Έχω τη full έκδοση του Winx DVD Ripper Platinum

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  winx1.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  112,3 KB 
ID: 180048

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  winx2.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  109,2 KB 
ID: 180049

Προσπαθώ να κάνω rip μία ταινία, που το μόνο που έχει μέσα το δισκάκι (DVD disc) είναι το main movie.
Πριν κάνω το rip, δοκιμάζω να ανοίξω την ταινία με το Windows Media Player, και ανοίγει κανονικά.
Κάνω το rip, και το κάνει σε 15min περίπου.

Το παράδοξο είναι πως το τελικό .mp4 που θέλω είναι τεράστιο:1GB περίπου!! Για ταινία 1:32:00.
Άλλες ταινίες που έχω σε .mp4, ίδιας διάρκειας πάνω κάτω, είναι γύρω στα 200-250MB.
Πηγαίνω στα details του τελικού .mp4, και δεν έχει καθόλου χαρακτηριστικά ταινίας (resolution, χαρακτηριστικά ήχου, κλπ κλπ).
Έχει μόνο τα κλασικά:μέγεθος αρχείου, επέκταση. Τέτοια.
Αυτό είναι (φαντάζομαι) και ο λόγος που το τελικό αρχείο .mp4 δεν παίζει στον Media Player. Παίρνω μήνυμα:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  winx3.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  30,7 KB 
ID: 180050

Το εξίσου παράδοξο είναι πως, κατά λάθος, έκανα μόνο για λίγα δευτερόλεπτα rip (περίπου 30sec), και αυτό το μικρό .mp4, ο Media
Player το άνοιξε κανονικά. Χωρίς να πειράξω κάτι στα settings του ripper. Θα μας τρελάνει τελείως???

Σίγουρα δε φταίει κάτι στον media player. Εάν εκεί υπήρχε πρόβλημα, δε θα άνοιγε ούτε αυτό το μικρό των 30sec.
Αντιγράφω το μεγάλο .mp4 σε ένα φλασάκι, και το βάζω να παίξει στην τηλεόραση. Ούτε εκεί, φυσικά. Unsupported video.

Στο πρόγραμμα έχει δύο .mp4 formats. Ένα recommended και ένα δεύτερο. Έχω δοκιμάσει καί τα δύο. Τίποτα.

Κάνω κάτι λάθος; Έχει καμία πατέντα, ή κάτι άλλο, που δε γνωρίζω, το πρόγραμμα; Κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ