Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο ίδιο αγοραστικό κοινό απευθύνεται ακριβώς Νικηφόρε, απλά λόγω έξυπνου marketing είχε καταφέρει να πείσει τον κόσμο ότι χρειάζεται να αγοράσει τις συσκευές της (ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα τρώει...φασόλια για μια 5ετία) και ότι η ίδια ξέρει καλύτερα τις ανάγκες του και φροντίζει γι' αυτές. Παρόλο που αυτό το legacy έχει αρχίζει να ξεφτίζει, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον το πείραμα πραγματικά αν (έτσι για δοκιμή) έριχνε τις τιμές.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  2. #17
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ίδιο αγοραστικό κοινό απευθύνεται ακριβώς Νικηφόρε, απλά λόγω έξυπνου marketing είχε καταφέρει να πείσει τον κόσμο ότι χρειάζεται να αγοράσει τις συσκευές της (ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα τρώει...φασόλια για μια 5ετία) και ότι η ίδια ξέρει καλύτερα τις ανάγκες του και φροντίζει γι' αυτές. Παρόλο που αυτό το legacy έχει αρχίζει να ξεφτίζει, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον το πείραμα πραγματικά αν (έτσι για δοκιμή) έριχνε τις τιμές.
    Εγω τετοιους πελατες θελω. Να μην εχουν να φανε αλλα το τηλεφωνο τους να ειναι iphone.

  3. #18
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι καθολου η ιδια συγκριση. Το OSX ειναι σχεδον αχρηστο, το εχουμε μονο επειδη ειναι αναγκαιο για να φτιαχνεις εφαρμογες iOS.

    Οσο για την καρτα, και το xiaomi που εχω δεν εχει. Αν δεν θες να τραβας φωτογραφιες δεν νομιζω ναμη σου φτανουν τα 64.
    Το mac os δεν ειναι το λειτουργικο των ΜΑC? ειπα κατι λαθος ? εννοω να εχεις ΚΑΙ τον MAC οχι μονο το λειτουργικο! δεν καταλαβαινω τι εννοεις, εγω εχω mac mini G4 με Leopard Mac os 10.5.8.
    ολα τα xiaomi δεν παιρνουν καρτα? μερικα νομιζω και θα μεινω μακρια απο οτι δεν παιρνει καρτα. Οπως ειπα αμα εχεις τα παραπανω χρηματα πληρωνεις χωρο. Για δες ποσο εχει iphone με 64gb εσωτερικη, γιατι να μην επαιρναν καρτα να παρεις το 8? αμεσως αμεσως το ποσοστο θα ειχε ανεβει!
    να μην θες να τραβας φωτος? ποιος δεν θελει????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ίδιο αγοραστικό κοινό απευθύνεται ακριβώς Νικηφόρε, απλά λόγω έξυπνου marketing είχε καταφέρει να πείσει τον κόσμο ότι χρειάζεται να αγοράσει τις συσκευές της (ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα τρώει...φασόλια για μια 5ετία) και ότι η ίδια ξέρει καλύτερα τις ανάγκες του και φροντίζει γι' αυτές. Παρόλο που αυτό το legacy έχει αρχίζει να ξεφτίζει, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον το πείραμα πραγματικά αν (έτσι για δοκιμή) έριχνε τις τιμές.
    που να δεις τα παιδια σε σχολεια να τους παιρνουν οι γονεις τους iphone για μουρη απλα τραγικο!
    εγω ελεγα να εβαζε καρτες μνημης εστω στα μοντελα με 8-16gb εσωτερικη και ειμαι 90% σιγουρος οτι θα ανεβαζε πωλησεις!
    και παλι ομως με τις τιμες που εχει το ποιο φτηνο, σε android παιρνεις φοβερο κινητο ειδικα αμα το φερεις απεξω,οποτε ναι πρεπει να πεσουν και οι τιμες, αν δεν θελει δεν πειραζει απλα ουτε το 20% δεν θα φτασει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 17-02-17 στις 19:39.

  4. #19
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικα οι γονεις μου εχουν και οι δυο iphone και σχεδον καθε μερα εχουν προβλημα με το λογισμικο.Καθε λιγο τους ζηταει να κανουν login στο apple id,βαζω τα σωστα στοιχεια και δεν το δεχετε ενω στο site τους δουλευει.Ζηταει συνεχεια να γινει verification το facetime και χρεωνει το πατερα μου τα σμσ προς αγγλια.Η μπαταρια τα εχει φτυσει,σερνονται οι ιδιες εφαρμογες του συστηματος και ολα αυτα σε iphone 5.Ενω εγω που εχω ενα galaxy s4 που νομιζω βγηκε το ιδιο χρονο με το iphone δεν εχω ουτε ενα προβλημα και θα ταιριαζε πιο πολυ στους γονεις μου...

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω ξερω ατομα με iphone 4 και 4S και κολλανε τα home buttons, καλυτερα να ειναι σαν των android πανω στην οθονη αντι κουμπι, ειναι λογικο πατα πατα συνεχεια να χαλασει....σε ενα μαλιστα μας εμεινε στο χερι!

  6. #21
    Το avatar του μέλους ditsikts
    ditsikts Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTselikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα οι γονεις μου εχουν και οι δυο iphone και σχεδον καθε μερα εχουν προβλημα με το λογισμικο.Καθε λιγο τους ζηταει να κανουν login στο apple id,βαζω τα σωστα στοιχεια και δεν το δεχετε ενω στο site τους δουλευει.Ζηταει συνεχεια να γινει verification το facetime και χρεωνει το πατερα μου τα σμσ προς αγγλια.Η μπαταρια τα εχει φτυσει,σερνονται οι ιδιες εφαρμογες του συστηματος και ολα αυτα σε iphone 5.Ενω εγω που εχω ενα galaxy s4 που νομιζω βγηκε το ιδιο χρονο με το iphone δεν εχω ουτε ενα προβλημα και θα ταιριαζε πιο πολυ στους γονεις μου...
    Δε τα έχω σε μεγάλη εκτίμηση τα iphone αλλά όχι και έτσι. Μήπως έχουν κολλήσει κανα ιό ή κάτι τέτοιο;

  7. #22
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σορρυ αλλα δεν καταλαβαινω αυτη την φραση, τι ακριβως εννοεις με αυτο? σε τι εχει το συγκριτικο πλεονεκτημα? γιατι στο android δεν αγοραζουν εφαρμογες? εγω εχω αγορασει πολλες.
    Εννοώ κυρίως ότι ξεκίνησε πρώτη σαν πλατφόρμα με συνέπεια να απορροφήσει από νωρίς χρήστες. Το play store χρειάστηκε χρόνο για να πάρει τα πάνω του.
    Επίσης οι της apple πελάτες έχουν μάθει-εκπαιδευτεί (για διάφορους λόγους) να βάζουν βαθύτερα το χέρι στην τσέπη και -χωρίς να έχω στατιστικά- θεωρώ ότι ειδικά στην αρχή αγόραζαν εφαρμογές αβέρτα.

    Εμένα πάντως μου κακοφάνηκε όταν είχα αλλάξει λειτουργικό και είδα ότι οι ίδιες εφαρμογές (από τους ίδιους εκδότες) δεν μετέφεραν τη συνδρομή. Λες να τις ξαναγόρασα?!
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  8. #23
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Υπάρχουν ακόμα ανταγωνιστές;
    Το android έφαγε οτι μπορούσε απο τους μικρούς. Καιρός τώρα να φάει και το ios. Αν δεν υπήρχαν κάτι ανώμαλες αγορές όπως η αμερική θα είχε πάνω απο 90% ήδη. Αλλά είναι μόνο θέμα χρόνου.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iml Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ κυρίως ότι ξεκίνησε πρώτη σαν πλατφόρμα με συνέπεια να απορροφήσει από νωρίς χρήστες. Το play store χρειάστηκε χρόνο για να πάρει τα πάνω του.
    Επίσης οι της apple πελάτες έχουν μάθει-εκπαιδευτεί (για διάφορους λόγους) να βάζουν βαθύτερα το χέρι στην τσέπη και -χωρίς να έχω στατιστικά- θεωρώ ότι ειδικά στην αρχή αγόραζαν εφαρμογές αβέρτα.

    Εμένα πάντως μου κακοφάνηκε όταν είχα αλλάξει λειτουργικό και είδα ότι οι ίδιες εφαρμογές (από τους ίδιους εκδότες) δεν μετέφεραν τη συνδρομή. Λες να τις ξαναγόρασα?!
    καλημερα, εγω παντως εχοντας στο παρελθον 3GS 16gb και το 4αρι στα 32GΒ ποσα χρονια τα ειχα 1 εφαρμογη για openvpn ειχα αγορασει και τιποτα αλλο.
    Σε Android εχω αγορασει περισσοτερες και δε νομιζω οτι ειμαι με android περισσοτερα χρονια.
    Καλα αμα εχεις αγορασει ολες τις εφαρμογες που ειναι προς αγορα και ειναι πολλες εννοειτε οτι τοτε δεν θα θες ευκολα να αλλαξεις λειτουργικο. Αλλα το λειτουργικο δεν αλλαζει μονο του δεν μιλαμε για pc εδω, θες και συσκευη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν ακόμα ανταγωνιστές;
    Το android έφαγε οτι μπορούσε απο τους μικρούς. Καιρός τώρα να φάει και το ios. Αν δεν υπήρχαν κάτι ανώμαλες αγορές όπως η αμερική θα είχε πάνω απο 90% ήδη. Αλλά είναι μόνο θέμα χρόνου.
    συμφωνω και επαυξανω, αν μην ηταν και μερικοι να θελουν να πουλανε μουρη και καλα οτι εχουν iphone....

  10. #25
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν ακόμα ανταγωνιστές;
    Το android έφαγε οτι μπορούσε απο τους μικρούς. Καιρός τώρα να φάει και το ios. Αν δεν υπήρχαν κάτι ανώμαλες αγορές όπως η αμερική θα είχε πάνω απο 90% ήδη. Αλλά είναι μόνο θέμα χρόνου.
    Σωστός. Στην Αμερική με τα CDMA δίκτυα, πολλοί έχουν iPhone (Galaxy S κλπ) που είναι κλειδωμένα σε ένα μόνο δίκτυο. Συνήθως τα κλειδωμένα τα πουλάνε και πιο φθηνά με επιδότηση, γι' αυτό πολλοί επιλέγουν iPhone. Μόνο 2 από τα 4 δίκτυα παίζουν με GSM, ώστε να έχουν ξεκλείδωτα κινητά...

    Όσο περνάει ο καιρός, πιστεύω ότι το Android όλο και θα ανεβαίνει σε σχέση με το iOS, που τα iPhone κάθε χρόνο είναι τα ίδια και τα ίδια και πολύ ακριβά, χωρίς σοβαρό λόγο (μόνο από γκλαμουριά)...

  11. #26
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχαν τα iphone καλύτερες τιμές δεν θα ήταν iphone γιατί δεν θα ήταν γκλάμουρους.
    Έτσι ακριβώς (Για την τιμή τους, το ποσοστό που έχουν είναι αρκετά καλό)
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  12. #27
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironfist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς (Για την τιμή τους, το ποσοστό που έχουν είναι αρκετά καλό)
    Στο εξωτερικό, και κυρίως στις ΗΠΑ, που οι περισσότεροι αγοράζουν κινητό με data plan, και δε παίζουν με καρτοκινητό όπως εμεις, οι διαφορές στις τιμές αν λάβεις υπόψη και το data plan είναι ελάχιστες σε σχέση με samsung πχ..

    Δυστυχώς η Ms παράτησε το λειτουργικό και δεν έκανε συμφωνίες με κατασκευαστές, όταν είχε τη δυναμική να ανέβει απο το 3-4% στο 10%..
    Συσκευες δεν βγήκαν παρά ελάχιστες, και πλεον έχουμε μεινει με δυο μόνο λειτουργικά..
    Για εμάς που Iphone δεν ακουμπάμε, σημαινει μονοπώλιο της Google..
    Εγώ ακόμα αντιστεκομαι πάντως με ενα Lumia 950XL, καθως δε καίγομαι για τις εφαρμογές..Ο αριθμός μου φτάνει..η ελλειψη υποστηριξης είναι θέμα όμως..

  13. #28
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο εξωτερικό, και κυρίως στις ΗΠΑ, που οι περισσότεροι αγοράζουν κινητό με data plan, και δε παίζουν με καρτοκινητό όπως εμεις, οι διαφορές στις τιμές αν λάβεις υπόψη και το data plan είναι ελάχιστες σε σχέση με samsung πχ..

    Δυστυχώς η Ms παράτησε το λειτουργικό και δεν έκανε συμφωνίες με κατασκευαστές, όταν είχε τη δυναμική να ανέβει απο το 3-4% στο 10%..
    Συσκευες δεν βγήκαν παρά ελάχιστες, και πλεον έχουμε μεινει με δυο μόνο λειτουργικά..
    Για εμάς που Iphone δεν ακουμπάμε, σημαινει μονοπώλιο της Google..
    Εγώ ακόμα αντιστεκομαι πάντως με ενα Lumia 950XL, καθως δε καίγομαι για τις εφαρμογές..Ο αριθμός μου φτάνει..η ελλειψη υποστηριξης είναι θέμα όμως..
    Συμφωνώ, απλά τις top-Samsung τις ξεχωρίζω από όλες τις υπόλοιπες της ίδιας εταιρείας. Γιατί ναι μεν έχει κι αυτή μερικές συσκευές στα ίδια επίπεδα τιμών με τα iPhone, όμως έχει και πάρα πολλές που δεν παίζουν σε αυτή την κατηγορία. Κι αν κάποιος αγοράζει με σημαντική έκπτωση λόγω των προγραμμάτων-συμβολαίων ένα iPhone, αντίστοιχη μείωση τιμής θα έχει και σε ένα Samsung, κάνοντας την διαφορά να είναι στα ίδια επίπεδα πριν το όποιο συνδυαστικό πακέτο.

    (κάποια στιγμή, αυτό που αναφέρεις για την έλλειψη υποστήριξης, θα σε αναγκάσει να αφήσεις σε κάποιο συρτάρι το Windows phone σου)
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  14. #29
    Εγγραφή
    12-10-2006
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΕΡΒΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Δεν νομίζω ότι μπήκε αργά στο λειτουργικό των κινητών. Θυμάμαι ότι πριν μερικούς αιώνες το Motorola που έτρεχε τα Windows mobile. Επίσης και το αρχαίο gps μου ακόμα τρέχει windows.
    Θα ήθελα να προσθέσω ότι και στις παιχνιδομηχανές παρόλο που μπήκε αργά σήμερα το xbox είναι νούμερο ένα.
    Απορώ ακόμα γιατί στα λειτουργικά για smartphone τα πήγε τόσο πολύ άσχημα.

  15. #30
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iml Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξεχνάμε και ότι κάποιοι που έχουν αγοράσει εφαρμογές θα είναι οι τελευταίοι που θα αλλάξουν λειτουργικό. Εδώ το ios έχει συγκριτικό πλεονέκτημα.
    Εχω 400 euro σε εφαρμογές Android.
    Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς, αλλά αν εννοείς το γνωστό στερεοτυπο ότι οι χρήστες android κάνουν root τα κινητά για να σπάνε εφαρμογές, θα σου πω ότι μάλλον πρόκειται για ξεπερασμένη άποψη.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 221
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-17, 22:31
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 05:36
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-16, 17:19
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-16, 08:01
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας