Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 149
  1. #106
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Face it Πέτρο, δε σε θέλει

  2. #107
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξέχασα να αναφέρω...

    φυσιολογική διαδικασία είναι μέχρι ένα μήνα!"

    Το λένε, και δεν ντρέπονται!

    Λειτούργησε το callback...περιμένω να τους λειτουργήσω κι εγώ!
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #108
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να αναφέρω...

    φυσιολογική διαδικασία είναι μέχρι ένα μήνα!"

    Το λένε, και δεν ντρέπονται!

    Λειτούργησε το callback...περιμένω να τους λειτουργήσω κι εγώ!
    "Οι διαδικασίες" που τηρούν οι εταιρείες είναι για κανονικές συνθήκες, και η συγκεκριμένη περίπτωση μόνο κανονική δεν είναι. Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε κατάστημα για κανένα λόγο και θα απαιτούσα να ολοκληρωθεί η αίτηση μετατροπής από τα κεντρικά.

    Κατά τα άλλα, όταν με το καλό γίνουν καρτοκινητά, πάρ' τα μπογαλάκια σου και πήγαινε σε άλλο μέλος του καρτέλ. Τα καρτοκινητά είναι πιο συμφέροντα αλλά "παρόμοια" επίσης. Τουλάχιστον να μην πληρώνεις άλλο αυτούς που σου ανεβάσαν την πίεση 25!
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  4. #109
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελευταία ενημέρωση, από το callback:

    Το κατάστημα που έκανα αρχικά την αίτηση, δεν έστειλε ποτέ αίτημα είτε να παραμείνουν οι αριθμοί στον ίδιο χρήστη, είτε να μεταβιβαστούν σε άλλους χρήστες (θυμίζω, είχα ρωτήσει εκείνη τη στιγμή και μου απάντησαν πως "Τώρα, αυτόματα, πάει στον ίδιο χρήστη που είχε το συμβόλαιο. Μετά, αν θέλετε, κάνεντε τη μεταβίβαση σε άλλο χρήστη").

    Οι αριθμοί παραμένουν στον "αέρα" αυτή τη στιγμή, δεν έχουν ταυτοποιηθεί για κανένα χρήστη!

    Μπορώ να κατέβω τώρα και να "αρπάξω" όποιον θέλω, στο όνομά μου, χωρίς να βρίσκεται μπροστά ο αρχικός κάτοχος. Ο Κθουλου και η ψυχή τους...

    Επειδή Κυριακή θα δουλεύω 24ωρο πιθανότατα, δεν έχω την "πολυτέλεια" να περιμένω μήπως και με ενεργοποιήσουν τελικά αυτόματα.

    Κατεβαίνω κατάστημα, να δω τί άλλο θα ακούσω.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #110
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταία ενημέρωση, από το callback:

    Το κατάστημα που έκανα αρχικά την αίτηση, δεν έστειλε ποτέ αίτημα είτε να παραμείνουν οι αριθμοί στον ίδιο χρήστη, είτε να μεταβιβαστούν σε άλλους χρήστες (θυμίζω, είχα ρωτήσει εκείνη τη στιγμή και μου απάντησαν πως "Τώρα, αυτόματα, πάει στον ίδιο χρήστη που είχε το συμβόλαιο. Μετά, αν θέλετε, κάνεντε τη μεταβίβαση σε άλλο χρήστη").

    Οι αριθμοί παραμένουν στον "αέρα" αυτή τη στιγμή, δεν έχουν ταυτοποιηθεί για κανένα χρήστη!

    Μπορώ να κατέβω τώρα και να "αρπάξω" όποιον θέλω, στο όνομά μου, χωρίς να βρίσκεται μπροστά ο αρχικός κάτοχος. Ο Κθουλου και η ψυχή τους...

    Επειδή Κυριακή θα δουλεύω 24ωρο πιθανότατα, δεν έχω την "πολυτέλεια" να περιμένω μήπως και με ενεργοποιήσουν τελικά αυτόματα.

    Κατεβαίνω κατάστημα, να δω τί άλλο θα ακούσω.


    Υπομονή και σύνεση για να αποφύγεις τα χειρότερα.

  6. #111
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όποιος μιλήσει για Δημόσιο, ΔΥ κλπ...θα παίρνει παραπομπή στο παρόν νήμα εσαεί!

    Βρίσκω τον υπάλληλο (Υ) στον οποίο είχα(με) κάνει την αίτηση προ εβδομάδος.

    Του εξηγώ στα πολύ γρήγορα, μου λέει: Ναι, επειδή στείλαμε με φαξ την αίτηση, δεν γίνεται (?????) να πάνε αυτόματα στο όνομα του προηγούμενου κατόχου...αλλά θα την κάνουμε επιτόπου τώρα τη διαδικασία.

    Δίνω ταυτότητα, βγάζω SIM από τη συσκευή για να επιβεβαιώσουν (!!!), και:


    (Υ): Δεν γίνεται, δεν έχει γίνει η διαδικασία στα κεντρικά. Θα τους πάρω τώρα να το λύσω.

    (Ρ): ...

    (Υ), στο τηλέφωνο με Κεντρικά (Κ): Μπλα-μπλα-μπλα, δεν με αφήνει, μπλα-μπλα-μπλα...Δευτέρα?

    (Ρ): ...

    (Υ): Ξέρετε, δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία/μετάβαση ακόμα, αύριο είναι αργία, από Δευτέρα πια!

    (Ρ): Πριν από 15' έκλεισα από το callback, μου είπαν να κατέβω τώρα και πως θα ενεργοποιηθώ άμεσα!

    (Υ): Ναι, δεν ξέρω τί...δεν ξέρω πώς...το "σύστημα"...48ώρες, έχετε υπογράψει.

    (Ρ): .../---/...//.../---/...//.../---/... Φωνές, πλέον...σχεδόν εκτός εαυτού.

    (Ρ): Πριν 15' μίλησα, μου ξεκαθάρισαν πως είναι έτοιμο και θέλει απλά την ενεργοποίηση! Ποιά Δευτέρα, ποιές 48ώρες, ποιά αίτηση, ποιό φαξ?

    (Υ)+ προϊσταμένη(?)(Π): Μην φωνάζετε, γιατί φωνάζετε, έτσι είναι το "σύστημα", από τη στιγμή που ξεκινά η διαδικασία δεν μπορεί να επέμβει κανείς (!!!), πρέπει να ολοκληρωθεί και μέχρι τότε δεν γίνεται τίποτα, αύριο είναι αργία, είστε άτυχος, έχετε υπογράψει κλπ.

    (Ρ) Προσπαθώντας να ηρεμήσω: Πού βρισκόμαστε? Ποιές 48ώρες? Σοβαρά μου λέτε πως θα μείνουμε 3 άνθρωποι χωρίς τηλέφωνο για 4 ημέρες? Ποιό "σύστημα"? Ποτέ δεν μου είπατε για εκ νέου ταυτοποίηση! Πριν μια εβδομάδα έκανα την αίτηση στον (Υ), ζήτησα εκείνη τη στιγμή να μεταφερθούν οι αριθμοί στα αντίστοιχα ονόματα-χρήστες, είπατε "δεν γίνεται τώρα, πρώτα αυτόματα στον τωρινό κάτοχο του συμβολαίου/πακέτου και μετά αν θέλετε με νέα αίτηση".

    (Υ): Ναι, επειδή κάναμε την αίτηση με φαξ, δεν γίνεται (!!!!!). Εγώ δεν σας το είπα ποτέ(!!!) ότι γίνεται.

    (Ρ): Δικό σας πρόβλημα. Να στέλνατε συμπληρωματική αίτηση, όπως μου είπαν από το callback ότι έπρεπε να είχατε κάνει. Δεν φταίω εγώ σε τίποτα για το δικό σας "σύστημα".

    (Π): Καλώ τώρα στα κεντρικά, να σας βοηθήσω να το λύσουμε.

    (Π) 3' μετά: Ναι, ξέρετε, δεν γίνεται, έχετε υπογράψει, το σύστημα, 48ώρες, σήμερα διακόπηκε η σύνδεσή σας(!!!)

    (Ρ): Ποιός το λέει? 11:45 χτες τελευταία φορά που μίλησα (ούτε καν, αρκετά νωρίτερα όπως βλέπω από τη συσκευή μου), 12:00 σταμάτησα να έχω σήμα και εγώ και οι άλλοι δύο αριθμοί!

    (Π): Όχι, όχι, τα κεντρικά μου λένε 04:30 σήμερα!

    (Ρ): tilt, Πάλι! Είναι ψεύτες, δεν ξέρουν τί τους γίνεται! Από εχτές στις 12:00 δεν έχει σήμα κανείς από τους 3 μας, παίρνουν άνθρωποι στο σπίτι και ρωτάνε γιατί οι αριθμοί μας εμφανίζονται ως "δεν χρησιμοποιείται"!

    (Π): Ξέρετε, ότι μου λένε σας λέω. Μισό λεπτό...

    (Ρ): Βρείτε λύση άμεσα, σας ξεκαθαρίζω πλέον πως θα προχωρήσω σε καταγγελίες και μηνύσεις!

    (Π): Κάντε το, έχετε υπογράψει!

    (Ρ): Έχω υπογράψει να μου λέτε ψέματα? Έχω υπογράψει να μου λέει άλλα πράγματα εντελώς διαφορετικά ο κάθε υπάλληλος-εκπρόσωπος κάθε μέρα?

    (Π): Περιμένετε, καλώ άλλο τμήμα (πιο αν-αρμόδιο?).

    Όντως, προσπαθεί να το τρέξει. Στο ενδιάμεσο, ο (Υ): Ναι, συμβαίνουν αυτά, 15χρόνια το έχω ξανασυναντήσει.

    (Π): Αφήστε μου στοιχεία, αφήστε μου σταθερό (λογικό, όλα τα κινητά είναι εκτός), υπάρχει πιθανότητα, αλλά μην το δέσετε, μετά τις 16:00 να γίνει η ενεργοποίηση-ταυτοποίηση (θα την κάνει η ίδια) και για τα 3 νούμερα στο όνομά σας. Αν δεν, θα σας πάρω έτσι κι αλλιώς για να σας ενημερώσω, να γνωρίζετε.

    (Ρ): ...

    (Π): Να σας δώσω τώρα ένα νούμερο cosmoΚάρτα, να κάνετε δουλειά σας!

    (Ρ): Δεν θέλω πλέον καμμία σχέση με την εταιρεία σας. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία έφυγα με φορητότητα, έτσι κι αλλιώς, Αν θέλω προσωρινό αριθμό, δίπλα είναι οι άλλοι 2, σε 2' τέλειωσα!

    (Π): ...

    (Ρ): Πείτε μου τη διαδικασία για να πάρω γραπτώς όλες τις διαδικασίες, ότι αντίγραφο υπάρχει, ότι συνεννόηση και επικοινωνία έχει γίνει όλες αυτές τις ημέρες.

    (Π): Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία, ελάτε από εδώ να σας δώσω φόρμα παραπόνων κλπ...

    (Ρ): Ευχαριστώ, περιμένω τηλέφωνό σας.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #112
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Περιοχή
    Πέραμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    AVM Fritz! Box 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Νομίζω ότι έμπλεξες λόγω καταστήματος...

  8. #113
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το κατάστημα, άντε να φταίει που δεν έστειλε τη συμπληρωματική αίτηση την ίδια στιγμή.

    Όλα τα υπόλοιπα, τα ψέματα, οι αλλοπρόσαλλες απαντήσεις που περιγράφω στα προηγούμενα μηνύματα κλπ, είναι θέμα-ζήτημα Cosmote.

    Τα περίφημα, "κεντρικά".

    Δεν γίνεται να μου λένε από το callback "πήγαινε τώρα, είναι έτοιμα, μόνο μια ταυτοποίηση χρειάζεται" και οι άλλοι (Κ) να μου τσαμπουνάνε ότι τους έρθει (διακοπή 04:30...το πιο απλό πράγμα για να τους ξεφτιλίσω, πλέον).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #114
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κατάστημα, άντε να φταίει που δεν έστειλε τη συμπληρωματική αίτηση την ίδια στιγμή.

    Όλα τα υπόλοιπα, τα ψέματα, οι αλλοπρόσαλλες απαντήσεις που περιγράφω στα προηγούμενα μηνύματα κλπ, είναι θέμα-ζήτημα Cosmote.

    Τα περίφημα, "κεντρικά".

    Δεν γίνεται να μου λένε από το callback "πήγαινε τώρα, είναι έτοιμα, μόνο μια ταυτοποίηση χρειάζεται" και οι άλλοι (Κ) να μου τσαμπουνάνε ότι τους έρθει (διακοπή 04:30...το πιο απλό πράγμα για να τους ξεφτιλίσω, πλέον).
    Βρες τα κουράγια/χρόνο και κυνήγα τους αλλύπητα.

    Το κακό (μας) είναι ότι αφήνουμε τα πράγματα στην τύχη τους και αφου δεν αντιδρούμε, δεν αλλάζει τίποτα.

  10. #115
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.

    Ξανακατεβαίνω στο κατάστημα.

    Δεν είναι θέμα "κουράγιου".

    Είναι χρόνος που πολύ απλά δεν έχω, για τους επόμενους μήνες.

    Έχω χάσει πάνω από 10 ώρες αυτή την εβδομάδα, για να παίζουν οι υπάλληλοι/εκπρόσωποι την κολοκυθιά.

    - - - Updated - - -

    Κουράστηκα...

    Πέτυχα την πρωινή "προϊσταμένη" η οποία 17:05 μου είπε πως ακόμα τίποτα (τόσο κοντά μένω).

    Πήρα καφέ από απέναντι, κι έκατσα ήσυχος μέσα στο κατάστημα.

    Μπροστά μου, πήρε τηλέφωνο, αλλά και άλλη μια φορά τουλάχιστον από άλλο χώρο, "private", για να μην παίρνω χαμπάρι μάλλον τις γελοιότητες που της λέγανε.

    18:00 παρά, που σχόλασε, συζητήσαμε για 5':

    (Π): -Μέχρι τώρα τίποτα, ίσως μέχρι τις 21:00, θα το τρέξουν οι υπόλοιποι υπάλληλοι του καταστήματος και θα ενημερώσουν. Αν όχι, μου είπαν από (Κ) ότι μπορείς να καλέσεις αύριο πρωί (!), στο τμήμα καρτοκινητής, και να γίνει από εκεί η ταυτοποίηση-ενεργοποίηση. Απλά, θα χρειαστεί να στείλεις email την ταυτότητά σου.

    (Ρ): -Μάλιστα. Ποιόν ψάχνω συγκεκριμένα αύριο? Ποιός θα μου πει "ναι, το κάνουμε" συγκεκριμένα?

    (Π): -Δεν ξέρω...Το ίδιο ρώτησα και εγώ, και απλά μου είπαν πως "γίνεται". Ότι μου λένε, σου λέω.

    (Ρ): -Εμένα, μια εβδομάδα τώρα, μου έχουν πεί...(ακολούθησε γρήγορη εξιστόρηση-παράθεση των διαφορετικών "ιστοριών" από τους διαφορετικούς σχετικούς-άσχετους).

    (Π): -Δεν ξέρω πραγματικά τί να πω. Σε κάθε περίπτωση, να σου δώσω 3 αριθμούς χωρίς χρέωση, να κάνεις δουλειά σου το Σ/Κ.

    (Ρ): -Ευχαριστώ, δεν θέλω πλέον να έχω καμμία απολύτως σχέση με την εταιρεία αυτή. Δευτέρα πρωί, έτσι κι αλλιώς, φορητότητα. Φόρμα παραπόνων?

    (Π): -Γράψε μου ότι θέλεις να αναφέρεις σε μια κόλλα χαρτί, και Δευτέρα που θα τη φέρεις θα την επισυνάψω με αρ. πρωτοκόλλου και θα τη στείλω. Ελπίζω να βγει γρήγορα άκρη.

    (Ρ): -Καλό Σ/Κ

    Δεν...πραγματικά, δεν...

    Εταιρεία τηλεπικοινωνιών, μέλος-τμήμα Γερμανικού κολοσσού, υποστηρίζει πως χρειάζεται ακόμα και μήνα να κάνει τη μετατροπή/μεταφορά, πως κανείς δεν μπορεί να παρέμβει στο σύστημα (Skynet, μάλλον), το οποίο μόνο του "τρέχει" τα διάφορα τέτοια ζητήματα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #116
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γράψε βιβλίο
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #117
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αγαπητέ Πέτρο ειλικρινά σε καταλαβαίνω..πανω κατω τα ιδια εχω περάσει και γω με δαύτους αλλά με το σταθερό τηλέφωνο+ιντερνετ. Για να μη τα πολυλογώ, μου δίνουν το οκ απο το τμήμα ακυρώσεων να διακόψω ατελώς το τηλεφωνο γιατί δεν είχαν γραμμη να το μεταφέρουν μετά απο 1,5-2 μήνες αναμονή. Κανω λοιπόν τη διακοπή και με το που έρχεται ο λογαριασμός πάρε μια ωραία 100αρα πρόστιμο...απο τα τηλέφωνα φυσικά δεν έβγαζα άκρη αφού ο καθένας έλεγε τα δικά του, απλά χωρίς καμια συνέχεια...οτι να ναι..στο τέλος κανω αίτημα παραπόνων με αριθμό πρωτοκόλλου και το εχω στείλει απο 8/2. Φυσικά 1,5 μηνα μετά, ακομα δε μου εχουν απαντήσει.....και το καλύτερο? Πληρώνω το ποσό που αντιστοιχεί στο ΟΤΕ τβ και αφήνω φυσικά το πόσο του πρόστιματος σε εκκρεμότητα. Και 3 μέρες μετά μου το κόβουν για ανεξόφλητο λογαριασμό......δεν εχω λόγια να εκφραστώ ειλικρινά....απλά απαράδεκτοι...

  13. #118
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    A, καταπληκτικά.

    Οπότε δεν είμαι εγώ ο τρελός της παρέας!

    Εύχομαι (πού φτάσαμε) καλά ξεμπερδέματα μαζί τους.

    Εδώ και μία ώρα συντάσσω επιστολή διαμαρτυρίας-παραπόνων, προκειμένου να την καταθέσω Δευτέρα πρωί στο κατάστημα Νέας Σμύρνης, όπως ορίζει η σχετική οδηγία της ΕΕΤΤ προ της καταγγελίας μου και σε αυτούς.

    Με 11ρα γραμματοσειρά, έχω ήδη φτάσει τις 3 σελίδες, κι έχει ακόμα.

    Γύρω στις 10παρά, με κάλεσαν από το κατάστημα Νέας Σμύρνης και με ενημέρωσαν πως "τίποτα ακόμα".

    Σειρά έχει αύριο το 13888, τμήμα καρτοκινητής, να δω τί άλλο θα ακούσω.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #119
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, καταπληκτικά.

    Οπότε δεν είμαι εγώ ο τρελός της παρέας!

    Εύχομαι (πού φτάσαμε) καλά ξεμπερδέματα μαζί τους.

    Εδώ και μία ώρα συντάσσω επιστολή διαμαρτυρίας-παραπόνων, προκειμένου να την καταθέσω Δευτέρα πρωί στο κατάστημα Νέας Σμύρνης, όπως ορίζει η σχετική οδηγία της ΕΕΤΤ προ της καταγγελίας μου και σε αυτούς.

    Με 11ρα γραμματοσειρά, έχω ήδη φτάσει τις 3 σελίδες, κι έχει ακόμα.

    Γύρω στις 10παρά, με κάλεσαν από το κατάστημα Νέας Σμύρνης και με ενημέρωσαν πως "τίποτα ακόμα".

    Σειρά έχει αύριο το 13888, τμήμα καρτοκινητής, να δω τί άλλο θα ακούσω.
    Πέτρο,

    Δεν σε γνωρίζω προσωπικά αλλά για δύο λόγους:

    α) Γιατί πόνεσαν τα μάτια μου από όσα διάβασα και
    β) Γιατί επικαλέστηκες τον μέγα Cthulhu

    Στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα να ρίξω μια ματιά στην επιστολή σου και να σκεφτώ / σου προτείνω πως μπορείς να τους τρέξεις στο μέγιστο δυνατό βαθμό εξωδικαστικά.

    Κάποτε, και σε δουλειά σε πάροχο, είχα κάμποσα πάρε-δώσε με καταγγελίες, με την ΕΕΤΤ, με με με και θα χαρώ να βοηθήσω.

    Τους χρειάζεται, αν μη τι άλλο, διοικητικό πρόστιμο. Οποιουδήποτε ποσού, αλλά να πληρώσουν τις μα...λαγανίες τους. Θα μου πεις, εγώ θα έχω τηλέφωνο αύριο; Όχι, αλλά αν μη τι άλλο θα πάρεις εκδίκηση!

    Τα λέμε σύντομα και υπομονή!
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #120
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φυσικά στο 13888 μου είπαν πως δεν γίνεται αυτό που μου είπαν στο κατάστημα, δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα και πως πρέπει η διαδικασία να γίνει υποχρεωτικά στο κατάστημα.

    Στην ερώτηση "γιατί μου το είπαν χτες", η απάντηση για άλλη μια φορά ήταν "δεν ξέρω".

    Αυτααααα...
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 10:23
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 20:02
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 16:09
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 22:08
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας