Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112
Εμφάνιση 166-176 από 176

Θέμα: Ρατσισμός

  1. #166
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    KILKIS
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14336/768 Yeah! Right...
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    chinas best as allways
    Ρατσισμός δεν είναι να καλώ-δέχομαι-επιτρέπω καλώς ή κακώς ξένους στην χώρα μου για να
    εργαστούν, να τους βάλω να πληρώνουν φόρους και κρατήσεις και μετα να αναγκαζω τα
    παιδιά τους να λάβουν ή Ελληνική παιδεία ή τίποτε... ?
    Ενα μη ρατσιστικό κράτος θα πρέπει για τις εθνότητες (οσες είναι μεγάλες σε αριθμό)
    μεταναστών, αφού τους κρατά στην χώρα, να τους παρέχει την δυνατότητα να
    διατηρήσουν την πολιτισμική τους καταγωγή

    Και με κερασάκι στην τούρτα το ξένο παιδάκι που δεν είχε δυνατότητα να πάει σε ένα σχολείο
    που θα ακολουθούσε το πολιτιστικό πλαισιο της χώρας του και πάει στο Ελληνικό και καταφέρει
    να σηκώσει την σημαία κάνουμε ολόκληρη φασαρία και χαμό.

    Ντροπή μας!!! αντί να το χειροκροτήσουμε και να του ζητήσουμε συγνώμη για αυτά
    που ωφείλαμε να του παρέχουμε εφοσον κρατάμε στήν χώρα μας τους γονείς του, και εφοσον
    δεν είμαστε ρατσιστές.

    Προτιμώ να βλέπω κάποιον να καίει μια σημαία παρά να βλέπω κάποιους να θέλουν να την
    πάρουν απο τα χέρια ενός παιδιού που θέλει να την κρατήσει ψηλά.

    Spoiler:

    Και ένα μήνυμα απο εναν αγαπητό μου φίλο και συμαθητή απο τη Γουμένισσα που σας διαβάζει σαν guest:
    Αντώνης Ζ.:"Είπες γύφτο ? παρ'το πόδι μου και γλύφτο..σιγά μη σε ήθελε η αδελφή μου για άντρα !"
    Spoiler:
    Oπου πόδι βάλτε κατι άλλο...

    Τα χάλκινα που μας τιμάνε σε Ελλάδα και εξωτερικό


    Sorry για τα ορθογραφικά λάθη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shabaranxx : 24-05-07 στις 14:57.
    yeah! οταν έκανα lowride με κοιτούσαν περίεργα ασπροκαλτσάδες , χαιταδες, βατοφορούσες και σκαρπινομεταλάδες.
    ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ 1988 ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ...
    Poison... Expose.. Def Leppard... Bangles...

  2. #167
    Το avatar του μέλους zachos
    zachos Guest
    Τα χάλκινα που μας τιμάνε σε Ελλάδα και εξωτερικό
    Θαθελα να σε ρωτησω χωρις καμμια διαθεση να προσβαλω κανεναν. Εχουν τα "χαλκινα" σχεση με ελληνικη μουσικη, γιατι εμενα μου ακουγονται σαν σλαβικα. Πρωτη φορα ακουσα αυτο το στυλ της μουσικης απο τις ταινιες του Κουστουριτσα, και παλιοτερα απ`αυτες παρολο που ειχα φιλους απο Θεσ/νικη, δεν μου ειχαν βαλει ποτε τετοια μουσικη. Συγνωμη και παλι για το ερωτημα μου, αν ειναι αγενες.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zachos : 24-05-07 στις 13:34.

  3. #168
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    KILKIS
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14336/768 Yeah! Right...
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    chinas best as allways
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zachos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Θαθελα να σε ρωτησω χωρις καμμια διαθεση να προσβαλω κανεναν. Εχουν τα "χαλκινα" σχεση με ελληνικη μουσικη, γιατι εμενα μου ακουγονται σαν σλαβικα. Πρωτη φορα ακουσα αυτο το στυλ της μουσικης απο τις ταινιες του Κουστουριτσα, και παλιοτερα απ`αυτες παρολο που ειχα φιλους απο Θεσ/νικη, δεν μου ειχαν βαλει ποτε τετοια μουσικη. Συγνωμη και παλι για το ερωτημα μου, αν ειναι αγενες.

    Φίλε μου δεν είσαι καθόλου αγενείς και είναι λογικότατο το ερώτημα σου.

    Το θέμα είναι ότι η δημοτική μουσική αφορά μερικές φορές παραπάνω απο 1 χώρα και
    παραπάνω απο 1 εθνότητες.
    Ναι ακούγονται σαν σλάβικα και έχουνε πάρα πολλές ομοιότητες θα έπρεπε να
    ακούσεις μερικά απο τα Αλβανικά δημοτικά (φουστανέλα-κλαρίνο τσάμικο)
    καθώς και μερικούς χορούς "λάζ" απο την τουρκία που ακούγονται και μοιάζουν με ποντιακά.
    Για να μήν πάω Ρουμανία και πιό πάνω...
    Αλλά αφού σήμερα η "Σκυλο-ΠόΠ" που ακούνε διάφοροι είναι σαν να είναι απο τα βάθη του
    Λιβάνου για να μήν πώ και παραπέρα λογικό δεν είναι τότε χρόνια πρίν να υπήρχει αλληλεπίδραση?

    Απλά το σύστημα της χώρας μας είχε επιλέξει (καλώς για εμένα) παλαιότερα η στολή
    του Ελληνα να είναι μόνο η φουστανέλα, σήμερα ζούμε σε άλλη εποχή και ευτυχώς
    δέν χάθηκαν και πολλά.

    Αν θέλεις πέρα απο την μουσική έχουμε και άλλα κοινά με τους γείτονες :
    Π.Χ. o λόρδος Byron υπάρχει και στα Αλβανικά βιβλία με περίπου τις ίδιες αναφορές με εμάς
    ώς ο μεγάλος Φιλ-αλβανός.
    ή ψάξε , άν θές, ποια είναι η λέξη για τον αρβανίτη στην καθαρεύουσα
    και όλοι οι Χριστιανοι στα βαλκάνια γιορτάζουν την απελευθέρωση τους απο τους Τούρκους
    σάν εμάς δηλαδή σαν... "Ραγιάδες" αυτη την λέξη λένε ακριβώς.
    trust me. Δεν μας χωρίζουνε και τόσα με τους γείτονες !!! τα ίδια σκ~τα(pardon) φάγαμε τόσα χρόνια

    Spoiler:
    Ερε και να το διαβάσει αυτό ο Λιακόπουλος !!!! χαμός
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shabaranxx : 24-05-07 στις 14:17.
    yeah! οταν έκανα lowride με κοιτούσαν περίεργα ασπροκαλτσάδες , χαιταδες, βατοφορούσες και σκαρπινομεταλάδες.
    ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ 1988 ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ...
    Poison... Expose.. Def Leppard... Bangles...

  4. #169
    Το avatar του μέλους zachos
    zachos Guest
    Εχεις δικιο, πολυ ενδιαφερον, δεν το ειχα σκεφτει ετσι, αν και ηταν προφανες. Αλλο παραδειγμα ισως ειναι τα ρεμπετικα, μουσικη γνωστη σε ολους μας, με πολυ εντονες ανατολιτικες επιρροες αλλα το ιδιο ελληνικη οπως π.χ. τα παραδοσιακα νησιωτικα ή τα κρητικα.

  5. #170
    Εγγραφή
    02-06-2003
    Περιοχή
    ...Once more into the breach my dear friends...
    Μηνύματα
    1.204
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Linksys WAG160N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, για να απαντήσω και στο υπονοούμενο της μαμάς μας, φαντάζομαι ότι εαν επρόκειτο για σκληροπυρηνική μουσουλμάνα, η οποία θα με παντρευόταν μόνον υπό την προϋπόθεση να ασπασθώ την θρησκεία της, τότε μάλλον δεν θα μου πήγαινε ο χαρακτήρας της, καθότι δεν αντέχω τον φανατισμό.
    Για να μην ξεχνιόμαστε...Μουσουλμάνοι ΔΕΝ είναι μόνο οι κάθε Bin Landen και Taliban.Μουσουλμάνοι εφηύραν την άλγεβρα,Μουσουλμάνοι έχτισαν τα παλάτια στην Γρανάδα,Μουσουλμάνοι έχτισαν το Taj Mahal και Μουσουλμάνος(ο Omar Khayamm) έγραψε το Rubayatt.

  6. #171
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.584
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ήταν μια εποχή που η χριστιανική Ευρώπη το μόνο που έγραφε ήταν συγχωροχάρτια, ή στην καλύτερη περίπτωση άντε να αντέγραφε και κανέναν Πλάτωνα, ενώ ο μουσουλμανικός κόσμος παρήγαγε πολιτισμό.
    Δυσυχώς πάνω που ξυπνήσαμε εμείς (όσοι ξύπνησαν τέλος πάντων από εμάς...), στον μουσουλμανικό κόσμο κυριάρχησαν οι μουλάδες.

  7. #172
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, για να απαντήσω και στο υπονοούμενο της μαμάς μας, φαντάζομαι ότι εαν επρόκειτο για σκληροπυρηνική μουσουλμάνα, η οποία θα με παντρευόταν μόνον υπό την προϋπόθεση να ασπασθώ την θρησκεία της, τότε μάλλον δεν θα μου πήγαινε ο χαρακτήρας της, καθότι δεν αντέχω τον φανατισμό.
    Καλά χαζός είσαι; Θα άφηνες γυναίκα που θέλει να αυτοπροδιοριστεί ως pet σου, δηλαδή να σε θεωρεί ανώτερο είδος, να σε πλένει, να σου μαγειρεύει, να σε νταντεύει και να έχεις με τις ευλογίες του Ισλάμ και άλλες γυναίκες να μην εκφράσει τον φανατισμό; Τέτοιον φανατισμό όσο θέλετε, δέχομαι να γίνω θύμαααααα! Αύριο πάω να κόψω την αεροτομή από τον Jr άμα είναι να είναι τέτοια χλίδα Μη σου πω ότι με τις κελεμπίες θα είμαι και άνετος και αεράτος

    Πλάκα, πλάκα, μία ωραία λοξομάτισα Σιγκαπουριανή μουσουλμάνα, να φέρνουμε και τίποτα seagate δίσκους μαύρους, να κάνουμε και ανατολίτικα κέφια και να με έχει και πασσά αντί να τρώω στη μάπα τις ξυνισμένες τις δικές μας μμμμμμμμμμμμμμμμμ;
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  8. #173
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    δηλαδή να σε θεωρεί ανώτερο είδος, να σε πλένει, να σου μαγειρεύει, να σε νταντεύει
    Αυτά τα κάνουν οι γιαπωνέζες. Γκέισες γαρ.

  9. #174
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Πλάκα, πλάκα, μία ωραία λοξομάτισα Σιγκαπουριανή μουσουλμάνα, να φέρνουμε και τίποτα seagate δίσκους μαύρους, να κάνουμε και ανατολίτικα κέφια και να με έχει και πασσά αντί να τρώω στη μάπα τις ξυνισμένες τις δικές μας μμμμμμμμμμμμμμμμμ;
    Δε σε χάλασε καθόλου πελασγέ.

  10. #175
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    https://godfatherpolitics.com/now-it...dents-grammar/

    ....
    The university recently hired Asao B. Inoue, a professor at the University of Washington in Tacoma in interdisciplinary arts and sciences. Inoue is also the director of Univ. of Washington’s writing center.

    Inoue is well known for pushing the idea that a student’s writing ability should not be considered as a criterion to grade him because it is “racist” to assume everyone should be able to speak and write in proper English.

    Not only is it “racist,” as far as this nut is concerned, he says proper grammar promotes “white language supremacy.”

    Instead of considering proper grammar to assess a student, Inoue thinks teachers should only consider how much “effort” the student revealed.

    That’s right; students who pay over $48,459 a year in tuition charges are going to be taught that writing well and using proper English is “racist.”
    ....
    Can't make this stuff up...

  11. #176
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Είσαι και το πρώτο "φτυάρι"
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112

Παρόμοια Θέματα

  1. Ρατσισμός , σύνδρομο στολής η απλά έλλειψη παιδείας?Η ΟΛΑ ΜΑΖΙ?
    Από maxcp στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-05, 13:24
  2. WRT54G = Ρατσισμός!
    Από JohnGR στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-04, 20:59
  3. Ρατσισμός?
    Από lefteriss στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-04, 20:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας