Σελ. 154 από 154 ΠρώτηΠρώτη ... 134144149152153154
Εμφάνιση 2.296-2.308 από 2308
  1. #2296
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Ξέρω οτι είναι παλιό θέμα αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας. Βλέπω στο zip στο αρχείο παραρτημα 2 οτι η καμπίνα που με εξυπηρετεί έπρεπε να αναβαθμιστεί σε νεου τύπου VDSL το Q4 του 2017. Είναι η 1597-208. Δυστυχώς δεν έχει γίνει τίποτα και έχουμε μείνει με την παλιά ADSL με ότι αυτό συνεπάγεται.. Είναι πολύ απογοητευτικό το οτι κάποια στιγμή εγκρίθηκε ένα έργο για αναβάθμιση αλλά δεν πραγματοποιήθηκε. Οι άλλες καμπίνες στην περιοχή μου έχουν αναβαθμιστεί. Τώρα εγώ τι να περιμένω ? Να περάσουν άλλα 10+ χρόνια ελπίζοντας ?

    Μπορώ να διαμαρτηρηθώ κάπου ? Αν μπορείτε να προτείνετε κάποιες ενέργειες που θα μπορούσα να κάνω θα με ενδιέφερε .. Ευχαριστώ πολύ
    Σε κάποια αλλαγή πρέπει να βγήκε. Το ενημερωμένο είναι στην σελίδα της ΕΕΤΤ.
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/.../1stPhase/OTE/
    Περιμένεις αν θα μπει σε επόμενη ετήσια ανάθεση.

  2. #2297
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To αρχείο που μνημονεύεις, προφανώς είναι το αρχικό μόνο που έχει τροποποιηθεί και πλέον η δικιά σου δεν υπάρχει.
    Ο ΟΤΕ από τον Φλεβάρη του 2017 είχε ζητήσει αντικατάσταση (όπως είχε δικαίωμα) αριθμού καμπίνων στον προγραμματισμό, με άλλες στην ίδια περιοχή. Η δική σου λοιπόν βγήκε εκτός του τότε προγραμματισμού και στην θέση της μπήκε η 1597-137. Οι αλλαγές αυτές εγκρίθηκαν τον Νοέμβρη του 2017 από την ΕΕΤΤ. Δες το σχετικό επίσημο έγγραφο της ΕΕΤΤ.

  3. #2298
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To αρχείο που μνημονεύεις, προφανώς είναι το αρχικό μόνο που έχει τροποποιηθεί και πλέον η δικιά σου δεν υπάρχει.
    Ο ΟΤΕ από τον Φλεβάρη του 2017 είχε ζητήσει αντικατάσταση (όπως είχε δικαίωμα) αριθμού καμπίνων στον προγραμματισμό, με άλλες στην ίδια περιοχή. Η δική σου λοιπόν βγήκε εκτός του τότε προγραμματισμού και στην θέση της μπήκε η 1597-137. Οι αλλαγές αυτές εγκρίθηκαν τον Νοέμβρη του 2017 από την ΕΕΤΤ. Δες το σχετικό επίσημο έγγραφο της ΕΕΤΤ.
    Μάλιστα.. σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες αν και μου έκανες την καρδιά περιβόλι... καλό 2030 λοιπόν και βλέπουμε. Να σαι καλά

  4. #2299
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ενδιαφέρον έχει ότι για κάμποσες καμπίνες η EETT δεν δέχτηκε τα στοιχεία και τους λόγους που έδωσε ο OTE..

    7. Αντίθετα, η ΕΕΤΤ κρίνει ότι στις περιπτώσεις των υπαίθριων καμπινών του κατωτέρω πίνακα 3, τα επιπλέον στοιχεία που προσκόμισε η ΟΤΕ ΑΕ
    δεν επαρκούν για την αιτιολόγηση της μη υπαιτιότητας της ΟΤΕ ΑΕ αναφορικά με την τροποποίηση του επιχειρηματικού σχεδίου.
    Στο πλαίσιο αυτό, η ΕΕΤΤ θεωρεί ότι η ακύρωση του πλάνου αναβάθμισης των 27 υπαίθριων καμπινών του πίνακα 3 είναι υπαιτιότητας ΟΤΕ ΑΕ
    και κατά συνέπεια οι εν λόγω υπαίθριες καμπίνες θα συνυπολογισθούν κατά τον προσδιορισμό του ποσοστού απόκλισης από το αρχικό πλάνο ανάθεσης και των τυχόν κυρώσεων που προκύπτουν.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  5. #2300
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    ... και τελικά έβγαλε απόφαση πριν 3 μήνες ότι όλα είναι ΟΚ για το σύνολο των καμπίνων του ΟΤΕ, ότι δεν υλοποίησε το 3% (από το σύνολο των 14.852 καμπίνων), που είναι χαμηλότερο από το 10%, στο οποίο λαμβάνουν χώρα κυρώσεις.

    Spoiler:
    25. Με βάση τα στοιχεία που υπέβαλε ο ΟΤΕ στο πλαίσιο της ολοκλήρωσης των Α’ και Γ’ Φάσεων (σχετ. κγ’), τις υπό σχετ. ιγ’ περιοδικές αναφορές του ΟΤΕ στο πλαίσιο του Κανονισμού Παρακολούθησης της ΕΕΤΤ (σχετ. ιγ’) καθώς και τις υπό σχετ. ιστ’ εκθέσεις ελέγχων της ΕΕΤΤ η ΕΕΤΤ διαπιστώνει ότι ο ΟΤΕ, ως όφειλε, ενεργοποίησε έως τις 31/12/2019 την τεχνολογία VDSL vectoring σε 11.724 από τις 11.854 αρχικά ανατεθειμένες υπαίθριες καμπίνες της Α’ Φάσης (ποσοστό 98,9%) και σε 2.719 από τις 2.998 αρχικά ανατεθειμένες καμπίνες της Γ’ Φάσης (ποσοστό 90,7%).
    26. Λαμβάνοντας υπόψη τον αριθμό των υπαίθριων καμπινών, όπως αυτός διαμορφώθηκε με τις σχετικές τροποποιητικές αποφάσεις της ΕΕΤΤ (σημείο 16 ανωτέρω) τα ποσοστά επιτυχούς ενεργοποίησης γίνονται 99,2% για τη φάση Α’ και 94% για τη φάση Γ’.
    27. Δεδομένου ότι και στις δύο περιπτώσεις το ποσοστό απόκλισης είναι μικρότερο του 10%, δεν συντρέχει λόγος ελέγχου της υπαιτιότητας της απόκλισης από το αρχικά εγκεκριμένο πλάνο υλοποίησης με τις υπό σχετ. η’ και θ’ αποφάσεις της ΕΕΤΤ, ώστε να εξεταστεί από την ΕΕΤΤ το ενδεχόμενο επιβολής κυρώσεων στον ΟΤΕ σύμφωνα με τα σημεία 12 και 14 του Παραρτήματος 3 της υπό σχετ. ζ’ απόφασης της ΕΕΤΤ.

  6. #2301
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα έπρεπε να βγάζουν ποσοστό ανά A/K, όχι στο σύνολο..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  7. #2302
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Διυλίζουμε το κώνωπα. Έχεις υπόψη κάποια περιοχή που να έχει τόσο μεγάλο ποσοστό; Ποια είναι αυτή, για να δούμε το λόγο που έγινε αυτό;

  8. #2303
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχω στοιχεία, αλλά λογικά ο OTE κάνει τα έργα που αναλαμβάνει στα περισσότερα A/K σε μεγάλο ποσοστό πιστεύω.. άνω του 90%

    Εκεί που θα είναι κάτω του 90% πιστεύω αξίζει και μία ποινή..
    αλλά ίσως οι άλλες εταιρίες θα έχουν πιο πολύ πρόβλημα σε αυτό το πράγμα..

    Βλέπε π.χ Wind που έχει αφήσει ακόμη κάποιες περιοχές χωρίς καμπίνες 12 μήνες μετά την τελευταία παράταση..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  9. #2304
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mastoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Ξέρω οτι είναι παλιό θέμα αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας. Βλέπω στο zip στο αρχείο παραρτημα 2 οτι η καμπίνα που με εξυπηρετεί έπρεπε να αναβαθμιστεί σε νεου τύπου VDSL το Q4 του 2017. Είναι η 1597-208. Δυστυχώς δεν έχει γίνει τίποτα και έχουμε μείνει με την παλιά ADSL με ότι αυτό συνεπάγεται.. Είναι πολύ απογοητευτικό το οτι κάποια στιγμή εγκρίθηκε ένα έργο για αναβάθμιση αλλά δεν πραγματοποιήθηκε. Οι άλλες καμπίνες στην περιοχή μου έχουν αναβαθμιστεί. Τώρα εγώ τι να περιμένω ? Να περάσουν άλλα 10+ χρόνια ελπίζοντας ?

    Μπορώ να διαμαρτηρηθώ κάπου ? Αν μπορείτε να προτείνετε κάποιες ενέργειες που θα μπορούσα να κάνω θα με ενδιέφερε .. Ευχαριστώ πολύ
    Μπορεις να παρεις τηλεφωνο στον οτε και ζητησεις το τηλεφωνο των μελητητων για τα εργα vdsl και ζητησεις να στο δωσουνε και να ρωτησεις ποτε προβλεπεται να γινει καποια αναβαθμιση. Και εγω την ιδια μοιρα εχω με εσενα αλλα σε αλλη περιοχη που αναβαθμιστηκε το 80% με οπτικη ινα και εγω ανηκω στο 20% που δεν αναβαθμιστηκαν. Αλλα τηλεφωνοντας στους μελετητες μου ειπανε οτι δεν προκειται να μπει κατι για επομενα 3 χρονια , ( πρεπει να εχει 1 χρονο αρα για τα επομενα 2 χρονια ) , επισης μου ειπε οτι οταν γινει το εργο θα μπουνε οπτικες ινες μεχρι τα σπιτια , ακομα και περιοχες που δεν ειχανε καθολου οπτικες ινες. Παντως προς το παρον εγω θα κοιταγα εναλλακτικο παροχο να δω τι ταχυτητες πιανει , αλλιως θα εβαζα το booster του οτε , ηδη εχει πεσει η τιμη στα 6,80 ευρω τον μηνα επιπλεον στο παγιο. Οποτε εως τα 100gb εχεις full 4g μετα δεν σταματαει το ιντερνετ αλλα μεγιστο 15mbs + οτι πιανεις απο την adsl ηδη ! Απο το καθολου υπαρχει και αυτη η λυση. Τελος κοιτα και για ασυρματο παροχο ιντερνετ πχ skytelecom αμα πιανει.

  10. #2305
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10/1 Mbit ADSL+4G bond
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να παρεις τηλεφωνο στον οτε και ζητησεις το τηλεφωνο των μελητητων για τα εργα vdsl και ζητησεις να στο δωσουνε και να ρωτησεις ποτε προβλεπεται να γινει καποια αναβαθμιση. Και εγω την ιδια μοιρα εχω με εσενα αλλα σε αλλη περιοχη που αναβαθμιστηκε το 80% με οπτικη ινα και εγω ανηκω στο 20% που δεν αναβαθμιστηκαν. Αλλα τηλεφωνοντας στους μελετητες μου ειπανε οτι δεν προκειται να μπει κατι για επομενα 3 χρονια , ( πρεπει να εχει 1 χρονο αρα για τα επομενα 2 χρονια ) , επισης μου ειπε οτι οταν γινει το εργο θα μπουνε οπτικες ινες μεχρι τα σπιτια , ακομα και περιοχες που δεν ειχανε καθολου οπτικες ινες. Παντως προς το παρον εγω θα κοιταγα εναλλακτικο παροχο να δω τι ταχυτητες πιανει , αλλιως θα εβαζα το booster του οτε , ηδη εχει πεσει η τιμη στα 6,80 ευρω τον μηνα επιπλεον στο παγιο. Οποτε εως τα 100gb εχεις full 4g μετα δεν σταματαει το ιντερνετ αλλα μεγιστο 15mbs + οτι πιανεις απο την adsl ηδη ! Απο το καθολου υπαρχει και αυτη η λυση. Τελος κοιτα και για ασυρματο παροχο ιντερνετ πχ skytelecom αμα πιανει.
    Σε ευχαριστώ και εσένα για την απάντηση σου και εύχομαι να σε αναβαθμίσουν σύντομα. Είμαι σε εναλλακτικό πάροχο και μέχρι να λήξει το συμβόλαιο μέχρι αρχές του 2021 δε συμφέρει να πληρώσω ρήτρα 120 ευρώ για να πάω οτε.. Σκεφτόμουν να κάνω αυτό που είπες μετα τη λήξη του, να πάω ΟΤΕ για το speed booster. θα δοκιμάσω και αυτό που λές με τηλέφωνο στον ΟΤΕ μπας και μου πούνε κάποια πρόβλεψη αν και αμφιβάλλω οτι θα βγάλω άκρη..

    Δε κρύβω οτι ζώ την απόλυτη ξενέρα πάντως.. είμαι σε περιοχή που κάλυψαν το 80% με VDSL και 3-4 km μακριά μου φέτος πλέον βάζουν FTTH.. Ασχολούμαι με ιντερνετ απο την αρχή του και πραγματικά θα ήθελα μια αξιοπρεπής σύνδεση να την αξιοποιήσω χρόνια τώρα. Πιστεύω θα με προλάβει το 5G και θα έχω αξιοπρεπές ίντερνετ πρίν τα 50 μου να μαστε καλά πρώτα !

  11. #2306
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί που θα είναι κάτω του 90% πιστεύω αξίζει και μία ποινή..
    Εξαρτάται, Αν όντως φταίει αυτός, καλώς να τιμωρηθεί. Φταίει όμως;
    Π.χ. για αυτό που αναφέρθηκες, αρχικά η ΕΕΤΤ είπε ότι δεν απέδειξε με βεβαιότητα ότι δεν ήταν δική του υπαιτιότητα. Όμως 3 χρόνια μετά, άλλαξε την γνώμη.
    Τι έγινε στην πορεία; Αρκεί να γνωρίζει κανείς την ιστορία.

    Στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ είχε αναλάβει 142 καμπίνες και ακύρωσε τις 20 (14,1%). Στα άλλα 2 κέντρα (Κέρκυρα και Κατερίνη) τα ποσοστά ήταν αντίστοιχα 0,04% και 0,01% (ανάξια αναφοράς).
    Όμως όπως τελικά αποδείχθηκε, ο δήμος ήταν αυτός που δεν ήθελε και παρόλο τις επανειλημμένες προσπάθειες του ΟΤΕ, τελικά δεν βρέθηκε λύση και τα παράτησε. Μάλιστα αναβαθμίζοντας 10 καμπίνες σε γειτονικό Α/Κ εκτός προγραμματισμού.
    Όλο το ιστορικό ξεκινά από εδώ και διαβάζεις τα μηνύματα και στην επόμενη σελίδα μέχρι εδώ, για να φθάσουμε στο σήμερα.

  12. #2307
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    872
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται, Αν όντως φταίει αυτός, καλώς να τιμωρηθεί. Φταίει όμως;
    Π.χ. για αυτό που αναφέρθηκες, αρχικά η ΕΕΤΤ είπε ότι δεν απέδειξε με βεβαιότητα ότι δεν ήταν δική του υπαιτιότητα. Όμως 3 χρόνια μετά, άλλαξε την γνώμη.
    Τι έγινε στην πορεία; Αρκεί να γνωρίζει κανείς την ιστορία.

    Στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ είχε αναλάβει 142 καμπίνες και ακύρωσε τις 20 (14,1%).Όμως όπως τελικά αποδείχθηκε, ο δήμος ήταν αυτός που δεν ήθελε και παρόλο τις επανειλημμένες προσπάθειες του ΟΤΕ, τελικά δεν βρέθηκε λύση και τα παράτησε. Μάλιστα αναβαθμίζοντας 10 καμπίνες σε γειτονικό Α/Κ εκτός προγραμματισμού.
    Το ίδιο A/K είναι (Ιπποδρόμου) με την διαφορά ότι τα ΚΑΦΑΟ είναι σε άλλο Δήμο (Μοσχάτο).
    Αυτό έχω καταλάβει δλε.

  13. #2308
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πιθανόν. Το ζητούμενο είναι ότι πήγε εκεί που δεν είχε προβλήματα και ακύρωσε τα προγραμματισμένα. Άδικο για τους κατοίκους της περιοχής; Ναι!
    Αλλά από την άλλη, ο κάθε πάροχος υποχρεούται να αποκαταστήσει το οδόστρωμα μόνο στο σημείο τομής σύμφωνα με τα ισχύοντα. Αν δεν το κάνει, να εφαρμοσθούν τα δέονται από τις όποιες αρμόδιες δημόσιες υπηρεσίες.
    Αν όμως ο κάθε δήμος βρίσκει ευκαιρία και ζητά επισκευή όλου του οδοστρώματος, εκεί μιλάμε για άλλη τάξη μεγέθους εξόδων και ανάλογα την περίπτωση, μπορεί να το κάνει ή να το αρνηθεί. Κανείς δεν τον υποχρεώνει.

Σελ. 154 από 154 ΠρώτηΠρώτη ... 134144149152153154

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-20, 21:49
  2. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 19:19
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 13:30
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 13:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας