Σελ. 53 από 154 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 781-795 από 2308
  1. #781
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση του Περάματος (έχει επιλεγεί για Vectoring με ορίζοντα το Q4/2017) οι νέες καμπίνες που τοποθετήθηκαν και ενεργοποιήθηκαν δίνουν ήδη έως 50Mbps. Θεωρώ ότι αυτό που λες δεν ισχύει εκ των πραγμάτων.
    Αυτό έγραψα και εγώ ποιο πάνω . Από καινούργιες καμπίνες vectoring ready δίνουν αυτήν την στιγμή 30 και 50 vdsl στο Κιλκίς. Απλώς δεν το πρόσεξαν μάλλον

  2. #782
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Δεν καταλαβατε καλα.Εχει δίκιο ο φιλος Atheros.
    Οι καμπίνες που αλλάζουν Κατερίνη όπως είπα ξεκίνησαν μετά την ανακοίνωση για vectoring. Οπότε θα δίνουν μόνο vectoring όταν ενεργοποιηθουν, όπως ενημερώθηκα από υπαλληλο του ΟΤΕ.
    Τωρα οι καμπίνες που αλλαχθηκαν πριν την ανακοίνωση του vectoring, όπως στο Κιλκίς που μας ενημέρωσε ο φίλος ότι τα έργα ξεκίνησαν τέλη 2016, είναι λογικό να δώσουν vdsl πρώτα, αφού γι αυτό το λόγο ξεκίνησαν τα έργα αλλαγής τους , πριν την ανακοίνωση vectoring.

  3. #783
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβατε καλα.Εχει δίκιο ο φιλος Atheros.
    Οι καμπίνες που αλλάζουν Κατερίνη όπως είπα ξεκίνησαν μετά την ανακοίνωση για vectoring. Οπότε θα δίνουν μόνο vectoring όταν ενεργοποιηθουν, όπως ενημερώθηκα από υπαλληλο του ΟΤΕ.
    Τωρα οι καμπίνες που αλλαχθηκαν πριν την ανακοίνωση του vectoring, όπως στο Κιλκίς που μας ενημέρωσε ο φίλος ότι τα έργα ξεκίνησαν τέλη 2016, είναι λογικό να δώσουν vdsl πρώτα, αφού γι αυτό το λόγο ξεκίνησαν τα έργα αλλαγής τους , πριν την ανακοίνωση vectoring.
    Βασικά πιστεύω ότι δίκιο έχουμε όλοι. Και γιατί το λέω αυτό, απλώς έτυχε στο Κιλκίς να γίνουν ποιο νωρίς οι εγκαταστάσεις νέον καμπινών στα πλαίσια του vectoring και όταν ετοιμάστηκαν έδωσαν vdsl(30-50) μέχρι να μπει το vectoring.

    Απλώς άποψη μου είναι ότι αν δείτε ότι είναι έτοιμες οι καμπίνες στην περιοχή σας δεν είναι κακό να βλέπετε την διαθεσιμότητα στο site της cosmote. Μπορεί πχ σε 1-2 μήνες να είναι έτοιμες και να πάρετε 30-50, και ας λένε ότι είναι μόνο για το vectoring.

  4. #784
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβατε καλα.Εχει δίκιο ο φιλος Atheros.
    Οι καμπίνες που αλλάζουν Κατερίνη όπως είπα ξεκίνησαν μετά την ανακοίνωση για vectoring. Οπότε θα δίνουν μόνο vectoring όταν ενεργοποιηθουν, όπως ενημερώθηκα από υπαλληλο του ΟΤΕ.
    Τωρα οι καμπίνες που αλλαχθηκαν πριν την ανακοίνωση του vectoring, όπως στο Κιλκίς που μας ενημέρωσε ο φίλος ότι τα έργα ξεκίνησαν τέλη 2016, είναι λογικό να δώσουν vdsl πρώτα, αφού γι αυτό το λόγο ξεκίνησαν τα έργα αλλαγής τους , πριν την ανακοίνωση vectoring.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά πιστεύω ότι δίκιο έχουμε όλοι. Και γιατί το λέω αυτό, απλώς έτυχε στο Κιλκίς να γίνουν ποιο νωρίς οι εγκαταστάσεις νέον καμπινών στα πλαίσια του vectoring και όταν ετοιμάστηκαν έδωσαν vdsl(30-50) μέχρι να μπει το vectoring.

    Απλώς άποψη μου είναι ότι αν δείτε ότι είναι έτοιμες οι καμπίνες στην περιοχή σας δεν είναι κακό να βλέπετε την διαθεσιμότητα στο site της cosmote. Μπορεί πχ σε 1-2 μήνες να είναι έτοιμες και να πάρετε 30-50, και ας λένε ότι είναι μόνο για το vectoring.
    Φίλε pankostas, στο Πέραμα οι εργασίες ξεκίνησαν μετά την ανακοίνωση των κέντρων του vectoring και όπως είπα νωρίτερα οι νέες καμπίνες που έχουν ενεργοποιηθεί δίνουν και VDSL. Παρόλα αυτά, μια ομάδα είμαστε και έχουμε δίκιο όλοι... Βαδίζουμε για "ασύλληπτες ταχύτητες ταχύτητες Internet από ΟΤΕ" !

  5. #785
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η 1η φάση ανάθεσης που όλοι γνωρίζουμε, αφορά αποκλειστικά καμπίνες του ΟΤΕ που είτε τοποθετήθηκαν τα προηγούμενα χρόνια, είτε τώρα αναβαθμίζονται ή ήταν στον προγραμματισμό, προ του Vectoring. Κάποιες από αυτές ήταν και θα είναι αρχικά σκέτο VDSL και άλλες απευθείας σε Vectored. Ανάλογα πότε θα είναι έτοιμες και πότε προβλέπεται από τον προγραμματισμό.
    Στην 3η φάση ανάθεσης που μετέχει πάλι ο ΟΤΕ, θα εγκριθεί το χρονοδιάγραμμα για όσες περιοχές από τις υπόλοιπες θέλει ν' αναλάβει, κατευθείαν σε Vectoring. Το ίδιο ισχύει και για την 2η φάση ανάθεσης των άλλων παρόχων.

  6. #786
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η 1η φάση ανάθεσης που όλοι γνωρίζουμε, αφορά αποκλειστικά καμπίνες του ΟΤΕ που είτε τοποθετήθηκαν τα προηγούμενα χρόνια, είτε τώρα αναβαθμίζονται ή ήταν στον προγραμματισμό, προ του Vectoring. Κάποιες από αυτές ήταν και θα είναι αρχικά σκέτο VDSL και άλλες απευθείας σε Vectored. Ανάλογα πότε θα είναι έτοιμες και πότε προβλέπεται από τον προγραμματισμό.
    Στην 3η φάση ανάθεσης που μετέχει πάλι ο ΟΤΕ, θα εγκριθεί το χρονοδιάγραμμα για όσες περιοχές από τις υπόλοιπες θέλει ν' αναλάβει, κατευθείαν σε Vectoring. Το ίδιο ισχύει και για την 2η φάση ανάθεσης των άλλων παρόχων.
    jkouko, έχουμε κάποιο νέο σχετικά με την ημερομηνία της 2ης φάσης;
    OK boomer

  7. #787
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχω υπόψη κάποια αλλαγή, άρα ισχύει ο προγραμματισμός. Μετά τις 23 του μήνα.

  8. #788
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε pankostas, στο Πέραμα οι εργασίες ξεκίνησαν μετά την ανακοίνωση των κέντρων του vectoring και όπως είπα νωρίτερα οι νέες καμπίνες που έχουν ενεργοποιηθεί δίνουν και VDSL. Παρόλα αυτά, μια ομάδα είμαστε και έχουμε δίκιο όλοι... Βαδίζουμε για "ασύλληπτες ταχύτητες ταχύτητες Internet από ΟΤΕ" !
    Εννοείται ότι μια ομάδα είμαστε και γράφουμε ότι μας μεταφέρουν "σχετικοι" υπάλληλοι, και για να ενημερώσουμε τα άλλη μέλη, αλλά και φυσικά να ανταλλάξουμε απόψεις.
    Μια απορια. Ενεργοποιήθηκαν καμπίνες στο Περαμα που ξεκίνησαν τα έργα πριν 3-4 μήνες? Τοσο γρηγορα? Γιατί τόσο έχει περίπου η ανακοίνωση για vectoring.
    Πάντως σίγουρα θα ήταν στα σχέδια για vdsl οι καμπίνες αυτές, πριν το vectoring. Όπως σωστά είχε πει σε αλλο θεμα ο jkoukos. Πότε ξεκίνησαν τα έργα και ποτε δόθηκε διαθεσιμότητα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 12-05-17 στις 19:39.

  9. #789
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ότι μια ομάδα είμαστε και γράφουμε ότι μας μεταφέρουν "σχετικοι" υπάλληλοι, και για να ενημερώσουμε τα άλλη μέλη, αλλά και φυσικά να ανταλλάξουμε απόψεις.
    Μια απορια. Ενεργοποιήθηκαν καμπίνες στο Περαμα που ξεκίνησαν τα έργα πριν 3-4 μήνες? Τοσο γρηγορα? Γιατί τόσο έχει περίπου η ανακοίνωση για vectoring.
    Πάντως σίγουρα θα ήταν στα σχέδια για vdsl οι καμπίνες αυτές, πριν το vectoring. Όπως σωστά είχε πει σε αλλο θεμα ο jkoukos. Πότε ξεκίνησαν τα έργα και ποτε δόθηκε διαθεσιμότητα?
    Οι εργασίες ξεκίνησαν αρχές Μαρτίου και ενεργοποιήθηκαν (όχι όλες) εντός 1 μήνα. Δυστυχώς τις παρακολουθώ από τη διαθεσιμότητα του ΟΤΕ με παροχή μόνο διευθύνσεων και όχι τηλεφώνων. Θέλω να πιστεύω πάντως ότι δεν θα "πέφτει έξω"...

  10. #790
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Νόμιζα είχες δική σου εμπειρία. Άρα δεν είσαι σίγουρος ότι δίνουν vdsl όπως έγραψες?
    Μ αυτά που γράφουν εδώ μέσα λίγο δύσκολο σε 1 μήνα να δίνουν vdsl. Μήπως είναι από ΑΚ η διαθεσιμότητα που βλέπεις?
    Μακάρι να ισχύει και να το κάνουν και σε άλλες περιοχές τόσο γρήγορα. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μεγάλη κινητικότητα.

  11. #791
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εργασίες ξεκίνησαν αρχές Μαρτίου και ενεργοποιήθηκαν (όχι όλες) εντός 1 μήνα. Δυστυχώς τις παρακολουθώ από τη διαθεσιμότητα του ΟΤΕ με παροχή μόνο διευθύνσεων και όχι τηλεφώνων. Θέλω να πιστεύω πάντως ότι δεν θα "πέφτει έξω"...
    Κράτα μικρό καλάθι για τη διαθεσιμότητα του site. Στη διεύθυνση μου (η οποία είχε VDSL οριακά με 27/3 ταχύτητα από forthnet για χρόνια, από το Α/Κ, πριν την κόψω γιατί άρχισε να πλησιάζει τα 24-25 και έχανε το όλο νόημα της) για πολύ καιρό -χρόνια- λόγω οριακής απόστασης έβγαζε "Καλέστε το 13888" και "ξαφνικά" εδώ και μερικούς μήνες βγάζει διαθεσιμότητα για 30 και 50 κανονικά. "Διαθέσιμο στην περιοχή σας."

    Κάποιο λάκκο έχει η φάβα όμως, διότι α) Δεν πλησίασε το Α/Κ αρκετά για να δίνει διαθεσιμότητα σε 50 -που δεν θα πιάνει ούτε καν 32- και β) Δεν έχει μπει καμία καμπίνα στην περιοχή, ούτε ενεργοποιηθεί, ούτε τίποτα ακόμα. Η περιοχή είναι της Vodafone...

    Τώρα θα μου πεις, αν έκανες αίτηση τι θα γινόταν; Δεν ξέρω, πιθανότατα να τους έπαιρνε ο διάολος και να έπρεπε να γίνει υπαναχώρηση - πάντως "σωστά δομημένο" το σύστημα διαθεσιμότητας, αν κρίνω από εδώ, δεν είναι σίγουρα εδώ και μερικούς μήνες...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #792
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα είχες δική σου εμπειρία. Άρα δεν είσαι σίγουρος ότι δίνουν vdsl όπως έγραψες?
    Μ αυτά που γράφουν εδώ μέσα λίγο δύσκολο σε 1 μήνα να δίνουν vdsl. Μήπως είναι από ΑΚ η διαθεσιμότητα που βλέπεις?
    Μακάρι να ισχύει και να το κάνουν και σε άλλες περιοχές τόσο γρήγορα. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μεγάλη κινητικότητα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κράτα μικρό καλάθι για τη διαθεσιμότητα του site. Στη διεύθυνση μου (η οποία είχε VDSL οριακά με 27/3 ταχύτητα από forthnet για χρόνια, από το Α/Κ, πριν την κόψω γιατί άρχισε να πλησιάζει τα 24-25 και έχανε το όλο νόημα της) για πολύ καιρό -χρόνια- λόγω οριακής απόστασης έβγαζε "Καλέστε το 13888" και "ξαφνικά" εδώ και μερικούς μήνες βγάζει διαθεσιμότητα για 30 και 50 κανονικά. "Διαθέσιμο στην περιοχή σας."

    Κάποιο λάκκο έχει η φάβα όμως, διότι α) Δεν πλησίασε το Α/Κ αρκετά για να δίνει διαθεσιμότητα σε 50 -που δεν θα πιάνει ούτε καν 32- και β) Δεν έχει μπει καμία καμπίνα στην περιοχή, ούτε ενεργοποιηθεί, ούτε τίποτα ακόμα. Η περιοχή είναι της Vodafone...

    Τώρα θα μου πεις, αν έκανες αίτηση τι θα γινόταν; Δεν ξέρω, πιθανότατα να τους έπαιρνε ο διάολος και να έπρεπε να γίνει υπαναχώρηση - πάντως "σωστά δομημένο" το σύστημα διαθεσιμότητας, αν κρίνω από εδώ, δεν είναι σίγουρα εδώ και μερικούς μήνες...
    Να εξηγήσω τον τρόπο αναζήτησης που χρησιμοποιώ. Από τις χαρτογραφημένες καμπίνες στο χάρτη του http://fttxgr.eu/map, για την περίπτωση του Περάματος, έχω εντοπίσει κάποιες καμπίνες (π.χ. την http://fttxgr.eu/map?id=609) η οποία υπήρχε στην ίδια θέση και ως ADSL (δυστυχώς δεν την είχα καταχωρήσει γιατί δεν πρόλαβα τότε) και είναι μία από αυτές που άλλαξαν το Μάρτιο. Αν λοιπόν δει κανείς τη διαθεσιμότητα από ιστοσελίδα του ΟΤΕ για τις διευθύνσεις επί του ίδιου δρόμου (και από τις δύο μεριές του) θα παρατηρήσει διαθεσιμότητα έως 50Mbps ενώ παλαιότερα υπήρχε μόνο το έως 30Mbps. Υπάρχουν κι άλλες καμπίνες για τις οποίες παρατηρείται αυτό. Συμφωνώ ότι 100% επαληθευμένο δεν είναι ωστόσο αν σου επιστρέφει η μηχανή αναζήτησης το σωστό αποτέλεσμα και με τηλεφωνικό αριθμό όσο και με διευθυνση σύνδεσης (για παράδειγμα το δικό μου τηλεφωνικό αριθμό) με κάνει να πιστεύω ότι τουλάχιστον για τη γειτονιά μου πως "δουλεύει σωστά" και ας μη μου αρέσουν αυτά που δείχνει...

  13. #793
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε pankostas, στο Πέραμα οι εργασίες ξεκίνησαν μετά την ανακοίνωση των κέντρων του vectoring και όπως είπα νωρίτερα οι νέες καμπίνες που έχουν ενεργοποιηθεί δίνουν και VDSL.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση του Περάματος (έχει επιλεγεί για Vectoring με ορίζοντα το Q4/2017) οι νέες καμπίνες που τοποθετήθηκαν και ενεργοποιήθηκαν δίνουν ήδη έως 50Mbps. Θεωρώ ότι αυτό που λες δεν ισχύει εκ των πραγμάτων.
    Μέσα σε 1+ μήνα που ξεκίνησαν τα έργα και εμπορική διαθέσιμη vdsl απο καμπίνα, πρέπει να είναι ρεκόρ.
    Αλλά έτσι όπως το έγραψες πριν, ήταν σαν ήσουν απόλυτα σίγουρος. Τέλος πάντων...
    Οπως έχω γραψει ο χρόνος θα δείξει για κάθε περιοχή....Υπομονη...

  14. #794
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εργασίες ξεκίνησαν αρχές Μαρτίου και ενεργοποιήθηκαν (όχι όλες) εντός 1 μήνα. Δυστυχώς τις παρακολουθώ από τη διαθεσιμότητα του ΟΤΕ με παροχή μόνο διευθύνσεων και όχι τηλεφώνων. Θέλω να πιστεύω πάντως ότι δεν θα "πέφτει έξω"...
    Δυστυχώς εδώ και αρκετό καιρό, οι διαθεσιμότητες που δίνει στην ιστοσελίδα ο ΟΤΕ είναι επιεικώς απαράδεκτες. Υπάρχουν πολλές αναφορές μελών σε όλη την χώρα, για τα λάθη που εμφανίζει.
    Όπως και στον Sovjohn, έτσι και στην περιοχή μου δεν υπάρχει ίχνος νέας καμπίνας και στην διαθεσιμότητα μου δίνει κανονικά 50Mbps, όταν μέχρι ένα μήνα πριν έδινε μόνο 30Mbps (απόλυτα φυσιολογικό για την απόσταση που έχω). Ταυτόχρονα στο χωριό, σε ήδη 50άρα σύνδεση, αναφέρει ότι το αίτημα χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση.
    Αν δεν μάθεις ότι κάποιος συνδέθηκε και έχει υπηρεσία από καμπίνα, μην είσαι σίγουρος για τίποτα, ακόμη κι αν πρόκειται για τον ΟΤΕ, που τελευταία ακολουθεί πρακτικές των εναλλακτικών.

  15. #795
    Εγγραφή
    13-05-2017
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    9999/99999
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    (dB) / 8,8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα στην ομαδα ειμαι και εγω μεσα για τα εργα του ΟΤΕ Τρικαλα Θεσσαλιας εχουν αλλαξει ολες τις καμπινες της περιοχης μου εκτος απο την δικια μου η οποια ειναι μεσα για να την αλλαξουν αλλα τιποτα ακομα ενω οι αλλες τις εχουν αλλαξει αυτην την στιγμη σκαβουν κιολας για οπτικες ινες. να αρχισω να φοβαμαι οτι δεν θα την αλλαξουν ? Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  18449977_1080427038768881_1874492345_n.jpg 
Εμφανίσεις:  64 
Μέγεθος:  173,9 KB 
ID: 183286
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ProGGreSive7 : 13-05-17 στις 19:10.

Σελ. 53 από 154 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-20, 21:49
  2. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 19:19
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 13:30
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 13:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας