Σελ. 29 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829303134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 584
  1. #421
    αν δεν σε εχουν ενημερωσει 1 μηνα πριν καταγγελια να συνετιστουν ,συμφωνα με την ΕΕΤΤ (Έχει δικαίωμα η εταιρία να τροποποιήσει μονομερώς τους συμβατικούς
    όρους, παρόλο που δεν έχει λήξει η σύμβασή μου; Ποια είναι τα δικαιώματά
    μου;

    Η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα, ωστόσο οφείλει να σας ενημερώσει τουλάχιστον
    1 μήνα πριν ισχύσουν οι αλλαγές. Επίσης, πρέπει να σας ενημερώσει για το δικαίωμά
    σας να καταγγείλετε τη σύμβαση αζημίως λόγω αλλαγής των όρων της (βλ. και Ερ. 39).

    Η ενημέρωση για τις αλλαγές πραγματοποιείται σωρευτικά:
    • Από τον διαδικτυακό τόπο της εταιρίας.
    • Σε εμφανές σημείο στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό.
    Μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβαση (ορισμένης ή αορίστου διάρκειας) αζημίως εντός 1
    μηνός από την ενημέρωσή σας)

  2. #422
    Εγγραφή
    27-09-2013
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12.958 / 1.016
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Καλησπέρα,είμαι συνδρομητής της vodafone εδώ και τρεις μήνες,τους πρώτους δύο μήνες ο λογαριασμός ήρθε στα 22,20 που είχα υπογράψει αρχικά για το γνωστό πρόγραμμα και ξαφνικά χωρίς καμία ενημέρωση σήμερα ήρθε ο λογαριασμός στα 25+. Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;

  3. #423
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι αναφέρει όσον αφορά τις χρεώσεις ο αναλυτικός λογαριασμός;
    Υπόψη ότι από 1/4 υπάρχει αύξηση των ονομαστικών πάγιων, οπότε η όποια έκπτωση υπολογίζεται σε αυτά, άρα αντίστοιχα αυξημένο και το τελικό πάγιο.

  4. #424
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Γεια σας παιδιά....

    Πικραμένος πελάτης Vodafone εδώ, λόγω των γνωστών αυξήσεων σε πάγια κλπ.

    Δυστυχώς δεν το πήρα "χαμπάρι" στην ώρα μου γιατί στον πρώτο λογαριασμό υπέθεσα πως όλο και κάποιος ξέφυγε από το πρόγραμμα και γι' αυτό ήρθε "φουσκωμένος", αλλά τώρα στο δεύτερο το ένιωσα καλά.

    Είμαι αποφασισμένος να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί: 1) Θεωρώ πως η ενημέρωση στη πίσω σελίδα του λογαριασμού με γράμματα ίδιου μεγέθους με όλους τους υπόλοιπους όρους δεν είναι εμφανές σημείο, ειδικά μάλιστα αν σκεφτεί κανείς πως για οποιοδήποτε άλλο "ψύλου πήδημα" μας κατακλύζουν σε sms, τηλ. κλπ. και 2) όταν μου "πούλησαν" το πρόγραμμα, ρητά και κατηγορηματικά ανέφεραν πως οι χρεώσεις (στα πάγια) θα είναι σταθερές καθ' όλη τη διάρκεια, άρα εκεί παραπλάνησαν για το συμβόλαιο.

    Γνωρίζετε αν έχουν κινηθεί άλλοι έτσι; Υπάρχει κάτι ομαδικό;

    Ευχαριστώ!
    A good friend will come bail you out of jail.

    A true friend will be sitting next to you saying "Damn...We fucked up"

  5. #425
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από idet2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά....

    Πικραμένος πελάτης Vodafone εδώ, λόγω των γνωστών αυξήσεων σε πάγια κλπ.

    Δυστυχώς δεν το πήρα "χαμπάρι" στην ώρα μου γιατί στον πρώτο λογαριασμό υπέθεσα πως όλο και κάποιος ξέφυγε από το πρόγραμμα και γι' αυτό ήρθε "φουσκωμένος", αλλά τώρα στο δεύτερο το ένιωσα καλά.

    Είμαι αποφασισμένος να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί: 1) Θεωρώ πως η ενημέρωση στη πίσω σελίδα του λογαριασμού με γράμματα ίδιου μεγέθους με όλους τους υπόλοιπους όρους δεν είναι εμφανές σημείο, ειδικά μάλιστα αν σκεφτεί κανείς πως για οποιοδήποτε άλλο "ψύλου πήδημα" μας κατακλύζουν σε sms, τηλ. κλπ. και 2) όταν μου "πούλησαν" το πρόγραμμα, ρητά και κατηγορηματικά ανέφεραν πως οι χρεώσεις (στα πάγια) θα είναι σταθερές καθ' όλη τη διάρκεια, άρα εκεί παραπλάνησαν για το συμβόλαιο.

    Γνωρίζετε αν έχουν κινηθεί άλλοι έτσι; Υπάρχει κάτι ομαδικό;

    Ευχαριστώ!
    Τωρα νομιζω ειναι αργα να κανεις κατι,οτι ηταν να κανεις επρεπε να το κανεις τοτε που μπορουσες να φυγεις,
    προσπαθησε να τους παρεις τηλ.και να κανετε νεο συμβολαιο με λιγοτερα χρηματα,
    εγω ετσι εκανα τοτε και το δεχτηκανε

  6. #426
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα πάντως όταν έκαναν τις αυξήσεις πείρα για προσφορα για νέο συμβόλαιο και στο double play GR +300 κινητά μου είπε 27 +5% το χαράτσι του κράτους, αρχές μαΐου περνώ τηλέφωνο γιατί έληγε το συμβόλαιο μου και μου λέει 25.85 + 5% το χαράτσι του κράτους.

    Κάνω φορητότητα σε άλλον πάροχο και μόλις την κατέθεσαν και μου ηρθε SMS, σε 2 ώρες με περνούν τηλέφωνο απο voda με προσφορα 18.77 τελική τιμή !!! μαζί δηλαδή και το 5% χαράτσι !!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4942721126bf451990e1c4abb2e1ff2e.png 
Εμφανίσεις:  74 
Μέγεθος:  4,2 KB 
ID: 183441

    Δυστυχώς εάν δεν δουν το νούμερο σου σε φορητότητα δε σου δίνουν καλή προσφορα στην Vodafone, πρέπει να είσαι με το ένα πόδι σε άλλον πάροχο για να σε πάρει το τμήμα των καλών προσφορων.

    Το συγκεκριμένο τμήμα έχει αυτο το νούμερο 213 000 4742 και μαλλον με αυτους θα πετυχεται καλη προσφορα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DiM : 19-05-17 στις 12:50.

  7. #427
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρόλαβες να ακυρώσεις την φορητότητα στον άλλο πάροχο ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  8. #428
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    Cetines
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    10
    Ταχύτητα
    27031/2703kBit/s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΦΙΣΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα πάντως όταν έκαναν τις αυξήσεις πείρα για προσφορα για νέο συμβόλαιο και στο double play GR +300 κινητά μου είπε 27 +5% το χαράτσι του κράτους, αρχές μαΐου περνώ τηλέφωνο γιατί έληγε το συμβόλαιο μου και μου λέει 25.85 + 5% το χαράτσι του κράτους.

    Κάνω φορητότητα σε άλλον πάροχο και μόλις την κατέθεσαν και μου ηρθε SMS, σε 2 ώρες με περνούν τηλέφωνο απο voda με προσφορα 18.77 τελική τιμή !!! μαζί δηλαδή και το 5% χαράτσι !!!


    Δυστυχώς εάν δεν δουν το νούμερο σου σε φορητότητα δε σου δίνουν καλή προσφορα στην Vodafone, πρέπει να είσαι με το ένα πόδι σε άλλον πάροχο για να σε πάρει το τμήμα των καλών προσφορων.

    Το συγκεκριμένο τμήμα έχει αυτο το νούμερο 213 000 4742 και μαλλον με αυτους θα πετυχεται καλη προσφορα.

    Κι εμένα τα ίδια μου είπαν αλλά αρνήθηκα. Αν και προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους πριν τη λήξη του συμβολαίου και μάλιστα τους ζήτησα να με καλέσουν για προσφορά ώστε να παραμείνω, αυτοί με αγνόησαν επιδεικτικά και κινητοποιήθηκαν μόλις είδαν την αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο.

    Διαφωνώ κάθετα με την πολιτική της vodafone και θεωρώ αθλιότητα από μέρους μου να χρησιμοποιήσω την αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο για να πετύχω καλύτερη τιμή. Ούτε θέλω να κάνω ακυρώσεις επί ακυρώσεων και να ταλαιπωρούμαι μεταβαίνοντας από τον έναν στον άλλο πάροχο.

    Επικοινώνησαν ξανά μαζί μου αφού είχα ήδη ενεργοποιηθεί στον άλλο πάροχο, και είπα στον υπάλληλο να πει στους ανωτέρους του ότι διαφωνώ με την πρακτική αυτή (δεν τη θεωρώ σεβασμό στον πελάτη) κι ότι αν μου είχαν κάνει προσφορά στα ίδια χρήματα, θα παρέμενα στη Vodafone.
    Για μας τους καταλανούς συγκεκριμένα το Εμπόριον έχει μια ιδιαίτερη σημασία γιατί λόγω γεωγραφίας και λόγω ιστορίας είμαστε πιο κοντά στους έλληνες παρά στους υπόλοιπους ισπανούς. Κάτι αυτονόητο και λογικό. Ε.Α.

  9. #429
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esquellot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... θεωρώ αθλιότητα από μέρους μου να χρησιμοποιήσω την αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο για να πετύχω καλύτερη τιμή.
    Αυτή την πρακτική την επιβάλλανε οι ίδιοι οι πάροχοι, με την τακτική τους.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #430
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    Cetines
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    10
    Ταχύτητα
    27031/2703kBit/s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΦΙΣΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την πρακτική την επιβάλλανε οι ίδιοι οι πάροχοι, με την τακτική τους.
    Σωστά το λες, αλλά εγώ δεν πρόκειται να παίξω το παιχνίδι τους και να γίνομαι "μπαλάκι" από τον ένα στον άλλο.

    Η cyta όμως, αφού το ζήτησα, μου έδωσε προσφορά κατά τη λήξη του 2ετούς συμβολαίου και παρέμεινα.
    Για μας τους καταλανούς συγκεκριμένα το Εμπόριον έχει μια ιδιαίτερη σημασία γιατί λόγω γεωγραφίας και λόγω ιστορίας είμαστε πιο κοντά στους έλληνες παρά στους υπόλοιπους ισπανούς. Κάτι αυτονόητο και λογικό. Ε.Α.

  11. #431
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Ολοι τα ίδια κάνουν. Προφανώς ειναι κάτι σα συννενόηση μεταξύ τους. Και για να πετυχεις καλύτερη τιμή πρέπει να κάνεις πως φεύγεις. Εδω το λές ξεκάθαρα, θα κανω αίτηση φορητότητας, καντε κατι καλύτερο. Τότε θα σε πάρει τηλ το τμημα διατήρησης πελατείας. Βέβαια και τότε η προσφορά που σου κάνουν ειναι με 2 χρόνια δέσμευση. Οπότε σε ξαναδένουν 2 χρόνια, και αν κάτσι μια στραβή και φύγεις θα χρεωθείς διάφορα έξοδα, ίσα με την έκπτωση!

  12. #432
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esquellot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα τα ίδια μου είπαν αλλά αρνήθηκα. Αν και προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους πριν τη λήξη του συμβολαίου και μάλιστα τους ζήτησα να με καλέσουν για προσφορά ώστε να παραμείνω, αυτοί με αγνόησαν επιδεικτικά και κινητοποιήθηκαν μόλις είδαν την αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο.

    Διαφωνώ κάθετα με την πολιτική της vodafone και θεωρώ αθλιότητα από μέρους μου να χρησιμοποιήσω την αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο για να πετύχω καλύτερη τιμή. Ούτε θέλω να κάνω ακυρώσεις επί ακυρώσεων και να ταλαιπωρούμαι μεταβαίνοντας από τον έναν στον άλλο πάροχο.

    Επικοινώνησαν ξανά μαζί μου αφού είχα ήδη ενεργοποιηθεί στον άλλο πάροχο, και είπα στον υπάλληλο να πει στους ανωτέρους του ότι διαφωνώ με την πρακτική αυτή (δεν τη θεωρώ σεβασμό στον πελάτη) κι ότι αν μου είχαν κάνει προσφορά στα ίδια χρήματα, θα παρέμενα στη Vodafone.
    Ναι αγαπητέ και εγώ τα έχωσα, τους είπα ότι αυτά είναι ξεφτιλικια εγώ σαν πελάτης πείρα τηλεφωνα για προσφορες αλλα ήταν απαράδεχτα υψηλές οποτε με αναγκάζεται να κάνω φορητότητα και τότε μονο ασχοληθήκατε και μου ζητάτε να στείλω και fax ακύρωσις, ρε δεν μπιπ που θα χαλάω το χρόνο μου μαζί σας, και τι με νοιάζει εμενα σαν πελάτη εάν δε μπορούσαν να μου δώσουν καλή προσφορα οι άλλοι και εσείς είστε άλλο τμήμα? καραγκιοζιλίκια ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόλαβες να ακυρώσεις την φορητότητα στον άλλο πάροχο ;
    Ναι και fax έστειλα και με email, i nova με πείρε και τηλέφωνο και sms μου ηρθε ότι ήρθε εμπρόθεσμα και την δεχτήκανε, ήταν πολύ σωστή η nova το καλο να λέγεται. Auto όλο έγινε μέσα σε 2 μέρες οποτε δεν υπήρχε χρόνος για να φύγω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την πρακτική την επιβάλλανε οι ίδιοι οι πάροχοι, με την τακτική τους.
    Στην Cyta έκανα ανανέωση το καλοκαίρι στο εξοχικό, μέσα σε 5 λεπτά τελειωσα. Μου έκαναν μια χαρά προσφορα λίγο κάτω από την τιμή καταλόγου την αποδέχτηκα τόσο απλά και όμορφα. Ευτυχώς υπάρχουν και σοβαρά μαγαζιά ακόμα που σέβονται τους πελάτες τους.

    Η vodafone απλά ψάχνει για κορόιδα η άτομα που δεν ασχολούνται ιδιαιτερα για να ξέρουν τι παίζει έτσι να τους εκμεταλλευτεί και να ανανεώσουν σε υψηλές τιμές. Το έλεος τιμή στο site τους 22 euro και να μου πει 25.85 ?
    Τουλάχιστον έπρεπε να μου δώσει την ίδια τιμή με την αναγραφομενη στο site της voda για νέους πελάτες !!!

  13. #433
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.842
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Στους δικούς μου έδωσαν για ανανέωση, απεριόριστα σταθερά, 24ρι internet και 4 ώρες (αντί για 5) στα 20 ευρώ περίπου.
    Υπάρχει πρόγραμμα με 4 ώρες;
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  14. #434
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Άλλο τι πακέτο υπηρεσιών δίνει η επίσημη ιστοσελίδα και άλλο οι προσφορές που δίνουν σε καταστήματα ή τηλεφωνικώς.
    Στο χωριό σε 3 διαφορετικές συνδέσεις, έχουμε για κινητά 3 διαφορετικούς χρόνους ομιλίας (60', 180' και 240') που δόθηκαν σε τηλεφωνική ανανέωση λόγω λήξης του 24μηνου.

  15. #435
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Η vodafone δε θέλει να θαφτεί το νήμα!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...-Vodafone-Home

    Ανανέωσα το ευέλικτο 300 μόλις τον Γενάρη και τον Σεπτέμβρη θα πληρώνω παραπάνω περίπου 2,5 ευρώ. Ήδη ψάχνομαι, αλλά τον χρόνο για κινητά στους λοιπούς παρόχους, τον παντρεύεσαι με χρόνο για σταθερά.

Σελ. 29 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 91924272829303134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-17, 03:40
  2. Αποχώρηση από forthnet για οτε
    Από grvassil στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-16, 09:45
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-16, 19:12
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-16, 13:28
  5. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-16, 19:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας