Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα, είμαι συνδρομητής Cyta σε απόσταση περίπου 1,3km από το πλησιέστερο αστικό κέντρο.
    Πριν 2 χρόνια ήμουν συνδρομητής Wind στο ίδιο σπίτι και κλείδωνα στα 16mbps.
    Τα τελευταία 2 χρόνια που είμαι στη Cyta έχω τα παρακάτω στατιστικά

    Link Status Connected
    Rate (Up/Down) 860/9259 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 12/10 dB
    Modulation Type ADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down) 12.1/19.8 dB
    Output Power (Up/Down) 12.2/18.8 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down) 886/10616 kbps
    Interleave depth 2
    Annex Type AnnexA
    CRC errors 7230


    Τοσον καιρο δεν είχα ασχοληθεί περεταίρω, αλλά τώρα αποφάσισα να το ψάξω λίγο παραπάνω, διότι θεωρώ ότι είναι χαμηλά τα νούμερα σε σχέση με το attenuation που έχω.
    Σε επικοινωνία με τη cyta μου ειπαν οτι η γραμμή δε μπορεί να κλειδώσει παραπάνω.
    Έχω το ΖΤΕ ZXV10 H201L που δίνει η cyta και έχω φάει τον κόσμο να βρω τρόπο να ενεργοποιήσω το telnet μπας και πειράξω λίγο το θόρυβο αλλά δεν τα καταφέρνω.

    Ποια ειναι η άποψή σας; Μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο;

    Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προφανως σε εχουν σε καποιο προφιλ κλειδωμενο δεδομενου οτι το snr ειναι σχετικα υψηλο στο τηλ. τους ειπες για αλλαγη προφιλ και σουν ειπαν δεν μπορουν να κανουν κατι?
    Ζητα snr 6 και αν γινεται και ενα μεγαλυτερο προφιλ. Μηπως φταει και το μοντεμ? Εχεις αλλο για δοκιμη?
    Arvanitis Garage



  3. #3
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    αττικη
    DSLAM
    HOL - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Μα η φυσιολογική ταχύτητα τόσο με βάση την απόσταση σου όσο και με τα db που έχεις στο Downstream Attenuation πρέπει να είναι εκεί περίπου που σε είχε η Wind.
    Δες το και μόνος σου. http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

    Προτείνω να δηλώσεις βλάβη χαμηλού συγχρονισμού.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arvanitis Garage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως σε εχουν σε καποιο προφιλ κλειδωμενο δεδομενου οτι το snr ειναι σχετικα υψηλο στο τηλ. τους ειπες για αλλαγη προφιλ και σουν ειπαν δεν μπορουν να κανουν κατι?
    Ζητα snr 6 και αν γινεται και ενα μεγαλυτερο προφιλ. Μηπως φταει και το μοντεμ? Εχεις αλλο για δοκιμη?
    Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.
    Επικοινώνησα το πρωί και ζήτησα να μπω σε ανοιχτό προφίλ και να κατέβει το snr στο 6.
    Μετά από reboot που έκανα κάποιες ώρες αργότερα, είδα αυτά τα στατιστικά

    Link Status Connected
    Rate (Up/Down) 886/11128 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 9.5/7.8 dB
    Modulation Type ADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down) 11.8/21.3 dB
    Output Power (Up/Down) 12.2/18.5 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down) 886/11800 kbps
    Interleave depth 2
    Annex Type AnnexA
    CRC errors 7232

    Προφανώς όπως φαίνεται με το snr δεν ασχολήθηκαν καθόλου όπως ζήτησα.
    Δυστυχώς δεν έχω κάποιο παλιό router, αλλά αν δεν επιλυθεί με τη cyta το θέμα σκέφτομαι να αγοράσω ένα ρουτερ εκεί γυρω στα 30-40 ευρώ ή να κοιτάξω για άλλο πάροχο.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rejosa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα η φυσιολογική ταχύτητα τόσο με βάση την απόσταση σου όσο και με τα db που έχεις στο Downstream Attenuation πρέπει να είναι εκεί περίπου που σε είχε η Wind.
    Δες το και μόνος σου. http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

    Προτείνω να δηλώσεις βλάβη χαμηλού συγχρονισμού.
    Έχω διαβάσει αρκετά το φορουμ τις τελευταίες μέρες, και το άρθρο που μου επισύναψες όπως και τον οδηγό για τον έλεγχο της δικιάς μου καλωδίωσης. Και επειδή τα έχω διαβάσει και ελέγξει αυτά, αποφάσισα να ζητήσω τη γνώμη σας μιας και πράγματι φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλα.
    Στη cyta βεβαια αρνιουνται τα πάντα και ότι "μεχρι τόσο πάει η γραμμή μου".

    Αν το δηλώσω ως βλάβη τι θα αλλάξει; Θα έρθει κάποιος τεχνικός να ελέγξει;

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kάνε μια επανεκκίνηση στο modem/router από το ρεύμα, βγάλτο, περίμενε 2~3 λεπτά και σύνδεσε το πάλι. Ανέβασε πάλι τα στοιχεία της γραμμής.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν καταλαβα, αφου λες οτι ηδη μιλησες μαζι τους (σαν βλαβη φανταζομαι θα το ειδαν) και σου λενε τοσο παει η γραμμη ... δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις πολλα και μαλλον δεν θα σου στειλουν τεχνικο, εκτος αν το δουνε σαν βλαβη ... επισης αλλο modem δεν θα βοηθησει πολυ, μπορει να κανει μια μικρη διαφορα αντε να δεις το πολυ 1-2 mbps διαφορα (Οχι παντα & ΑΝ δεν εισαι σε κλειδωμενο profile γιατι σε κλειδωμενο profile πανω κατω ολα το ιδιο συνχρονιζουν)

  7. #7
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάνε μια επανεκκίνηση στο modem/router από το ρεύμα, βγάλτο, περίμενε 2~3 λεπτά και σύνδεσε το πάλι. Ανέβασε πάλι τα στοιχεία της γραμμής.
    Ορίστε τα νέα στοιχεία μετά την επανεκκίνηση
    Link Status Connected
    Rate (Up/Down) 886/11157 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 9.4/7.9 dB
    Modulation Type ADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down) 11.7/21.3 dB
    Output Power (Up/Down) 12.2/18.6 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down) 886/11872 kbps
    Interleave depth 2
    Annex Type AnnexA
    CRC errors 7232


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβα, αφου λες οτι ηδη μιλησες μαζι τους (σαν βλαβη φανταζομαι θα το ειδαν) και σου λενε τοσο παει η γραμμη ... δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις πολλα και μαλλον δεν θα σου στειλουν τεχνικο, εκτος αν το δουνε σαν βλαβη ... επισης αλλο modem δεν θα βοηθησει πολυ, μπορει να κανει μια μικρη διαφορα αντε να δεις το πολυ 1-2 mbps διαφορα (Οχι παντα & ΑΝ δεν εισαι σε κλειδωμενο profile γιατι σε κλειδωμενο profile πανω κατω ολα το ιδιο συνχρονιζουν)
    Η συζήτηση με τη Cyta ξεκίνησε εδώ και 2 μήνες περίπου λόγω του ότι ξαφνικά μία από τις 4 συσκευές που έχω συνδεδεμένες με lan αποφασίζει να χάσει την πρόσβαση στο ιντερνετ (διαφορετική κάθε φορά --> τοπικο δίκτυο ΟΚ - προσβαση ιντερνετ Χ). Πρόβλημα που λύνεται μόνο με reboot ή με βγάλε-ξαναβάλε το αντιστοιχο καλώδιο.

    Μετά από αρκετά τηλέφωνα και ελέγχους η απάντηση ήταν ότι "είναι λογικό να συμβαίνει αυτό διότι τα 10mbps που κλειδώνει η γραμμή σας δεν αρκούν για να υποστηρίξουν τις 8-9 συσκευές που έχετε ταυτόχρονα συνδεδεμένες" (4 με lan, υπόλοιπες wifi) και ότι μέχρι τόσα σηκώνει η γραμμή σας.
    Αφού έκλεισα τελείως το wifi για 1 μέρα και έμεινα μόνο με τις 4 lan, ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα και τους είπα ότι πλέον είναι μόνο 4 οι συσκευές όποτε δεν στέκει το επιχείρημα περί πολλών συσκευών, τότε η απάντηση ήταν "θα το προωθήσουμε στο τμήμα δικτύου". Το τμήμα δικτύου απάντησε πως από μεριάς τους το traffic είναι οκ. Συνεπώς, δεν άλλαξε κάτι.

    Μέσα σε όλα αυτά ξεκίνησα να ψάχνω το γιατί κλειδώνω τόσο χαμηλά, ενώ σε προηγούμενη εμπειρία μου με τη wind ήμουν στα 16-17. Συνεπώς, λοιπόν, δεν δηλωσα ποτέ σαν βλάβη το χαμηλό συγχρονισμό, αλλά περισσότερο το συζήτησα μαζί τους όταν μου ανέφεραν οτι δε φτάνουν τα 10mbps που έχω και ότι τοσα σηκώνει η γραμμή μου αναφορικά με το πρόβλημα που η lan σταματάει ξαφνικά να παίρνει ip.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickefor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε τα νέα στοιχεία μετά την επανεκκίνηση
    Link Status Connected
    Rate (Up/Down) 886/11157 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 9.4/7.9 dB
    Modulation Type ADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down) 11.7/21.3 dB
    Output Power (Up/Down) 12.2/18.6 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down) 886/11872 kbps
    Interleave depth 2
    Annex Type AnnexA
    CRC errors 7232
    To ρούτερ κατά περίεργο τρόπο δείχνει τα ίδια CRC errors και τις 3 φορές που έχεις ανεβάσει τα στοιχεία. Κάνε μια δοκιμή με άλλο ρούτερ για να τσεκάρεις τα στοιχεία αμέσως μετά την επανεκκίνηση. Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με το ρούτερ και να χρειάζεται αντικατάσταση, αφού λες ότι παρουσίασε και άλλα προβλήματα, αλλιώς, αν τα λάθη είναι υπαρκτά, πας σε άλλους ελέγχους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα db στο attenuation ανεβηκαν μετα την αλλαγη στο προφιλ του παλικαριου κατα 2 χωρις να αλλαχτει modulation, ειναι ιδεα μου η κατι παιζει με την καλωδιωση?
    Arvanitis Garage



  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έπεσε το SNR Margin στο Down οπότε είχε και αύξηση, αυτό, το ανεβασμένο SNR Margin, μπορεί να είχε συμβεί από υπερβολικό θόρυβο στην γραμμή και όχι από εφαρμογή συγκεκριμένου προφίλ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οποτε τα συμπερασματα ποια ειναι?? Να τον εχουν ακομη σε προφιλ?
    Arvanitis Garage



  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρέπει να κάνει έλεγχο και με άλλο ρούτερ, το συγκεκριμένο μπορεί να έχει βγάλει πρόβλημα στο Firmware και να μην δείχνει και σωστά στοιχεία, επίσης, όπως ανέφερε ο ts, είχε και άλλα προβλήματα δικτύωσης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    αττικη
    DSLAM
    HOL - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Λοιπόν φίλε θα σου τι έγινε σε συγγενικό πρόσωπο το βράδυ της πρωτοχρονιάς, ολόιδια περίπτωση με εσένα και άκου πως τη λύσαμε.

    Ήταν και αυτός στη wind όπου κλείδωνε στα 19, πάει στη cyta μένει για 5 μέρες η ταχύτητα στο 19 και ξαφνικά γίνεται 9. Ήμουν σπίτι του και παίρνω εγώ τη cyta μου αρχίζουν τα δικά τους, να κοιτάξω καλωδιώσεις κτλ. κτλ. που λένε πάντα όλες οι εταιρείες από ότι φαίνεται.

    Αν θυμάστε εδώ στην Αθήνα ακόμα και στο κέντρο είχαμε κακοκαιρία και χιόνια με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί βραχυκύκλωμα στη γραμμή, αυτοί όμως επέμεναν στο πρωτόκολλο τους και μπήκαν και είδαν ότι βάσει db ήμασταν 1400 μέτρα από το κέντρο. Ανυπόστατο εντελώς διότι το κέντρο φαίνεται από το μπαλκόνι. Εκεί φυσικά απείλησα για άμεση επιστροφή στη Wind.

    Έτσι λοιπόν απαίτησα να έρθει τεχνικός που πράγματι ήρθε το παιδί μέσα σε 36 ώρες, δήλωσε τη βλάβη στον ΟΤΕ, ήρθε συνεργείο τρύπησε το πεζοδρόμιο δίπλα στο φρεάτιο και ως δια μαγείας μετά την ολοκλήρωση του έργου η ταχύτητα όχι απλώς επέστρεψε στα 19 αλλά έφτασε τα 21.

    Πολύ απλά η όλη αυτή διαδικασία δεν συμφέρει τις εταιρείες γιατί είναι ζημία για τους ίδιους και αρχίζουν να τα μπουρδουκλώνουν για να βγουν από πάνω.

    Αν θες τη γνώμη μου ζήτα αυτό που πληρώνεις για να έχεις.

    Σημείωση για το θέμα με το router είναι λογικό με 11άρα ταχύτητα αν 3 υπολογιστές βλέπουν βίντεο στο youtube στα 720p μας κάνει 3*4=12 και εσύ έχεις 11 άρα δεν φτάνει και για τον 4ο υπολογιστή το internet.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος από οσα ξέρω να ορίσεις όριο ταχύτητας για κάθε θύρα lan έτσι δεν θα ξεμένεις από internet σε κανέναν pc απλά θα αρκεστείς σε χαμηλότερες ταχύτητες μέχρι να επιστρέψεις στις κανονικές σου ταχύτητες.

  14. #14
    Εγγραφή
    27-01-2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που έχετε δείξει στο θέμα μου.

    Σήμερα αγόρασα το tp-link archer d20 και μόλις τελείωσα το setup.
    Το ZTE της cyta το έβαλα σαν access point με ένα καλώδιο lan στο σαλόνι, επάνω στο οποίο σύνδεσα 2 συσκευες (εναν ip συναγερμο που εχω και τον αποκωδικοποιητη του otetv). Επισης άφησα ανοιχτό και το wifi του με όνομα repeater για να πιανω και στο μπαλκονι μπροστά που το σημα απο το router στο γραφείο δεν φτάνει.
    Συνολικά, τώρα έχω πάνω 13 συσκευές είτε άμεσα με lan στο tp-link, είτε με wifi επάνω στο tp-link είτε μέσω του παλιου ΖΤΕ.
    Μέχρι τώρα όλα καλα. Όλες οι συσκευές δουλεύουν απροβλημάτιστα, δεν έχω καμία αποσύνδεση.

    Απο την άλλη το θέμα συγχρονισμού παραμένει.
    Τα νέα στοιχεία είναι αυτα.
    Line Status: Connected
    DSL Modulation Type: ADSL_2plus
    Annex Type: Annex A/L
    Upstream Downstream
    Current Rate(kbps) 886 11093
    Max Rate(kbps) 886 11820
    SNR Margin(dB) 8.9 7.8
    Line Attenuation(dB) 13.1 22
    Errors(pkts) 7 39255

    Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είτε υπάρχει πρόβλημα σε κάποια καλωδίωση (μένει να παω το router μεσα στο κουτι στην πολυκατοικια να ελεγξω κι απο εκει, αλλά δεν εχω προλάβει ακόμα. τα υπόλοιπα μέσα στο σπίτι τα έχω ήδη ελέγξει).
    ή πρέπει να με έχουν ακόμα σε προφιλ. Το snr που απο προχτές ζήτησα να κατεβάσουν, δεν το έχουν πειράξει.

    Το κέρδος μου μέχρι στιγμής είναι ότι γλίτωσα τις τυχαίες αποσυνδέσεις των συσκευών που είχα πριν με το ZTE. Βέβαια ειναι νωρις ακόμα αλλά είμαι αισιόδοξος.
    Θα τους πάρω παλι τηλέφωνο να δω τι γίνεται με το προφιλ και το snr και αν ειναι να το δηλώσω σαν βλάβη

  15. #15
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αφου σου ειπα οτι και αλλο modem να παρεις δεν θα δεις διαφορα (εννοω στον συνχρονισμο) αν σε εχουν σε περιορισμενο profile
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...78#post6109578
    Tωρα καλο ειναι να το εχεις (καλα εκανες και το πηρες) γιατι σε ρυθμισεις και ασυρματο ειναι πολυ ανωτερο απο αυτο των παροχων, και καλο ειναι να εχεις 2 για περιπτωση αναγκης (πχ του παροχου πλεον εφεδρικο)

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στατιστικα γραμμης...ειναι καλα?
    Από Arvanitis Garage στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 22:43
  2. Στατιστικά Γραμμής και συμβουλή για VDSL
    Από EnigmaUnl στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-16, 17:31
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 17:39
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-16, 16:36
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-16, 13:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας