Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    12-07-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZXHN H168N V3.1.0T6_GR5
    SNR / Attn
    (dB) / 10.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα!

    Δεν έχω ξανακράξει ποτέ εταιρεία σε τέτοιο βαθμό αλλά πραγματικά, από το τίποτα με έχουν βγάλει από τα ρούχα μου.

    Να πω αρχικά ότι είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής Forthnet (πρέπει να είναι πάνω από 7).

    Έχω εδώ και καιρό πακέτο σταθερά + VDSL + 60 λεπτα προς κινητα για 35€/μήνα.

    Από αυτά που καταλαβαίνω, VDSL δεν παίρνω από καμπίνα, αλλά από ένα Α/Κ σχετικά κοντά, με αποτέλεσμα οι ταχύτητες μου να είναι 31-37/4+ Mbps (αναλόγως το modem). Δεν είναι 50 αλλά επειδή το χρησιμοποιώ πολύ και από τα 17/1 που έπιανα πριν είναι μεγάλη αλλαγή το έχω κρατήσει εδώ και πάρα πολύ καιρό.

    Με παίρνουν λοιπόν αυτό το διάστημα ΟΤΕ/Forthnet και μου κάνουν διάφορες προσφορές. Η καλύτερη ήταν πριν μερικές μέρες του ΟΤΕ (VDSL + τηλέφωνο + 5-6 ωρες κινητά) στα 35,5€.

    Την επόμενη μέρα που μου έκανε τη προσφορά ο ΟΤΕ, με παίρνει η Forthnet και μου κάνει άλλη προσφορά: να κατέβει η τιμή του πακέτου μου από 35 στα 28 και να προστεθούν 5 ώρες σε κινητά. Αφού ρωτήσω 3 φορές αν περιλαμβάνεται και το VDSL στη τιμή και μου το επιβεβαιώνουν, κανονίζουμε τα διαδικαστικά και καταχωρείται η αίτηση.

    Αυτό τελείωσε προχτές το απόγευμα στις 17:48 περίπου. Και εδώ αρχίζουν τα ωραία...

    Όταν γύρισα εγώ το βράδυ σπίτι δεν είχα ίντερνετ σε καμία συσκευή. Μπαίνω στο router να δω τι παίζει, είχε πέσει η ταχύτητα στα 20/1Mbps. Καταλαβαίνω τι παίζει και γυρνάω το modem σε ADSL για να λειτουργήσει.

    Το επόμενο πρωί ξεκινάω chat με forthnet.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1NoA658X.png 
Εμφανίσεις:  62 
Μέγεθος:  193,5 KB 
ID: 179645

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2b1l7Wpc.png 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  123,7 KB 
ID: 179646

    Μήνυμα δεν ήρθε ποτέ. Ξαναμιλάω με το support το απόγευμα (17:00+) και μετά από πολλή αναμονή μου λένε ότι υπάρχει ένα "κόλλημα" και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα η διαδικασία.

    Σήμερα το πρωί, 3η φορά επικοινωνία για το ίδιο θέμα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3oz7UdSR.png 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  195,2 KB 
ID: 179647

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4t4pmbQF.png 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  131,6 KB 
ID: 179648

    Το σκέφτομαι πάρα πολύ με την πρώτη ευκαιρία να αλλάξω εταιρεία. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο επανειλημμένο χάλι σε εξυπηρέτηση, ενημέρωση και σεβασμό στον πελάτη σου. Ψευδής προσφορά, λάθος εκτέλεση αιτημάτων, κακό support, καμία ενημέρωση.

    Συγγνώμη για το κατεβατό, αλλά νιώθω ότι αν δεν τους κάνεις βούκινο όσο μπορείς δεν τους τσούζει καθόλου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 05-02-17 στις 03:06. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-02-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το τι έχουμε εμείς αυτές μέρες δεν περιγράφεται επίσης. Ταχύτητα από 5,6 έως 13, και καμία φορά φθάνει στα 20-25. Τα 50 δεν έπιανε ποτέ.
    Καταγράφουμε με βίντεο κάθε καταμέτρηση και συνομιλίες μπάς και καταφέρουμε να φύγουμε στην άλλη εταιρία.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-16, 01:10
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-16, 23:36
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-16, 14:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας