Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 114
  1. #76
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρεις πόσα χρειάζομαι, δεν είσαι εγώ.
    Εαν οντως χρειαζοσουν 64 τοτε βαση της λογικης σου ειτε θα ειχες παει σε παραπανω ειτε θα αναγκαζοσουν να χρησιμοποιησεις page file.
    Προφανως χρειαζεσαι λιγοτερα και εβαλες 64 για να ικανοποιησεις τη συνθηκη "δε χρειαζεται page file".
    Το προγραμματακι που εφτιαξες εχει τοση σοβαροτητα οση εχει αυτο -> "δε χρειαζεται κανενα συστημα δισκο πανω απο 1ΤΒ, αποδειξη :και τα 999GB δεδομενων μου χωρανε στο δισκο". Κοινως ειναι τουλαχιστον αστειο.

    @eyw, 64GB μπορω να στα γεμισω για πλακα (τα 64GB) με photoshop και 2-3 tiff και μερικα layers. Για παραδειγμα για να φτιαξω αυτη εδω https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6237680 (διαβασε και τα 2-3 προηγουμενα post γιατι δεν ειναι δικη μου) χρειαστηκα 4 αντιγραφα της φωτογραφιας, με αρκετα layers το καθεμα καθω και τα nik collection ανοιχτα καθως και το lightroom ανοιχτο, συνολικα το συστημα ειχε χρηση 14GB ram με ανοιχτα μονο το photoshop, lr και nik.
    Και μιλαμε για μια απλη φωτογραφια χωρις φιλτρα, χωρις πολλα layers κλπ.


  2. #77
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.905
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρεις πόσα χρειάζομαι, δεν είσαι εγώ.
    Το ίδιο δεν είναι εσύ και όλοι όσοι τους προτείνεις 16 και 32GB ενω ζήτημα να αξιοποιούν τα 4. Αλλά εκεί μάλλον πρόκειται για περίπτωση "άλογο".

  3. #78
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ας μιλήσουμε πιο ρεαλιστικά...
    Έχω Ι7 με 8GB.
    Δουλεύω Photoshop και Power Director.
    Δεν μου έχει τύχει ποτέ να εμφανίσει πρόβλημα γιατί δεν βρίσκει pagefile ενώ το χρειάζεται.
    Μπορεί να κάποιος με αντίστοιχο μηχάνημα να μου πει ότι κάνω αυτό και εκείνο και το pagefile μου είναι απαραίτητο;

    Για κάτω από 8GB... ναι το θέλει το pagefile.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #79
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μιλήσουμε πιο ρεαλιστικά...
    Έχω Ι7 με 8GB.
    Δουλεύω Photoshop και Power Director.
    Δεν μου έχει τύχει ποτέ να εμφανίσει πρόβλημα γιατί δεν βρίσκει pagefile ενώ το χρειάζεται.
    Μπορεί να κάποιος με αντίστοιχο μηχάνημα να μου πει ότι κάνω αυτό και εκείνο και το pagefile μου είναι απαραίτητο;

    Για κάτω από 8GB... ναι το θέλει το pagefile.
    Και τα 2 που αναφερεις (ειμαι 100% σιγουρος για το ps 99% για το pd) χρησιμοποιουν Page file θες δε θες
    Εχουν δικο τους συστημα paging που το λενε scratch file/disk/whatevar.


  5. #80
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... @eyw, 64GB μπορω να στα γεμισω για πλακα (τα 64GB) με photoshop και 2-3 tiff και μερικα layers. ...
    πάω πάσσο, ξέρεις τι κάνεις, έχεις τους λόγους σου, ξέρεις πόσο χρειάζεσαι και πως να τα χειριστείς όλα αυτά.
    .
    Κάποτε και εγώ σε Dealing Room τράπεζας (και σε κάτι άλλους) είχα εγκαταστήσει υπερβολική (κατ'εμέ) ποσότητα RAM, όμως οι χειριστές ήξεραν τι έκαναν και τι ήθελαν και τι κέρδιζαν επειδή την είχαν.
    .
    Για μένα σήμερα τα 4GB είναι το base, 8GB είναι το mainstream και αυτό που περιμένουν όλοι, επιθυμητό και στόχος το 16.
    Είναι και το κόστος στην μέση, ούτε εγώ θέλω pagefile αλλά δεν με παίρνει.

  6. #81
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάω πάσσο, ξέρεις τι κάνεις, έχεις τους λόγους σου, ξέρεις πόσο χρειάζεσαι και πως να τα χειριστείς όλα αυτά.
    .
    Κάποτε και εγώ σε Dealing Room τράπεζας (και σε κάτι άλλους) είχα εγκαταστήσει υπερβολική (κατ'εμέ) ποσότητα RAM, όμως οι χειριστές ήξεραν τι έκαναν και τι ήθελαν και τι κέρδιζαν επειδή την είχαν.
    .
    Για μένα σήμερα τα 4GB είναι το base, 8GB είναι το mainstream και αυτό που περιμένουν όλοι, επιθυμητό και στόχος το 16.
    Είναι και το κόστος στην μέση, ούτε εγώ θέλω pagefile αλλά δεν με παίρνει.
    Μα δεν εχεις αδικο, ακριβως οπως τα λες ειναι, αν και πλεον με τα φατσοβιβλια και τα γιουτουμπια και τους browsers να φτανουν ευκολα τα 2-3-4GB εαν ανοιξεις μπολικες καρτες θα ελεγα οτι το 8 ειναι το base+mainstream. Το 16 επιθμητο. Απο εκει και πανω κανενας χρηστης ειτε με page ενεργο ειτε οχι δε θα δει διαφορα εκτος απο αυτους που πραγματικα κανουν δουλεια που σηκωνουν τοση μνημη.

    Αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι εαν κοψω παντελως το paging στο pp (του συστηματος και το δικο του), οταν γεμισει η μνημη απλα θα κλαταρει, εαν εχω 64GB απλα θα αργησει περισσοτερο απο οτι εαν εχω λιγοτερα. Γιαυτο ακριβως, η adobe εχει προνοησει να εχει δικο της paging system για να μη τη κατηγορουν οταν ο χρηστης ή τα windows κοβουν ή περιοριζουν το system page file.

    Αποψεις ανθρωπων που μεσα σε 10 χρονια εχουν κανει απειρες κολοτουμπες στις πεποιθησεις τους, εχουν βαρυτητα πουπουλου και παιρνουν κοσμο στο λαιμο τους. Αλλα και δικαιο να εχουν με το να θετους τις δικες τους αναγκες και ιδιαιτεροτητες ως βαση για τους υπολοιπους αυτοματως το χανουν.
    Δεν υπαρχει λογικη στο οτι επειδη γεμιζω τη μνημη μεχρι το παρατελευταιο byte δε χρειαζομαι paging. Το paging υπαρχει εκει για οταν χρειαστεις ολη τη μνημη + 1 byte ακομα.
    Ειδικα στα 10 που πραγματικα κανουν τρομερη διαχειριση του page file δεν υπαρχει καμια δικαιολογια να το απενεργοποιεις παντελως, δε κερδιζεις τιποτα αντιθετα μπορει να χασεις τα παντα. Ναι μπορεις να ορισεις εσυ το μεγεθος του, ενα σταθερο μεγεθος για να μην γραφει-σβηνει (ειδικα στους ssd) αλλα και παλι θα πρεπει να γνωριζεις ακριβως τις αναγκες σου σε μνημη.


  7. #82
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Όποιος έχει ποτέ ασχοληθεί με σοβαρότερα θέματα προγραμματισμού στα Windows ξέρει ότι το paging file χρησιμοποιείται για το mapping στο address space δεδομένων αρχείων έτσι ώστε τεράστια αρχεία να φορτώνονται αυτόματα στη μνήμη και να γίνεται η διαχείριση τους σωστά από τα page faults των Windows.

    Κατά δεύτερον, το page file είναι η μοναδική μέθοδος που έχουν οι εφαρμογές των Windows για να μοιράζονται μνήμη.

    Η ρύθμιση του page file που έχουν τα Windows είναι το κατά πόσο θα υπάρχει μόνιμο η προσωρινό αρχείο αποθήκευσης, και όχι για το αν υπάρχει η όχι γενικώς.
    Άσχετα το τι μπορεί να πιστεύει ο καθένας, η δυνατότητα αυτή δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί. Αν γινόταν αυτό τα Windows θα σταματούσαν να λειτουργούν.

    Εξάλλου, για όσους έχουν στοιχειώδεις γνώσεις λειτουργίας του επεξεργαστή, αυτός, και στο x86 και στο x64 δουλεύει σε paged mode. Στο x64 δεν υπάρχει και άλλος τρόπος λειτουργίας.

    Όσο για το σενάριο της Adobe που αναφέρθηκε, είναι τελείως ανόητο. Δεν υπάρχει 'δικό σου paging system', αυτή είναι λειτουργία του επεξεργαστή και γίνεται μόνο από το λειτουργικό σύστημα και όχι από κάποια εφαρμογή, και συνεχίζει να ισχύει άσχετα το τι έχει επιλέξει ο χρήστης ως page file.
    Φυσικά η Adobe θα πει την μπούρδα της γιατί απευθύνεται σε βλάκες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος turboirc : 20-10-17 στις 19:44.

  8. #83
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο δεν είναι εσύ και όλοι όσοι τους προτείνεις 16 και 32GB ενω ζήτημα να αξιοποιούν τα 4. Αλλά εκεί μάλλον πρόκειται για περίπτωση "άλογο".
    + 100
    .
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  9. #84
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για το σενάριο της Adobe που αναφέρθηκε, είναι τελείως ανόητο. Δεν υπάρχει 'δικό σου paging system', αυτή είναι λειτουργία του επεξεργαστή και γίνεται μόνο από το λειτουργικό σύστημα και όχι από κάποια εφαρμογή, και συνεχίζει να ισχύει άσχετα το τι έχει επιλέξει ο χρήστης ως page file.
    Φυσικά η Adobe θα πει την μπούρδα της γιατί απευθύνεται σε βλάκες.
    Βασικα στο scratch disk αναφερομουν, και απλα το απλοποιησα.

    Ειχα και εχω την αισθηση οτι το χρησιμοποιει ως αποθηκευση προσωρινων αρχειων και επεκταση μνημης. Κανω λαθος ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ρύθμιση του page file που έχουν τα Windows είναι το κατά πόσο θα υπάρχει μόνιμο η προσωρινό αρχείο αποθήκευσης, και όχι για το αν υπάρχει η όχι γενικώς.
    Άσχετα το τι μπορεί να πιστεύει ο καθένας, η δυνατότητα αυτή δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί. Αν γινόταν αυτό τα Windows θα σταματούσαν να λειτουργούν.
    Δηλαδη οταν επιλεγω no paging file ή το θετω στο 0 (μηδεν), και οντως δε το βλεπω το αναλογο αρχειο στο δισκο, αυτο το αρχειο υπαρχει ;


  10. #85
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα στο scratch disk αναφερομουν, και απλα το απλοποιησα.

    Ειχα και εχω την αισθηση οτι το χρησιμοποιει ως αποθηκευση προσωρινων αρχειων και επεκταση μνημης. Κανω λαθος ;

    - - - Updated - - -



    Δηλαδη οταν επιλεγω no paging file ή το θετω στο 0 (μηδεν), και οντως δε το βλεπω το αναλογο αρχειο στο δισκο, αυτο το αρχειο υπαρχει ;

    1. Το κάνει, απλά δεν κάνει κάτι ιδιαίτερο. Χρησιμοποιεί τις βιβλιοθήκες των Windows που δουλεύουν άσχετα αν υπάρχει μόνιμο η προσωρινό page file. File mapping API λέγεται η βιβλιοθήκη.

    2. Γενικώς υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκευτεί μνήμη με τη μορφή δίσκου. Αυτό που κάνουν τα Windows είναι να χωρίζουν τη μνήμη σε pages (το πώς το κάνουν αυτό είναι αρκετά περίπλοκο, αν ενδιαφέρεσαι να σου δώσω τα άρθρα μου για low level assembly) και μετά να βάζουν ένα usage counter. Αν κάποτε τελειώσει η φυσική μνήμη τοτε οι παλαιότερες σελίδες χοντρικά γίνονται page out στον σκληρό και έτσι ελευθερώνεται μνήμη για άλλες εφαρμογές.

    Στην περίπτωση του permanent swap file έχεις το πλεονέκτημα ότι το αρχείο υπάρχει ήδη σε defragmented μορφή και άρα η προσπέλαση θα είναι γρηγορότερη.
    Αν θυμάμαι καλά (δεν είμαι σίγουρος αυτή τη στιγμή) το όποιο swap file πρέπει να είναι συνεχόμενο στο δίσκο.

    Αν δεν υπάρχει αυτό το αρχείο τα Windows θα φτιάξουν προσωρινό, αλλά εσύ δεν θα το δεις ποτέ ίσως με την μορφή κλασικού αρχείου. Το τι αρχείο είναι, που θα το φτιάξουν, αν είναι πάνω στο ntfs και αν το βλέπει ο explorer είναι άλλο θέμα.

  11. #86
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Το κάνει, απλά δεν κάνει κάτι ιδιαίτερο. Χρησιμοποιεί τις βιβλιοθήκες των Windows που δουλεύουν άσχετα αν υπάρχει μόνιμο η προσωρινό page file. File mapping API λέγεται η βιβλιοθήκη.
    Οπως φανταστηκες δε γνωριζω τεχνικες λεπτομερειες, αλλα αυτο ακριβως εννουσα, και απλα ηθελα να πω οτι οταν τελειωσει η μνημη δε κρεμαει, οχι τουλαχιστο ευκολα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Γενικώς υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκευτεί μνήμη με τη μορφή δίσκου. Αυτό που κάνουν τα Windows είναι να χωρίζουν τη μνήμη σε pages (το πώς το κάνουν αυτό είναι αρκετά περίπλοκο, αν ενδιαφέρεσαι να σου δώσω τα άρθρα μου για low level assembly) και μετά να βάζουν ένα usage counter. Αν κάποτε τελειώσει η φυσική μνήμη τοτε οι παλαιότερες σελίδες χοντρικά γίνονται page out στον σκληρό και έτσι ελευθερώνεται μνήμη για άλλες εφαρμογές.

    Στην περίπτωση του permanent swap file έχεις το πλεονέκτημα ότι το αρχείο υπάρχει ήδη σε defragmented μορφή και άρα η προσπέλαση θα είναι γρηγορότερη.

    Αν δεν υπάρχει αυτό το αρχείο τα Windows θα φτιάξουν προσωρινό, αλλά εσύ δεν θα το δεις ποτέ ίσως με την μορφή κλασικού αρχείου. Το τι αρχείο είναι, που θα το φτιάξουν, αν είναι πάνω στο ntfs και αν το βλέπει ο explorer είναι άλλο θέμα.
    Ωραιος κατατοπιστικοταητος, ευχαριστω πολυ

    Αρα αυτο που ειπα και λεμε οτι το να απενεργοποιεις το page file μονο χαμενος μπορει να εισαι ισχυει !

    (Για τα αρθρα εαν ηταν για photo/video editing πολυ ευχαριστως , αλλα low level assemply ειναι τοσο εξω απο νερα μου που σκιαχτηκα μονο στην ανανγωση των λεξεων


  12. #87
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Οσο περισσότερο σας διαβάζω, τόσο παραπάνω χαίρομαι που κάποιοι επέλεξαν partition και όχι file γιά paging
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #88
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα 2 που αναφερεις (ειμαι 100% σιγουρος για το ps 99% για το pd) χρησιμοποιουν Page file θες δε θες
    Εχουν δικο τους συστημα paging που το λενε scratch file/disk/whatevar.
    100% σίγουρος δεν μπορείς να είσαι γιατί δεν δοκίμασες αυτό που λέω.
    Μιλάμε για το pf των win.
    Αν χρησιμοποιούν δική τους υλοποίηση είναι άλλο θέμα.
    Και πάλι όμως δεν κάνουν αυτό που κάνει το pf των win.

    Απόδειξη...
    Περίπτωση ph: άνοιγμα πολλών αρχείων tiff.
    Περίπτωση pd: άνοιγμα αρχείου srt σε ταινία 6ωρών.
    Σε σύστημα με 4GB μνήμη κρασάρουν και τα δύο με απενεργοποιημένο το pf.
    Ενεργοποιώντας το pf και κάνοντας τις ίδιες διαδικασίες όλα έπαιζαν κανονικά.
    Όπως επίσης και όταν έβαλε άλλα 4GB (σύνολο 8) και απενεργοποίησε και πάλι το pf.
    Σύμφωνα με την δική σου λογική δεν θα έπρεπε να είχαν πρόβλημα σε καμία περίπτωση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #89
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    100% σίγουρος δεν μπορείς να είσαι γιατί δεν δοκίμασες αυτό που λέω.
    Μιλάμε για το pf των win.
    Αν χρησιμοποιούν δική τους υλοποίηση είναι άλλο θέμα.
    Και πάλι όμως δεν κάνουν αυτό που κάνει το pf των win.

    Απόδειξη...
    Περίπτωση ph: άνοιγμα πολλών αρχείων tiff.
    Περίπτωση pd: άνοιγμα αρχείου srt σε ταινία 6ωρών.
    Σε σύστημα με 4GB μνήμη κρασάρουν και τα δύο με απενεργοποιημένο το pf.
    Ενεργοποιώντας το pf και κάνοντας τις ίδιες διαδικασίες όλα έπαιζαν κανονικά.
    Όπως επίσης και όταν έβαλε άλλα 4GB (σύνολο 8) και απενεργοποίησε και πάλι το pf.
    Σύμφωνα με την δική σου λογική δεν θα έπρεπε να είχαν πρόβλημα σε καμία περίπτωση.
    Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις για το κρασάρισμα φταίει το software.

  15. #90
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.340
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις για το κρασάρισμα φταίει το software.
    Το θέμα είναι αν χρειαζόμαστε ή όχι pf με >8GB μνήμη.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-16, 05:17
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-16, 10:19
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-16, 15:14
  4. Google: Συγκεντρώνει πληροφορίες με απενεργοποιημένο το ιστορικό;
    Από PiXel στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-16, 16:42
  5. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-16, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας