Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 33
  1. #1
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημερα σε ολους.

    Να πω για αρχη οτι εχω λογαριασμο στο skype εδω και 12+ χρονια, απο τοτε δηλαδη που δεν το ειχε η ms, απο τοτε που δεχοταν σκετο username και οχι πληρες email, απο τοτε που επετρεπε σκετο ονομα χωρις επωνυμο στα στοιχεια και απο τοτε που επετρεπε κωδικους μικροτερους των 8 χαρακτηρων και χωρις ιδιαιτεροτητες, πχ να ειναι μονο γραμματα ή μονο νουμερα κλπ. Και τοτε ειχα χρησιμοποιησει το yahoo mail μου (@yahoo.gr), που ηταν και το μονο mail που ειχα τοτε, για να τον δημιουργησω.

    Ολα αυτα τα χρονια δεν ειχα το παραμικρο προβλημα, μεχρι περυσι τον Οκτωβριο που εκανα το λαθος και μπηκα απο εναν μολυσμενο υπολογιστη. Μου εκλεψε τον κωδικο και την επομενη μεσα σπαμαρε ολες τις επαφες μου με ενα διαφημηστικο μηνυμα.

    Μπηκα αμεσως να τον αλλαξω (ειδοποιηθηκα στις 7.30 το πρωι απο ενα φιλο μου για το τι εγινε) και εκει αρχισε το σπασιμο @@ απο την ms. Αλλαξα τον κωδικο κανονικα, με τις προβλεπομενες απαιτησεις στην πολυπλοκοτητα, αλλα η ms ηθελε και αλλα.
    Επρεπε να εχω πλεον και ονομα και επωνυμο και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ηθελε να αλλαξω και το email. Τι να κανω, εβαλα κανονικα τα στοιχεια μου, αλλα στο email εγραψα κατα λαθος @gmail.gr.

    Απο τοτε μεχρι σημερα, για 4 μηνες δηλαδη, εμπαινα κανονικα με τον νεο κωδικο μου χωρις κανενα προβλημα. Προχτες, στα καλα καθουμενα, μου λεει "It looks like someone else might be using your account" και με αναγκαζει να κανω recovery του λογαριασμου!
    Πως? Στελνοντας για αρχη ενα email στο @gmail.gr μου, το οποιο δεν υπαρχει προφανως.

    Και οταν πατησω στο "I do not have access to this anymore" με αφηνει να δωσω ενα αλλο email στο οποιο στελνει εναν τετραψηφιο κωδικο. Το mail ερχεται κανονικα (μετα απο ωρα βεβαια, οποτε πρεπει να εχω και το skype ανοιχτο οση ωρα περιμενω να ερθει το mail), βαζω τον κωδικο και μετα μου ζηταει τα στοιχεια που ειχα. Τα περναω κανονικα και τοτε στελνει αιτημα για αλλαγη και να περιμενω απαντηση μετα απο 24 ωρες. Η απαντηση που ερχεται ειναι αυτη

    We recently received a request to recover your Microsoft account ****. Unfortunately, our automated system has determined that the information you provided was not sufficient for us to validate your account ownership. Microsoft takes the security and privacy of our customers very seriously, and our commitment to protecting your personal information requires that we take the utmost care in ensuring that you are the account owner.

    We have taken the additional step of blocking your account **** until we can verify you as the account owner. This will prevent any further use of the account, and protect you from any possible malicious activity.

    Please submit a new account verification form

    At this point, your best option is to submit a new form with as much accurate information as you can gather. The more information you can include in the form, the better the chance you’ll have of regaining access to your account. We’ve included a few tips below to help you fill out the form as completely as possible.
    και πρεπει να ξανακανω την διαδικασια απο την αρχη.

    Εχει κανεις καμια ιδεα για να ζητησω απευθειας support απο την ms και οχι απο το αυτοματοποιημενο συστημα που δεν κανει τιποτα?
    ديميتريس

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το κερατο μου για ms!

    Your security is important to us
    Recently, we received several requests to gain access to ****. Unfortunately, we were unable to verify your ownership using the information that was provided. Microsoft takes the security and privacy of our customers very seriously. We are committed to protecting your personal information, and our careful account recovery process is intended to protect you from any possible malicious activity.

    Now what?
    Because there have been multiple unsuccessful recovery attempts for this account, we recommend at this point that you create a new account. It's quick and easy, and we have tools to help you import contacts, connect with Facebook, and even receive messages from multiple email accounts.

    > Open a new account

    With a new account, you’ll be able to use the following services across all of your devices:

    Best-in-class email with unlimited storage at lightning speed and serious security.
    Stay connected with friends and family, see social updates and chat with Facebook friends, and make ordinary moments memorable with video calls.
    Free online storage for thousands of docs and photos, shared your way.

    Don’t get locked out again
    Once you create a new account, we highly recommend you update your password reset information with a phone number or alternate email address. This will make it easier for you to gain access to your account in the future if you are locked out again.
    Εφτασα χτες μεχρι το σημειο να μου ζητησει τα usernames, ουτε καν τα ονοματα δηλαδη, τριων επαφων μου, και τα εδωσα, αλλα και παλι @@.

    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΕΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ!

    Καμια ιδεα? Δεν γινετια να χασω τις ~80 επαφες που εχω!
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ίσως θα μπορούσες να δημιουργήσεις το @gmail.gr που κατά λάθος έστειλες

  4. #4
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πως? Η google δεν δινει τετοια δυνατοτητα, τουλαχιστον για τον απλο χρηστη.
    ديميتريس

  5. #5
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Δες το τηλέφωνοαν δεν το έχεις ήδη,
    μήπως και βγάλεις άκρη.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τηλεφωνικη υποστηριξη MY ASS!
    Αφου σου πει "για skype, outlook, onedrive κλπ πατηστε 2", στο τελος σε παραπεμπει στη σελιδα της ms, χωρις να σε συνδεσει με καποιον απο εκει!

    Αν δεν βρεθει ακρη, θα κλεισω και τον υπαρχοντα λογαριασμο που εχω σε @outlook.com και θα μεταφερω τα πραγματα μου σε gmail, gdrive κλπ.
    Και λογαριασμο στο skype δεν υπαρχει περιπτωση να ξανανοιξω οσο θα ζηταει ολοκληρο email αντι σκετο username.
    ديميتريس

  7. #7
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ενημερωση, για να μου πειτε αν εγω ειμαι χαζος ή η ms.

    Ανοιξα θεμα στο answers.microsoft.com και την ιδια μερα μου ηρθε π.μ. για βοηθεια απο αυτον εδω*. Αφου του εστειλα το username μου στο skype και το gmail μου, μου ειπε οτι εστειλε ενα email εκει για verification οτι το gmail ειναι οντως δικο μου και να το αλλαξει στο λογαριασμο

    Can you check your gmail email address and let me know if you have an email to verify your email address?
    Πατησα στο λινκ που ειχε, μου ζητησε να βαλω το username μου και τον κωδικο για να μπω στο skype.com, αλλα δεν δουλεψε. Γιατι δεν δουλεψε? Επειδη οπως με ενημερωσε

    Yes because of the block that was applied to your account you will need to request to reset the password
    Αρα θα πρεπει να κανω τη διαδικασια για επαναφορα του κωδικου, αλλα αυτη τη φορα θα στειλει στο gmail.com, αφου υποτιθεται οτι το διορθωσε αυτος. Ξανακανω την διαδικασια αλλα b@lls, αφου ακομα λεει gmail.gr (εικονα).
    Του το λεω και προτεινει να το κανω απο incognito mode ή απο την ιδια την εφαρμογη οταν θα ειμαι στα windows, αλλα και παλι τα ιδια, με βαζει να κανω αυτα που περιγραφω στην αρχη. Και απο τοτε δεν εχω παρει καμια απαντηση!

    * https://answers.microsoft.com/en-us/...le-tab-profile

    ---

    Στο φορουμ του skype, καποιος προτεινε να παω help > ask them now > support request page > και αφου κανω login με τα στοιχεια (του @outlook.com λογαριασμου, μιας και του skype δεν μπαινει πια) και επιλεξω τα σχετικα στα 2 πεδια που δινει (account & sign in και your account is blocked), με βγαζει σε σελιδα που προτεινει να ψαξω στο φορυμ! Και το περιεργο ειναι πως αλλος στο φορουμ λεει οτι του δουλεψε κανονικα!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails b5aa1a7f-cdef-4554-97ca-4230e7254b03.png  

    ديميتريس

  8. #8
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Και είναι κι ο manager οf Skype community. Ακόμη θα το ψάχνει.

    Ποιό εύκολο θα είναι να πείσεις την google να κάνει και gmail.gr mail server.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  9. #9
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ψιλο offtopic, αλλα μιας και δεν βλεπω καμια προοδο απο την πλευρα της ms και αφου ολες οι προσπαθειες ανακτησεις σκαλωνουν στην ιδια αναπηρια, ξεκινησα να μετακινω τα πραγματα μου στην google.

    Ξερει κανεις πως θα μεταφερω τα λιγοστα gb μου απο το onedrive στο gdrive απευθειας, δηλαδη χωρις κατεβασμα και ξανανεβασμα, και χωρις τη χρηση καποιας τριτης υπηρεσιας?
    Το να τα κατεβασω θα μου παρει 1 ωα το πολυ, αλλα το να τα ξανανεβασω θα μου παρει 7+, γιαυτο θελω να το αποφυγω.

    - - - Updated - - -

    Μια βοηθεια γιατι τα πιθηκια της ms με εχουν φερει στο αμην. Οι εικονες ειναι απο το λογαριασμο μου που ειναι σε @outlook.com, με τον οποιο παει σετ ενα skype account θες δεν θες. Τον αλλο, τον παλιο, τον εχω ξεγραψει πλεον, οι χιμπατζιδες της ms δεν μπορουν να τον επαναφερουν με καποιο τροπο, οποτε θα περιμενω απλα να διαγραφει αυτοματα λογω αδρανειας.

    Στην 1η εικονα, που ειναι απο τη σελιδα του ms account μου, φαινονται 2 φιλοι μου που κανανε το λαθος να με προσθεσουν στο skype τους με τον ms λογαριασμο μου και οχι με τον σκετο. Πως θα τους διαγραψω? Που στην ευχη εχουν κρυψει οι αυστραλοπιθηκοι της ms την δυνατοτητα για διαγραφη?

    Στην 2η εικονα, που ειναι απο το web.skype.com οπου ειμαι logged in με το λογαριασμο της ms, δεν φαινεται πλεον καμια επαφη. Πριν 5 λεπτα υπηρχαν ~15 επαφες, αναμεσα τους και ο Μιχαλης και ο Σπυρος που φαινονται στην αλλη εικονα, και τις διεγραψα ολες. Ολες οι υπολοιπες επαφες που υπηρχαν ηταν απο ατομα τα οποια εχουν λογιαριασμο στην ms, πχ @hotmail.com, και καποια στιγμη στο παρελθον εστειλα ή ελαβα email απο αυτους, οποτε οι ουρακοταγκοι της ms θεωρησαν λογικο να τους θελω στην λιστα των επαφων του skype...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2017-03-07-095546_1280x1024_scrot.png  

    2017-03-07-095450_1280x1024_scrot.png  

    ديميتريس

  10. #10
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Στο gmail μπορείς να δημιουργήσεις alias. Παίζει να σε αφήσει να κάνεις κάτι της μορφής xxxx@gmail.gr?

    Sorry αν είναι αφελές το suggestion

  11. #11
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν γινετια να αλλαξεις το .com σε .gr σε κανεναν mail provider. Βασικα, το μονο που σε αφηνει να κανεις το gmail, αν το email σου ειναι mitsos@gmail να το κανεις mitsos+jim@gmail για disposable και να ερχεται παλι στο ιδιο account. Outlook και yahoo σε αφηνουν να βαλεις οτι θες για disposable email, πχ volos2017@yahoo και να ερχεται στο mitsos@yahoo.

    Βεβαια, αν εχεις δει καποια σελιδα με οδηγιες που να λεει οτι γινετια, πολυ ευχαριστως να τη δοκιμασω.
    ديميتريس

  12. #12
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μου το ανοιξανε χτες! Ζητησανε τα απιστευτα, πχ τους κωδικους που ειχα βαλει, ποτε το εκανα, ποτε συνομιλησα τελευταια φορα, ποτε αλλαξα κωδικο, απο που εμπαινα, ακομα και τον isp μου!
    ديميتريس

  13. #13
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα, αν και δεν εχει σχεση με την εισοδο στο λογαριασμο μου, το ρωταω εδω.

    Μετα τη σημερινη ενημερωση σε skype 7.35, πεταει το μηνυμα στην εικονα οταν το ανοιγω. Καμια ιδεα?
    W7 x64 pro.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails sapio.jpg  

    ديميتريس

  14. #14
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Αν είδα καλά τον κώδικα σφάλματος,c0000005 , μάλλον κάποιο bug της νέας έκδοσης,
    ή κάτι δεν ταίριαξε με την νέα έκδοση. Συνήθως ήχος ή κάμερα μια που μιλάμε για Skype.

    Aν γυρίσεις στην προηγούμενη έκδοση διορθώνεται;

    Μπορείς να ανεβάσεις ακόμη μια φωτό, να φαίνεται όλο το μήνυμα;

    Δες στον φάκελο C:\Windows\LiveKernelReports\WATCHDOG αν υπάρχει
    κάποιο αρχείο με κατάληξη .dmp, με σημερινή ξημερομηνία κι ανέβα σε το.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  15. #15
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.484
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πως θα γυρισω στην προηγουμενη? Το απεγκατεστησα, εσβησα και το φακελο του skype στο %appdata%, το ξαναβαλα απο τον offline installer και μπηκε μια φορα. Μετα το ξανακανε. Οριστε και τι λεει παρακατω (εικονες). Ο φακελος C:\Windows\LiveKernelReports\ ειναι εντελως κενος εδω.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg  

    2.jpg  

    ديميتريس

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. toshiba 40l1334dg προβλημα με hdmi audio
    Από jouriZN στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-17, 10:00
  2. Windows xp πρόβλημα με πρόσβαση στο internet
    Από nikomas50 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-16, 11:54
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΦΑΛΜΑ ΣΤΟ WINDOWS UPDATE
    Από panostvtv στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-16, 16:15
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ VIDEO ΣΤΟ FACEBOOK
    Από andreasp στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-16, 18:38
  5. [D-Link] προβλημα με συνδεση στο ρουτερ απο την ip του
    Από venumis στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας