Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 77
  1. #31
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλα έχεις δίκιο. (να και κάτι που εμείς οι 2 συμφωνούμε)
    Επίσης ας συμπληρώσουμε στα παραπάνω ότι ναί μεν οι ISPs+ιστοσελίδες+google+διαφημιζόμενοι έχουν έσοδα, οι χρήστες όμως έχουν (για λίγο καιρό ακόμα) άμυνα. (πχ adblock)



    όχι βέβαια.
    Στο post λέω ότι θα γίνει ακριβώς το αντίθετο, δηλαδή ότι θα βγεί και νόμος και υπηρεσία που θα απαγορεύει τα adblock κλπ.


    δεν είμαστε πολύ ονειροπόλοι, είμαστε πολύ απαισιόδοξοι.


    Και για να γίνω λίγο μάντης κακών τα πράματα θα γίνουν ακόμα χειρότερα, στο μέλλον οι ISPs (ή άλλος) θα ελέγχουν αν πράγματι οι διαφημίσεις προβλήθηκαν. Θα φτιαχτεί κάτι σαν ΑΕΠΙ γιαυτό το σκοπό.
    Τότε να σας δω τι θα γράφετε εδώ.
    Εγώ προσωπικά παράγω. Με βολεύουν οι διαφημίσεις. Δεν είμαι καταναλωτής.
    Και όταν είμαι μονοπώλιο τότε τις επιβάλλω κιόλας. Αν είσαι αναγκασμένος να χρησιμοποιήσεις κάτι που θα φτιάξω, θα το πληρώσεις με τον ένα ή τον άλλο τρόπο no matter what. Τσάμπα δουλειά δεν υπάρχει. Αν ο ISP αναγκαστεί να αγοράσει κάτι από μένα γιατί δεν θα έχει την τεχνογνωσία να το φτιάξει μόνος του, τότε θα τους αγοράσει με τους όρους που θέλω εγώ όχι εσύ.

    Αντικατέστησε το 'εγώ' με τον οποιονδήποτε παράγει υπηρεσίες αναγκαίες (?) για τα χάπατα.

  2. #32
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα εβαλες αυτα?
    Ναι τα είχα... Τώρα το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι σε ποια site τα έκανε detect

  3. #33
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μπορει για μερικους , οπως ειμαι εγω, να μην υπαρχει καθολου διαθεση να δουν οτι μαλακια εχει ο αλλος για να πουλησει η να παρουσιασει για κερδοσκοπικους σκοπους.
    μαλιστα να εχουμε και την αισθηση πως οτι χρειαζεται διαφημιση , ειναι κατι που δεν θα το εψαχνε ποτε κανεις η θα υστερουσε εναντι των ανταγωνιστικων προιοντων .
    ε αυτο το κατι το αποφευγουμε οπου και αν τεινει να εμφανιζεται.
    ειδικα οταν εχει παρει τετοιες ενοχλητικες διαστασεις οπως συμβαινει στο ιντερνετ .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #34
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Δείτε όσοι θέλετε λίγο το www.pcsteps.gr
    Με ενεργοποιημένο κάποιο adblocker καταφέρνει να μην εμφανίζονται οι εικόνες της δημοσίευσης του, (προφανώς το σύστημα της αναγνωρίζει ως διαφήμιση)
    Ενώ έχει καταφέρει να εμφανίζονται κάποιες διαφημίσεις (χρησιμοποιώ το ublock origin με όχι πολύ επιθετικές ρυθμίσεις βεβαίως)
    Έξυπνο εκ μέρους του αφού σου λέει αν θέλεις να δεις τις εικόνες θα ανεχτείς και τις διαφημίσεις και πολύ βολικό για μένα που θεωρούσα ότι οι εικόνες απλώς καθυστερούν την σελίδα να φορτώσουν και εμένα να διαβάσω ότι θέλω οπότε το έχω ενεργοποιημένο σ' αυτόν

  5. #35
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ISPS έχουν έσοδα.
    Οι ιστοσελίδες έχουν έσοδα.
    Η google εχει έσοδα.
    Οι διαφημιζομενοι έχουν έσοδα.

    Και θα βγεί νόμος ή υπηρεσία που να τα κόβει όλα αυτά για τα χάπατα που πληρώνουν;
    Πολύ ονειροπόλοι είστε.
    Οι πάροχοι... τι έσοδα έχουν, από το να έχω εγώ ή όχι διαφημίσεις στην σελίδα μου;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #36
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει για μερικους , οπως ειμαι εγω, να μην υπαρχει καθολου διαθεση να δουν οτι μαλακια εχει ο αλλος για να πουλησει η να παρουσιασει για κερδοσκοπικους σκοπους.
    μαλιστα να εχουμε και την αισθηση πως οτι χρειαζεται διαφημιση , ειναι κατι που δεν θα το εψαχνε ποτε κανεις η θα υστερουσε εναντι των ανταγωνιστικων προιοντων .
    ε αυτο το κατι το αποφευγουμε οπου και αν τεινει να εμφανιζεται.
    ειδικα οταν εχει παρει τετοιες ενοχλητικες διαστασεις οπως συμβαινει στο ιντερνετ .
    Να φανταστω αυτο το λες γιατι προτιμας προιοντα που "ακουγονται" και "αρεσουν" πολυ και τα οποια στην ουσια δεν εχουν "αναγκη" να διαφημιστουν... ε;

  7. #37
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να φανταστω αυτο το λες γιατι προτιμας προιοντα που "ακουγονται" και "αρεσουν" πολυ και τα οποια στην ουσια δεν εχουν "αναγκη" να διαφημιστουν... ε;
    οχι , γιατι ακολουθω αλλο δρομο απο την εκθεση στην διαφημιση .
    μου δημιουργειται καποια ας την πουμε αναγκη , και ψαχνω τι θα την καλυψει βαση των χαρακτηριστικων της αναγκης .
    σε αλλη φαση , καμια φορα βλεπω κατι το διαφορετικο εκει που θα ψαχνω κατι το συγκεκριμενο και το δοκιμαζω.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #38
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι , γιατι ακολουθω αλλο δρομο απο την εκθεση στην διαφημιση .
    μου δημιουργειται καποια ας την πουμε αναγκη , και ψαχνω τι θα την καλυψει βαση των χαρακτηριστικων της αναγκης .
    σε αλλη φαση , καμια φορα βλεπω κατι το διαφορετικο εκει που θα ψαχνω κατι το συγκεκριμενο και το δοκιμαζω.
    Η αναγκη δημιουργειται και βασει της διαφημισης, ασχετα αν δεν το αντιλαμβανομαστε αμεσα. Το τι θα βρεις παντως οταν ψαξεις, εχει να κανει αμεσα με το κομματι της διαφημισης και του marketing γενικοτερα, αλλιως δε θα το εβρισκες καθολου.

  9. #39
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainstorm389 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αναγκη δημιουργειται και βασει της διαφημισης, ασχετα αν δεν το αντιλαμβανομαστε αμεσα. Το τι θα βρεις παντως οταν ψαξεις, εχει να κανει αμεσα με το κομματι της διαφημισης και του marketing γενικοτερα, αλλιως δε θα το εβρισκες καθολου.
    εμπειρικα , καμια σχεση το τι θα βρεις ψαχνοντας και το τι θα ακουσεις απο τις διαφημισεις .
    προσωπικα , το εχω κριτηριο και για ανθρωπους , αν πετυχω καποιον που να αυτοδιαφημιζεται η να διαφημιζει αλλους , τον εχω απορριψει .
    προσεξε , ειναι διαφορετικη η ενημερωση απο την διαφημιση . μην τα μπερδευεις , το ενα προπαγανδα με σκοπιμοτητα το αλλο ειναι το μοιρασμα εμπειριων .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #40
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.269
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    12.7(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τα είχα... Τώρα το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι σε ποια site τα έκανε detect
    μολις μου ηρθε ενα στο κεφαλι


    lifo.gr


  11. #41
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμπειρικα , καμια σχεση το τι θα βρεις ψαχνοντας και το τι θα ακουσεις απο τις διαφημισεις .
    προσωπικα , το εχω κριτηριο και για ανθρωπους , αν πετυχω καποιον που να αυτοδιαφημιζεται η να διαφημιζει αλλους , τον εχω απορριψει .
    προσεξε , ειναι διαφορετικη η ενημερωση απο την διαφημιση . μην τα μπερδευεις , το ενα προπαγανδα με σκοπιμοτητα το αλλο ειναι το μοιρασμα εμπειριων .
    είναι όμως και δυσδιάκριτη.

    Και για να μην τα τσουβαλιάζουμε όλα μαζί οι περισσότεροι θα νοσταλγούν τις διαφημίσεις στα παλιά PC-Magazine και BYTE, εκεί ήταν όχι μόνον ενημέρωση αλλά (ως ένα βαθμό) και μόρφωση. Καμιά σύγκριση με το σήμερα.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι όμως και δυσδιάκριτη.

    Και για να μην τα τσουβαλιάζουμε όλα μαζί οι περισσότεροι θα νοσταλγούν τις διαφημίσεις στα παλιά PC-Magazine και BYTE, εκεί ήταν όχι μόνον ενημέρωση αλλά (ως ένα βαθμό) και μόρφωση. Καμιά σύγκριση με το σήμερα.
    το οτι καποιες διαφημισεις μας θυμιζουν καποια εποχη και καποια περιοδο της ηλικιας μας , δεν νομιζω να ειναι νοσταλγια προς τις διαφημισεις .
    θα μπορουσε να ειναι ενα σημαδι απο ενα χτυπημα που μας θυμιζει ενα παλαιο γεγονος, δεν σημαινει αυτο οτι εχουμε νοσταλγια προς το χτυπημα !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 09-02-17 στις 04:15.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #43
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    979
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι , γιατι ακολουθω αλλο δρομο απο την εκθεση στην διαφημιση .
    μου δημιουργειται καποια ας την πουμε αναγκη , και ψαχνω τι θα την καλυψει βαση των χαρακτηριστικων της αναγκης .
    σε αλλη φαση , καμια φορα βλεπω κατι το διαφορετικο εκει που θα ψαχνω κατι το συγκεκριμενο και το δοκιμαζω.
    Οι ανάγκες που έχεις ως άνθρωπος είναι καταφύγιο για να μην πεθάνεις από το κρύο και λίγο φαγητό και νερό για να μην πεθάνεις από την πείνα και τη δίψα.
    Όλες οι υπόλοιπες "ανάγκες" οι οποίες νομίζεις πως αυτοφυώς σου δημιουργούνται, προκύπτουν άμεσα ή έμμεσα από το marketing.

    Μπορείς να μην είσαι θύμα του marketing, δεν μπορείς όμως να μην επηρεάζεσαι από αυτό, εκτός αν ζεις μόνος σου πάνω σε κάποιο βουνό.

  14. #44
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ανάγκες που έχεις ως άνθρωπος είναι καταφύγιο για να μην πεθάνεις από το κρύο και λίγο φαγητό και νερό για να μην πεθάνεις από την πείνα και τη δίψα.
    Όλες οι υπόλοιπες "ανάγκες" οι οποίες νομίζεις πως αυτοφυώς σου δημιουργούνται, προκύπτουν άμεσα ή έμμεσα από το marketing.

    Μπορείς να μην είσαι θύμα του marketing, δεν μπορείς όμως να μην επηρεάζεσαι από αυτό, εκτός αν ζεις μόνος σου πάνω σε κάποιο βουνό.
    αυτο λεω ,το πλαισιο του μαρκετινγ ειναι πολυ στενο για να πω οτι παιζει καποιο ρολο στην ζωη μου η στις αναζητησεις μου , αν το εχω υποψη μου το εχω και για προτυπο προς αποφυγη , οτι δηλαδη χρειαζεται μαρκετινγκ ειναι απατη , πως το λενε . δεν λεω οτι δεν το λαμβανω υποψη μου αλλα σιγουρα δεν με οδηγει .
    οτι μπορει να με απωθει , μπορει (και ετσι μπορεις να πεις οτι και με οδηγει δια της αποφυγης του) .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #45
    Εγγραφή
    06-10-2012
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο λεω ,το πλαισιο του μαρκετινγ ειναι πολυ στενο για να πω οτι παιζει καποιο ρολο στην ζωη μου η στις αναζητησεις μου , αν το εχω υποψη μου το εχω και για προτυπο προς αποφυγη , οτι δηλαδη χρειαζεται μαρκετινγκ ειναι απατη , πως το λενε . δεν λεω οτι δεν το λαμβανω υποψη μου αλλα σιγουρα δεν με οδηγει .
    οτι μπορει να με απωθει , μπορει (και ετσι μπορεις να πεις οτι και με οδηγει δια της αποφυγης του) .
    Προιον χωρις marketing δεν υπαρχει. Ειτε το γνωριζεις ειτε οχι.

    Προιον = marketing.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:41
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-16, 15:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας