Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.503
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Έχω δύο accounts σε gmail. Δε με αφήνει να συνδεθώ σε κανέναν, μέσα από τη σελίδα της google.
    Ζητάει να κάνω verification με κωδικό που θα μου στείλουν, εάν δηλώσω κινητό. Δε θέλω
    να δηλώσω κινητό.
    Τους συμπληρώνω τα εξής:
    -στον έναν θυμάμαι μήνα & έτος δημιουργίας, και τα συμπληρώνω (μόνο στον έναν, αλλά ούτε και μόνο σε αυτόν δουλεύει όταν τα βάζω)
    -βάζω κωδικό captcha

    Γενικά, δε με αφήνει να μπω, εάν δεν δηλώσω κινητό. Τί κόλπα είναι τώρα αυτά;

    Καμιά πατέντα;
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν δεν είχες δηλώσει παλιότερα κάποιο email για ανάκτηση κωδικού δεν βλέπω να μπορείς να κάνεις και πολλά εκτός απο το να κάνεις καινούργιο gmail, αν το gmail αυτό το έχεις κάνει χρήση σε κάποιο κινητό σου τότε το έχει το νούμερο σου, όποτε δεν θα πάρει εξτρά προσωπικά δεδομένα απο εσένα

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.503
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Έχω κάποια mails, αλλά δε θυμάμαι ποιό είχα δηλώσει. Στο step που ζητάει mail για να στείλουν verification code,
    απ' όσο κατάλαβα, δε ζητάει εκείνο το mail που είχα δηλώσει όταν έφτιαχνα το λογαριασμό. Τουλάχιστον αυτό
    κατάλαβα εγώ. Ζητάει ένα mail που να έχω πρόσβαση. Δίνω, λοιπόν, mail για να μου στείλουν κωδικό επιβεβαίωσης,
    τον παίρνω, και τον συμπληρώνω. Τίποτα.

    Εκτός και αν είναι αυτό που λες. Να θέλει να συμπληρώσω mail address για να μου στείλουν κωδικό αυτό που
    είχα βάλει στη δημιουργία τού account. Δεν έχω και πολλά accounts. Απλά, δε θέλω να παίξω με όλα διότι, έτσι
    όπως τα έχουν κάνει σήμερα, με τόσο υψηλά επίπεδα ασφαλείας, δεν ξέρω μήπως κλειδώσει τίποτα άλλο. Ξέρω γω
    τί γίνεται μ' αυτούς???

    Πάντως, σε 2 mails που έχω βάλει και μου έχουν στείλει verification codes, δε δούλεψε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν το gmail αυτό το έχεις κάνει χρήση σε κάποιο κινητό σου τότε το έχει το νούμερο σου, όποτε δεν θα πάρει εξτρά προσωπικά δεδομένα απο εσένα
    Αυτό δε νομίζω να ισχύει. Το mail address το κάνει διαχείριση η εφαρμογή, και όχι το κινητό. Τώρα θα μου πεις, και η εφαρμογή, στο κινητό δεν είναι εγκατεστημένη; Ναι, σωστά. Αλλά δεν κάνει διαχείριση το ίδιο το κινητό. Για να σου δώσω μία αναλογία, εάν ανοίξεις το google maps, και μένεις π.χ. Τσαλδάρη 100, άλλο να βάλεις με το χέρι τη διεύθυνση προς αναζήτηση, και άλλο να έχεις ανοίξει το gps και να γίνει αυτόματα η αναζήτηση. Στη δεύτερη περίπτωση, συλλέγονται στοιχεία προσωπικά.

    Κάπως έτσι είναι και με αυτό που σου λέω για τη διαχείριση του account από το mail app.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-17, 21:42
  2. Απομακρυσμένη σύνδεση σε Elastix με yealink
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-17, 00:37
  3. σύνδεση σε ρουτερ
    Από gpswatch στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-17, 23:44
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-16, 09:07
  5. Συνδεση σε διαφορετικο Α/Κ
    Από manvelt στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 10:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας