Σελ. 15 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415161720 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 346
  1. #211
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Δες τα λινκ που σου εχω στο προηγουμενο λινκ και κανε τους ελεγχους πριν το δηλωσεις βλαβη.

    Για μενα δεν ειναι ενταξει. Πολλα λαθη.
    The gr81 .

  2. #212
    Εγγραφή
    02-07-2010
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    έχω κάνει 1002 ελέγχους και μόνος μου και με ηλεκτρολόγο.
    Τώρα άλλαξα το καλώδιο του splitter να δω αν βγάζει τόσα πολλά errors σε 1-2 ώρες λειτουργίας.

  3. #213
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aleale Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω κάνει 1002 ελέγχους και μόνος μου και με ηλεκτρολόγο.
    Τώρα άλλαξα το καλώδιο του splitter να δω αν βγάζει τόσα πολλά errors σε 1-2 ώρες λειτουργίας.
    Splitter ????

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aleale Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω το ρούτερ στην κεντρική πρίζα (τη λύση με διπλό πριζάκι), επομένως είναι απομονωμένο το internet.
    Τα λάθη φταίνε σίγουρα; Κι αν ναι τι άλλο μπορώ να κάνω;
    Κατι δεν ταιριαζει. που το εχεις βαλει το splitter και γιατι ? PSTN εχεις ή VOIP ?
    The gr81 .

  4. #214
    Εγγραφή
    02-07-2010
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Splitter ????

    Κατι δεν ταιριαζει. που το εχεις βαλει το splitter και γιατι ? PSTN εχεις ή VOIP ?
    ναι splitter (PSTN έχω όχι VOIP), δεν σου είπα έχω διπλό πριζάκι στην κεντρική πρίζα; Έτσι απομονώνω το internet από την τηλεφωνία (κάνει επιστροφή αυτό του τηλεφώνου στη δεύτερη θύρα της πρίζας για την τηλεφωνία)

    Τώρα άλλαξα ένα καλώδιο που σου είπα (του internet μόνο), αυτό που φεύγει από το modem και πάει στη μία θύρα του splitter για το internet.
    τα λάθη μειώθηκαν δραματικά!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stats4.jpg  


  5. #215
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aleale Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι splitter (PSTN έχω όχι VOIP), δεν σου είπα έχω διπλό πριζάκι στην κεντρική πρίζα; Έτσι απομονώνω το internet από την τηλεφωνία (κάνει επιστροφή αυτό του τηλεφώνου στη δεύτερη θύρα της πρίζας για την τηλεφωνία)

    Τώρα άλλαξα ένα καλώδιο που σου είπα (του internet μόνο), αυτό που φεύγει από το modem και πάει στη μία θύρα του splitter για το internet.
    τα λάθη μειώθηκαν δραματικά!
    Θα σε μαλωσω βρε. ειπες οτι τα εχεις ελεγξει και εφερες και ηλεκτρολογο.

    Για μενα απο την κεντρικη πριζα βαλε ενα καλωδιο κατευθειαν στο ρουτερ. τιποτα αλλο.
    ΑΝ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (καντο το βραδυ πχ) μην συνδεσεις καθολου τιποτα αλλο . και δες το για καμμια ωρα τι κανει.

    Αλλιως βαλε το σπλιτερ αλλα μην το δωσεις πισω στην 2πλη πριζα. βαλε μονο ενα τηλεφωνο πανω στο σπλιτερ για να εχεις τις κλησεις σου.

    Ειναι αυτο που σου ελεγα παντως. το οτι δουλευε πριν μην το δενεις κομπο. αλλαζουν πολλα σε αυτες τις συχνοτητες.
    The gr81 .

  6. #216
    Εγγραφή
    02-07-2010
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    τα στατιστικά 1 ώρας με μόνο το καλώδιο από την κεντρική στο ρούτερ (χωρίς splitter χωρίς τίποτα).
    τώρα έχω τσεκαρισμένα και τα Bit Swap, SRA και DT Line Optimization.

    με το splitter πάνω και χωρίς να δίνω επιστροφή για την τηλεφωνία μου έκανε πάλι διακοπή σε κάποια φάση.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stats5.jpg  


  7. #217
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H267N
    SNR / Attn
    14(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να κάνω κι εγώ ένα update, καθώς χτες παρέλαβα καινούργιο VR400 v2 δωρεάν. Δυστυχώς. Και λέω δυστυχώς, επειδή φοβάμαι ότι τα προβλήματα που έχω δεν θα λυθούν.
    Τουλάχιστον, με ικανοποίησε πολύ η εξυπηρέτηση από το κατάστημα που τα αγόρασα.

    Πάντως, χτες τσέκαρα το πρώτο πρόβλημα (ανίσχυρη μπάντα των 2.4GHz), και δυστυχώς είναι προβληματική ακόμη και στο καινούργιο modem/router.
    Έβαλα ένα laptop στα 10cm από το ρούτερ, καμία άλλη συσκευή συνδεδεμένη στο δίκτυο και χωρίς τηλέφωνο συνδεδεμένο στο ρούτερ.
    Έκανα δοκιμές με speedtest και από ftp forthnet, ενσύρματα, με το wifi του laptop και με usb wifi adapter πάνω στο laptop, κανάλια στο auto ή manual (τα τσέκαρα με wifi-analyzer στο android).
    Για πιο αναλυτικά (στις εικόνες με τα speedtests, δείτε από κάτω προς τα πάνω, είναι βάση ώρας):
    Spoiler:
    Στατιστικά γραμμής χωρίς τηλέφωνο συνδεδεμένο:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL Info-2019.12.14-v1-without phone.PNG 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  19,5 KB 
ID: 209667
    Στατιστικά γραμμής με τηλέφωνο συνδεδεμένο:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL Info-2019.12.14-v2-with phone.PNG 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  19,0 KB 
ID: 209668
    Speedtest δοκιμές:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-12-14 Results Speedtest by Ookla_edited.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  453,3 KB 
ID: 209669
    Και οι ίδιες δοκιμές με το android:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speedtest from redmi_edited.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  150,4 KB 
ID: 209671
    Μου κάνει εντύπωση το upload που βγαίνει τόσο πολύ.

    Με την μπάντα των 5GHz δεν είχα ούτε πριν πρόβλημα, αλλά είναι κάποιες παλιές συσκευές στο σπίτι που υποστηρίζουν μόνο για 2.4GHz.
    Και να πω ότι δεν δοκίμασα να απενεργοποιήσω την 5GHz (και μόνο την 2.4GHz ενεργοποιημένη), καθώς δεν έχει νόημα (θέλω να χρησιμοποιώ και τις 2 ταυτόχρονα).


    Κάποια στιγμή (σήμερα ή αύριο) θα δοκιμάσω και το QoS που με ενδιαφέρει περισσότερο και θα γράψω εδώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ilkork92 : 15-12-19 στις 10:49.

  8. #218
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilkork92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω κι εγώ ένα update, καθώς χτες παρέλαβα καινούργιο VR400 v2 δωρεάν. Δυστυχώς. Και λέω δυστυχώς, επειδή φοβάμαι ότι τα προβλήματα που έχω δεν θα λυθούν.
    Τουλάχιστον, με ικανοποίησε πολύ η εξυπηρέτηση από το κατάστημα που τα αγόρασα.

    Πάντως, χτες τσέκαρα το πρώτο πρόβλημα (ανίσχυρη μπάντα των 2.4GHz), και δυστυχώς είναι προβληματική ακόμη και στο καινούργιο modem/router.
    Έβαλα ένα laptop στα 10cm από το ρούτερ, καμία άλλη συσκευή συνδεδεμένη στο δίκτυο και χωρίς τηλέφωνο συνδεδεμένο στο ρούτερ.
    Έκανα δοκιμές με speedtest και από ftp forthnet, ενσύρματα, με το wifi του laptop και με usb wifi adapter πάνω στο laptop, κανάλια στο auto ή manual (τα τσέκαρα με wifi-analyzer στο android).
    Για πιο αναλυτικά (στις εικόνες με τα speedtests, δείτε από κάτω προς τα πάνω, είναι βάση ώρας):
    Spoiler:
    Στατιστικά γραμμής χωρίς τηλέφωνο συνδεδεμένο:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL Info-2019.12.14-v1-without phone.PNG 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  19,5 KB 
ID: 209667
    Στατιστικά γραμμής με τηλέφωνο συνδεδεμένο:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL Info-2019.12.14-v2-with phone.PNG 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  19,0 KB 
ID: 209668
    Speedtest δοκιμές:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2019-12-14 Results Speedtest by Ookla_edited.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  453,3 KB 
ID: 209669
    Και οι ίδιες δοκιμές με το android:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speedtest from redmi_edited.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  150,4 KB 
ID: 209671
    Μου κάνει εντύπωση το upload που βγαίνει τόσο πολύ.

    Με την μπάντα των 5GHz δεν είχα ούτε πριν πρόβλημα, αλλά είναι κάποιες παλιές συσκευές στο σπίτι που υποστηρίζουν μόνο για 2.4GHz.
    Και να πω ότι δεν δοκίμασα να απενεργοποιήσω την 5GHz (και μόνο την 2.4GHz ενεργοποιημένη), καθώς δεν έχει νόημα (θέλω να χρησιμοποιώ και τις 2 ταυτόχρονα).


    Κάποια στιγμή (σήμερα ή αύριο) θα δοκιμάσω και το QoS που με ενδιαφέρει περισσότερο και θα γράψω εδώ.
    Το τηλέφωνο δεν έχει καμία σχέση αν είναι συνδεδεμένο η εκτός.
    Το "ανίσχυρη" που πάει;; στην ισχύ του σήματος ή στην ταχύτητα;; γιατί μόνο για ταχύτητα βλέπω γράφεις και είναι φυσιολογικό στα 5GHz να έχει μεγαλύτερη ταχύτητα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #219
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H267N
    SNR / Attn
    14(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τηλέφωνο δεν έχει καμία σχέση αν είναι συνδεδεμένο η εκτός.
    Το "ανίσχυρη" που πάει;; στην ισχύ του σήματος ή στην ταχύτητα;; γιατί μόνο για ταχύτητα βλέπω γράφεις και είναι φυσιολογικό στα 5GHz να έχει μεγαλύτερη ταχύτητα.
    Επειδή δεν γνωρίζω όλα τα τεχνικά, γράφω για το τηλέφωνο για την περίπτωση που "κόβει" από ταχύτητα ή latency. Αφού δεν έχει σχέση, ωραία.
    Με το "ανίσχυρη", αναφέρομαι στην ταχύτητά της. Δηλαδή, δεν είναι δυνατόν με το ZTE H267N της Nova να βγάζω 91.5 Mbps στην μπάντα των 2.4GHz, και με το VR400 να βγάζω max 70 Mbps...
    Επίσης, προδιαγραφές του Η267Ν: Dual-Stream 802.11n Wi-Fi up to 300Mbps 2.4GHz
    Και προδιαγραφές του VR400 v2: IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz 300Mbps at 2.4GHz

    Προσωπικά, χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές την 5GHz, αλλά είναι κι άλλοι στο σπίτι με παλιές συσκευές android που δεν υποστηρίζουν 5GHz, κι αναγκαστικά μπαίνουν με την 2.4GHz...

  10. #220
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilkork92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν γνωρίζω όλα τα τεχνικά, γράφω για το τηλέφωνο για την περίπτωση που "κόβει" από ταχύτητα ή latency. Αφού δεν έχει σχέση, ωραία.
    Με το "ανίσχυρη", αναφέρομαι στην ταχύτητά της. Δηλαδή, δεν είναι δυνατόν με το ZTE H267N της Nova να βγάζω 91.5 Mbps στην μπάντα των 2.4GHz, και με το VR400 να βγάζω max 70 Mbps...
    Επίσης, προδιαγραφές του Η267Ν: Dual-Stream 802.11n Wi-Fi up to 300Mbps 2.4GHz
    Και προδιαγραφές του VR400 v2: IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz 300Mbps at 2.4GHz

    Προσωπικά, χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές την 5GHz, αλλά είναι κι άλλοι στο σπίτι με παλιές συσκευές android που δεν υποστηρίζουν 5GHz, κι αναγκαστικά μπαίνουν με την 2.4GHz...
    Στην ασύρματη σύνδεση παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο, ακόμη και οι συσκευές που συνδεόμαστε. Πέρα από αυτό, σου δημιουργούν πρόβλημα τα 70Mbps ή απλά το αναφέρεις σαν εύρημα;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #221
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H267N
    SNR / Attn
    14(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ασύρματη σύνδεση παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο, ακόμη και οι συσκευές που συνδεόμαστε. Πέρα από αυτό, σου δημιουργούν πρόβλημα τα 70Mbps ή απλά το αναφέρεις σαν εύρημα;;
    Δεν δημιουργούν πρόβλημα ούτε σε 'μένα ούτε στους άλλους τα 40Mbps (70Mbps έπιασα μόνο με το ισχυρότερο wifi adapter, αλλά και τα 40 Mbps που πιάνουν τους είναι υπερ-αρκετά επειδή μόνο browsing κάνουν και λίγο streaming), αλλά, απ'τη στιγμή που πληρώνω το 100% της αξίας ενός προϊόντος, γιατί να μην έχω και το 100% των δυνατοτήτων που-υποτίθεται-υποστηρίζει;

  12. #222
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilkork92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δημιουργούν πρόβλημα ούτε σε 'μένα ούτε στους άλλους τα 40Mbps (70Mbps έπιασα μόνο με το ισχυρότερο wifi adapter, αλλά και τα 40 Mbps που πιάνουν τους είναι υπερ-αρκετά επειδή μόνο browsing κάνουν και λίγο streaming), αλλά, απ'τη στιγμή που πληρώνω το 100% της αξίας ενός προϊόντος, γιατί να μην έχω και το 100% των δυνατοτήτων που-υποτίθεται-υποστηρίζει;
    To 100% από το WI-FI;; λίγο ουτοπικό σενάριο, με καλώδιο και πάλι με προυποθέσεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #223
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H267N
    SNR / Attn
    14(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 100% από το WI-FI;; λίγο ουτοπικό σενάριο, με καλώδιο και πάλι με προυποθέσεις.
    Συγνώμη, με το Η267Ν της Nova γιατί φτάνω στο 99% του Wi-Fi στα 2.4GHz (91.5 MBps max-10.9 MB/s max); Τα οποία 91.5Mbps μπορώ να τα πιάσω μόνο με την 5GHz μπάντα του VR400. Γιατί όχι και με την 2.4GHz μπάντα του;
    Άρα, υπάρχει πρόβλημα στην μπάντα των 2.4GHz του VR400.
    Το χειρότερο όμως είναι ότι δοκίμασα το QoS, και πάλι έχω πρόβλημα. Έτσι και το ενεργοποιήσω, μου ρίχνει τη max ταχύτητα στα 50Mbps (6.2 MB/s max) είτε είμαι συνδεδεμένος ενσύρματα, είτε ασύρματα. Έπαιξα με όλες τις ρυθμίσεις, με τους αριθμούς (upload/downlaod bandwidth). Τίποτα.

  14. #224
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilkork92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, με το Η267Ν της Nova γιατί φτάνω στο 99% του Wi-Fi στα 2.4GHz (91.5 MBps max-10.9 MB/s max); Τα οποία 91.5Mbps μπορώ να τα πιάσω μόνο με την 5GHz μπάντα του VR400. Γιατί όχι και με την 2.4GHz μπάντα του;
    Άρα, υπάρχει πρόβλημα στην μπάντα των 2.4GHz του VR400.
    Το χειρότερο όμως είναι ότι δοκίμασα το QoS, και πάλι έχω πρόβλημα. Έτσι και το ενεργοποιήσω, μου ρίχνει τη max ταχύτητα στα 50Mbps (6.2 MB/s max) είτε είμαι συνδεδεμένος ενσύρματα, είτε ασύρματα. Έπαιξα με όλες τις ρυθμίσεις, με τους αριθμούς (upload/downlaod bandwidth). Τίποτα.
    Κάπου δεν βγαίνουν τα νούμερα, έχεις 100αρα γραμμή και πιάνεις 91.5, αυτό μεταφράζεται σε 99% ή σε 91.5%;;

    Πάμε παρακάτω, διαπιστώνεις πρόβλημα στο συγκεκριμένο;; δοκιμάζεις κάποιο άλλο και πάει λέγοντας, έτσι είναι δυστυχώς οι ασύρματες επικοινωνίες.

    Για το QoS δεν μπορώ να ξέρω για το συγκεκριμένο αν δεν το έχω στα χέρια μου και να το δοκιμάσω μόνος μου.

    Για την ιστορία, έχω το καφεκούτι που γράφω στα στοιχεία μου και στα 12 μέτρα περίπου απόσταση και με παρεμβολή τοίχου και μπαλκονόπορτας έχω σήμα "καλό" και άριστη συμπεριφορά σε 2 κινητά που σερφάρουν και βλέπουν video, τα παράξενα της ασύρματης επικοινωνίας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #225
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H267N
    SNR / Attn
    14(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου δεν βγαίνουν τα νούμερα, έχεις 100αρα γραμμή και πιάνεις 91.5, αυτό μεταφράζεται σε 99% ή σε 91.5%;;

    Πάμε παρακάτω, διαπιστώνεις πρόβλημα στο συγκεκριμένο;; δοκιμάζεις κάποιο άλλο και πάει λέγοντας, έτσι είναι δυστυχώς οι ασύρματες επικοινωνίες.

    Για το QoS δεν μπορώ να ξέρω για το συγκεκριμένο αν δεν το έχω στα χέρια μου και να το δοκιμάσω μόνος μου.

    Για την ιστορία, έχω το καφεκούτι που γράφω στα στοιχεία μου και στα 12 μέτρα περίπου απόσταση και με παρεμβολή τοίχου και μπαλκονόπορτας έχω σήμα "καλό" και άριστη συμπεριφορά σε 2 κινητά που σερφάρουν και βλέπουν video, τα παράξενα της ασύρματης επικοινωνίας.
    100άρα είναι η γραμμή και δεν πιάνω 100Mbps που θα ήταν το 100%. Εννοώ ότι, αφού ενσύρματα πιάνω 91.5Mbps, ασύρματα πιάνω πάλι 91.5Mbps, άρα το ορίζω σαν το 100%. Καταλαβαίνεις πως το λέω.
    Μήπως όμως ψάχνω λάθος λειτουργία; Μήπως κάποιο Bandwidth Manager θα ήταν προτιμότερο για τη δουλειά που θέλω; Άρα, να κοιτάξω καλύτερα για wireless router κουμπωμένο πάνω στο H267N;

Σελ. 15 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 510131415161720 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρώτες εντυπώσεις από Cyta Vdsl
    Από nnn στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 997
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-19, 19:07
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-16, 00:56
  3. Αγορα mac mini και πρωτες εντυπωσεις
    Από thelos257 στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-16, 13:34
  4. Αγορα και πρωτες εντυπωσεις Lenovo G40-30
    Από thelos257 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-16, 13:19
  5. Αγορα και πρωτες εντυπωσεις: HP 550-101NV RED
    Από thelos257 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-16, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας