Σελ. 75 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 556570737475767780 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.111-1.125 από 1246
  1. #1111
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Η ιστορία ξεκίνησε με το ότι πληρώνω 50αρα αλλά ειχα 22-24 ταχύτητα και παρά πολλές αποσυνδέσεις με errors κλπ.
    Ήρθε ο πρώτος τεχνικος μου λέει όλα ενταξει απλά πρέπει να περάσετε καινούργιο καλώδιο εντός της οικίας.
    Το γνωστό παραμύθι που λένε.
    Αγοράζω καλώδιο cat6 το περνάω από το κουτακι που φτάνει το καλώδιο του ΟΤΕ μέχρι μέσα στην πρίζα.
    Ξαναέρχεται άλλος τεχνικος μου λέει καλώδιο του λέω είναι καινούργιο αλλαγμένο.
    Μου λέει οκ αλλά δν θα καταφέρεις πολύ να ανεβει η γραμμή γιατί είναι χαλκός κι εγώ μου λέει μένω πιο πάνω που πιάνει Αγ.Βάρβαρα σύνορα και έχω τα ίδια θέματα δν περνάει τα 30mbps η ταχύτητα.
    Και δν υπάρχει ορίζοντας από cosmote να αλλάξει κάτι.
    Παιδιά το επόμενο που έκανα και γούσταρα έσκασα χρήματα για να μην έχω αποσυνδεσεις και error’s,πήρα το modem router fritz box 7590.
    Κάνει παπάδες το μηχάνημα και από τότε δν έχω ούτε μια αποσύνδεση.
    Ο τεχνικος δε ρύθμισε την ταχύτητα στα 28up 4,8-5 down και μέχρι στιγμής από Φεβρουάριο παίζει μπούνια.
    Αλλά Ήμαρτον ρε παιδιά στην Αθήνα στο Αιγαλεω και έχουμε ακόμα χαλκό.
    Αυτοί οι αστροναύτες που πήγαν στο διάστημα τα βλέπουν τα χάλια και γελάνε.

  2. #1112
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ιστορία ξεκίνησε με το ότι πληρώνω 50αρα αλλά ειχα 22-24 ταχύτητα και παρά πολλές αποσυνδέσεις με errors κλπ.
    Ήρθε ο πρώτος τεχνικος μου λέει όλα ενταξει απλά πρέπει να περάσετε καινούργιο καλώδιο εντός της οικίας.
    Το γνωστό παραμύθι που λένε.
    Αγοράζω καλώδιο cat6 το περνάω από το κουτακι που φτάνει το καλώδιο του ΟΤΕ μέχρι μέσα στην πρίζα.
    Ξαναέρχεται άλλος τεχνικος μου λέει καλώδιο του λέω είναι καινούργιο αλλαγμένο.
    Μου λέει οκ αλλά δν θα καταφέρεις πολύ να ανεβει η γραμμή γιατί είναι χαλκός κι εγώ μου λέει μένω πιο πάνω που πιάνει Αγ.Βάρβαρα σύνορα και έχω τα ίδια θέματα δν περνάει τα 30mbps η ταχύτητα.
    Και δν υπάρχει ορίζοντας από cosmote να αλλάξει κάτι.
    Παιδιά το επόμενο που έκανα και γούσταρα έσκασα χρήματα για να μην έχω αποσυνδεσεις και error’s,πήρα το modem router fritz box 7590.
    Κάνει παπάδες το μηχάνημα και από τότε δν έχω ούτε μια αποσύνδεση.
    Ο τεχνικος δε ρύθμισε την ταχύτητα στα 28up 4,8-5 down και μέχρι στιγμής από Φεβρουάριο παίζει μπούνια.
    Αλλά Ήμαρτον ρε παιδιά στην Αθήνα στο Αιγαλεω και έχουμε ακόμα χαλκό.
    Αυτοί οι αστροναύτες που πήγαν στο διάστημα τα βλέπουν τα χάλια και γελάνε.
    Είμαστε άτυχοι στο Αιγάλεω γιατι όπως είπα πριν, έχει αναλάβει την περιοχή η Wind. Και κάνεις δεν ξέρει ποτέ θα περάσει οπτικές ίνες στο σπίτι. Γενικά αργεί σε οτι περιοχή έχει αναλάβει και δεν ξέρω τον λόγο. Στην λιουμη στο Αιγάλεω πρόσφατα έσκαψαν να περάσου φυσικό αέριο και μεσα σε 2 εβδομάδες είχαν τελειώσει όλα. Και εδώ για ενα καλώδιο να το πούμε χοντρικά κάνουν 200 χρόνια. Για αυτο το λόγο είμαι υπερ της ΔΕΗ που περνάει οπτικές εναέρια γιατι λένε οτι είναι πιο γρήγορος τρόπος....άντε να δούμε.....

    Είδες διαφορά στην ταχυτητα με αυτο το ρουτερ πέρα απο τελος των αποσυνδέσεων;

  3. #1113
    Εγγραφή
    17-11-2016
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Αύγουστος 2022

    Μίλησα με nova, wind και cosmote
    Μένω πίσω από το εμπορικό κέντρο Μιράζ δίπλα στον ΟΤΕ. Τους έδωσα αριθμό βρόγχου.

    Δε μπορούν να δώσουν vdsl κανένας!
    Μόνο adsl24.

    Είναι λογικά στα πλαίσια της ηγεσίας της Ελλάδος στην 4η βιομηχανική επανάσταση!
    Viva la revolution!!!

  4. #1114
    Εγγραφή
    01-02-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και εγώ που μένω Κυπαρισσίας στο ύψος της πλατείας Δαβάκη μια από τα ίδια. Ίσως να ελπίζουμε στο δίκτυο της ΔΕΗ (?), γιατί από Wind δεν το βλέπω.

  5. #1115
    Εγγραφή
    02-11-2013
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219987
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Speedport smart
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 11.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγω φιλε μου μενω νικαια και εκει η wind ανελαβε εδω και 3 χρονια εχω vdsl 200 mps για μενα μαλακιες ειναι αυτες που λενε ολοι οτι οποιος ειναι κοντα στο κρντρο θα παρει ftth δεν ησχει κατι τετοιο φαντασου σε δυο βδομαδες θα σκαψουν στο στενο μου για οπτικες ινες μεχρι το σπιτι.αντε να δουμε ταχυτητα που εχω με χαλκο 220dow 22upl και ειμαι μακρια παο το κεντρο.απλως η οπτικη ινα ερχεται πλεον μεχρι την καμπινα.φανατασου απο την καμπινα ειμαι περιπου 500 μετρα.υπομονη παιδια σιγα σιγα θα ερθει σε ολους.

    - - - Updated - - -

    Η δεη θα αναλαβει 10 δημους για αρχη.προτο περιστερι τους αλλους δεν τους εχει ανακοινωση ακομα

  6. #1116
    Εγγραφή
    20-11-2022
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα παίδες, νέος στο Αιγάλεω έκανα κ εγώ μεταφορά γραμμής(vdsl 50 από Nova) κ περίμενα να έχω ίντερνετ.. αμ δε. Ειδοποιηθηκα από την εταιρεία ότι μπαίνω σε μια ενιαία λίστα αναμονής κ λογικά στον μήνα θα βρεθεί γραμμή.. μιλώ με το support να μάθω τι κ πως μου λένε άμα δεν βρεις στο τρίμηνο γραμμή βγαίνεις κ στο την λίστα αναμονής.. εντωμεταξυ σε οποιονδήποτε πάροχο κ να μπω να βάλω την διεύθυνση μου μου διαθέτει μέχρι 200mbps.. στο map του fttx.gr δεν δείχνει τίποτα διαθέσιμο (περιοχή κοντά στο γήπεδο Αιγάλεω) . Μην μπω σε καμία διαδικασία να σπάσω συμβόλαιο με Nova κ φάω άκυρο κ από αλλού μετά. Έχετε κάποια σχετική εμπειρία? Ευχαριστώ

  7. #1117
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 2,6(dB)
    Η μεταφορα γραμμης (για να διατηρησεις το ιδιο νουμερο) ειναι μπελας... Θελει υπομονη. Ενας φιλος μου εμεινε σχεδον εναμιση μηνα χωρις γραμμη...

  8. #1118
    Εγγραφή
    20-11-2022
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PaparasGT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεταφορα γραμμης (για να διατηρησεις το ιδιο νουμερο) ειναι μπελας... Θελει υπομονη. Ενας φιλος μου εμεινε σχεδον εναμιση μηνα χωρις γραμμη...
    Δεν με καίει το νούμερο, μόλις μίλησα με wind που μου δίνει σε 20 μέρες 100mbps.. κ ακόμα είμαι στην λίστα..

  9. #1119
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Η αληθεια ειναι οτι την περιοχη την εχει αναλαβει η wind!
    Θεωρω οτι εαν πας wind δεν θα εχεις θεμα!
    Εγω να φανταστεις μενω πιο πανω περικλεους κοντα στο ικα και τωρα σκαβουν για οπτικη ινα.
    Μαλιστα εχουν σταματησει τα παιδια γιατι κουραστηκαν και ειπαν να παρουν ρεπο.
    Εγω ειμαι ακομα με χαλκο με COSMOTE 50αρα που μου εδινε 28 και προσφατα μου αλλαξαν προφιλ σε 24 που μου δινει 10-11 γιατι ειχε θεμα η γραμμη με αποσυνδεσεις,ενω δουλευε μια χαρα!
    ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ!

  10. #1120
    Εγγραφή
    20-11-2022
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αληθεια ειναι οτι την περιοχη την εχει αναλαβει η wind!
    Θεωρω οτι εαν πας wind δεν θα εχεις θεμα!
    Εγω να φανταστεις μενω πιο πανω περικλεους κοντα στο ικα και τωρα σκαβουν για οπτικη ινα.
    Μαλιστα εχουν σταματησει τα παιδια γιατι κουραστηκαν και ειπαν να παρουν ρεπο.
    Εγω ειμαι ακομα με χαλκο με COSMOTE 50αρα που μου εδινε 28 και προσφατα μου αλλαξαν προφιλ σε 24 που μου δινει 10-11 γιατι ειχε θεμα η γραμμη με αποσυνδεσεις,ενω δουλευε μια χαρα!
    ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ!
    230 ευρώ το κόστος διακοπής συμβολαίου.. παραλληλα αν το κανω χάνω την θέση στην ενιαία λίστα. Από 1 Γενάρη υποτίθεται θα είναι μια εταιρία Nova-wind.. Προς το παρόν την παλεύω με 4g . Τα είδα τα έργα , σπευδε βραδέως η φάση. Κρίμα πραγματικά.

  11. #1121
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Την προηγούμενη Δευτέρα,Τρίτη σταμάτησαν τα σκαψίματα εδώ στην περικλεους !
    Είχαν σκάει στο πεζοδρόμιο ώστε να είναι έτοιμη η αναμονή για όποιον θέλει οπτική ίνα αλλά μετά απο 2-3 ημέρες ήρθαν και έβαλαν ξανα καινούργιες πλάκες και κάλυψαν το σκάψιμο.
    Απ ότι άκουσε η γυναίκα μου έλεγε μια κοπέλα που επέβλεπε ότι είναι δύσκολο να σκάψουν ισως λόγω φυσικού αερίου νερού αποχέτευσης δεν κατάλαβα.
    Τώρα δυο πράγματα συμβαίνουν
    1.απο το σπίτι μου μέχρι καφαο-κόμβο πως λέγεται δεν ξέρω θα με πάνε με τον παλιό χαλκό
    2.τελικώς ξεκίνησαν το σκάψιμο γιατί ήδη καθυστερημένοι 2-3 χρόνια φοβήθηκαν μην χάσουν την δημοπρασία και την παραλάβει ο 2ος. (Λέω εγώ τώρα)

  12. #1122
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport plus 2
    .......
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος teamwork : 29-11-22 στις 16:23.

  13. #1123
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Συνέχεια Εργασιών και σκαψίματα Οπτικής ίνας Περικλεους-Σόλωνος-Κιμωνος.
    Έχουν σχέδιο να φτάσει μέχρι Μεγάλου Αλεξάνδρου πλατεία Λ.Καράγιαννη.
    Είδωμεν μέχρι που θα το φτάσουν και ποσο καιρό για να δοθεί στο εμπορικό τμήμα.

  14. #1124
    Εγγραφή
    20-11-2022
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνέχεια Εργασιών και σκαψίματα Οπτικής ίνας Περικλεους-Σόλωνος-Κιμωνος.
    Έχουν σχέδιο να φτάσει μέχρι Μεγάλου Αλεξάνδρου πλατεία Λ.Καράγιαννη.
    Είδωμεν μέχρι που θα το φτάσουν και ποσο καιρό για να δοθεί στο εμπορικό τμήμα.
    Θετικά νέα, ρωτά μπας κ πάρουν την κατηφόρα στην ιερολοχιτων είμαι. Από την νοβα μου λένε σίγουρα θα καλυφτεις εντός τριμήνου..κ όταν τους λέω που το ξέρουν δεν απαντάνε. Ούτε ADSL δεν έχει η περιοχή τα έχω δει όλα.

  15. #1125
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H268N
    SNR / Attn
    10,4(dB) / 2,6(dB)
    Σε ποιο υψος? Εγω εχω 100αρα με Wind.

Σελ. 75 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 556570737475767780 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ADSL Αιγάλεω
    Από snowtrap στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-16, 08:18
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  3. VDSL Αιγαλεω
    Από creyentes στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-16, 15:12
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31
  5. Ανεβασμένο ping μετά απο αναβάθμιση σε VDSL
    Από ethnik471 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-16, 12:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας