Σελ. 59 από 154 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 2308
  1. #871
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη γειτονιά σου λέω.
    Σε κατάλαβα. .. χρειάζομαι αμάξι γιατί οι κατηφόρες έχουν κλίση 30-40% δεν είναι εύκολο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη γειτονιά σου λέω.
    Σε κατάλαβα. .. χρειάζομαι αμάξι γιατί οι κατηφόρες έχουν κλίση 30-40% δεν είναι εύκολο

    - - - Updated - - -

    Το μήνυμά μου (#871) φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα και δυστυχώς δεν μπορώ να το διορθώσω αν και δοκίμασα από υπολογιστή/κινητό. Επίσης στην παράθεση αντί για το όνομα του χρήστη (μ αριθμό 21706) γράφει απλά τον αριθμό. Αν το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται μόνο σε εμένα οι #Admins/Moderators να σβήσουν το παρόν.

    - - - Updated - - -

    Το μήνυμά μου (#871) φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα και δυστυχώς δεν μπορώ να το διορθώσω αν και δοκίμασα από υπολογιστή/κινητό. Επίσης στην παράθεση αντί για το όνομα του χρήστη (μ αριθμό 21706) γράφει απλά τον αριθμό. Αν το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται μόνο σε εμένα οι #Admins/Moderators να σβήσουν το παρόν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτήσεις: Το κουτί έξω από την κεντρική είσοδο της πολυκατοικίας ψηλά δεν γράφει κάτι ωστόσο το κουτί όπου καταλήγει το καλώδιο που φεύγει από το προαναφερθέν κουτί γράφει "109" όπως φαίνεται από τη φωτογραφία του Google (που επισυνάπτω) ενώ τον ίδιο αριθμό γράφει ωστόσο και στο κουτί επάνω στην κολώνα του ΟΤΕ στην οικία απέναντι όπου ο "έλεγχος διαθεσιμότητας" ΟΤΕ δίνει έως 50Mbps. Από τα προηγούμενα το συμπέρασμα είναι ότι εγώ και ο γείτονας τερματίζουμε στο ίδιο ΚΑΦΑΟ (δλδ. το 109); Αν ναι, πώς αυτός έχει δυνατότητα μεγαλύτερης ταχύτητας από εμένα;

    Κολώνα ΟΤΕ δική μου
    Συνημμένο Αρχείο 183538


    Κολώνα ΟΤΕ γείτονα
    Συνημμένο Αρχείο 183539


    Έχω και μια υποψία ότι δεν υπάρχει ΚΑΦΑΟ με αριθμό '109' στο Πέραμα αλλά δυστυχώς έχει κάποιο πρόβλημα η ιστοσελίδα με το χάρτη http://fttxgr.eu/map

    για να το επαληθεύσω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    806-109 806 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 109 VDSL-VECTORING Q4/2017

    Αν δεις στο αρχείο στο πρώτο email υπάρχει η καμπίνα 109 περάματος.

    Απλώς φαντάζομαι ότι κανείς δεν την έχει βάλει στο fttxgr

    -=edit=-
    επίσης γιατί λες ότι ο γείτονας έχει καλύτερη ταχύτητα?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εσένα δεν σου δίνει vdsl και στον γείτονα δίνει?
    Τελικά τερματίζουμε με το γείτονα στην ίδια καμπίνα ή όχι; Κι αν τερματίζουμε υπάρχει περίπτωση ο "ελεγχος διαθεσιμότητας" να δίνει σε αυτόν δυνατότητα αναβάθμισης στα 50Mbps και σε εμένα όχι;;; Μην πάω εκεί και τον ρωτήσω τον τηλ. αριθμό του και ακούσω τίποτα χεστήρια για πλάκα ...

  2. #872
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Αφού και στους δύο λέει την ίδια καμπίνα τότε ναι εκεί καταλήγετε και οι δύο. Εκτός και αν έχουν γράψει άλλο και είστε σε άλλο(απίθανο αλλα ποτέ δεν ξέρεις)

    Και σε εμένα το ίδιο είναι, πάνω στην κολόνα του ΟΤΕ λέει τον αριθμό της καμπίνας(110)

  3. #873
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Αυτή η καμπίνα τι είναι?
    http://fttxgr.eu/map?id=460
    ...Ή 109 του Περαματος.
    Και κάτι ακόμα! Έχει αναφερθεί ότι η σελίδα με διαθεσιμότητα σε πολλούς κανει λαθος. Καποιος μας εγραφε οτι σε 2 μηνες απο τα εργα ειχε vdsl, και τελικά το συμπέρασμα αυτο το έβγαζε από το site του ΟΤΕ και όχι από προσωπική εμπειρία.
    Παίρνεις σίγουρα από καμπίνα, ή ακόμα απο ΑΚ? Έχουν τελειώσει τα έργα αναβάθμισης? Φαντάζομαι δεν ξέρεις ακόμα, γιατί δεν ήξερες καν που είναι η καμπίνα.
    Ο γείτονας μπορεί να είναι πιο κοντά στο ΑΚ. Και εσένα το καλώδιο μπορεί να κάνει μεγαλυτερη αποσταση.
    Μην στηρίζεται στο site. Πάρε τηλέφωνο στο 13888 να σου πουν. Και ενημερωσε μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 23-05-17 στις 15:02.

  4. #874
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η καμπίνα τι είναι?
    http://fttxgr.eu/map?id=460
    ...Ή 109 του Περαματος.
    Και κάτι ακόμα! Έχει αναφερθεί ότι η σελίδα με διαθεσιμότητα σε πολλούς κανει λαθος. Καποιος μας εγραφε οτι σε 2 μηνες απο τα εργα ειχε vdsl, και τελικά το συμπέρασμα αυτο το έβγαζε από το site του ΟΤΕ και όχι από προσωπική εμπειρία.
    Παίρνεις σίγουρα από καμπίνα, ή ακόμα απο ΑΚ? Έχουν τελειώσει τα έργα αναβάθμισης? Φαντάζομαι δεν ξέρεις ακόμα, γιατί δεν ήξερες καν που είναι η καμπίνα.
    Ο γείτονας μπορεί να είναι πιο κοντά στο ΑΚ. Και εσένα το καλώδιο μπορεί να κάνει μεγαλυτερη αποσταση.
    Μην στηρίζεται στο site. Πάρε τηλέφωνο στο 13888 να σου πουν. Και ενημερωσε μας.
    Φίλε Pankostas, το "τερμάτισες"! Υποθέτω ότι διαβάζεις αποσπασματικά... Για να επανέλθω όμως, είχα πει ότι δεν ξέρω που είναι η καμπίνα απ'έξω γιατί "γύρω" μου έχει 5-6 καμπίνες και λόγω γεωγραφικού αναγλύφου θα ταλαιπωρηθώ (χρονικά και σωματικά) - αυτός είναι και ο λόγος που έχω αποτυπώσει αρκετές καμπίνες του Περάματος (και την "109") στο γνωστό χάρτη. Όμως ο χάρτης το πρωί δεν δούλευε και γι'αυτό είδες ό,τι είδες.
    Η σελίδα με τη διαθεσιμότητα κάνει λάθος σε πολλούς ωστόσο στη δική μου περιοχή δεν κάνει και γι'αυτό επιμένω, τόσο, από το πρωί να ερωτώ αν είναι ρεαλιστικό από τη στιγμή που συνδέομαι στο ίδιο ΚΑΦΑΟ με το γείτονα απέναντι (μη με ρωτήσεις πάλι αν είναι ο γείτονας απέναντι πιο κοντά στο ΑΚ από εμένα γιατί η μεταξύ μας απόσταση γεωγραφικά είναι 10 μέτρα και καλωδιακά δεν ξεπερνά τα 60 μέτρα-φαίνεται από τις κολώνες ΟΤΕ αυτό). Τώρα στο ερώτημα αν παίρνω από καμπίνα ή από ΑΚ από την Τ.ΥΠ μου έχουν απαντήσει και τα δύο οπότε πάλι μην στηρίζεσαι να μου απαντήσουν - φαντάζομαι λόγω 30άρας ταχύτητας ότι συνδέομαι από ΑΚ μόνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cyberten : 23-05-17 στις 15:21. Αιτία: Ορθρογραφικά

  5. #875
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Διαβασα ολα τα σχολια.Εσυ δεν διαβασες οτι δεν πρεπει να εμπιστευεσαι το site.Μήπως τελικά και ο γείτονας δεν έχει 50αρα? Πόσο σίγουρος είσαι ότι κλειδώνει 50? Μην εμπιστεύεσαι το site έγραψα πριν.Και σου εγραψα τον λογο.
    Τελικά η 109 είναι ενεργοποιημένη? Δόθηκε ρεύμα? Έτσι θα καταλάβεις αν λειτουργεί.
    Και από στατιστικα ρούτερ μπορείς να δεις αν παίρνεις από ΑΚ ή καμπινα.Τι attainable έχεις? Πιάνεις τα 50 θεωρητικα?
    Πολυ δύσκολο να γράφει 109 και να παίρνεις από κάπου αλλου. Έως απιθανο. Γιατί αλλιως οι τεχνικοί σε καποια νεα σύνδεση, σε κάποιο πρόβλημα της περιοχης θα είχαν θέμα αν πήγαιναν σε λάθος ΚV. Γνώμη μου.
    Επίσης αν έχεις κάποια άλλη απορία για το vdsl καλύτερα να γράψεις εδώ
    https://www.adslgr.com/forum/threads/959077-vdsl-ΠΕΡΑΜΑ που αφορά μόνο το Περαμα. Κάποιος γείτονας μπορεί να σε βοηθησει. Εδώ γράφουμε γενικά για την 1η φάση ΟΤΕ για Vectoring.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 23-05-17 στις 20:43.

  6. #876
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αν έχεις κάποια άλλη απορία για το vdsl καλύτερα να γράψεις εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads/959077-vdsl-ΠΕΡΑΜΑ που αφορά μόνο το Περαμα.
    Για όλα όσα ανέφερες πριν θα επανέλθω μελλοντικά ωστόσο για το νήμα του Περάματος έχω να απαντήσω ότι αφορά αυτούς που έχουν ήδη σύνδεση VDSL στο Πέραμα και θέλουν να σχολιάσουν οτιδήποτε μεταξύ τους π.χ. να συγκρίνουν επιδόσεις ανάμεσα σε VDSL ΟΤΕ-Voda κλπ κλπ. Αυτά που έγραψα εγώ, θεωρώ, ότι δεν θα μπορούσαν να καταχωρηθούν κάπου αλλού γιατί ακριβώς σχολιάζεται η απόκριση της μηχανής ελέγχου διαθεσιμότητας ΟΤΕ, το γεγονός αν έχουν ενεργοποιηθεί καμπίνες και φυσικά τί γίνεται γενικότερα. Αν όμως εννοούσες ότι δεν είναι τα γραφόμενά μου vectoring friendly, έχω να πω ότι μπορεί να έχεις δίκιο ωστόσο λόγω απουσίας πραγματικών γεγονότων και όχι εικασιών αυτό γίνεται στις περισσότερες από τις 59 σελίδες του νήματος και δεν θεωρώ ότι κάποιος είχε ζημία γιατί δεν καθυστέρησα την ενημέρωσή του.

  7. #877
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Μάλλον στραβά το πήρες! Μπορείς ελεύθερα να γράψεις σε όποιο θέμα θελεις. Δεν θέλεις να γράψεις στο ανωτέρω φόρουμ, γιατί κρίνεις ότι αφορά μόνο αυτούς που είναι συνδεδεμένοι? Τι να πω? Δικαίωμα σου , Μην γράψεις!
    Όταν απαντάμε, γράφουμε για να πούμε την γνώμη μας και να βοηθήσουμε τα μέλη του υπάρχοντος φόρουμ.
    Εγώ σε έκανα κάποιες ερωτήσεις, για να σε βοηθήσω να έχεις μια πιο σφαιρική άποψη τι επικρατεί γενικα.
    Βλέπω δεν απαντάς, θα επανέλθεις κτλ....
    Δεν χρειάζεται να απαντήσεις. Τις ερωτήσεις τις έκανα για να σε βοηθήσω να δεις τι μπορεί να "παίζει" Γενικά! Και να μην είσαι απόλυτος με τα site διαθεσιμότητας κτλ....


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όμως εννοούσες ότι δεν είναι τα γραφόμενά μου vectoring friendly, έχω να πω ότι μπορεί να έχεις δίκιο ωστόσο λόγω απουσίας πραγματικών γεγονότων και όχι εικασιών αυτό γίνεται στις περισσότερες από τις 59 σελίδες του νήματος και δεν θεωρώ ότι κάποιος είχε ζημία γιατί δεν καθυστέρησα την ενημέρωσή του.
    Το να γράψεις στο άλλο "θεμα" το έγραψα για να σε βοηθήσω και όχι να στην "πω". Αλλά μάλλον είσαι προκατειλημμένος. Μπορεί κάποιος να έχει κάποιον γνωστό, να έχει μάθει κατι παραπανω που αφορά τις καμπίνες στο ΑΚ που ανήκεις....
    Τελικα εσυ το "τερματισες"
    Τέλος πάντων, το κούρασα οντως που ασχολήθηκα τοσο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 24-05-17 στις 21:46.

  8. #878
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον στραβά το πήρες! Μπορείς ελεύθερα να γράψεις σε όποιο θέμα θελεις. Δεν θέλεις να γράψεις στο ανωτέρω φόρουμ, γιατί κρίνεις ότι αφορά μόνο αυτούς που είναι συνδεδεμένοι? Τι να πω? Δικαίωμα σου , Μην γράψεις!
    Όταν απαντάμε, γράφουμε για να πούμε την γνώμη μας και να βοηθήσουμε τα μέλη του υπάρχοντος φόρουμ.
    Εγώ σε έκανα κάποιες ερωτήσεις, για να σε βοηθήσω να έχεις μια πιο σφαιρική άποψη τι επικρατεί γενικα.
    Βλέπω δεν απαντάς, θα επανέλθεις κτλ....
    Δεν χρειάζεται να απαντήσεις. Τις ερωτήσεις τις έκανα για να σε βοηθήσω να δεις τι μπορεί να "παίζει" Γενικά! Και να μην είσαι απόλυτος με τα site διαθεσιμότητας κτλ....




    Το να γράψεις στο άλλο "θεμα" το έγραψα για να σε βοηθήσω και όχι να στην "πω". Αλλά μάλλον είσαι προκατειλημμένος. Μπορεί κάποιος να έχει κάποιον γνωστό, να έχει μάθει κατι παραπανω που αφορά τις καμπίνες στο ΑΚ που ανήκεις....
    Τελικα εσυ το "τερματισες"
    Τέλος πάντων, το κούρασα οντως που ασχολήθηκα τοσο...
    Προκατειλημένος δεν είμαι και γι'αυτό συνεχίζω να ψάχνω τόσο το θέμα. Μίλησα χτες με Τεχνική Εξυπηρέτηση 1ου επιπέδου για το θέμα (με συνέδεσαν δλδ από την τηλ. εξυπηρέτηση) και τους εξήγησα και ενώ το έψαξαν για κανένα 5λεπτο μου είπαν ότι τους φαίνεται περίεργο πως γίνεται στον ίδιο δρόμο οι γύρω μου να έχουν δυνατότητα για 50Mbps (εφόσον συνδεόμαστε στην ίδια καμπίνα) από το εργαλείο τους κι εγώ όχι. Τους επισήμανα ότι σας έγραψα κι εδώ για τα αποτελέσματα που επιστρέφει το εργαλείο τους και μου είπαν να υποβάλλω παράπονο από τη φόρμα επικοινωνίας γιατί ίσως έχουν δεσμευτεί όλες οι πόρτες VDSL στη νέα καμπίνα (πράγμα που μου φάνηκε "παπάντζα" και τους το ανέφερα αμέσως). Θα δούμε πως θα πάει και θα επιστρέψω με νεότερα. Σίγουρα όμως δεν μπορώ να πάω στους γείτονες και να ζητήσω τον αριθμό τηλεφώνου τους (για πλάκα δλδ.) για να κάνω την επαλήθευση που απαιτείται. Όπως μου είπαν κι από τον ΟΤΕ το εργαλείο παρέχει έγκυρα αποτελέσματα και στη δική μου περίπτωση η δ/νση και ο τηλ. αριθμός μου επιβεβαιώνουν τα λεγόμενά τους.

  9. #879
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberten Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα όμως δεν μπορώ να πάω στους γείτονες και να ζητήσω τον αριθμό τηλεφώνου τους (για πλάκα δλδ.) για να κάνω την επαλήθευση που απαιτείται.
    Ίσως το είπες παραπάνω και δεν το πρόσεξα αλλά
    πώς είσαι σίγουρος ότι ο ελεγχος διαθεσιμότητας δίνει
    στον γείτονα δυνατότητα αναβάθμισης στα 50Mbps;

  10. #880
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21706 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως το είπες παραπάνω και δεν το πρόσεξα αλλά πώς είσαι σίγουρος ότι ο ελεγχος διαθεσιμότητας δίνει στον γείτονα δυνατότητα αναβάθμισης στα 50Mbps;
    Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος 100% ούτε βέβαια και από τον ΟΤΕ. Όπως τους εξήγησα με βάση τα δικά μου στοιχεία (οδό και τηλ αριθμό) έκανα τον έλεγχο πρώτα για εμένα και μου έπεστρεψε το ίδιο αποτέλεσμα δύο φορές (δλδ 100% επιβεβαίωση). Επανέλαβα την αναζήτηση για τους γείτονες μόνο με την οδό τους και μου επέστρεψε σε τρεις διαφορετικές περιπτώσεις (τα γύρω σπίτια από εμένα στον ίδιο δρόμο) ότι αυτοί μπορούν να έχουν αναβάθμιση στα 50Mbps. Σίγουρα δεν είναι 100% σωστά τα αποτελέσματα για τους γείτονες ωστόσο δεν μπορεί να είναι και στις τρεις περιπτώσεις λάθος (δλδ. τελείως λάθος) εφόσον συνδεόμαστε στην ίδια καμπίνα, σκέφτομαι εγώ!

  11. #881
    Εγγραφή
    12-09-2013
    Περιοχή
    χανια νεα χωρα
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    SNR / Attn
    11(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω κάποιες απορίες ερωτήματα ας υποθέσουμε ότι για την β φάση όποτε γίνει ότι είναι τρεις υποψήφιοι παροχοι ο Α ο Β και ο Γ και το έργο για την β φάση το πάρει ο παροχος Γ όταν τεθούν σε λειτουργιά η καμπινές που θα τοποθετήσει ο παροχος Γ ποιοι συνδρομητές θα περνούν vdsl από της καμπινες μονο οι συνδρομητές του παροχου Γ (να ευλογήσει και τα γενια του ) και οι υπόλοιποι συνδρομητές τον παροχών Α και Β θα συνεχίσουν να περνούν vdsl από το αστικό κέντρο η όλοι ανεξαρτήτου παροχου εγώ παντός πιστεύω πως όποιος παροχος πάρει το έργο θα κοιτάξει πρώτα τους Ίδη υπάρχοντες συνδρομητές του και το πώς να προσελκύσει νέους και αν περισσέψουν τίποτα ψίχουλα να δώσει και στους άλλους
    Είμαι της άποψης ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να δημιουργηθεί κάποιος φορεας παροχος οποιος θα είναι υπεύθυνος μονο για την συντήρηση αναβάθμιση επέκταση κλπ.. του τηλεπικοινωνιακού διχτύου κάτι περίπου όπως είναι η ΔΕΔΔΗΕ (δεη)

  12. #882
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό ξέχασε το νεαρέ μου, όσο για τον ΔΕΔΔΗΕ, λίγα τα ψωμιά του. Η αγορά ρυθμίζεται μόνη της εδω και αρκετά χρόνια με επιτυχία (για κάποιους).

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  13. #883
    Εγγραφή
    14-03-2017
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    αυτό σκέφτομαι και γω τόσες μέρες... όσο για την "αυτορύθμιση" της αγοράς αν δεν ήταν η ΕΕΤΤ θα είχαν σκοτωθεί εδώ και χρόνια... Υ.Γ την βλέπουμε κάθε μέρα την αυτορύθμιση στην Ελλάδα. 10 χρόνια σε ύφεση και συνεχίζουμε γαμάει η "ελεύθερη" αγορά Υ.Γ τα κέρδη ιδιωτικά και οι ζημιές και οι επενδύσεις δημόσιες

    - - - Updated - - -

    αυτορύθμιση βέβαια αλλά το rural και το νέο πακέτο ΕΣΠΑ καλοδεχούμενο...

  14. #884
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από derma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάποιες απορίες ερωτήματα ας υποθέσουμε ότι για την β φάση όποτε γίνει ότι είναι τρεις υποψήφιοι παροχοι ο Α ο Β και ο Γ και το έργο για την β φάση το πάρει ο παροχος Γ όταν τεθούν σε λειτουργιά η καμπινές που θα τοποθετήσει ο παροχος Γ ποιοι συνδρομητές θα περνούν vdsl από της καμπινες μονο οι συνδρομητές του παροχου Γ (να ευλογήσει και τα γενια του ) και οι υπόλοιποι συνδρομητές τον παροχών Α και Β θα συνεχίσουν να περνούν vdsl από το αστικό κέντρο η όλοι ανεξαρτήτου παροχου εγώ παντός πιστεύω πως όποιος παροχος πάρει το έργο θα κοιτάξει πρώτα τους Ίδη υπάρχοντες συνδρομητές του και το πώς να προσελκύσει νέους και αν περισσέψουν τίποτα ψίχουλα να δώσει και στους άλλους
    Είμαι της άποψης ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να δημιουργηθεί κάποιος φορεας παροχος οποιος θα είναι υπεύθυνος μονο για την συντήρηση αναβάθμιση επέκταση κλπ.. του τηλεπικοινωνιακού διχτύου κάτι περίπου όπως είναι η ΔΕΔΔΗΕ (δεη)
    Όποιος πάροχος κερδίσει ένα αστικό κέντρο θα στήσει ως πάροχος δικτύου πρόσβασης καμπίνες τουλάχιστον στα μισά καφάο του αστικού. Υπηρεσίες θα δίνει ακριβώς τις ίδιες τόσο στην λιανική, όσο και στην χονδρική. Δηλαδή όπου στηθεί δίκτυο θα μπορεί ο κάθε πελάτης να επιλέξει τον πάροχο υπηρεσιών που θέλει και αυτός μετά θα νοικιάζει στην χονδρική από τον πάροχο δικτύου πρόσβασης.

  15. #885
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ αναφέρονται περιοχές που έχει πάρει η wind...

    https://techblog.gr/internet/wind-fi...a-smirmi-2522/

Σελ. 59 από 154 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-20, 21:49
  2. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 19:19
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 13:30
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 13:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας