Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημερα σε ολα τα μελη

    Πειραματιστηκα σημερα με εναν ασυρματο που ειχα βλεποντας βιντακια πως ανιχνευονται οι παρεμβολες που πολλες φορες μας ριχνουν την συνδεση. Διαπιστωσα λοιπον οτι στην συχνοτητα 150.000 ακριβως ανιχνευει εναν τονο κοντα στο μοντεμ και σε ολη την γραμμη του οτε και σχετικα θορυβους κοντα στους μετασχηματιστες, το ιδιο το μοντεμ και το ασυρματο τηλεφωνο μηπως αυτος ειναι ενας τροπος να βρουμε παρεμβολες που μας ριχνουν το snr? Καθε σχολιο δεκτο αν εχετε κι εσεις δοκιμαστε και πειτε εντυπωσεις οι εικονες μιλανε απο μονες τους καλη συνεχεια!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  16753935_1261075290635402_458816137_n.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  38,4 KB 
ID: 180055Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  16754058_1261075353968729_1385634711_n.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  43,0 KB 
ID: 180056
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  16780354_1261075453968719_889090799_n.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  43,8 KB 
ID: 180057Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  16780443_1261075350635396_533183465_n.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  53,9 KB 
ID: 180058
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  16790594_1261075383968726_794635555_n.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  72,4 KB 
ID: 180059
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 15-02-17 στις 13:40.
    Arvanitis Garage



  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραιο scanερακι εγω εχω ενα απλο uniden ezi33
    https://www.flightstore.co.uk/pilot-...nd-radio-p3439

    Για adsl παρεμβολες θελεις ραδιο με AM και στην συχνοτητα 612 khz (εχουν χαμηλες συχνοτητες το adsl , εκει ειναι ευαισθητο) εκτος αν το scanner σου παει τοσο χαμηλα (μερικα μπορουν, το δικο μου οχι) ... δες εδω το video προς το τελος
    https://support.zen.co.uk/kb/knowled...rein-and-shine
    Tωρα επειδη εχεις scanner δεν ξερω αν πιασει καμια μικρη αρμονικη σε πιο ψηλη συχνοτητα, μπορει αφου το βαλεις τοσο διπλα

    Αλλα εχε υποψην οτι επειδη πιανεις καποιο σημα απο ηλεκτικα / ηλεκτρονικα σηματα τοσο διπλα που το βαζεις δεν σημαινει οτι κανουν παρεμβολες παντου, ειδικα που το βαζεις διπλα τους, ειναι φυσικο να δινουν καποια ασθενες σηματα ΄η ψιλο παρεμβολες ... αν κανουν παρεμβολες θα το καταλαβαεις οταν πας κανα μετρο+ μακρυα και ακομα εχει παρασιτα απο τις συσκευες

    Η ακολουθησεις την καλωδιωση οτε, η διπλα στο modem

    να ρωτησω τι σε επιασε και ψαχνεις ολο το σπιτι για παρεμβολες??? καλο ειναι βεβαια ... αν εχεις παραμβολες μπορει να ειναι και κατι εξω απο το σπιτι, πχ κανα μηχανημα ας πουμε γεννητρια κλπ κοντα στις γραμμες οτε

    - - - Updated - - -

    UPDATE

    Στο δικο μου στα 150 mhz που μολις δοκιμασα (στο modem asus dsl ac88 & ενα ασυρματο τηλεφωνο AEG / binatone) δεν εχει παρεμβολες και το κολλησα επανω του, καθως και ενα χρονο που εχω το scanner, δεν εχω προσεξει τιποτα σε αυτην τη συχνοτητα (σε μερικες αλλες συχνοτητες εκπεμπει κενο σημα στα VHF, αλλα δεν το εψαξα ποτε) κοιτα στις χαμηλες συνχοτητες των AM για adsl γιατι εκει επιρεαζεται, ισως στην περιοχη να εχεις καποιο ρανταρ ή κεραιες κινητης τηλεφωνιας κλπ κοντα σου ή καποιο μηχανημα και να κανει γενικο θεμα τρυγυρω σε αυτη τη συχνοτητα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 15-02-17 στις 12:24.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.184
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, η 150.000 τι ειναι? 150mhz? δεν ξερω απο αυτα τα μηχανηματα, εχω κατι walky talky απο παλια συλλεκτικα πλεον στα 27mhz και εκαναν παρασιτα στην αναλογικη τηλεοραση!
    και εχω και 2 PMR 8καναλα Cobra https://upload.wikimedia.org/wikiped.../PMR_radio.jpg, που ειναι επιτρεπομενα χωρις να θελουν αδεια σε συχνοτητες γυρω στα 446mhz πινακας ακριβως εδω : https://lh6.googleusercontent.com/-qe1AQUgvQao/TYyvUzOCo8I/AAAAAAAAACY/fqIuBELDefw/s1600/pmr.jpg

    μπορω να δοκιμασω κατι με αυτα που εχω ή οχι?

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σωστα ειναι 150 Μhz, δεν εκαναν αυτα προβλημα στην αναλογικη, η αναλογικη εκανε παρασιτα, αυτα απλα κανουν ληψη ... παρεμβολες υπαρχουν απο πολλες συσκευες και σε διαφορες συχνοτητες

    Ενας γνωστος ηρθε να μεινει εδω το βραδυ και εφερε και το laptop, περιεργος την ημερα αυτη ειχα παρεμβολες με δυνατο βουισμα σε ολες τις συχνοτες απο 108 - 134 mhz, νομιζα το ο δεκτης χαλασε μαλλον κανα πυκνωτης ...την αλλη μερα που ειχα πρωτο ξυπνησει, το ανοιξα να δω αν εχει παλι προβλημα ο δεκτης και ακουγα, ευτυχως ηταν ενταξει. Οταν ξυπνησε μου λεει παω να ανοιξω το laptop να δω τα νεα, αμεσως παρασιτα παλι σε ολες τις συχνοτητες, το καταλαβα, τελικα το εψαξα, τον εβαλα να κλεισει το laptop και μετα αλλαξαμε τροφοδοτικο ... ειχε φτηνο τροφοδοτικο γιατι το original ειχε χαλασει
    Αυτο εκανε την ζημια (τροφοδοτικο) ... αυτος ηταν στο μεσα δωματιο και το τροφοδοτικο εκανε ζημια και στα αλλα γυρω δωματια, ας σκεφοτυμε με τι δυναμη τα ηλετρομανητικα εκαναν εμπομπη ... το θεμα ειναι (επειδη τον ξερω καιρο) οτι εκανε παραπονα για πονοκεφαλους και ημικρανιες και φαντασου οτι καποιες φορες το laptop ηταν ανοιχτο 8ωρο + (οχι παντα τοση ωρα) επι χρονο κοντα που το αγορασε τοτε, με το τροφοδοτικο διπλα του

    - - - Updated - - -

    ξεχασα ... Δεν νομιζω να σε βοηθησει το PMR για παρεμβολες σε adsl ... συνηθως το adsl για παρεμβολες ειναι στο AM 612 Khz επιρεαζεται με παρεμβλες σε χαμηλη συχνοτητα (δες πιο πανω link που εχω) ...αλλα στον φιλο που ανοιξε το θεμα μπορει να ειναι καποιο ρανταρ 'η κεραιες τηλεφωνιας, ραδιο σταθμος κοντα

  5. #5
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Babis 3g στην 150 σε εμενα υπαρχει ενα κενο οπως το λες χωρις παρασιτα και τα παρασιτα δημιουργουνται κοντα στις λαμπες φθορισμου, στο τηλεφωνο και γενικα σε πηγες ενεργειας. Με αφορμη τα βιντεο που ειδα με το am radio δοκιμασα με τον ασυρματο σε αυτη την συχνοτητα και οντως ανιχνευει παρεμβολες γιατι οπου και να τον αφησεις και ''παιξεις'' με εναν διακοπτη απο τα φωτα δλδ να τα κανεις να τρεμοπαιζουν θα ακουσεις χαρακτηριστικα τον θορυβο που δημιουργειται αν θελεις δοκιμασε το και πες μου. Καθως σημερα λοιπον αποσυνδεσα ΟΛΕΣ τις πηγες θορυβου στο σπιτι το snr ανεβηκε αποτομα και τοτε επαιξα μια επανακκινηση στο μοντεμ και η ταχυτητα ανεβηκε 300kbps Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  qfH2le.gif 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  75,8 KB 
ID: 180070

    Nikiforos πρεπει να πειραματιστεις διοτι και εγω με πολυ ελευθερο χρονο ανακαλυψα αυτη την συχνοτητα
    Arvanitis Garage



  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξερω σιγουρα να σου πω, απλα πεταχτηκα γιατι και εγω εχω δεκτη και εγω ειμαι σιγουρος οτι εχω ηλεκτρικες παρεμβολες γιατι εχω στειλει dsl logs και στη mediatek & τωρα στην broadcom, και οι δυο βρηκαν οτι υπαρχει πολυ αυξημενο impulse noise και αυτο φταει
    Σε εμενα οι κολωνες οτε ειναι μαζι με καλωδια οτε, και υποψιαζομαι σε μεγαλο βαθμο αυτο να φταιει, γιατι μεσα σπιτι εκλεισα ολα τα ηλεκτρικα πλην τη πριζα με τo modem

    Eπισης στην Αγγλια που ημουν υπηρχε ειδικη ομαδα για ηλεκτρονικες παρεμβολες, αναλογα εκπεδευμενοι και με μηχανηματα (εδω ενα παλιο προς το τελος σε φωτο, μαλλον πλεον παλιο)
    http://www.kitz.co.uk/adsl/rein.htm#BT_REIN_engineer

    Αν κανουν παρεμβολες στα φωτα και σεολα τα ηλεκτρικα κλπ ... τοτε απο τα λιγα που ξερω, πιστευω:

    - καποια διαρροη ηλεκτρικου
    Οταν βαλαμε ρελε, πηγαμε να ανοιξουμε το ματι της ηλ. κουζινας και επεσε ο ρελες, το αλλαλαμε και μετα επεφτε ο ρελες στο αλλο ματι. Συνολο αλλαξαμε 3
    Αν δεν ηταν ο ρελες δεν θα το παιρναμε χαμπαρι οτι υπηρχε διαρροη

    - θερμοστατης
    Σε αλλο topic (δεν θυμαμαι να στο δειξω) φιλος βρηκε οτι οταν ανοιγε ο θερμοστατης εκανε αποσυνδεση το modem

    - Ανσανσερ
    αν κανεις search θα βρεις μερικα θεματα

    - καποια ραδιο εκπομπη ειτε, πειρατες σε βραχεα κλπ, ρανταρ, κεραιες κινητης κλπ

    - για τον λγο αυτο απομακρυνε απο το modem ολα τα ηλεκτρικα συν ασυρματο τηλεφωνο

    -Αν μπορεις ακουλουθησε με τον δεκτη και και στα 150 mhz & στο 612 khz την γραμμη εξω απο το σπιτι να γινεται ή στην κοντινη κολωνα για να δεις αν ερχεται απο εξω ... αν ειναι μεσα σπιτι, πιστευω θα βρεις την ζημια ...εφοσον ειναι ηλεκτρομαγνητικη παρεμβολη

    - - - Updated - - -

    για να μην κανω edit, ο θερμοστατης ηταν απο καλοφιρερ ή καποιου ειδου θερμανσης ή θερμοσιφωνα, κοιταξε τα αυτα

  7. #7
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πολυ κατατοπιστικες οι απαντησεις σου babis 3g αυτο για το βραδυ το γνωριζα διοτι καθε αππογευμα εως πρωι το snr πεφτει σε εμενα και σε αλλες 3-4 γραμμες που ασχολουμαι οσο για την παρεμβολη θα την εντοπισω και θα ενημερωσω ευχαριστω πολυ!
    Arvanitis Garage



  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.184
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! ευχαριστω για τις απαντησεις!

  9. #9
    Εγγραφή
    24-06-2012
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Η288Α
    Εγω ειμαι ο <<τυχερος>>

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...01#post6103001

  10. #10
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικα βρεθηκαν και απομονωθηκαν μερικες παρεμβολες απο μετασχηματιστες και ορισμενους διακοπτες για τα φωτα

    Πλεον η ταχυτητα ειναι αυτη Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2i.gif 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  65,1 KB 
ID: 180298

    Αυτη την στιγμη που σας γραφω το speedport χαροπαλευει να κρατησει το συγχρονισμο εξου και τα 19.9 dbm output power ανεβαζοντας τα FEC Errors αλλα 32 ωρες χωρις καμια αποσυνδεση αψογη συμπεριφορα και μ'αρεσει που λενε στον π(ΟΤΕ) οτι η περιοχη σας μεχρι 4,5 παει ευχαριστω για συμβουλες και ιδεες

    Επισης διαβασα εδω http://forum.kitz.co.uk/index.php?topic=14161.0 πως ο φερριτης απο παλια καλωδια φορτιστων, οθονων κ.α. μπορει να χρησιμεψει και σαν φιλτρο στις υψηλες συχνοτητες που δημιουργουν παρεμβολες γνωριζει κανεις κατι τετοιο? Εχει δοκιμαστει?? Ευχαριστω!
    Arvanitis Garage



  11. #11
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Aν επιτρεπετε τι μετασχημματιστες ηταν?

    Για τον φεριτη δεν εχω δοκιμασει, ειχα μια τετοια κεντρικη πριζα
    http://www.adslnation.com/products/xte2005.php
    που λεει κανει και για REIN ηλεκτρομαγνητικες παρεμβολες, αλλα την καταργησα γιατι ειναι πιο ευκολο να βαζω φιλτρα, επειδη αλλαζω συχνα modems (αυτη εχει ενσωματωμενα και δεν χρειαζεται αλλα σε οποιον εχει και αλλα τηλεφωνα σπιτι
    Οταν την ειχα επανω ηταν οκ απο οσο θυμαμαι, αλλα σε μερικα modem εριχνε λιγο ταχυτητα
    Μαλλον θα ξανα μπει για δοκιμη γιατι οπεως ειπα εχω και εγω τετοιο θεμα, ξαφνικα τα λαθη αναβαινουν αποτομε και ειναι θεμα χρονου οι αποσυνδεσεις 1-4 μερες το φαινομενο

    Επισης εχω φερει απο εξω ενα φιλτρο που υποτιθεται εχει 4 μικρους φεριτες (το πρωτο adsl nation xf 1e)
    http://www.adslnation.com/support/filters.php
    αλλα οταν το βαζω επανω δεν εχω internet, μαλλον προβληματικο, καποια στιγμη συντομα θα παρω tool να βαλω και ελληνικο jr11 plug και να το ανοιξω

    - - - Updated - - -

    προφανως δεν εχουμε την ιδια βλαβη, αλλα εβαλα ξανα τη κεντρικη πριζα επανω με τον φερριτη και θα σου πω σε λιγες μερες αν βοηθηαει, παντως βλεπω πιο καθαρο γραφημα κατα ενα ελαχιστο και μου εχει κοψει περιπου 500-700bps σε ταχυτητα (ιδιο modem, ιδια καλωδια)
    εδω η πριζα απο παλια φωτο (δεν ειναι αυτο το modem στη φωτο, εχω αλλο επανω τωρα)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  μαστερ πριζα.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  415,2 KB 
ID: 180310
    http://www.adslnation.com/products/xte2005.php
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 20-02-17 στις 16:34.

  12. #12
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ενας μεγαλος που ειναι stand by για μπαταριες αυτοκινητου κ.λ.π ο φορτιστης για το φορητο και 2 διακοπτες απο φωτα δεν παταγαν καλα τα καλωδια και ειχαν μαυρισει απο τους σπινθηρισμους.
    Απο οτι διαβασα και καταλαβα καλα θελει ειδικο φερριτη συγκεκριμενες διαστασεις για να ριχνει τις πιο πανω συχνοτητες απο το adsl
    Arvanitis Garage



  13. #13
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arvanitis Garage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας μεγαλος που ειναι stand by για μπαταριες αυτοκινητου κ.λ.π ο φορτιστης για το φορητο και 2 διακοπτες απο φωτα δεν παταγαν καλα τα καλωδια και ειχαν μαυρισει απο τους σπινθηρισμους.
    Απο οτι διαβασα και καταλαβα καλα θελει ειδικο φερριτη συγκεκριμενες διαστασεις για να ριχνει τις πιο πανω συχνοτητες απο το adsl
    Λογικο ακουγεται να θελει συγκεκριμενες διαστασεις , ισως αυτο που λες ειναι αν υπαρχει μεσα στο χωρο σου προβλημα
    Παντως αν ερχεται απο εξω (στη γραμμη και μονο, δηλαδη να ακολουθει την γραμμη) η παρεμβολη, πιστευω και το φιλτρο που εχω ... και αυτα θα κανουν δουλεια
    http://www.ky-filters.com/stoprfi.htm
    https://www.run-it-direct.co.uk/BT80BRF3.html

    Αλλα θα ανανεωσω σε λιγες μερες, σκεψου για μολις κοντα 2 ωρες εχω 282 λαθη (fastpath) το βραδυ θα γινει παλι χαμος
    Since Link time = 1 hours 41 min 5 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 282 1
    ES: 51 1
    SES: 6 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2016
    Περιοχή
    Ζακυνθος
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    45(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχως κι εγω το βραδυ πεφτω θυμα crosstalk με το snr να πεφτει στο 7-6,5 και τα fec να γραφουν μονο πρωι μπορω να κανω επανακκινηση για καλυτερο συγχρονισμο
    Θα κοιταξω αυτα που εγραψες
    Arvanitis Garage



  15. #15
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οχι δεν βοηθησε το φιλτρο, στη περιπτωση μου παλι αποσυνδεσεις με συγκεκριμενα modem

Παρόμοια Θέματα

  1. Ασύρματο τηλέφωνο με ΠΟΛΥ μεγάλη εμβέλεια..
    Από tnt στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-18, 23:14
  2. zyxel vmg1312-b10d Ρυθμισεις Adsl.
    Από mesologgi στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-17, 19:06
  3. Πρόβλημα με ασύρματο δίκτυο
    Από alsthom στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-16, 08:03
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-16, 10:46
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 10:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας