Σελ. 69 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 4959646768697071 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.021-1.035 από 1052
  1. #1021
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Προσωπικά ό,τι αγοράζω με Γενική Ταχυδρομική επιλέγω "παραλαβή από pick-up point". 2 φορές το έχω κάνει και όλα μια χαρά. Αναμένω και ένα δέμα με ανταλλακτικά ξυραφάκια στις 9 Ιανουαρίου.

  2. #1022
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά ό,τι αγοράζω με Γενική Ταχυδρομική επιλέγω "παραλαβή από pick-up point". 2 φορές το έχω κάνει και όλα μια χαρά. Αναμένω και ένα δέμα με ανταλλακτικά ξυραφάκια στις 9 Ιανουαρίου.
    Παραδόθηκε σήμερα στο pick-up point της Νέας Σμύρνης και το παρέλαβα 1 ώρα μετά χωρίς να λάβω SMS και ας είχε το μήνυμα "Αδυναμία παράδοσης - Παραμονή με συνεννόηση".

  3. #1023
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Σε αντίστοιχη δική μου περίπτωση, 2 ώρες μετά το SMS πέτυχα το βανάκι την ώρα που τα πήγαινε στο point. Ευτυχώς ήταν εμφανές το δέμα μου, αλλιώς ήθελε η υπάλληλος να ξαναπάω αργότερα.

    Το άλλο με άφιξη στο γραφείο παράδοσης 27/12 το παρέδωσαν εντέλει προχτές, 8/1. Για Γενική πάντα. Ελπίζω να ομαλοποιηθεί η κατάσταση σύντομα.
    hnesne

  4. #1024
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Από UPS (την γνωστή), κάκιστη εξυπηρέτηση. Ήταν να παραλάβω δέμα μικρό από Amazon.it και ήρθαν δυο φορές, κόλλησαν χαρτάκι χωρίς να χτυπήσουν το παραμικρό κουδούνι (μονοκατοικία) ενώ ήμουν σπίτι και τις δυο φορές. Στο site έλεγε "αδυναμία παράδοσης". Στο τηλέφωνο δεν απάντησαν ποτέ και αναγκάστηκα να πάω Κορωπί 2 φορές: μία φορά για να τους πω ότι θα το παραλάβω από εκεί και 2η φορά για το φέρουν εκεί και να το πάρω.

    Τέλος καλό, το πήρα το δέμα αλλά έλεος...
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  5. #1025
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Η κατάσταση είναι κακη γενικότερα,όπως είχα αναφέρει,πλέον το πόρτα πόρτα έχει γίνει ένας γολγοθάς,ψέματα,χαρτάκια που άλλοι κολλάνε άλλοι όχι και σου στέλνουν το αυτοματοποιημένο ότι περάσαμε αλλά δεν ήσασταν εκει,πάρτε τηλ για επαναπρογραμματισμό ραντεβού η ελάτε πάρτε το.

    Φιφες,αν δεν έχετε προσωπικό,να προσλάβετε,αν δεν έχετε μηχανάκια η βανακια,να μισθωσετε για να έχετε,ημαρτον πια,άντε στις περιόδους των εορτών λίγο πολύ γνωρίζουμε ότι όντως λόγω φόρτου και όγκου παραγγελιών υπάρχουν καθυστερήσεις,οι γιορτές τελείωσαν όμως.

  6. #1026
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavpal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από UPS (την γνωστή), κάκιστη εξυπηρέτηση. Ήταν να παραλάβω δέμα μικρό από Amazon.it και ήρθαν δυο φορές, κόλλησαν χαρτάκι χωρίς να χτυπήσουν το παραμικρό κουδούνι (μονοκατοικία) ενώ ήμουν σπίτι και τις δυο φορές. Στο site έλεγε "αδυναμία παράδοσης". Στο τηλέφωνο δεν απάντησαν ποτέ και αναγκάστηκα να πάω Κορωπί 2 φορές: μία φορά για να τους πω ότι θα το παραλάβω από εκεί και 2η φορά για το φέρουν εκεί και να το πάρω.

    Τέλος καλό, το πήρα το δέμα αλλά έλεος...
    Η UPS είναι η χειρότερη σε ολόκληρη την Ελλάδα των κακών κούριερ. Βασικά UPS=ακύρωση παραγγελίας για μένα. Σταμάτησα να παραγγέλνω από amazon (που έτσι κι αλλιώς πλέον αραιότατα βρίσκω καλές τιμές) καθώς φορτώνεσαι πανάκριβα μεταφορικά για την χειρότερη εταιρία μη-παράδοσης που υπάρχει.

  7. #1027
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ξαφνιάζομαι που ακούω αυτά για την UPS. Εγώ ίσα ίσα δεν είχα ποτέ κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα όπου και αν έμενα με premium courier, ή έστω με αυτές που δουλεύουν και στο εξωτερικό. Ποτέ δεν είχαμε το αφήνω χαρτάκι και φεύγω.

  8. #1028
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαφνιάζομαι που ακούω αυτά για την UPS. Εγώ ίσα ίσα δεν είχα ποτέ κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα όπου και αν έμενα με premium courier, ή έστω με αυτές που δουλεύουν και στο εξωτερικό. Ποτέ δεν είχαμε το αφήνω χαρτάκι και φεύγω.
    με τη Standard παράδοση, τουλάχιστον στην Αθήνα που την κάνουν οι ίδιοι, το γνωρίζω κι εγω αυτό το πρόβλημα.
    Να εισαι στο χωρο και κατ επαναληψη να βρισκεις χαρτακια
    Η να ειναι παραδοση σε γραφείο (ωραριο 9-5) και να σου λενε "περασαμε στις 7μμ"

    Και μετά αρνούνται να στο παραδώσουν και σου λένε "περαστε απ το Κορωπί" όπως αναφέρθηκε.
    Να είσαι πχ κεντρο και να τρέχεις στο Κορωπί για ένα δέμα.

    Τα πακέτα που έρχονται απο amazon με UPS, αν το amazon επιλεξει τη UPS, πολλες φορες έρχονται με τη Standard.

    Με την πιο ακριβή παράδοση (expedited, next business day guaranteed delivery) συνήθως είναι πιο τυπικοί και δεν τα κάνουν αυτά.
    Αλλά εκεί πρέπει ο πελάτης να έχει πληρώσει την ακριβή παράδοση.

  9. #1029
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Α μάλιστα.. Θεσσαλονίκη που είμαι εγώ δε μου έτυχε κάτι στα τόσα χρόνια (με λιγοστές αποστολές βέβαια, και αυτές λόγω amazon κυρίως).

  10. #1030
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α μάλιστα.. Θεσσαλονίκη που είμαι εγώ δε μου έτυχε κάτι στα τόσα χρόνια (με λιγοστές αποστολές βέβαια, και αυτές λόγω amazon κυρίως).
    θες/νικη παραδιδει η ιδια η ups (με δικα της οχηματα και οδηγους) ή τα δίνει σε ελληνική courier? (acs/γενικη τεχυδρομικη κλπα

  11. #1031
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    θες/νικη παραδιδει η ιδια η ups (με δικα της οχηματα και οδηγους) ή τα δίνει σε ελληνική courier? (acs/γενικη τεχυδρομικη κλπα
    Η ίδια. Κάπου στην Καλαμαριά στην Εθνικής Αντιστάσεως είναι η έδρα της.

  12. #1032
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάσταση είναι κακη γενικότερα,όπως είχα αναφέρει,πλέον το πόρτα πόρτα έχει γίνει ένας γολγοθάς,ψέματα,χαρτάκια που άλλοι κολλάνε άλλοι όχι και σου στέλνουν το αυτοματοποιημένο ότι περάσαμε αλλά δεν ήσασταν εκει,πάρτε τηλ για επαναπρογραμματισμό ραντεβού η ελάτε πάρτε το.

    Φιφες,αν δεν έχετε προσωπικό,να προσλάβετε,αν δεν έχετε μηχανάκια η βανακια,να μισθωσετε για να έχετε,ημαρτον πια,άντε στις περιόδους των εορτών λίγο πολύ γνωρίζουμε ότι όντως λόγω φόρτου και όγκου παραγγελιών υπάρχουν καθυστερήσεις,οι γιορτές τελείωσαν όμως.
    Μόνιμη απάντηση: δΕν ΒρΙσΚοΥμε πΡοΣωπΙκΟ!!!11!

    Λογικό να μην βρίσκουν όταν δεν πληρώνουν.

  13. #1033
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εμπειρία με ταχυδεμα κάνεις? Όεο?

    Περίμενα όλη μέρα με την ειδοποίηση ότι θα παραλάβω εντός της μερας, πήγε η ώρα πέντε το απόγευμα (δεν είχα καμία ειδοποίηση) και τους πηρα εγώ στο κέντρο και μου είπαν ότι κάτι έτυχε στον οδηγό κι ότι θα το παραλαβω την επόμενη μέρα. Τους ρώτησα τι ώρα περίπου, μου είπαν από τις 9 το πρωί ως τις 5 το απόγευμα. Χαχαχαχα! Να μείνω μέσα όλη μερα να περιμένω.

    Ήρθε η επόμενη μέρα. Κοιτούσα μελαγχολικά από το παράθυρο. Η ώρα περνουσε.. κατά τις 11 πηρα ξανά στο αγαπημένο κέντρο για επιβεβαίωση και μου είπαν ότι ως τις 4-5 θα μου το παραδοσουν. Αυτό ήταν.. ησύχασα..

    Πήγε 3 το μεσημέρι καμία ένδειξη ζωής..
    Παίρνω τηλ στο κέντρο πάλι και μου λένε , μείνε ησυχος, ως τις 5 θα παραλάβεις.

    Πήγε 4.50 , κανένα ίχνος ζωής ...
    Παίρνω στο κέντρο και μου λένε: έχουμε ειδοποίηση από το διανομέα ότι ήρθε και δε βρήκε το όνομα στο κουδούνι και γύρισε πίσω.

    Στην ερώτηση μου, γιατί δε με πήρε τηλέφωνο αφού δε βρήκε το όνομα μου στο κουδούνι ή γιατί δε μου άφησε χαρτάκι ειδοποίησης στην είσοδο, μου απάντησαν ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν!

    Χαχαχαχα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kst56 : 16-01-24 στις 23:55.

  14. #1034
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Δύο δέματα με elta courier διαφορετικές παραγγελιες,τα έστειλαν σε λάθος υποκατάστημα,έστειλαν αυτοματοποιημένο ότι πέρασαν και δεν με βρήκαν,τους παίρνω τηλ και μου λένε έγινε λάθος,θα γίνει μεταφορά σε πλησιέστερο elta courier και από αύριο πόρτα πόρτα.

    Ημαρτον πια,με όλες τις εταιρίες.

  15. #1035
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αναρωτιέμαι αν τους ενδιαφέρει η γνώμη μας.. κι αν ποτέ αξιολογούν την αξιοπιστία τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kst56 : 17-01-24 στις 03:26.

Σελ. 69 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 4959646768697071 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αξιολόγηση σάιτ.
    Από Theodore41 στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-16, 00:10
  2. Αξιολόγηση φορητού
    Από 29gk στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-16, 17:38
  3. Νέα σύνδεση Cosmote, αξιολόγηση γραμμής.
    Από i2d_group στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-16, 00:03
  4. Αξιολόγηση της γραμμής
    Από lefos9 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 00:29
  5. Αξιολόγηση σύνθεσης.
    Από elvenpath στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 11:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας