Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-111 από 111
  1. #106
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Μετα απο 2 χρονια φευγω απο double play ote , θα κρατησω μονο το ote tv full pack.
    Η forthnet δινει ακριβως με 10 ευρω λιγοτερα απεριοριστα σταθερα παντου +12 ωρες κινητα και 24 ιντερνετ οταν ο οτε δινει 30 λεπτα κινητα 250 σταθερα και 24 ιντερνετ.
    Τωρα πληρωνω 33 ευρω double play

  2. #107
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _GuardiaN_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως παντως ο ΟΤΕ εχει την καλυτερη εξυπηρετηση τηλεφωνικα και τεχνικα. 6 μηνες η Forthnet δεν μου εστελνε τεχνικο να ελεγξει την γραμμη μου με δικαιολογιες του τυπου "φερτε εναν ηλεκτρολογο να τσεκαρει την γραμμη σας", "δεν βλεπω προβλημα εγω απο εδω" αλλα το 50αρι το μηνα (μαζι με Nova) το τσιμπαγε. Μολις εκανα αιτηση μεταφορας στον ΟΤΕ με πηραν και 10 φορες τηλεφωνο να στειλουν τεχνικο για να μην φυγω αλλα οπως τους ειχα ηδη εξηγησει ηταν ηδη αργα.

    Ολοκληρωνεται η μεταφορα στον ΟΤΕ, στα καπακια κανω αιτηση για τεχνικο και την επομενη μερα το πρωι ειχε ηδη ερθει. Ωραιοι οι εναλλακτικοι αρκει να μην σου τυχει καποιο προβλημα, αν σου κατσει τοτε την εβαψες.
    Και στον ΟΤΕ θέμα τύχης είναι. Πρόσφατα τους κυνηγούσα 2 εβδομάδες για προβλήματα στον συγχρονισμό μου (αποσυγχρονισμοί και κάθε φορά που γινόταν αποσυγχρονισμός άλλαζε το προφίλ της γραμμής και γινόταν interleave) , το μόνο που έκαναν ήταν να στέλνουν μηνύματα ότι επιλύθηκε (χωρίς να έχει γίνει) και να με βάζουν σε προφίλ 12mbps όταν πιο πριν συγχρόνιζα πάνω από 14. Μόνο όταν έστειλα στην σελίδα τους στο Facebook ασχολήθηκαν άμεσα και το έφτιαξαν σε λίγες ώρες.

    Και σε περίπτωση φίλου με καλωδιακή βλάβη στον Πειραιά, έκαναν ένα μήνα να το φτιάξουν!!!! Και ήταν χωρίς internet και τηλέφωνο... Και η βλάβη είχε προκληθεί από αυτούς μετά από σκάψιμο και ήταν μόνο στην πολυκατοικία τους.

  3. #108
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS DSL-N17U
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dleyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο 2 χρονια φευγω απο double play ote , θα κρατησω μονο το ote tv full pack.
    Η forthnet δινει ακριβως με 10 ευρω λιγοτερα απεριοριστα σταθερα παντου +12 ωρες κινητα και 24 ιντερνετ οταν ο οτε δινει 30 λεπτα κινητα 250 σταθερα και 24 ιντερνετ.
    Τωρα πληρωνω 33 ευρω double play
    Καλη η Forthnet στις γραμμες της οπως προειπα φιλε μου αρκει να μην σου τυχει προβλημα. Το χειροτερο support που εχω δει απ οσες εταιριες σταθερης εχω συνεργαστει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στον ΟΤΕ θέμα τύχης είναι. Πρόσφατα τους κυνηγούσα 2 εβδομάδες για προβλήματα στον συγχρονισμό μου (αποσυγχρονισμοί και κάθε φορά που γινόταν αποσυγχρονισμός άλλαζε το προφίλ της γραμμής και γινόταν interleave) , το μόνο που έκαναν ήταν να στέλνουν μηνύματα ότι επιλύθηκε (χωρίς να έχει γίνει) και να με βάζουν σε προφίλ 12mbps όταν πιο πριν συγχρόνιζα πάνω από 14. Μόνο όταν έστειλα στην σελίδα τους στο Facebook ασχολήθηκαν άμεσα και το έφτιαξαν σε λίγες ώρες.

    Και σε περίπτωση φίλου με καλωδιακή βλάβη στον Πειραιά, έκαναν ένα μήνα να το φτιάξουν!!!! Και ήταν χωρίς internet και τηλέφωνο... Και η βλάβη είχε προκληθεί από αυτούς μετά από σκάψιμο και ήταν μόνο στην πολυκατοικία τους.
    Η αληθεια ειναι πως απο περιοχη σε περιοχη μπορει να αλλαξει αρδην η εκτιμηση που εχεις σε καποιον παροχο. Παντως Καλαματα ο ΟΤΕ ειναι με διαφορα ο καλυτερος (κι οταν λεμε με διαφορα εννοουμε πως οι υπολοιποι ειναι ανυπαρκτοι).

  4. #109
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _GuardiaN_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως παντως ο ΟΤΕ εχει την καλυτερη εξυπηρετηση τηλεφωνικα και τεχνικα. 6 μηνες η Forthnet δεν μου εστελνε τεχνικο να ελεγξει την γραμμη μου με δικαιολογιες του τυπου "φερτε εναν ηλεκτρολογο να τσεκαρει την γραμμη σας", "δεν βλεπω προβλημα εγω απο εδω" αλλα το 50αρι το μηνα (μαζι με Nova) το τσιμπαγε. Μολις εκανα αιτηση μεταφορας στον ΟΤΕ με πηραν και 10 φορες τηλεφωνο να στειλουν τεχνικο για να μην φυγω αλλα οπως τους ειχα ηδη εξηγησει ηταν ηδη αργα.

    Ολοκληρωνεται η μεταφορα στον ΟΤΕ, στα καπακια κανω αιτηση για τεχνικο και την επομενη μερα το πρωι ειχε ηδη ερθει. Ωραιοι οι εναλλακτικοι αρκει να μην σου τυχει καποιο προβλημα, αν σου κατσει τοτε την εβαψες.
    προσωπικη μου αποψη πλεον ο οτε εχει μονο καλυτερη τεχνικη εξυπηρετηση τιποτα αλλο μα τιποτα αλλο.

    2 μηνες προσπαθουσα με απειρα τηλεφωνα να αλλαχτει η διευθυνση που ειχε καταχωρησει υπαλληλος του οτε λανθασμενα σε μεταφορα αριθμου απο νησι στον νομο αττικης
    ακομα και το τηλεφωνο μου εκοψαν 2 μερες για να γινει εικονικη νεα τηλεφωνικη γραμμη προκειμενου να αλλαχτει η διευθυνση που δεν μπορουσαν αλλιως

    3 μηνες προσπαθω να αποδειξω τα αυτονοητα οτι χωρις λογο και αιτια με χρεωσε ο οτε 121,50 για τελος μη επιστροφης εξοπλισμου .
    Τελικα πηγα εκ νεου γερμανο και το εφτιαξα εγω

    τελος μετα απο 1.5 μηνα εγινε πιστωση σε λαθος παγιου..

    ολα αυτα σε 2 χρονια

  5. #110
    Εγγραφή
    15-04-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ/ΝΕΑ ΧΩΡΑ
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99976/9998 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανανέωση από adsl2 όπως δειχνει στα στατιστικά σου; Αν ναι, αυτη ειναι τιμη καταλόγου για αναβάθμιση, δεν ειναι προσφορά. Αν ειχες ήδη Double Play 30 M για νεο συμβόλαιο δεν σου δίνουν αυτη την τιμή.
    Ακομα δεν μπορω να το χωνέψω.
    Τώρα έχω 24αρα γραμμή με απεριόριστα προς σταθερά και 30 λεπτά προς κινητά + cosmote tv full pack. Το συμβόλαιο μου λήγει στις 26 Μαρτίου...μέχρι τότε βλέπουμε.

  6. #111
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ισχύει και για μένα. Και δυστυχώς η COSMOTE πάει να γίνει πάλι ένα "εικονικό" μονοπώλιο.

    Είμαι περίεργος και γω για το αν θα έχω κάποια προσφορά μετά το τέλος του δοκιμαστικού 3μήνου με 50άρα VDSL
    Η κοσμοτε έχει περίπου το 64-65% της αγορά και α) δε μπορεί και β) δε θέλει να απορροφήσει μεγαλύτερο κομμάτι της αγοράς για έναν απλό λόγο: τον ανταγωνισμό. Αυτά, τίποτ' άλλο.
    Ελεύθερος.

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  2. Ερωτηση για VDSL
    Από Ore12 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-16, 23:07
  3. Στατιστικά Γραμμής και συμβουλή για VDSL
    Από EnigmaUnl στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-16, 17:31
  4. Εναλλακτικά Ρουτερ Για VDSL OTE TV & Οδηγίες
    Από messalius στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-16, 21:05
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 10:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας