Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 149
  1. #76
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Όσοι σπάσατε το συμβόλαιο και το κάνατε καρτοκινητό δώσατε 10 ευρώ για την μετατροπή?
    Ή είναι και αυτά μέσα στο αζημίως του σπασίματος?

    Να ξέρω σε τι να αντιδράσω και σε τι όχι.

    Το απόγευμα θα πάρω να κόψω το δικό μου και της συζύγου μου.

  2. #77
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά κομπλέ με το τηλέφωνό μου, απλά έβγαλα και ξαναέβγαλα την sim...

    Δεν πλήρωσα ΤΙΠΟΤΑ για την αλλαγή σε cosmocarta.
    Ίσα ίσα μου δώσαν και 200' προς όλους για ένα μήνα (3' ελάχιστη χρεωση φυσικά) χωρίς καμιά δικιά μου κίνηση.

  3. #78
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    24(dB) / 6(dB)
    Η αλλαγή σε cosmocarta χρεώνεται με 10 €. Τα υπόλοιπα "αζημίως". Η χρέωση θα εμφανιστεί στον λογαριασμό που θα έρθει!

  4. #79
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimaksof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλλαγή σε cosmocarta χρεώνεται με 10 €. Τα υπόλοιπα "αζημίως". Η χρέωση θα εμφανιστεί στον λογαριασμό που θα έρθει!
    Ώπα, σοβαρά τώρα; Που αναγράφεται αυτό;;

  5. #80
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καμία απολύτως χρέωση, όταν λέμε αζημίως εννοούμε αζημίως !
    Σε εμένα κόπηκε η σύνδεση μεσάνυχτα κυριακής 00.05 και 15 ώρες μετά, δηλαδή το μεσημέρι επανήλθε το σήμα, χρειάζεται όμως και ένα restart στο τηλέφωνο.
    Μου έδωσαν 200 λεπτά προς όλους δωρεάν, 500 mb για 15 μέρες δώρο με 10 ευρώ φόρτισης και μόλις καταναλωθούν θα ενεργοποιήσω το πακέτο 300 λεπτά προς όλους και 500 mb για ένα μήνα με 8,50 ευρώ.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  6. #81
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία απολύτως χρέωση, όταν λέμε αζημίως εννοούμε αζημίως !
    Σε εμένα κόπηκε η σύνδεση μεσάνυχτα κυριακής 00.05 και 15 ώρες μετά, δηλαδή το μεσημέρι επανήλθε το σήμα, χρειάζεται όμως και ένα restart στο τηλέφωνο.
    Μου έδωσαν 200 λεπτά προς όλους δωρεάν, 500 mb για 15 μέρες δώρο με 10 ευρώ φόρτισης και μόλις καταναλωθούν θα ενεργοποιήσω το πακέτο 300 λεπτά προς όλους και 500 mb για ένα μήνα με 8,50 ευρώ.
    Ακριβώς τα ίδια και σε μένα.

  7. #82
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimaksof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρέωση θα εμφανιστεί στον λογαριασμό που θα έρθει!
    Ποιό «λογαριασμό», σε cosmocarta ;;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  8. #83
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό «λογαριασμό», σε cosmocarta ;;

    Αν θυμάστε καλά συμβόλαια είχαμε και θα έρθει ενας εκκαθαριστικός για την χρήση έως την ημέρα που έγινε η διακοπή...

    Εγω πχ τον εχω στα χέρια μου και δεν τον πληρώνω επειδή έχει το πάγιο του Μαρτίου...
    Θα τον αφήσω για να έρθει ο εκκαθαριστικός.

    Λογικά σε αυτόν θα μπει, ΑΝ μπει, κοντός ψαλμός...και θα το μάθουμε λοιπόν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nemesis1 : 06-03-17 στις 23:03.

  9. #84
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ααα, μάλιστα, τώρα κατάλαβα τί εννοεί ο nimaksof.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #85
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλοι μου εχω 2 γραμμες στον cosmote σε οικογενειακο πακετο.Η γραμμη Α ληγει 29/3/17 (ουσιαστικα εχει ληξει) και η γραμμη Β ληγει 25/6/17.Και στις 2 γραμμες εχω παρει εκπτωση παγιου και οχι συσκευες.Μπορει καποιος να μου ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να παω και τις 2 γραμμες μαζι σε αλλη εταιρια,εκμεταλλευομενος την αυξηση των τιμων και την καταγγελια της συμβασης;Ευχαριστω.

  11. #86
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drberto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλοι μου εχω 2 γραμμες στον cosmote σε οικογενειακο πακετο.Η γραμμη Α ληγει 29/3/17 (ουσιαστικα εχει ληξει) και η γραμμη Β ληγει 25/6/17.Και στις 2 γραμμες εχω παρει εκπτωση παγιου και οχι συσκευες.Μπορει καποιος να μου ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να παω και τις 2 γραμμες μαζι σε αλλη εταιρια,εκμεταλλευομενος την αυξηση των τιμων και την καταγγελια της συμβασης;Ευχαριστω.
    Με την ταυτότητά σου (του κατόχου του πακέτου), σε κατάστημα ΟΤΕ.

    Διάβασε την δική μου εμπειρία προ 1 ώρας:

    Επιεικώς, φαιδροί.

    Πληρώνω το υπόλοιπο του προηγούμενου λογαριασμού (λες και δεν θα γίνει αντιλογισμός με τον τελευταίο-εκκαθαριστικό), γιατί αλλιώς "το σύστημα δεν επιτρέπει", και μόλις ο υπάλληλος (Υ) βάζει τη διαδικασία μπροστά και τηλεφωνεί στα "κεντρικά" (Κ) (γιατί???) για την "έγκριση", αρχίζει το παραμύθι.

    Υ:-Σας θέλουν από τα κεντρικά.

    Ρ:-Παρακαλώ?

    Κ:-Γιατί θέλετε να διακόψετε?

    Ρ:-Έτσι!

    Κ:...-...-...-Βλέπω εδώ ότι μιλήσατε με συνάδελφο μέσα στο μήνα, για προσφορά (κι ακόμα περιμένω να με καλέσει για να την "κλείσουμε"). Τί ακριβώς είπατε μαζί του?

    Ρ:-Υπάρχει κάποιος λόγος να γίνεται αυτή η συζήτηση τώρα? Θέλω να διακόψω/μετατρέψω σε κάρτα.

    Κ:-Όχι, όχι. Τα στοιχεία σας?

    Κ:-Μάλιστα. Ξέρετε, δεν έχω σύστημα τώρα για να σας δώσω κωδικούς για τη διακοπή...Πρέπει να ξαναέρθετε...Και να ξέρετε, όταν γίνει, θα μείνετε μέχρι 48ώρες χωρίς τηλέφωνο(!!!). Επίσης, έχετε κάποια ρήτρα, κάποια επιδότηση? Δώστε μου πάλι τον συνάδελφο.

    Υ:-Δεν έχει κωδικό? Τί να κάνουμε δηλαδή? Στη συνέχεια, προς εμένα: Πρέπει να ξαναέρθετε ή να περιμένετε πότε θα επανέλθει το σύστημα.

    Ρ: (Ασκήσεις ηρεμίας) -Άλλη δουλειά δεν έχω, λέτε? (Σημειώνω ότι το πακέτο ήταν στο όνομα του πατέρα μου, οπότε έπρεπε να τον έχω μαζί μου για υπογραφές κλπ).

    Υ:-Αφού δεν λήγει σήμερα το συμβόλαιό σας, θα το στείλουμε manually (i.e. fax). Θα πάρει βέβαια κάπου μια εβδομάδα η διαδικασία, θα σας στοιχίσει τόσο η μετατροπή του κάθε αριθμού, θα μείνετε έως 48ώρες χωρίς κλπ...

    Ρ:-Οκ. Να μοιράσουμε τα νούμερα στον κάθε ένα που θα τα χρησιμοποιεί?

    Υ:-Α, δεν γίνεται. Όλα στον ίδιο που είχε το πακέτο, και στη συνέχεια θα πρέπει να ξανακάνετε αίτηση για μεταφορά σε άλλο όνομα.

    Ρ:-Μάλιστα. Ευχαριστώ.

    Συνολικός χρόνος, κάπου 30'

    Να χαρώ ιδιωτικές εταιρείες-κολοσσούς, ατμομηχανές της οικονομίας μας!
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #87
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ταυτότητά σου (του κατόχου του πακέτου), σε κατάστημα ΟΤΕ.

    Διάβασε την δική μου εμπειρία προ 1 ώρας:

    Επιεικώς, φαιδροί.

    Πληρώνω το υπόλοιπο του προηγούμενου λογαριασμού (λες και δεν θα γίνει αντιλογισμός με τον τελευταίο-εκκαθαριστικό), γιατί αλλιώς "το σύστημα δεν επιτρέπει", και μόλις ο υπάλληλος (Υ) βάζει τη διαδικασία μπροστά και τηλεφωνεί στα "κεντρικά" (Κ) (γιατί???) για την "έγκριση", αρχίζει το παραμύθι.

    Υ:-Σας θέλουν από τα κεντρικά.

    Ρ:-Παρακαλώ?

    Κ:-Γιατί θέλετε να διακόψετε?

    Ρ:-Έτσι!

    Κ:...-...-...-Βλέπω εδώ ότι μιλήσατε με συνάδελφο μέσα στο μήνα, για προσφορά (κι ακόμα περιμένω να με καλέσει για να την "κλείσουμε"). Τί ακριβώς είπατε μαζί του?

    Ρ:-Υπάρχει κάποιος λόγος να γίνεται αυτή η συζήτηση τώρα? Θέλω να διακόψω/μετατρέψω σε κάρτα.

    Κ:-Όχι, όχι. Τα στοιχεία σας?

    Κ:-Μάλιστα. Ξέρετε, δεν έχω σύστημα τώρα για να σας δώσω κωδικούς για τη διακοπή...Πρέπει να ξαναέρθετε...Και να ξέρετε, όταν γίνει, θα μείνετε μέχρι 48ώρες χωρίς τηλέφωνο(!!!). Επίσης, έχετε κάποια ρήτρα, κάποια επιδότηση? Δώστε μου πάλι τον συνάδελφο.

    Υ:-Δεν έχει κωδικό? Τί να κάνουμε δηλαδή? Στη συνέχεια, προς εμένα: Πρέπει να ξαναέρθετε ή να περιμένετε πότε θα επανέλθει το σύστημα.

    Ρ: (Ασκήσεις ηρεμίας) -Άλλη δουλειά δεν έχω, λέτε? (Σημειώνω ότι το πακέτο ήταν στο όνομα του πατέρα μου, οπότε έπρεπε να τον έχω μαζί μου για υπογραφές κλπ).

    Υ:-Αφού δεν λήγει σήμερα το συμβόλαιό σας, θα το στείλουμε manually (i.e. fax). Θα πάρει βέβαια κάπου μια εβδομάδα η διαδικασία, θα σας στοιχίσει τόσο η μετατροπή του κάθε αριθμού, θα μείνετε έως 48ώρες χωρίς κλπ...

    Ρ:-Οκ. Να μοιράσουμε τα νούμερα στον κάθε ένα που θα τα χρησιμοποιεί?

    Υ:-Α, δεν γίνεται. Όλα στον ίδιο που είχε το πακέτο, και στη συνέχεια θα πρέπει να ξανακάνετε αίτηση για μεταφορά σε άλλο όνομα.

    Ρ:-Μάλιστα. Ευχαριστώ.

    Συνολικός χρόνος, κάπου 30'

    Να χαρώ ιδιωτικές εταιρείες-κολοσσούς, ατμομηχανές της οικονομίας μας!
    Μα για ποιο λογο βασανιζεστε με επισκεψη σε καρεκλοκενταυρους υπαλληλους; Αφου απ' οτι καταλαβα η αιτηση ακυρωσης μπορει να γινει και τηλεφωνικα. Μετα τον αναμενομενο τηλεφωνικο τσακωμο, μας δινουν ενα κωδικο με τον οποιο παμε σε ενα Κατ/μα και υπογραφουμε για την καταγγελια.
    ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ; ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ;;;
    Διαβασα ολο το νημα γιατι αποφασισα να φυγω κι εγω, μου ηρθε προχτες ο λογαριασμος με την γνωστη ξυλινη ανακοινωση, ομως αυτη τη φορα δεν ειπα "δε βαριεσαι", αυτη τη φορα φευγω με αλαφρα πηδηματακια. Ξεκινησα το 2013 με 21€/νουμερο (2 νουμερα οικογενειακο) και εχω φτασει στα 31€, και με τη νεα αυξηση θα φτασω στα 35€, την εχω κανει με αλαφρα πηδηματακια. Απλα για καποιο λογο ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον τα 10€ (ανα νουμερο) ως εξοδα μετατροπης σε καρτα θα καταφερουν να μου τα κατσουν, και βαριεμαι τη διαδικασια της καταγγελιας στην ΕΕΤΤ.

  13. #88
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα για ποιο λογο βασανιζεστε με επισκεψη σε καρεκλοκενταυρους υπαλληλους; Αφου απ' οτι καταλαβα η αιτηση ακυρωσης μπορει να γινει και τηλεφωνικα. Μετα τον αναμενομενο τηλεφωνικο τσακωμο, μας δινουν ενα κωδικο με τον οποιο παμε σε ενα Κατ/μα και υπογραφουμε για την καταγγελια.
    ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ; ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ;;;
    Διαβασα ολο το νημα γιατι αποφασισα να φυγω κι εγω, μου ηρθε προχτες ο λογαριασμος με την γνωστη ξυλινη ανακοινωση, ομως αυτη τη φορα δεν ειπα "δε βαριεσαι", αυτη τη φορα φευγω με αλαφρα πηδηματακια. Ξεκινησα το 2013 με 21€/νουμερο (2 νουμερα οικογενειακο) και εχω φτασει στα 31€, και με τη νεα αυξηση θα φτασω στα 35€, την εχω κανει με αλαφρα πηδηματακια. Απλα για καποιο λογο ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον τα 10€ (ανα νουμερο) ως εξοδα μετατροπης σε καρτα θα καταφερουν να μου τα κατσουν, και βαριεμαι τη διαδικασια της καταγγελιας στην ΕΕΤΤ.
    Απαιτείται και επίσκεψη σε κατάστημα με ταυτότητα, αφού πρώτα σου δώσουν τον κωδικό ακύρωσης, ο οποίος έχει ισχύ για 30 ημέρες.
    Η διαδικασία γίνεται εντελώς αζημίως, μετέτρεψα 2 αριθμούς σε κοσμοκάρτα πριν 15 ημέρες.

  14. #89
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαιτείται και επίσκεψη σε κατάστημα με ταυτότητα, αφού πρώτα σου δώσουν τον κωδικό ακύρωσης, ο οποίος έχει ισχύ για 30 ημέρες.
    Η διαδικασία γίνεται εντελώς αζημίως, μετέτρεψα 2 αριθμούς σε κοσμοκάρτα πριν 15 ημέρες.
    Σύμφωνοι, αλλα η ολη διαπραγματευση μπορει να γινει και τηλεφωνικα, αυτο εννοουσα, μετα πας στυπικα σε ενα Κατ/μα χωρις πολυ συζητηση με τον υπαλληλο.

  15. #90
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα για ποιο λογο βασανιζεστε με επισκεψη σε καρεκλοκενταυρους υπαλληλους; Αφου απ' οτι καταλαβα η αιτηση ακυρωσης μπορει να γινει και τηλεφωνικα. Μετα τον αναμενομενο τηλεφωνικο τσακωμο, μας δινουν ενα κωδικο με τον οποιο παμε σε ενα Κατ/μα και υπογραφουμε για την καταγγελια.
    ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ; ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ;;;
    Διαβασα ολο το νημα γιατι αποφασισα να φυγω κι εγω, μου ηρθε προχτες ο λογαριασμος με την γνωστη ξυλινη ανακοινωση, ομως αυτη τη φορα δεν ειπα "δε βαριεσαι", αυτη τη φορα φευγω με αλαφρα πηδηματακια. Ξεκινησα το 2013 με 21€/νουμερο (2 νουμερα οικογενειακο) και εχω φτασει στα 31€, και με τη νεα αυξηση θα φτασω στα 35€, την εχω κανει με αλαφρα πηδηματακια. Απλα για καποιο λογο ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον τα 10€ (ανα νουμερο) ως εξοδα μετατροπης σε καρτα θα καταφερουν να μου τα κατσουν, και βαριεμαι τη διαδικασια της καταγγελιας στην ΕΕΤΤ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαιτείται και επίσκεψη σε κατάστημα με ταυτότητα, αφού πρώτα σου δώσουν τον κωδικό ακύρωσης, ο οποίος έχει ισχύ για 30 ημέρες.
    Η διαδικασία γίνεται εντελώς αζημίως, μετέτρεψα 2 αριθμούς σε κοσμοκάρτα πριν 15 ημέρες.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι, αλλα η ολη διαπραγματευση μπορει να γινει και τηλεφωνικα, αυτο εννοουσα, μετα πας στυπικα σε ενα Κατ/μα χωρις πολυ συζητηση με τον υπαλληλο.
    Μα την "ιστορία" δεν μου την έκανε ο υπάλληλος στο κατάστημα...αυτός μάλιστα επειδή με είδε να "φορτώνω" με αυτά που άκουγα από "μέσα", προσφέρθηκε να λύσει το θέμα ο ίδιος για να μην ξανατρέχουμε.

    Το ζήτημα έγινε από τα "κεντρικά", εκεί που τηλεφωνικά θα έπαιρνα κωδικό κλπ.

    Κι από το σπίτι μου τα ίδια θα είχα ενδεχομένως, απλά θα έπαιρνα άλλη στιγμή και θα μου έδιναν τους κωδικούς.

    Πάντως ήταν κάθετοι πως το 10κο το επιβαρύνομαι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 10:23
  2. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 20:02
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-16, 16:09
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-16, 22:08
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας