαζουν να τα πηγαινοφερνουμε μονοι μας.
    δεν έχεις ακούσει το θεικό που χρησιμοποιούν από την "Γενική Ταχυδρομική"

    γραπτό μήνυμα στο κινητό να επικοινωνήσεις μαζί τους (εκ νέου)

    καθώς άφησαν σημείωμα ότι δεν σε βρήκαν (σημείωμα φυσικά δεν υπάρχει καθώς δεν ήρθαν)
    η απάντηση υπευθύνου στο υποκατάστημα τους στου ζωγράφου είναι ότι ακολουθεί την πολιτική της εταιρείας και το γραπτό μήνυμα στέλνεται στον πελάτη ώστε να κανονίσουν εκ νέου πότε θα είναι στο χώρο του ώστε να παραδοθεί το δέμα.
    τα συμπεράσματα δικά σας εγώ πάντως κρατήθηκα να μην τα κάνω γυαλιά καρφία καθώς έχασα μια μέρα από την δουλεία (που δεν είναι του μπαμπά μου για να παραλάβω το δέμα που είχα παραγγείλει και το αποτέλεσμα είναι να κουβαλάω μαζί μου στην δουλεία ένα προιόν που κόστιζε κάποια ευρώ μέχρι να σχολάσω.
    εγώ ενημέρωσα την Κωτσόβολος γραπτά/τηλεφωνικά/με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και την "Γενική Ταχυδρομική" ότι τέτοιο πράγμα το δέχομαι για τελευταία φορά

  14. #74
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Η παρακάτω πορεία μια παραγγελίας που είχα κάνει από γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών είναι 100% αληθινή και Ελληνική... Για παράδοση στη Λάρισα, πήγε πρώτα στα Τρίκαλα και μετά η ACS το γύριζε στα δυο καταστήματα της πόλης αλλά πάλι δεν μπορούσαν να με βρουν. Εννοείται ότι δεν παρέλαβα ΠΟΤΕ την συγκεκριμένη αποστολή και έστειλα το screenshot στο πολυκατάστημα... Μέχρι και αυτοί έτριβαν τα μάτια τους!!!

    Από τότε προσπαθώ να αποφεύγω την ACS όπως ο διάολος το λιβάνι...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 13567312_541759259346570_3150748425616718469_n.jpg  


  15. #75
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jogef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο φορές που μου στείλανε δέμα με Γενική Ταχυδρομική , ούτε τηλέφωνο , ούτε ειδοποίηση. Τιποτα, απαραδεκτοι.
    εχω την αισθηση οτι η γενικη αμα εχει φορτωθει ο courrier και δε του βγαινει το δρομολογιο απλα σου πετανε ενα περασαμε αλλα απουσιαζατε παρτε τηλεφωνο να κανονισουμε νεο ραντεβου. Δε παιζει αλλη εξηγηση, μου χει τυχει 2 φορες με ορθανοιχτη την εισοδο του κηπου και 10 ατομα στον κηπο να μου πουν "ηρθαμε αλλα απουσιαζατε"

    τη δευτερη φορα για να ειμαι ειλικρινης τους ψιλοτραμπουκισα γιατι ηταν ενα ανταλλακτικο που χα πληρωσει κι εξτρα να ρθει γρηγορα

Σελ. 5 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αξιολόγηση σάιτ.
    Από Theodore41 στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-16, 00:10
  2. Αξιολόγηση φορητού
    Από 29gk στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-16, 17:38
  3. Νέα σύνδεση Cosmote, αξιολόγηση γραμμής.
    Από i2d_group στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-16, 00:03
  4. Αξιολόγηση της γραμμής
    Από lefos9 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 00:29
  5. Αξιολόγηση σύνθεσης.
    Από elvenpath στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 11:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας