Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Καλησπέρα παιδία και καλή χρονία σε όλους.Επισκέπτομαι εδώ και αρκετά χρόνια το φόρουμ και είπα σήμερα να γίνω και εγώ μέλος αυτής της κοινώτητας!
    Αντιμετωπίζω ένα "πρόβλημα" τον τελευταίο καιρό.Τα βίντεο στο youtube και πιο πολύ στο twitch δεν φορτόνουν τόσο γρήγορα.Παλίοτερα μπορούσα να δω live stream σε 720p στο twitch χωρίς κολλήματα αλλα πλέον εχει buffering και στα 480p.
    Μπορεί κάποιος γνώστης να μου πει την γνώμη του;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  69 
Μέγεθος:  132,8 KB 
ID: 189936


    Επίσης θα ήθελα να κάνω και μια άλλη ερώτηση αφού είμαι εδώ.Είμαι πελάτης στην HOL εδώ και πολλά χρόνια και δεν είχα σχετίκα πολλά προβλήματα ( μόνο μία φορα που που χάλασε το ρούτερ και μου έστειλαν άλλο ) αλλά πρόσφατα μου έκανα προσφορά απο τον ΟΤΕ για ακριβώς το ίδιο πακέτο στα ίδια χρήματα.Αξίζει πιστεύετε να αλλάξω πάροχο;Φίλοι μου που έχουν ΟΤΕ πάντως δεν μου έχουν πει οτι έχουν κάποιο πρόβλημα και έχω ακούσει οτι έχει πιο γρήγορο internet ο ΟΤΕ.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ταχύτητά σου θα μπορούσε να είναι και καλύτερη, ειδικά δε αν σου κατέβαζαν το SNR, δεδομένου ότι το Attenuation δείχνει ότι είσαι κοντά στο Α/Κ. Εγώ θα σου πρότεινα, αν δεν δεσμεύεσαι με συμβολαιο στη Vodafone, να κάνεις αίτηση φορητότητα στον ΟΤΕ αφού σου δίνουν την ίδια τιμή. Κατά 99% θα σε πάρουν από τη Vodafone και θα σου κάνουν πολύ καλύτερη προσφορά, οπότε αν είσαι ευχριστημένος με τις υπηρεσίες μένεις (και μετά μπορείς να δεις και το SNR σου για βελτίωση τη ταχύτητας). Αν όχι, πας στο ΟΤΕ όπου με τα ίδια χρήματα θα έχεις μάλλον καλύτερες υπηρεσίες, και σίγουρα όχι χειρότερες. Ετσι κι αλλιώς, πιθανότατα κερδίζεις, και σίγουρα δεν χάνεις.
    Υ.Γ: Πάντως για να σου δίνουν από τον ΟΤΕ τα ίδια που πληρώνεις στη Vodafone, μάλλον δεν το παζάρεψες ποτέ και πληρώνεις πανάκριβα.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Πριν 2 χρόνια μου είχαν κάνει μια προσφορά στα 25 ευρώ (για 24αρι internet απεριόριστη τηλεφωνία και 6 ώρες σε κινήτα τον μήνα) και πλήρωνα τόσο απο τότε κατι που δεν βρήκα αρκετά ακριβό αλλά σίγουρα έχεις δίκιο οτι αμα το κυνηγούσα ίσως μου έκοβαν λιγα ακόμη.Ο ΟΤΕ μου είπε ακριβώς τα ίδια σε 25.75 τον μήνα που πιστεύω οτι πάλι είναι αρκετά καλή τιμή.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-17, 19:08
  2. Γνώμη για νέο pc
    Από ArXiLaMaS στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-17, 19:39
  3. Πρόβλημα με την ταχύτητα του ίντερνετ
    Από jk96 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-17, 17:10
  4. Απορία για την ταχύτητα
    Από vlaxos80 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-17, 20:58
  5. Γνωμη για λαπτοπ Dell
    Από jmk5 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-17, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας