Σελ. 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 51520232425
Εμφάνιση 361-372 από 372
  1. #361
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ και ας μην κρινουμε εξ ιδιων τα αλλοτρια: αντι να σκεπτομαστε ως νεοι και ειδικοι, ας μπουμε στην θεση της οποιας εστω και μειοψηφιας συνανθρωπων μας, που ταλαιπωρειται ειτε λογω αγνοιας ειτε λογω τεχνοφοβιας υπερβολικα και εν μεσω πανδημιας ειναι εως και επικινδυνο!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #362
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.447
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει ωραιοποίηση.
    Απλά αν υπάρχει κάτι ειναι αλλεργεια στις θεωρείες συνομωσίας.
    Μην τα αποδίδουμε όλα στη συνομωσιολογία. Εντάξει, οι ηλικιωμένοι είναι επιρρεπείς σε κάτι τέτοια όταν τους χαλάς τη ρουτίνα, αλλά εν προκειμένω τα πράγματα άλλαξαν άρδην και κατά πολύ. Και οι τράπεζες σαν το μονοπώλιο που είναι μια χαρά σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό και σου λένε 'αν σου αρέσει'.
    Συνομωσίες κλπ να αποδώσεις στους bitcoin-λάγνους.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #363
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.017
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε εγώ έχω 2 κάρτες στην εθνική στον ίδιο λογαριασμό. Την μια την έχω μαζί μου και την άλλη σπίτι μη χρειαστεί κανείς τίποτα έκτακτο. Είναι μια δικλείδα ασφαλείας
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #364
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, το πλέον πιθανό είναι ότι απλά καναν βλακεία με το pin, δεν υπάρχει "στιγμιαία πτώση" σε atm, όλα είναι πάνω σε UPS.
    Μη το δένεις κιόλας.. Η εκτός αν τα έχουν παίξει οι μπαταρίες του ups.. Η αν η διακοπή ήταν πολύ γρήγορη και μπερδεύτηκε και δεν πρόλαβε να γυρίσει στις μπαταρίες λόγω του κάποιου μικρού delay που έχουν τα ups.. Νομίζω τα online δεν έχουν delay, αν χρησιμοποιούν τέτοια και όχι στυλ line interactive.. Δεν ξέρω..

    Πάντως έχει τύχει και σε γνωστούς μου και σε μένα, την ώρα που κάνεις συναλλαγή, να κοπεί το ρεύμα η να κάνει βύθιση και να μαυρίσουν όλα στο ΑΤΜ, μάλιστα επειδή η διακοπή ήταν σύντομη είδα και το λειτουργικό (& τον κέρσορα από το ποντίκι) που φόρτωνε μετά & μέχρι να έρθουν πάλι στην οθόνη τα κλασικά διαφημιστικά - ενημερωτικά κλπ μηνύματα της τράπεζας.. Κάτι σαν windows ήταν θυμάμαι.. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν θυμάμαι βέβαια..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #365
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τα αποδίδουμε όλα στη συνομωσιολογία. Εντάξει, οι ηλικιωμένοι είναι επιρρεπείς σε κάτι τέτοια όταν τους χαλάς τη ρουτίνα, αλλά εν προκειμένω τα πράγματα άλλαξαν άρδην και κατά πολύ. Και οι τράπεζες σαν το μονοπώλιο που είναι μια χαρά σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό και σου λένε 'αν σου αρέσει'.
    Συνομωσίες κλπ να αποδώσεις στους bitcoin-λάγνους.
    Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το bitcoin στη συζήτηση. Εδώ ο άλλος πασπάλισε το thread με covid και είπε ότι ότι είναι ένα byproduct για να μας πάρουν τα λεφτά.
    Αυτό είναι Definition της συνωμοσιολογίας αντίστοιχο του ότι πχ δεν έχουμε πάει στο φεγγάρι και ότι η γή ειναι επίπεδη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη το δένεις κιόλας.. Η εκτός αν τα έχουν παίξει οι μπαταρίες του ups.. Η αν η διακοπή ήταν πολύ γρήγορη και μπερδεύτηκε και δεν πρόλαβε να γυρίσει στις μπαταρίες λόγω του κάποιου μικρού delay που έχουν τα ups.. Νομίζω τα online δεν έχουν delay, αν χρησιμοποιούν τέτοια και όχι στυλ line interactive.. Δεν ξέρω..

    Πάντως έχει τύχει και σε γνωστούς μου και σε μένα, την ώρα που κάνεις συναλλαγή, να κοπεί το ρεύμα η να κάνει βύθιση και να μαυρίσουν όλα στο ΑΤΜ, μάλιστα επειδή η διακοπή ήταν σύντομη είδα και το λειτουργικό (& τον κέρσορα από το ποντίκι) που φόρτωνε μετά & μέχρι να έρθουν πάλι στην οθόνη τα κλασικά διαφημιστικά - ενημερωτικά κλπ μηνύματα της τράπεζας.. Κάτι σαν windows ήταν θυμάμαι.. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν θυμάμαι βέβαια..
    Τίποτα δεν δένω, απλά λέω ο κανόνας ποιος είναι. Ισχύει όμως αυτό που ειπα. Δεν πας για επανέκδοση, πας στο κατάστημα και αν ειναι άλλης τραπέζης παίρνεις τη δική σου ένα τηλέφωνο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #366
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη το δένεις κιόλας.. Η εκτός αν τα έχουν παίξει οι μπαταρίες του ups.. Η αν η διακοπή ήταν πολύ γρήγορη και μπερδεύτηκε και δεν πρόλαβε να γυρίσει στις μπαταρίες λόγω του κάποιου μικρού delay που έχουν τα ups.. Νομίζω τα online δεν έχουν delay, αν χρησιμοποιούν τέτοια και όχι στυλ line interactive.. Δεν ξέρω..

    Πάντως έχει τύχει και σε γνωστούς μου και σε μένα, την ώρα που κάνεις συναλλαγή, να κοπεί το ρεύμα η να κάνει βύθιση και να μαυρίσουν όλα στο ΑΤΜ, μάλιστα επειδή η διακοπή ήταν σύντομη είδα και το λειτουργικό (& τον κέρσορα από το ποντίκι) που φόρτωνε μετά & μέχρι να έρθουν πάλι στην οθόνη τα κλασικά διαφημιστικά - ενημερωτικά κλπ μηνύματα της τράπεζας.. Κάτι σαν windows ήταν θυμάμαι.. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν θυμάμαι βέβαια..
    Ναι τα Online δεν έχουν τέτοια θέματα, άλλωστε online είναι και αυτά που έχουν τα ATM

  7. #367
    Εγγραφή
    20-10-2019
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ηλεκτρονική μεταφορά 200 ευρώ από Alpha σε Εθνική,πήγε ένα 10άρικο. Σε ταξί να τα έβαζα να πάνε στον παραλήπτη , λιγότερο θα πήγαινε.

    Α όλα κιόλα, εγώ το τραπεζικό σύστημα το εμπιστεύομαι. Όταν θα έρθει η ανάπτυξη και δίνουν δάνεια, θα πέσουν αυτά τα έξοδα μέχρι να ξαναπτωχεύσουν και να ξανααγοράσει το Ελληνικό κράτος μετοχές της πλάκας.

  8. #368
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλεκτρονική μεταφορά 200 ευρώ από Alpha σε Εθνική,πήγε ένα 10άρικο. Σε ταξί να τα έβαζα να πάνε στον παραλήπτη , λιγότερο θα πήγαινε.

    Α όλα κιόλα, εγώ το τραπεζικό σύστημα το εμπιστεύομαι. Όταν θα έρθει η ανάπτυξη και δίνουν δάνεια, θα πέσουν αυτά τα έξοδα μέχρι να ξαναπτωχεύσουν και να ξανααγοράσει το Ελληνικό κράτος μετοχές της πλάκας.
    Μεταφορά μέσω iban λογικά έχεις κανονικά τη συναλλαγή στο web banking.
    Βρίσκεις το TUN της συναλλαγής και παίρνεις το 210 326 0000 και βγάζεις άκρη.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #369
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το ηλεκτρονικό χρήμα και η κυκλοφορία
    https://www.naftemporiki.gr/story/17...i-i-kukloforia

  10. #370
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.237
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες αλλά θα πω πως οι περισσότερες τράπεζες δεν κάνουν οι ίδιες το POS acquiring αλλά για αυτες το κάνουν εταιρίες που ονομάζονται processors.
    Το συγκεκριμένο άρθρο ανακάλυψε τον τροχό...
    Εταιρίες όπως η Euronet, η SIA ,η Fiserv και άλλες κάνουν ακριβώς αυτή τη δουλειά.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #371
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Δεν ξερω για τα μετρητα, παντως η εθνικη με το καινουργιο συστημα ασφαλους ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗΣ, με αναγκασε εν μεσω πανδημιας να ανανεωσω την... επαφη μου με τα POS, αντι της πληρως ανεπαφης (ηλεκτρονικης) συναλλαγης!
    ΑΛΑΛΟΥΜ ανευ λογου και αιτιας...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #372
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.991
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μα αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος να παρακολουθούν και να ελέγχουν τα πάντα απο το διαδίκτυο μέχρι την κατάργηση μετρητών, κάμερες παντού στο όνομα της ασφάλειας, έλεγχο των τροφών και τον σπόρων και άλλα πολλά. Απλά το πάνε σιγά σιγά και ύπουλα.
    Τράπεζα σπόρων εδώ και τώρα. Γιατί αν καθυστερήσουμε θα πούμε το ψωμί ψωμάκι και θα μας πασάρουν οτιδήποτε μεταλλαγμένο θέλουν.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

Σελ. 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 51520232425

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 15:45
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 09:44
  3. Πρόβλημα κατά τον τερματισμό των windows
    Από togiorgaki στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-16, 01:35
  4. Σφάλμα κατά την εκκίνηση των windows 8.1
    Από ilias1ar στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-16, 09:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας