Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 51
  1. #31
    Εγγραφή
    03-05-2015
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps/30Mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Path Level
    Fastpath
    Ναι με Full pack TV

  2. #32
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ που έκανα την χαζομάρα και πήγα έκανα αίτηση forthnet ενώ ήθελε ακόμα ένα μήνα λήξει συμβόλαιο ΟΤΕ νόμιζα ότι είχε λήξει. Τελικά με μετέφεραν στην forthnet αλλά ευτυχώς έχω 14 μέρες επιστροφή άμα θέλω πίσω στον ΟΤΕ οπότε έκανα εξουσιοδότηση στον ΟΤΕ να με φέρουν πίσω αλλιώς θα πλήρωνα 128€



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  3. #33
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Τελικα εκανα το βημα κ εκανα αιτηση φορητοτητας σε vodafone απο κοσμοτε,αφου μονο ετσι προφανως σου κανουν προσφορα. Κι οντως με πηραν για να προσφερουν ιδιες τιμες με vodafone,αλλα κι εξτρα εκπτωσεις στα κινητα κοσμοτε που εχω ηδη. Οποτε πρεπει να κανω τωρα ακυρωση της αιτησης,με τον φοβο να μην μπλεξω με την voda,αμα θελει να μου κανει τιποτα κολπα. Αυτο που μανησυχει ειναι οτι πηγα σε καταστημα και υπεγραψα,αν κιη υπαλληλος της κοσμοτε ηταν απολυτη οτι δεν εχει σημασια.
    Επισης,στο αιτημα ακυρωσης,γραφουμε τον αριθμο του αιτηματος που θελουμε να ακυρωθει ή τον αριθμο τηλεφωνου?λεω μην βρουνε καμια αφορμη για να μην δεχτουν την ακυρωση.

  4. #34
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Το Πιο πιθανό είναι να ταλαιπωρηθείς λίγο στην ακύρωση. Περίμενε το μήνυμα της ενεργοποίησης και πες μας.

  5. #35
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Όταν έληγε το συμβόλαιο εκανα ανανεωση μεσω Internet και πηγα στα 30€ το μηνα στο 24L.
    Δοκίμασα τότε να πιέσω για τιμη και δεν πηρα καλύτερη προσφορα. Πέρασαν κοντα 6 μηνες και μου πρότειναν εκείνοι να μου χαμηλώνουν την τιμη στα 25€ το μηνα. Πήρε μια παραταση το συμβόλαιο.
    Από οσο ρώτησα τεχνικό χθες μου είπε οτι η adsl βαίνει προς κατάργηση παντου. Και στα χωριά. Θα πανε όλοι σε vdsl. Λογικα αφού θα ναι υποχρεωτική η μετάβαση θα πέσει η τιμη της στην τιμη της adsl.
    Και τα νεα κουτιά θα δινουν και 100 άρες.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  6. #36
    Εγγραφή
    02-09-2005
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    55
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Π. ΤΣΙΦΛΙΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έληγε το συμβόλαιο εκανα ανανεωση μεσω Internet και πηγα στα 30€ το μηνα στο 24L.
    Δοκίμασα τότε να πιέσω για τιμη και δεν πηρα καλύτερη προσφορα. Πέρασαν κοντα 6 μηνες και μου πρότειναν εκείνοι να μου χαμηλώνουν την τιμη στα 25€ το μηνα. Πήρε μια παραταση το συμβόλαιο.
    Από οσο ρώτησα τεχνικό χθες μου είπε οτι η adsl βαίνει προς κατάργηση παντου. Και στα χωριά. Θα πανε όλοι σε vdsl. Λογικα αφού θα ναι υποχρεωτική η μετάβαση θα πέσει η τιμη της στην τιμη της adsl.
    Και τα νεα κουτιά θα δινουν και 100 άρες.
    Προσπαθώ να κάνω ακριβώς την ίδια ανανέωση μέσω ίντερνετ dp 24l, 30 ευρώ το μήνα και δεν μου το επιτρέπει. Πόσες ημέρες πριν λήξει το συμβόλαιό σου κατάφερες να το κάνεις;

  7. #37
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Εχει περασει ηδη μια εβδομαδα απο την αιτηση ακυρωσης και στην βονταφον το παιζουν τρελοι.. ενω μου επιβεβαιωσαν οτι ελαβαν το φαξ,ακομα δεν εχουν προχωρησει την αιτηση,με αποτελεσμα απο κοσμοτε να με ταραξουν στα τηλεφωνα κ sms οτι ακομα εκκρεμει. Την Παρασκευη ειναι η ημερομηνια που υποτιθεται οτι θα αρχιζε η νεα συνδεση,αν μεταφερομουν στην βοντα κ αρχιζω να υποψιαζομαι οτι κωλυσιεργουν επιτηδες. Φυσικα εχω κρατησει αντιτυπο τοτ φαξ,εχω καταγραψει ολες τις συνομιλιες κ γενικα θα φανε τρελο κραξιμο ετσι κ κανουν καμια πλακα.
    Βεβαια,καταλαβαινω οτι επιτηδες κανουν δυσκολη την ολη διαδικασια ολες οι εταιριες,ακριβως για να μην αναγκαζονται να κανουν καλυτερες προσφορες.

  8. #38
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mazetasdoubou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να κάνω ακριβώς την ίδια ανανέωση μέσω ίντερνετ dp 24l, 30 ευρώ το μήνα και δεν μου το επιτρέπει. Πόσες ημέρες πριν λήξει το συμβόλαιό σου κατάφερες να το κάνεις;
    Είχε online προσφορα τότε. Για το 25 με πήραν τηλεφωνο αυτοι.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  9. #39
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Επαναφέρω το θέμα μιας και θα ήθελα την γνώμη σας.
    Την επόμενη Παρασκευή 12/10 λήγει το συμβόλαιο στο πατρικό μου σπίτι. Πρόκειται για ένα COSMOTE Home Double Play 4 S το οποίο δίνει 4Mbps internet και χρονοχρέωση για κάθε κλήση, με 19€ το μήνα.
    Η επιλογή αυτού του πακέτου πριν 2 χρόνια ήταν συνειδητή επιλογή καθώς μιλώντας με συγχωριανούς αλλά και με εκπρόσωπο του 13888, το 24άρι του ΟΤΕ ήταν maximum 8-9 στην περιοχή μας.
    Η μόνη χρήση που γίνεται είναι του internet και σταθερά εδώ και 2 χρόνια, ο λογαριασμός βγαίνει στα 38€ το δίμηνο.

    Πριν περίπου 2-3 εβδομάδες, ο πατέρας μου δέχτηκε sms όπου τον ενημέρωναν ότι μέχρι 19/11 θα πρέπει να αλλάξει το router και να μεταφερθεί σε ευρυζωνική τηλεφωνία.
    Καθώς ήμουν στο πατρικό μου, πήγα εγώ στο τοπικό κατάστημα Cosmote και επέστρεψα το παλιό Huawei H108, παίρνοντας το Speedport 2i.
    Μετά από 2 ημέρες, μας γύρισαν και σε VoIP τηλεφωνία.

    Επικοινωνόντας την ίδια περίοδο με το 13888, τους ρώτησα για το φθηνότερο συμβόλαιο που μπορώ να κάνω το οποίο να μου παρέχει ουσιαστικά μόνο internet.
    Μου είπαν ότι υπάρχει μόνο το COSMOTE Home Double Play 24 S στα 23,18€/μήνα. Τους είπα ότι θα το σκεφτώ.

    Αναζητώ σήμερα την διαθεσιμότητα πακέτων στην περιοχή και το αποτέλεσμα είναι "έως 24Mbps" μόνο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote1.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  152,3 KB 
ID: 197574

    Πως προτείνετε να κινηθώ? Δεν μου αρέσει η αύξηση των 4€ το μήνα, ειδικά αν ξέρω ότι τα 24Mbps δεν θα τα δω ποτέ εκεί.
    Από την άλλη, λέγοντας μου να αλλάξω router και αλλάζοντας μας σε VoIP, δεν θα έπρεπε να βλέπω και τα VDSL πακέτα διαθέσιμα?

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  10. #40
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Όχι, δεν είναι απαραίτητο να υποστηρίζεται το vdsl για να σου δώσει ip τηλεφωνία.

  11. #41
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η VoIP τηλεφωνία παρέχεται σε οποιαδήποτε σύνδεση (ADSL, VDSL, FTTH) και από οποιοδήποτε DSLAM (αστικό κέντρο, καμπίνα).
    Ο ΟΤΕ έχει καταργήσει τα μικρότερα πακέτα ADSL κι έχει (όπως όλοι πλέον) το 24άρι και όσο πιάσεις ανάλογα την απόσταση.
    Άλλη επιλογή (αλλά πρέπει να είναι ακριβότερη) να το αφήσεις ως έχει οπότε θα είναι αορίστου. Κοιτάς οπωσδήποτε το συμβόλαιο, στο οποίο υπάρχει αναφορά πόσο θα πάει το πάγιο σε αυτή την περίπτωση.

    Αν η περιοχή καλύπτεται και από άλλους παρόχους, για αντίστοιχα πακέτα:
    Cyta, Nova, Vodafone και Wind (κάνει προσφορά τα τέλη ενεργοποίησης)..

  12. #42
    Εγγραφή
    28-09-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα,
    Σε τρεις μέρες λήγει το 2play και μετά ο otetv όποτε μπήκα στην διαδικασία ανανέωσης μέσω 13888. Δυστυχώς για ακόμα μια φορά μου έδωσαν υψηλές τιμές και μετά από αίτημα διακοπής της Cosmote Tv με πήραν τηλέφωνο για διαπραγμάτευση.
    Από το προγραμμα που ήμουν 2playM+TV=44,18€ μου πρότειναν το 2playL+TV στα 46,36€. Στην αρχή μου έδωσε ίδια τιμή στην τηλεόραση 22€ και στην συνέχεια το έριξε στα 20€ για ένα χρόνο!

    - - - Updated - - -

    Γνωρίζεται εάν υπάρχει τμήμα ακύρωσης τηλεφωνικής σύνδεσης και internet? Aν ναι είναι το ίδιο που σε συνδέουν για να κόψεις την TV?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος louregio : 04-10-18 στις 18:22.

  13. #43
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν είναι απαραίτητο να υποστηρίζεται το vdsl για να σου δώσει ip τηλεφωνία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η VoIP τηλεφωνία παρέχεται σε οποιαδήποτε σύνδεση (ADSL, VDSL, FTTH) και από οποιοδήποτε DSLAM (αστικό κέντρο, καμπίνα).
    Ο ΟΤΕ έχει καταργήσει τα μικρότερα πακέτα ADSL κι έχει (όπως όλοι πλέον) το 24άρι και όσο πιάσεις ανάλογα την απόσταση.
    Άλλη επιλογή (αλλά πρέπει να είναι ακριβότερη) να το αφήσεις ως έχει οπότε θα είναι αορίστου. Κοιτάς οπωσδήποτε το συμβόλαιο, στο οποίο υπάρχει αναφορά πόσο θα πάει το πάγιο σε αυτή την περίπτωση.

    Αν η περιοχή καλύπτεται και από άλλους παρόχους, για αντίστοιχα πακέτα:
    Cyta, Nova, Vodafone και Wind (κάνει προσφορά τα τέλη ενεργοποίησης)..
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Τελικά προχώρησα σε ανανέωση με COSMOTE Home Double Play 24 S στα 23,18 το μήνα (ουσιαστικά μέχρι 24άρι internet και χρονοχρέωση στις κλήσεις).
    Δεν άξιζε να μείνω έτσι καθώς με ενημέρωσαν ότι θα πλήρωνα 21,89 για τους πρώτους μήνες και στην συνέχεια η τιμή θα αυξανόταν στα 27,35 το μήνα που αποτελεί και την τιμή καταλόγου.

    Το θέμα είναι ότι η ταχύτητα στο internetπό τα 4Mbps που είμασταν και πιάναμε, απογειώθηκε στα 5,71Mbps!
    Μίλησα με το εμπορικό τμήμα του ΟΤΕ με σκοπό κάποια μείωση στον λογαριασμό μιας και η αύξηση τιμής συμβολαίου/ταχύτητας δεν συνάδουν. Αντιλαμβάνομαι το "μέχρι 24" αλλά να πληρώνω 4€/μήνα παραπάνω για 1,71Mbps παραπάνω είναι κάτι που ουσιαστικά δεν λαμβάνω ποτέ και το θεωρώ κοροϊδία.
    Με παρέπεμψαν στο τεχνικό όπου δηλώθηκε βλάβη και από εβδομάδα θα το κοιτάξουνε.
    Θα ενημερώσω με νεότερα.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  14. #44
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Τη λύση vdsl δεν τη σκέφτεσαι; Από εδώ που είσαι τώρα το 30αρι θα σου φανεί σαν κάτι ασύλληπτο.

    Ξαναδιάβασα και είδα πως δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σου....

  15. #45
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη λύση vdsl δεν τη σκέφτεσαι; Από εδώ που είσαι τώρα το 30αρι θα σου φανεί σαν κάτι ασύλληπτο.

    Ξαναδιάβασα και είδα πως δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σου....
    Ναι δυστυχώς δεν είναι τίποτα διαθέσιμο εκτός από το "μέχρι 24".
    Και η καμπίνα είναι ένα τετράγωνο πιο κάτω από το σπίτι. Το καθυστέρησα και αυτή την εβδομάδα μπας κάνανε εμπορικά διαθέσιμα τα VDSL πακέτα αλλά τίποτα.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 00:02
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-16, 09:32
  3. Μηνύματα: 244
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-16, 19:41
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-16, 17:18
  5. Νέα προγράμματα συμβολαίου COSMOTE Mobile
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 19:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας