Σελ. 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 211
  1. #31
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως καταλαβαίνω το pdf, ο τύπος το έκανε κατευθείαν από γερμανικό EWE σε κανονικό Ολλανδικό. Όμως στο γερμανικό IP-Phone forum, διάβασα ότι καλύτερα είναι από EWE σε γερμανικό και από εκεί στο αγγλικό.

    Το ξεκλείδωσα οπότε πλέον γίνεται μετάφραση.
    Συνημμένο Αρχείο 180765

    - - - Updated - - -

    Κι έχω ευχάριστα νέα. Με κεφαλαία αναφέρει ότι γίνεται απ' ευθείας από την εφαρμογή και υποστηρίζει το rebranding του EWE από οποιοδήποτε Fritz.
    Άρα κάντο όπως θα έκανες με το 7170 με τις επιπλέον οδηγίες για αφαίρεση του branding.

    - - - Updated - - -

    Χμμ, οι οδηγίες που βλέπω είναι να περαστεί το γερμανικό κανονικό firmware, άρα καλά λέγανε στο γερμανικό φόρουμ πρώτα να περαστεί το γερμανικό firmware και μετά το αγγλικό.
    Πρωτα απ'ολα ακομα δεν μπορω να κανω copy paste στο εγγραφο.

    Δευτερων, τωρα με μπερδεψες πιο πολυ.

    Στο FAQ 2.08 λεει οτι το unbranding γινεται ειτε χωρις flashing απο το "tools" ειτε με flashing οποιου firmware θελουμε. (Δεν ξερω αν συμπεριλαμβανονται και τα international)

    Τελικα να το κανω unbrand σε avm annex b, μετα flash σε avm annex b και μετα flash σε international avme annex a/b?

    Η να μην το κανω unbrand απο το "Tools" και να το κανω flash σε avm annex b και επειτα παλι flash σε international avme annex a/b?

  2. #32
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στο αρχείο μπορείς να κάνει copy, οπότε το ανοίγεις και κάνεις μετάφραση, ακολουθώντας τις οδηγίες.
    Στη θέση σου θα δοκίμαζα απευθείας από με το Tools rebranding + international, αλλά αν το φοβάσαι κάνε rebranding + german και μετά περνάς το international.

  3. #33
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τελικα βρηκα και το FRITZ.Box_7490.06.20.recover-image.exe, οποτε εχω και την επιλογη του downgrade.
    Τι διφορα εχει με το FRITZ.Box_7490.113.06.20.recover-image.exe λαθος ειναι image μονο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The Byte Healer : 02-03-17 στις 22:14.

  4. #34
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι όσα έχουν έναν αριθμό (π.χ. 113) πριν από τον αντίστοιχο της έκδοσης (06.20), αφορούν τα labor (δοκιμαστικά) που βγαίνουν μόνο στην Γερμανία.

  5. #35
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Σήμερα το πρωι είχα την άφιξη του γερμανού στο σπίτι, ή πιο σωστά την παραλαβή του όχι απ’το αεροδρόμιο αλλα από το ταχυδρομείο.
    Από την αρχή φάνηκε ότι εκτός της υπεροπτικής στάσης του, υπήρχε και το πρόβλημα της ασυνεννοησίας, δεν καταλάβαινα γρί γερμανικά αφού ηταν η μόνη γλώσσα που μιλούσε.
    Του εδωσα να καταλάβει ότι θά πρέπει να μάθει τουλάχιστον και αγγλικά για να τα πάμε καλά.
    Εδειξε να εχει καποιες αντιρρήσεις, κατι για uber alles πρόλαβε να πει πριν το στειλω ένα ταξίδι πίσω στο χρόνο (downgrade) στο έτος 2014 (6.20 firm.) μ’ένα ενδιάμεσο σταθμό (6.30 firm.) και με τη βοηθεια της μεθόδου Telnet, τού έγινε εμφύτευση 5 γλωσσών στη μνήμη του (εκτος των γερμανικων), στο πάτ κιούτ.
    Αποδείχτηκε για την εποχή του πολύ έξυπνο και συνεργάσιμο μόντεμ γιατί τα πήρε με την πρώτη και χωρίς αντίρρηση (6.20 international), και αμεσως επιστροφη (upgrade) στό σχεδόν παρόντα χρόνο (6.52 international) αφου υπαρχει και ο (6.80 international), αλλα θα κανω πρωτα καποιες δκιμες στο 6.52, έτσι όλα καλα, alles gut που θα ελεγε.
    Κατι μου λεει ότι δεν προκειται να μιλησει τα φρίτσικα εφεξής.
    Όπως καταλάβατε η μετατροπή του μοντεμ FritxBox 7490 από γερμανικο σε international επετεύχθει μονο με την χρηση recover-image.exe αρχειων μέ downgrade και upgrade.
    Κατέληξα σ’αυτή τη μέθοδο διαβάζοντας στο φορουμ τις δικές σας εμπειρίες, όταν εσείς οι ίδιοι λέτε ότι η μετατροπή σε international εχει γινει πλέον πολύπλοκη διαδικασία, απόρροια φυσικά των νέων firmwares πού φοράνε τα μοντεμ της AVM, άρα τό να πάμε σέ downgrade/upgrade είναι το αυτονόητο.
    Τωρα αν κάνετε downgrade και θεωρήσετε την διαδικασία της εγκαταστάσης και εκτέλεσης τού ruKernelTool και μαλιστα στα γερμανικά, πιο απλή από το να τρέξετε μια εντολη Telnet, εσείς θα το κρίνετε, όπως και να παραλείψετε τα ενδιάμεσα firmwares επίσης.
    Στο μέλλον τέτοιου ειδους μετατροπές θα είναι αδύνατες, η πολιτικη της AVM κατά κεί το πάει και δεν θα εκπλαγώ αν από καποιο firmware και πάνω η διαδικασία τού downgrade θα είναι πολύπλοκη και επικίνδυνη για το μοντεμ.
    Από ένα disassembling των νεων recover-image.exe αρχειων πού έκανα (6.30 και πανω), βλεπω μέσα να αναφέρουν 8 μπλοκ μνήμης (mtd0-7).
    Είναι τυχαίο ότι δεν υπάρχουν firmwares κάτω από 6.30 στο site της AVM????
    Η μετατροπη εγινε με Windows XP (όχι σε VMware) και με τη καρτα δικτυου σεταρισμένη όπως εχω προαναφέρει και με απενεργοποιημένο το media sense.
    Τωρα αναφέρω καποιες βελτιώσεις γενικως στα FritzBox που εχω βρει εδώ στο φορουμ οπως:
    1. Αλλαγη στο DNS σέ
    overwrite_dns1 = 8.8.8.8;
    overwrite_dns2 = 8.8.4.4;
    2. Σε codec VoIP
    use_audiocodecs = yes;
    audiocodecs = "PCMA", "PCMU", "G729", "G726-40", "G726-32", "G726-24";
    3. Αλλαγη του χρονου στο registration sip
    register_failwaitmax = 5m;
    4. Ρύθμιση του SNR margin
    DownstreamMarginOffset = -10; (-10 ή -20 ή -30)
    Δέν ξέρω αν ισχύουν εσεις θα μου πείτε.
    Απλα για δοκιμή αλλαξα το register_failwaitmax = 5m; Από 30m και αφου διωρθωσα το CRC στο τελος του .export (END OF EXPORT ΧΧΧΧΧΧΧΧ) το εκανα κανονικα restore.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The Byte Healer : 13-03-17 στις 19:58.

  6. #36
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το πως θα το κάνεις κανείς εξαρτάται τι τον βολεύει. Πάντως όσοι κάνουμε χρόνια αυτή την αλλαξοκολιά, δεν συγκρίνεται η ασφάλεια κι ευκολία του ruKernelTool.
    Αντίστοιχα υπάρχει και το FBeditor ώστε να μην χρειάζεται να πειράξουμε τα CRC των αρχείων και να μπορούμε να αλλάζουμε με όποιον τρόπο θέλουμε (άμεσα ή αφού πρώτα το σώσουμε) τις παραμέτρους στα κατάλληλα αρχεία.

    DΝS, και codecs θα παίξουν σίγουρα. Για το SNR παίζεται να θα γίνει. Παλαιόθεν σε άλλους έπαιζε και σε άλλους όχι στην ίδια συσκευή, χωρίς να ψαχθεί ιδιαίτερα ο λόγος.
    Μην τον φοβάσαι τον γερμανό. Από την στιγμή που βγει έξω από την χώρα του, μαθαίνει ξένες γλώσσες και ενσωματώνεται πλήρως στις τοπικές συνήθειες. Αα, και σπανίως αρρωσταίνει ή κουράζεται. Γενικά δεν είναι άλογο κούρσας αλλά μουλάρι για βαριές εργασίες.

  7. #37
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πως θα το κάνεις κανείς εξαρτάται τι τον βολεύει. Πάντως όσοι κάνουμε χρόνια αυτή την αλλαξοκολιά, δεν συγκρίνεται η ασφάλεια κι ευκολία του ruKernelTool.
    Αντίστοιχα υπάρχει και το FBeditor ώστε να μην χρειάζεται να πειράξουμε τα CRC των αρχείων και να μπορούμε να αλλάζουμε με όποιον τρόπο θέλουμε (άμεσα ή αφού πρώτα το σώσουμε) τις παραμέτρους στα κατάλληλα αρχεία.

    DΝS, και codecs θα παίξουν σίγουρα. Για το SNR παίζεται να θα γίνει. Παλαιόθεν σε άλλους έπαιζε και σε άλλους όχι στην ίδια συσκευή, χωρίς να ψαχθεί ιδιαίτερα ο λόγος.
    Μην τον φοβάσαι τον γερμανό. Από την στιγμή που βγει έξω από την χώρα του, μαθαίνει ξένες γλώσσες και ενσωματώνεται πλήρως στις τοπικές συνήθειες. Αα, και σπανίως αρρωσταίνει ή κουράζεται. Γενικά δεν είναι άλογο κούρσας αλλά μουλάρι για βαριές εργασίες.
    Για να βαλουμε τα πραγματα στη σωστη του βαση, οπως λες, συ και καποιοι αλλοι κανετε χρονια αυτή την αλλαξοκολιά, αρα δεν θεωρειστε ο μεσος κατοχος και χρηστης μοντεμ FritzBox, εγω σαν μεσος χρηστης αλλα και πολλοι στο φορουμ αντε να πεσουν στα χερια μας ένα ή δυο μοντεμ το πολύ για να τα μετατρεψουμε.
    Γι’αυτό εγω προσωπκα θελω να ειμαι τοσο σιγουρος για τα βηματα που θα κανω που προτιμω να ακολουθησω την διαδικασια που την εγκρινει η ιδια η εταιρεια (downgrade /upgrade).

  8. #38
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η εταιρεία δεν εγκρίνει τίποτα και για την ακρίβεια η απάντηση που θα πάρεις σε τυχόν μελλοντική επικοινωνία είναι ότι δεν μπορεί να σ' εξυπηρετήσει από την στιγμή που η συσκευή σου δεν προβλέπεται να έχει άλλο firmware πέραν του γερμανικού. Έχει μεγάλη σημασία ο 8ψήφιος (2 τετράδες) αριθμός στο ταμπελάκι της συσκευής που δηλώνει το ακριβές version του μοντέλου και για που προορίζεται.
    Επιπλέον μέσω χειροκίνητων ρυθμίσεων είναι πανεύκολο να πάει κάτι στραβά για διάφορους λόγους, πράγμα με το εργαλείο είναι σχεδόν αδύνατον. Αλλά επαναλαμβάνω, ότι βολεύει τον καθένα.

  9. #39
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εταιρεία δεν εγκρίνει τίποτα και για την ακρίβεια η απάντηση που θα πάρεις σε τυχόν μελλοντική επικοινωνία είναι ότι δεν μπορεί να σ' εξυπηρετήσει από την στιγμή που η συσκευή σου δεν προβλέπεται να έχει άλλο firmware πέραν του γερμανικού. Έχει μεγάλη σημασία ο 8ψήφιος (2 τετράδες) αριθμός στο ταμπελάκι της συσκευής που δηλώνει το ακριβές version του μοντέλου και για που προορίζεται.
    Επιπλέον μέσω χειροκίνητων ρυθμίσεων είναι πανεύκολο να πάει κάτι στραβά για διάφορους λόγους, πράγμα με το εργαλείο είναι σχεδόν αδύνατον. Αλλά επαναλαμβάνω, ότι βολεύει τον καθένα.
    Γιατι με κανεις καί γραφω τα ιδια πραγματα δυο φορες, το βημα του downgrade (στο γερμανικο) αλλα και
    το βήμα του upgrade (international), περιγραφεται από την ιδια την εταιρεια για το 7490 και όχι μονο.
    Άλλο η διαδικασια συνολικα της μετατροπης και άλλο τα βηματα αυτης.

  10. #40
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τι σημασία έχει το down(up)grade, όταν μιλάμε για ριζική αλλαγή του firmware. Φυσικά η εταιρεία όχι μόνο το περιγράφει αλλά σου δίνει την δυνατότητα, πράγμα που δεν κάνει σε αυτό που έκανες ή κάνουμε εμείς.
    Σου δίνει δυνατότητα να αλλάξεις σε παλιό ή νέο version του ίδιου firmware και όχι άλλου μοντέλου. Αυτό που κάνουμε δεν γίνεται μέσω του μενού και για την ακρίβεια δεν επιτρέπεται.

    Αντί λοιπόν να το κάνεις μέσω telnet, το ίδιο θα έκανες μέσω ftp χωρίς να πας σε προηγούμενο version. Το ftp πάντα θα δουλεύει, διότι είναι κύριο συστατικό του bootloader (Adam2), σε αντίθεση με το telnet που δεν της χρειάζεται και το έκοψε.

  11. #41
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σημασία έχει το down(up)grade, όταν μιλάμε για ριζική αλλαγή του firmware. Φυσικά η εταιρεία όχι μόνο το περιγράφει αλλά σου δίνει την δυνατότητα, πράγμα που δεν κάνει σε αυτό που έκανες ή κάνουμε εμείς.
    Σου δίνει δυνατότητα να αλλάξεις σε παλιό ή νέο version του ίδιου firmware και όχι άλλου μοντέλου. Αυτό που κάνουμε δεν γίνεται μέσω του μενού και για την ακρίβεια δεν επιτρέπεται.

    Αντί λοιπόν να το κάνεις μέσω telnet, το ίδιο θα έκανες μέσω ftp χωρίς να πας σε προηγούμενο version. Το ftp πάντα θα δουλεύει, διότι είναι κύριο συστατικό του bootloader (Adam2), σε αντίθεση με το telnet που δεν της χρειάζεται και το έκοψε.
    Δεν καταλαβαινόμαστε, μεταξυ μας υπαρχει πρόβλημα, διαπιστωμένο πλέον.-

  12. #42
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είναι το μόνο σίγουρο.

  13. #43
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Το 7490 πηρε τη θεση του 3390, και το 3390 πηγε εκει που ηταν ο αποκωδικοποιητης της τηλ/σης.
    Το UTP συνδεθηκε με την LAN1 και η LAN4 του 3390 που ηταν από παλια STB συνδεθηκε παλι με τον αποκωδικοποιητη της τηλ/σης.
    Και αφου κανω τις απαραιτητες ρυθμίσεις στο 3390 να παιρνει internet μεσω LAN1 πεφτω σ’ένα loop στη τηλ/αση, όπως βαλε την ταυτοτητα χρηστη και καρτας πατω συνδεση μου λεει να συνδεσω το αποκω/τη στη 4η θυρα, πατω συνεχεια και με βγαζει να βαλω παλι τα στοιχεια μου.
    Εχω την εντυπωση ότι υπαρχει μια ασυμβατοτητα στο σεταρισμα που μου εχουν κανει από την ΑΜΥ για να γινει η τεταρτη θυρα STB του 3390 με το ότι τωρα παιρνει μεσω LAN1 τα δεδομένα
    Παραθετω τη ρυθμιση που μου εχουν κανει.
    bridges {
    enabled = yes;
    name = "iptv";
    ident = "vcc:0";
    vlancfg {
    vlanencap = vlanencap_fixed_prio;
    vlanid = 836;
    vlanprio = 0;
    tos = 0;
    }
    disable_igmp_fwd = no;
    with_pppoe_bridging = no; (εδώ κατι δεν μου αρεσει)
    }
    classifiers {
    enabled = yes;
    name = "iptv";
    type = qos_cfg_hidden;
    iface = qos_lan;
    rule = "dev eth3";
    result {
    tos = -1;
    vlan_prio = -1;
    queueref = "hrealtime";
    bridgeref = "iptv";
    }
    Επισης στο vccs δεν υπαρχει καμια αναφορα για IPTV.
    Ακομη ένα προβλημα που εχω στο 3390 είναι ότι εχει μονο συνδεση ipv4 παρολο που εχω ενεργοποιησει και στα δυο μοντεμ την ipv6.

  14. #44
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν σου πω ότι κατάλαβα, θα λέω ψέμματα.
    Το 3390 δούλευε πρώτα ως κύριο modem/router και τώρα έχει πάρει την θέση του το 7490;
    Αν ισχύει το παραπάνω, τώρα το 3390 δουλεύει ως κανονικό router σε άλλο υποδίκτυο από του 7490 ή ως client, δηλαδή απλά ως switch και AP στο ίδιο υποδίκτυο με το 7490;

    Χωρίς να είμαι σίγουρος διότι ποτέ δεν είχα IPTV, έχω την εντύπωση ότι για να δουλέψει πρέπει να είναι κύριο router.

  15. #45
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου πω ότι κατάλαβα, θα λέω ψέμματα.
    Το 3390 δούλευε πρώτα ως κύριο modem/router και τώρα έχει πάρει την θέση του το 7490;
    Αν ισχύει το παραπάνω, τώρα το 3390 δουλεύει ως κανονικό router σε άλλο υποδίκτυο από του 7490 ή ως client, δηλαδή απλά ως switch και AP στο ίδιο υποδίκτυο με το 7490;

    Χωρίς να είμαι σίγουρος διότι ποτέ δεν είχα IPTV, έχω την εντύπωση ότι για να δουλέψει πρέπει να είναι κύριο router.
    Απο την lan4 του 7490 παει και πεφτει στην lan1 του 3390 με το υπαρχον καλωδιο που αποκωδικοποιητη.
    Το 7490 εχει ιντερνετ από pppoe και στο 3390 εχω ιντερνετ μεσω της lan1
    Από την lan4 (stb) του 3390 συνδεση με αποκωδικοποιητη της τηλ/σης.

Σελ. 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  2. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  3. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44
  4. Fritz box 7490 γερμανικό χρήση σε adsl2 στην ελλαδα
    Από lambrospro στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-16, 17:21

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας