Καλησπέρα παίδες,

Εδώ και 2,5 χρόνια, έχω τεράστιο πρόβλημα με την γραμμή μου στην Forthnet.

Εκεί που αράζω αραχτός και παίζω το cs'ακι μου, browseάρω στο facebook και γενικά κάνω οτιδήποτε έχει να κάνει με το internet (είτε είναι από το κινητό, tablet, PC ή Laptop) και είμαι συνδεδεμένος στο wifi (ή wired συγκεκριμένα για το σταθερό το pc) κάποια στιγμή εγγυημένα, θα φάει κόλλημα η γραμμή. Για 4-5 δευτερόλεπτα όλα down και μετά σαν να μην έγινε τίποτα, όλα κομπλέ. Αν παίζω οποιοδήποτε online game θα φάει φρίκη και θα μου την δώσει στα νεύρα αν browsάρω άπλα θα αργήσει για 3-4 δευτερόλεπτα να φορτώσει τη σελίδα. Έχω μιλήσει με την τεχνική υποστήριξη της forthnet αμέτρητες φορές. Κάθε φορά τα ίδια μου λένε, κανε αυτό, κάνε εκείνο, στείλε logs από tracert, και φταίνε οι server από το παιχνίδι που παίζεις και κολοκυθιά τούμπανα, δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Με έστειλαν τεχνικούς στο σπίτι 2 φόρες, την πρώτη μου αντικατέστησαν το ρούτερ (TG589vn v3), μπάλες, δεν έγινε τίποτα.
Με άρχισαν αηδίες τύπου φταίει η κάρτα δικτύου σου ενώ τους εξηγούσα ότι όταν τρώει φρίκη πέφτουν όλα, κινητά, λαπτοπ, tabet. Φαίνεται συνωμοτούν όλα μαζί ταυτοχρόνως για να μου σπάσουν τα νεύρα.
ΤΟ ΚΟΥΛΟ στην όλη υπόθεση είναι ότι μετά τις 11-12 το βράδυ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ να το κάνει (το σταματάει σχετικό, το κάνει πάλι αλλα 1-2 φορές για ΟΛΟ το βράδυ, το πολύ). Μετά τις 7:30-8:30 περίπου ξεκινάει ωράριο, κάθε 10-15 λεπτά, τσούπ, σα ρολόι. Έχει καταντήσει εκνευριστικό που είπα να άλλαξω εταιρία μπας και σταματήσει.

Που λέτε, μιλάω με τον ότε, βρήκα ένα πακέτο εκεί φοιτητικό λέω καλό ειναι, ή τιμή πάνω κάτω ίδια, αν είναι να σταματήσει όλο αυτό ας αλλάξω. Τους στέλνω όλα τα απαραίτητα έγγραφα υπογεγραμμένα, σε 15 μέρες το πολύ θα είσαι έτοιμος. Μου στέλνουν το ρούτερ όλα πένα, περιμένω τον τεχνικό. Από πέρυσι τον Νοέμβριο ακόμα έρχεται. Άλλα άσχετο αυτό, έχεις κάνεις καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει για τις φρίκες;

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.