Σελ. 22 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 1256
  1. #316
    Εγγραφή
    27-04-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    η voda που μιλησα (παροχος μου) δεν υποστηριζει ακομα
    wind τους αντιπαθω και δεν μιλησα

  2. #317
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έκλεισαν τις τρύπες στην 472 ακόμα βέβαια έχει πολλά χώματα και χθες το βράδυ πλησίασα όσο μπορούσα και άκουσα ανεμιστήρα

  3. #318
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    20.173
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath


    Μάλλον πρέπει να πάρουμε κανένα τέτοιο!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : AVM 5690 Pro , Qnap: QHora-301W - 10GbE

  4. #319
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από komos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η voda που μιλησα (παροχος μου) δεν υποστηριζει ακομα
    wind τους αντιπαθω και δεν μιλησα
    Δεν χωρούν ούτε αντιπάθειες ούτε συμπάθειες σε τέτοια πράγματα. Καλώς ή κακώς η Wind ανέλαβε να βάλει καμπίνες στην περιοχή σας αυτή θα είναι κατά κάποιο τρόπο το "αφεντικό" και ο "ρυθμιστής" της κατάστασης πλέον. Η πιο αξιόπιστη πηγή για πληροφόρηση είναι η Wind λοιπόν (και μάλλον συμφέρει να είναι και ο πάροχός σας).

  5. #320
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μάλλον πρέπει να πάρουμε κανένα τέτοιο!
    Ναι πραγματικά θα πάω με ένα τέτοιο στην δικιά μου καμπίνα που ακόμα είναι κλειστή

  6. #321
    Εγγραφή
    27-04-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χωρούν ούτε αντιπάθειες ούτε συμπάθειες σε τέτοια πράγματα. Καλώς ή κακώς η Wind ανέλαβε να βάλει καμπίνες στην περιοχή σας αυτή θα είναι κατά κάποιο τρόπο το "αφεντικό" και ο "ρυθμιστής" της κατάστασης πλέον. Η πιο αξιόπιστη πηγή για πληροφόρηση είναι η Wind λοιπόν (και μάλλον συμφέρει να είναι και ο πάροχός σας).
    Λόγω πρότερου μη έντιμου βίου (τους)(ξέμπλεξα μαζί τους μόνο με καταγγελία στην επιτροπή τηλεπικοινωνιών) εξακολουθώ να μην τους εμπιστεύομαι
    Είχα την αίσθηση όμως ότι όταν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες θα έχουν δικαίωμα όλοι οι πάροχοι από την πρώτη μέρα.
    Στην τελική ας περιμένω και κάνα 6μηνο προκειμένου να έχω αξιόπιστο πάροχο .

  7. #322
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από komos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω πρότερου μη έντιμου βίου (τους)(ξέμπλεξα μαζί τους μόνο με καταγγελία στην επιτροπή τηλεπικοινωνιών) εξακολουθώ να μην τους εμπιστεύομαι
    Είχα την αίσθηση όμως ότι όταν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες θα έχουν δικαίωμα όλοι οι πάροχοι από την πρώτη μέρα.
    Στην τελική ας περιμένω και κάνα 6μηνο προκειμένου να έχω αξιόπιστο πάροχο .
    Όλοι οι πάροχοι θα μπορούν να δώσουν από τις καμπίνες (συνήθως) αλλά είναι διαφορετικά να είσαι συνδρομητής στον πάροχο που είναι ιδιοκτησίας του οι καμπίνες και διαφορετικά σε τρίτο. Σε οποιοδήποτε πρόβλημα παρουσιαστεί ο "τρίτος" πάροχος πρέπει να στέλνει αίτημα σε αυτόν που έβαλε την καμπίνα για να διορθωθεί ή να υλοποιηθεί (π.χ. βλάβη, αλλαγή σε fastpath κλπ.) γιατί το κύκλωμα δεν είναι δικό του. Αν είναι ο ίδιος η ανταπόκριση είναι άμεση.

  8. #323
    Καλησπέρα παιδιά, μετά από 15 χρόνια στη Forthnet, πήγα στη Wind (ενεργοποιείται σε λίγες μέρες ) μόνο και μόνο λόγω των καμπινών (έχω στα 20 μέτρα από το σπίτι). Το πρόγραμμα βέβαι που έκανα είναι adsl (έως 24). Υποθέτω πως λόγω adsl....δεν με βάζουν στη καμπίνα, και παραμένω με χαλκό από το ΑΚ σωστά ??? Που σημαίνει πως , ότι έπιανα σαν ταχύτητα, αυτό θα συνεχίσω να πιάνω ? Ή παίζει κάτι άλλο για τα adsl ?

  9. #324
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όπως τα λες είναι. Οι καμπίνες παρέχουν υπηρεσία μόνο VDSL ενώ οι ADSL εξακολουθούν να δίδονται από το αστικό κέντρο, με ότι έχει να κάνει αυτό στον συγχρονισμό λόγω απόστασης.
    Ο μόνος πάροχος που δίνει ταχύτητα ADSL από καμπίνα, είναι ο ΟΤΕ που το κάνει μόνο σε δικούς του πελάτες και μόνο από δικές του καμπίνες. Αλλά και σ' αυτόν δεν γίνεται παντού και πάντα.

    Καλώς ήλθες!

  10. #325
    Καλώς σας βρήκα
    Απλά, όταν έκανα την αίτηση, μου έλεγαν ότι λόγω του τύπου γραμμής (από τον αρ. βρόγχου), θα έχω προτεραιότητα για την καμπίνα, και ότι θα με συνδέσουν στην καμπίνα χωρίς τέλος ενεργοποίησης, κτλ κτλ...και έλεγα μήπως και οι adsl συνδέσεις πάνε στις νέες καμπίνες και δούμε και μεις λίγο φως !!
    Αλλά μάλλον έβαζαν σάλτσες για να πουλήσουν...

  11. #326
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σου είπαν γενικά για DSL ή ειδικά για την ADSL. Διότι εκ του κανονισμού επιτρέπεται μόνο VDSL.
    Ο ΟΤΕ όπου το κάνει, παρέχει VDSL με κόφτη σε 24/1, που είναι η ταχύτητα του ADSL.
    Θεωρητικά αν η καμπίνα είναι της Wind, θα μπορούσε να κάνει και αυτή το ίδιο, αλλά μέχρι σήμερα δεν υπάρχει σχετική αναφορά, ούτε γι' αυτήν ούτε και για την Vodafone στις δικές της καμπίνες.

  12. #327
    Μου είπαν τις παροχές του προγράμματος(τηλέφωνα κτλ), που σε αυτές είναι το adsl, και πως θα έχω προτεραιότητα να με κουμπώσουν στην καμπίνα, χωρίς κάποιο επιπλέον τέλος ενεργοποίησης. Τώρα το τί σημαίνει προτεραιότητα....ο θεός και η ψυχή του. Λες και αν κάποιος άλλος θέλει vα βάλει vdsl, θα του πουν όχι...(ότι να ναι).
    Απλά ήλπιζα, ότι ίσως με τις νέες καμπίνες της Wind, και εφόσον θα είμαι συνδρομητής της (σταυροκοπιέμαι), ανέβει και η ταχύτητα της adsl, μέσω των καμπινών.
    Αλλά μάλλον καμία σχέση....Τουλάχιστον αν το vdsl (όταν ενεργοποιηθεί) είναι κανά 25άρι€ το μήνα, κάτι γίνεται...

  13. #328
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zakbonza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ήλπιζα, ότι ίσως με τις νέες καμπίνες της Wind, και εφόσον θα είμαι συνδρομητής της (σταυροκοπιέμαι), ανέβει και η ταχύτητα της adsl, μέσω των καμπινών.
    Αλλά μάλλον καμία σχέση....Τουλάχιστον αν το vdsl (όταν ενεργοποιηθεί) είναι κανά 25άρι€ το μήνα, κάτι γίνεται...
    Δεν υπάρχει 25άρι για VDSL σε νέο συνδρομητή από κανέναν πάροχο. Σε ένα φίλο στην περιοχή σας, είπαν 29€ -αμφιβάλλω μου φαίνεται χαμηλό κι αυτό αλλά μακάρι να ισχύσει- για 50άρα όταν ξεκινήσει να δουλεύει η καμπίνα και εφόσον θέλει. Μέχρι τότε πήρε adsl από Α/Κ (το οποίο πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμφέρει τη Wind ενώ έχει δικές της καμπίνες και δεν λέει ότι θα κάνει τουλάχιστον το ίδιο που κάνει ο ΟΤΕ στις δικές του).

  14. #329
    Έλα μου ντε!! Και εγώ κάτι τέτοιο πίστευα ότι θα γίνει. Η πλάκα είναι ότι με πήρε η Forthnet για αντιπροσφορά (κλασσικά), και μου λέει πως όταν παίξουν οι καμπίνες και τις οποίες θα τις επινοικιάσει και η forthnet) μου δίνουν Vdsl στα 23€. Αλλά όλα αυτά, στα λόγια μόνο....

  15. #330
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.602
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τσαμπα βιαστικες, δεν ειναι οτι θα γεμισουν ποτε οι καμπινες...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

Σελ. 22 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ADSL Αιγάλεω
    Από snowtrap στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-16, 08:18
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  3. VDSL Αιγαλεω
    Από creyentes στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-16, 15:12
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31
  5. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας